האם גנץ החדיר לתוך משרד הביטחון מרגלת סינית המקושרת לארגון ״דרכנו״ המושחת?

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

הקטע הבא הוא חיבור של שני פרסומים חשובים מרוטר, אחד של Lurker, והשני של פוסטמודרני.


צלם:יאיר שגיא

בכתבה שכותרתה "אפס מנהיגות, אפס יכולת ניהול", חשף העיתונאי בן כספית תמונת 
דיוקן מבהילה, ובמידה רבה מדאיגה, של ראש רשימת "כחול לבן", בני גנץ.

להלן קטע מתוך הכתבה:

"..הממצאים האלה, שאני מפרסם חלק זעיר מהם, מדאיגים כי הם לא בחלל ריק. לאורך כל הדרך מפגין גנץ סוג של רפיון לא מוסבר.. בכל אשר פנה, נשמעו נגדו טענות דומות:תמיד יש מי שמפעיל אותו, מי שמטיל עליו אימה, מי שהופך למושך בחוטים".

"…לשכתו של גנץ עמוסת תככים, חשדנויות, תביעות לבדיקות פוליגרף וחילופי האשמות..גם כאן, יש בסביבתו של גנץ אנשים שסבורים שהוא מופעל ונשלט מרחוק. יש לו רל"שית עוצמתית, שלידה הוא מתגמד, ויש עוד קשרים מחוץ ללשכה שמוגדרים כ"מערכות יחסים הדוקות מדי".."


אותה "רל"שית עוצמתית, שלידה הוא מתגמד", מופיעה בתמונה לעיל שצולמה בפגישה
חשאית שנערכה בין בני גנץ עם יאיר לפיד בוילה של הילל קוברינסקי בסביון, במהלך
המגעים לאיחוד בין "חוסן לישראל" לבין "יש עתיד".

שמה של האישה הינו מעיין ישראלי ונשאלת השאלה מדוע בחר גנץ להביא רק אותה 
לפגישה פוליטית מעין זו ולא חברים כמו אלון שוסטר, מיכאל ביטון שהם בעלי ניסיון
וידע פוליטי רלוונטי, או את עוזריו האחרים בלישכה – הוד בצר, חילי טרופר.

וכך נכתב ב"ידיעות אחרונות" בכתבה שכותרתה "כל אנשי הנסיך", על מעיין ישראלי:

"מעיין ישראלי, 33, היא המנהלת האישית והדוברת שצמודה אל גנץ בשלוש השנים האחרונות. היא שירתה כקצינה בחטיבה לקשרי חוץ של צה"ל (קש"ח) והשתחררה בדרגת רב־סרן.קשריה עם גנץ לא נוצרו בצבא, אלא דווקא דרך חברה לניהול בינלאומי שהקימה וייצגה בכירים בחו"ל".

אז מה אפשר ללמוד ולדעת, מהמעט שנמצא ברשת לגביה?

מעיין ישראלי הינה בעלת חברת "מעיין ישראלי קשרי חוץ ואיסטרטגיה" וכן חברה
שמכונה: “ISRAELI – INTERNATIONAL EVENT MANAGEMENT”, שעיסוקה
ארגון, אירוח, ניהול אירועים וכדו', בממשק שבין ישראלים שיוצאים או נמצאים בחו"ל
לבין זרים שנמצאים או מגיעים לישראל מחו"ל.


ואלה חלק מהאנשים שאתם יש למעיין ישראלי קשר:

שגרירות סין בישראל.

מעיין ישראלי היא גם סגן נשיאת אגודת הידידות ישראל-סין.

(אני בטוח ש"בחורינו המצויינים" מודעים לכך ולקרבתה אל מי שמתיימר
להיות מועמד לראשות ממשלה")

שגרירות ארה"ב – השגריר דן שפירו.

החבר של כל מי שנמצא או מקורב לשמאל והשמאל הקיצוני.

שגרירות קניה בישראל.

וכן, אי אפשר לסיים בלי הצימוק שמתגלה כמעט בכל פעם שעוסקים בשמאל
בישראל.

מעיין ישראלי מבקרת עם (או גוררת? את) בני גנץ, ראש רשימת "כחול לבן",
לביתה של חברה טובה שלה.


קרדיט למביא תמונה זו – ישראל_ק


לחברה קוראים הילה ירושלמי והיא ממש במקרה (או אולי שלא?) גם חברת הועד
המנהל של "דרכנו" (V-19), הסניף בישראל של קול אחד – OneVoice.

..


מעיין ישראלי, שמלווה את גנץ בשנים האחרונות, תמונה לתפקיד ראש המטה של יו"ר כחול לבן במשרד הביטחון ותהיה האישה הראשונה בתפקיד זה. כך הפכה רס"ן ביחידה לקשרי חוץ של צה"ל ובעלת משרד הפקות לאחת הנשים החזקות בפוליטיקה

לפני סבב הבחירות השני לכנסת, בספטמבר 2019, לכנסת ה־22 התייצבה מעיין ישראלי, ראש המטה של בני גנץ, במשרדי כחול לבן ברמת החייל בתל אביב עם בתה התינוקת שהיתה בת כמה חודשים בלבד. הדוגמה הזו, מעידים בכירים במפלגה, מלמדת על הקשר ההדוק בינה לבין גנץ ועל חוסר רצונה להתנתק ממנו ומהמפלגה בזמן הקמפיין.

ישראלי היא האדם הקרוב ביותר לגנץ גם בתוך הכוורת הצמודה שלו. גורמים בסביבת כחול לבן טוענים שהיא הצליחה לדחוק הצידה גם את אל"מ במיל' הוד בצר, שמלווה את גנץ קרוב לשני עשורים, עוד מימי השירות הצבאי המשותף. בצר היה עוזרו האישי של גנץ כשהאחרון כיהן כרמטכ"ל, והוא מיועד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החילופי. אם תתבצע הרוטציה בין נתניהו לגנץ, בצר יכהן כמנכ"ל משרד רה"מ. בתרחיש כזה ישראלי תהיה ראש המטה של ראש הממשלה. עד אז תכהן בתפקיד ראש המטה במשרד הביטחון. ישראלי רשמה הישג שכן זו הפעם הראשונה שבתפקיד מכהנת אישה.

ראש המטה של שר הביטחון הוא הדמות הבכירה בלשכת שר הביטחון ומתאם את פעולות השר בכל מישור שאינו צבאי. ראש המטה מקשר בין השר לאגפים השונים במשרד, כולל בסוגיות שנוגעות לתקציב הביטחון.

אצל שרי ביטחון בעבר היו מקרים שבהם הרמ"ט היה יותר חזק ממנכ"ל המשרד, למשל במקרה של סא"ל יוני קורן שכיהן כראש המטה של אהוד ברק ונחשב משפיע יותר מהמנכ"ל אודי שני. תא"ל יוסי בינארט היה רמ"ט עוצמתי אם כי צנוע תחת שרי הביטחון בנימין בן אליעזר ומשה ארנס.

ישראלי פועלת מאחורי הקלעים בלבד ומקפידה להתרחק מאור הזרקורים. יחסי הכוחות בינה לבין המנכ"ל המיועד של גנץ במשרד הביטחון, מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, יותוו ויתבררו לאחר כניסתו לתפקיד, אולם ניתן להעריך כי היא תישאר הדמות החזקה במשרד, והשפעתה על גנץ תישאר משמעותית. בינואר האחרון צורפו אשל וישראלי למשלחת של גנץ כשנסע להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ בבית הלבן. ישראלי היתה אחראית לארגון הביקור כולו שנולד מהרגע להרגע.

ישראלי גם תסייע לגנץ לנווט בין שלל עיסוקיו: נוסף על כהונתו כשר הביטחון הוא יהיה ראש הממשלה החילופי, יו"ר מפלגה, שר בממשלה, חבר בקבינט הביטחוני ובקבינט הפיוס, חבר כנסת ועוד.

"גנץ לא זז בלעדיה"

ישראלי שירתה כקצינה בחטיבה לקשרי חוץ ושיתוף פעולה בינלאומי בצה"ל, והשתחררה בדרגת רב סרן ב־2013. עם שחרורה הקימה חברה בשם "מעיין ישראלי קשרי חוץ ואסטרטגיה בע"מ", שעסקה בעיקר בתכנון וארגון וארגוני משלחות והרצאות. בין היתר התמודדה ישראלי ב־2015 במכרז של משרד החוץ "לסיוע בתכנון וארגון ביקורי משלחות המגיעות מחו"ל". היכרותה עם גנץ נולדה לאחר שחרורה מהצבא במסגרת הפעילות שלה בהפקת הרצאות כאשר ארגנה לו הרצאות בחו"ל, ומשם נסללה דרך משותפת עד להקמת כחול לבן.

בשנים האחרונות התחזק מאוד מעמדה. "גנץ לא זז בלי ישראלי", מתאר בכיר בכחול לבן. "היא הדמות המשפיעה ביותר במפלגה, צמודה לגנץ 24 שעות ביממה. כל מי שרוצה להגיע אליו עובר דרכה, היא שולטת בלוח הזמנים ובפגישות שלו, מעורבת ומשפיעה על כל ההחלטות שלו".

גורם אחר במערכת הפוליטית מגדיר את ישראלי כ"שולה זקן" של גנץ. כלומר, אשת אמונו ושותפת סוד. "היא מאוד נאמנה, מסורה וחרוצה", הוא אומר. במערכת הפוליטית אחרים מתארים אותה כ"בחורה אינטליגנטית וחריפה שמנהלת ביד רמה את כל הצוותים של גנץ. בעוד בני הוא אדם יחסית עדין ואדיב, ישראלי היא הדמות היותר מחוספסת. במאזן היחסים שיש ללשכה עם גורמים חיצוניים היא עושה את העבודה היותר שחורה".

בכיר אחר מספר ש"היא מנהלת הלשכה האופטימלית. גנץ נותן בה אמון, כוח וסמכויות ניהול של הלו"ז, המינויים, להוציא ולהביא דברים. היא גם מקרבת את מי שרוצה ומרחיקה את מי שצריך". להערכת גורמים במפלגה, בעבר היא ניסתה להרחיק את ח"כ עמר ינקלביץ שבסופו של דבר מונתה לשרת התפוצות. "ישראלי היא מאוד כוחנית. היא מספקת לגנץ את כל הפתרונות, אבל לפעמים היא עושה טעויות וגנץ בעקבותיה", אומר גורם פוליטי.

גורמים במפלגה אומרים כי ישראלי, יחד עם הצוות של גנץ, דחפו לכניסה לממשלת נתניהו, גם במחיר של פירוקה של כחול לבן. לדבריהם, ישראלי וחברי הצוות סברו שהמטרה הסופית היא שגנץ יהיה ראש הממשלה. אחד הגורמים סיפר כי אחרי הבחירות האחרונות היא אמרה שבתוך 48 שעות של מו"מ קואליציוני עם נתניהו היא יכולה להביא הסכם קואליציוני עימו. ישראלי אומנם לא היתה בצוות המו"מ הרשמי מול הליכוד, אבל הייתה מעורבת מאחורי הקלעים. גורמים המקורבים לגנץ אמרו כי הוא שמע דעות רבות בנוגע למהלך הכניסה לממשלה ובסופו של דבר קיבל את ההחלטה באופן עצמאי.

"אמביציוזית ודעתנית"

כל מי שהתראיין לכתבה זו מהמערכת הפוליטית ומחוצה לה סירב להזדהות בשמו. אף אחד לא רוצה חלילה להרגיז את ישראלי, גם אם הוא חולק לה שבחים. אבי בניהו, לשעבר דובר צה"ל ויועצם של 3 שרי ביטחון, הוא היחיד שהסכים להיות מצוטט בשמו. "הכרתי את מעיין כשפרשה מהצבא והקימה חברה פרטית לביקורי משלחות", הוא מספר. "עבדנו בשיתוף פעולה כי היו לי לקוחות סינים. היא באה עם סוג של ניסיון חצי דיפלומטי בשל תפקידה בצבא. בהמשך פגשתי אותה כשהתחברה לבני גנץ. היא היתה איתו מההתחלה, עברה איתו כל שדות המוקשים עד הכניסה לפוליטיקה ואת שדות הקטל בפוליטיקה עם כל הפרשיות הלא נעימות".

בניהו מתאר אותה כ"בחורה אמביציוזית, דעתנית, שיודעת על מה להיאבק ועל מה להתפשר. היא יודעת לעבוד עם אנשים. לא שחצנית, לא יהירה, ולא מיוחצנת. היא הביטוי המושלם למשרת אמון". לדבריו, העובדה שהיא באה מתוך צה"ל תקל עליה למלא את תפקידה כרמ"ט שר הביטחון. "חלק מחבריי השרים בכחול לבן ובהם גבי אשכנזי מאוד מעריכים את עבודתה ואת יכולתה", הוסיף בניהו.

השבוע נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי עלות שכרם החודשי בתקופת הבחירות של ישראלי, בצר, ואגאי יחזקאל, מנכ"ל "חוסן לישראל", נעה בין 80 ל־100 אלף שקל לכל אחד. בכחול לבן טענו בתגובה כי הנתונים אינם מדויקים.

* * *

אדמה בוערת


בן הזוג שהסתבך

מעיין ישראלי (36) נשואה לניר ישראלי, אחד הנאשמים בפרשת אדמה. החברה הוקמה על ידי היזם אורן קובי שהואשם בתחילת 2020 במעילה של 26.5 מיליון שקלים בכספי לקוחות שקנו ממנו קרקע חקלאית תוך הבטחה לשינוי יעד.

ניר ישראלי היה סמנכ"ל מכירות בחברה בשנים 2014־2016 ונאשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום נכתב כי "ישראלי שימש יד ימינו של אורן קובי וביצע עימו בצוותא קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בכך שעזר ליישם בפועל את תוכנית המרמה". משפטם של קובי וישראלי עדיין מתנהל.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3825266,00.html?ref=ynet

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. שמרית מאנינג 2020-07-12

    לא ברור מהכתבה שמעיין מרגלת סינית אם כי כולנו יודעים עד כמה ארוכות ומתוחכמות זרועות התמנון הסיני.
    חובה להציל את ביבי, לקרוא לבחירות חדשות ולהוציא לאור את ה״מימד החמישי״.