January 13, 2022, 6:02 pm

הקונספירציה הישועית

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

סין, פאוצ׳י, וקשר השתיקה על הנדסת נגיף הקורונה.

מסמכים צבאיים שהושגו על ידי פרוייקט וריטאס מציינים כי EcoHealth Alliance פנתה ל-DARPA במרץ 2018 בבקשה למימון ביצוע מחקר gain of function (gof) של נגיף קורונה הנישא בעטלפים. ההצעה, שנקראה Project Defuse, נדחתה על ידי DARPA בשל חששות בטיחות והטענה שהיא מפרה את הצו המשהה מחקרים מסוג זה בארה״ב (מורטוריום).

סוכנות DARPA היא הסוכנות הצבאית לפרויקטים מחקריים מתקדמים בארה״ב, והיא סוכנות ממשלתית תחת אחריות מחלקת ההגנה של ארצות הברית העוסקת בפיתוחים הטכנולוגיים של צבא ארצות הברית.

מחקרי gof המוזכרים לעיל הם מחקרים בהם מאיצים שינויים בנגיף מסויים באופן מלאכותי כדי להפוך לקטלני יותר, או בעל מאפיינים מסויימים, כמו למשל, להפוך סוג קורונה שנמצאת אצל עטלפים להיות מדבקת בין בני אדם. אפשר להבין למה היה איסור על ניסויים מסוג זה בארה״ב.

הדו"ח העיקרי המציג את הצעת המחקר של EcoHealth Alliance דלף לאינטרנט לפני מספר חודשים, ודיווחנו עליו בזמנו, אך הוא נותר לא מאומת עד כה, כאשר פרוייקט וריטאס אישש את אמינותו בתחקיר החדש.

"ההצעה אינה מזכירה או מעריכה סיכונים פוטנציאליים של מחקר רווח בתפקוד (GoF)", ציטוט ישיר ממכתב הדחייה של DARPA.

פרוייקט וריטאס (Veritas) פנה ל-DARPA לתגובה בנוגע למסמכים המוסתרים ושוחח עם ראש התקשורת, ג'ארד אדמס, שאמר, "זה לא נשמע לי נורמלי", כשנשאל על הדרך שבה המסמכים נקברו.

פאוצ׳י הכחיש בשבועה שהארגון שהוא עומד בראשו, ה-NIH בארה״ב, העביר מענקים למחקרים מסוג gof למעבדה הוירולוגית בווהאן, היכן שנגיף הקורונה התפרץ. פאוצ׳י והNIH טענו שהמענקים שהועברו דרך Echohealth Alliance ופיטר דאזאק, לא היו מחקרים מסוג gof, אך ההצעה שנדחתה על ידי צבא ארה״ב מראה בהצעה עצמה שאלה אכן היו סוג הניסויים שהם רצו לבצע באמריקה, וכך כינו את סוג המחקר. הסיבה שהם רוצים לשנות את ההגדרה של gof, היא כיוון שאלה סוג המחקרים שיכולים לגרום לדליפת הקורונה מהמעבדה בווהאן ולהדביק בני אדם.

בעוד הNIH מסרב לקרוא לניסויים הללו gof, אחד הבכירים, סגן המנהל הראשי של NIH, לורנס א. טבק, כתב במכתב כי "הניסוי המוגבל" של EcoHealth בווהאן בדק האם "חלבוני ספייק מקורונה עטלפים המופיעים באופן טבעי בסין מסוגלים להיקשר לקולטן ACE2 האנושי במודל של עכבר".

עכברי המעבדה שנדבקו בנגיף שעבר שינוי "הפכו חולים יותר" מאלה שקיבלו את הנגיף הלא שונה, לפי טבק. "כפי שקורה לפעמים במדע, זו הייתה תוצאה בלתי צפויה של המחקר, בניגוד למשהו שהחוקרים התכוונו לעשות", אמר טבק.

על אף שמה שהוא מתאר, נופל בדיוק על ההגדרה של gof, הוא לא כינה זאת כך.

נזכיר שגם קבוצת צוקרברג של פייסבוק העבירה מענקים דומים למחקרים בווהאן.

המסמכים החדשים שמביאים וריטאס מDARPA בעצם סודקים עוד את הגרסה הרשמית של פאוצ׳י והNIH. בעצם הם לקחו ניסוי מסוכן בנגיפים שנאסר בארה״ב, והעבירו אותו למיקור חוץ במעבדה שיש לה עבר בדליפות בסין, ואשר מנוהלת על ידי הצבא של המפלגה הקומוניסטית הסינית. אין לתאר.

הדבר אף שופך אור על חלק מלוחמת הדיסאינפורמציה הסינית בזמן מלחמת עולם הקורונה. ההפצה של חדשות כוזבות כאילו הנגיף אינו קיים או חסר משמעות, מורידה לחלוטין את האחריות מהכתפיים של סין לגבי אפשרות הדליפה המכוונת או הבלתי מכוונת מהמכון הווירולוגי בווהאן, ולא מעט אנשים מאמינים בכך. אך היא גם מורידה את האחריות מפאוצ׳י בנידון, מה שמתחבר לעוד דבר שלא היה ברור עד היום.

סין מפיצה דיסאינפורמציה לגבי החיסונים ללא הרף, בזמן שמדינות ברחבי העולם, כמו באפריקה עקב כך מעדיפים לקנות את החיסונים של סין ורוסיה מאשר מארה״ב. אך עד היום לא היה ברור למה המתקפה שלהם לא הפיצה חדשות כוזבות לגבי החיסון של מודרנה. ייתכן וזה כי הוא פותח על ידי הNIH ופאוצ׳י? וייתכן וזה בגלל שהם עלולים להיות מעורבים, כמו סין עצמה, בהתפרצות הנגיף ברחבי העולם? שני הצדדים, ייתכן, מחזיקים מנוף אחד על השני בקשר של שתיקה.

המכון שחקר את הדברים בעצמו היה מבולבל לגמרי, ולא הבין למה מכולם דווקא מודרנה לא זכתה למיקוד כל כך חזק במלחמת הדיסאינפורמציה, וזה מבלי לציין שיש לא מעט פרוגרסיבים במכון, מה שגרם להם להיות אפילו יותר מבולבלים מהמצב.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *