December 27, 2023, 10:03 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

לאחרונה ה״קול היהודי״ חשף איך הקרן החדשה מממנת את מכון מתווים אשר הוציא תכנית אסטרטגית לקידום מדינה פלסטינית, בדגש תוך כדי המלחמה, לא להרוס את תשתיות החמאס בשביל זה, להדהד את המסר שהמתנחלים הם הפוגעים בביטחון, ולהשתמש בלחץ של ביידן בשביל כל זה.

הנה מה שלא מופיע על מכון מתווים במאמר שלהם. (הפניות וקישורים במאמר המצורף).
הכל לכאורה, אל תאמין בכלום עד שלא הוכחת בעצמך.

את פקידות המדינה מכשירה קרן וקסנר בבית הספר לממשל על שם קנדי באוניברסיטת הרווארד, במחלקה למנהיגות ציבורית. מנהלת המחלקה עד כניסתו של ביידן לתפקיד הנשיא, וונדי שרמן, פעלה במשך ארבע שנים לקידום הסכם הגרעין, כמתווכת ראשית בהסכם הגרעין בין ארה"ב לאיראן. כיום היא ממשיכה בפעילות זו עבור ממשל ביידן, בתפקידה כסגנית שר החוץ האמריקני[1].

מנכ״ל מועצת הבוגרים של קרן וקסנר, נדב תמיר, בוגר הקרן בעצמו, הינו חבר ועד מנהל במכון מתווים. מכון זה מומן ע"י קרן מַגָּלים (Ploughshares Fund), אשר היועץ הבכיר לביטחון לאומי של אובמה, בן רודס, זיהה כמרכזית במערך התעמולה המשומן של ממשלת ארה״ב, אשר פעל בשנת 2015 כתיבת תהודה להפצת מסרים התומכים בהסכם הגרעין עם איראן. המימון עבור פרוייקט זה הגיע מתורמים פרוגרסיביים, בהם גם ג'ורג' סורוס. בשנת 2020 מכון מתווים קיבל מימון מקרן מַגָּלים והפיץ מסרים התומכים בהסכם הגרעין, בדומה לארגונים בארה"ב שמומנו ע"י קרן מגלים מספר שנים קודם לכן.

הדלפה של מסמכי קרנות החברה הפתוחה של סורוס גילתה כי קרן מגלים ביקשה מענק של כ-750 אלף דולר לטווח זמן קצר מאוד, כדי להנכיח רשת פרו-איראנית ולהביא אליה אנשים נוספים, כך לפי בקשת המענק. הדבר כלל מאמצים ״להרחיב ולאפשר בצורה טובה יותר להפעיל מעגל של מומחים ו'מאשרים' (תיבת תהודה שבה מומחים מאשרים את דברי חבריהם ללא הרף) אשר תומכים בדיפלומטיה, כולל אישים דיפלומטים בכירים מארה"ב, אירופה, וישראל, כמו גם מנהיגים איראנים של זכויות אדם ומנהיגי חברה אזרחית״, כך לפי המסמך. המסמך מזכיר את רוה"מ נתניהו כגורם בעייתי בהקשר זה: ״מאז שהופיעו לאחרונה סיכויים רציניים לעסקה, המתנגדים, שהובילו ראש ממשלת ישראל נתניהו וקבוצות הלחץ הימניות האמריקאיות בעלות הברית, הכפילו את המאמצים לחתור תחתיה.״[2]

לגבי נדב תמיר, חשוב להזכיר ולהדגיש שהוא מנכ״ל ג׳יי סטריט בארץ, וזאת כי ג׳יי סטריט קיבלה את אחד המענקים הגדולים מקרן מגלים ב-2015. השנה שבה פעלה רשמית במערכת תיבת התהודה של הבית הלבן. מבין התומכים בג׳יי סטריט מהיוזמה נמצאים כמובן נדב תמיר, אך גם גדי בלטיאסקי, שכמו נדב תמיר הוא בוגר קרן וקסנר[3].

יחד עם רענן אביטל, מנכ״ל קרן וקסנר, ישנם עוד שמות של בוגרי הקרן ב״מפקדים למען ביטחון ישראל״. שי אביטל, עמי אילון, אבי ברבר, אלי כהן, משה קינן. השם אלי כהן הוא היחיד שלא באמת ניתן לאמת, זאת בגלל נפיצות השם. בכל אופן, ניתן לאמר שיותר מ-1% ממפקדים לביטחון ישראל הם בוגרי קרן וקסנר. יתרה מזאת, אהוד ברק שקיבל כספים מהקרן הופיע בפלטפורמה של הארגון. אך מעניין עוד יותר הוא כל אותם ביטחוניסטים מתוך קרן וקסנר שהתבטאו לטובת הסכם הגרעין האיראני בשלב כזה או אחר. ישנם כ-13 אנשים שכאלה. מדובר על למעלה מ-4% מכלל בוגרי תכנית עמיתים (כיום בעמדות מפתח), כחמישית מסך הביטחוניטסים בוגרי התכנית, אך למעלה מ-90% מסך הבוגרים שהתבטאו בנידון.

כך יוצא שהמנכ״ל, הנהלת הועדה שמסננת מועמדים, הועדה המייעצת, המועצה שדואגת להמשך התקשרות ופעילות הבוגרים, ואחוז בלתי מבוטל מקרב העוסקים בענייני ביטחון מהתכנית הנמצאים בעמדות מפתח, כל אלה מביעים תמיכה ברמה כזאת או אחרת בהסכם הגרעין האיראני ובחזרה אליו תחת ממשל ביידן.

מנגנון בוגרי קרן וקסנר רוצה לשדל את ביידן להקים מדינה פלשתינית אחרי שהדהד את הסכם הגרעין האיראני של אובמה

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *