לא רק חתרנים ברשימה: כת הנאורים השבתאית של ׳קרן וקסנר׳ וצינור הכסף שלהם למפלגת חוסן של גנץ

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

אלפרד אקירוב העניק לחוסן לישראל ערבות של 2 מיליון שקל.

״קרן אלרוב״ נוסדה על ידי אלפרד אקירוב ב-2013, ומטרתה היא עידוד ההשכלה הגבוהה בישראל.

בין חברי הדירקטוריון שלה הם עליזה אולמרט (אשתו של) ופרופ' איתמר רבינוביץ.

לפני שנכנס לקשרים העמוקים עם רבינוביץ והנתח שהם בנו לדיפ סטייט בישראל, רק נדגיש מי זה אותו איתמר רבינוביץ'.

במשך שנים רבות כיהן בראש ועדת הבחירה למלגות של ״קרן וקסנר״ נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ’ איתמר רבינוביץ’, הידוע בתור מקורב לאהוד ברק. בעבר האשים רביב דרוקר את ברק בכך שהפעיל את קשריו אצל רבינוביץ’ כדי שיקבל לתכנית וקסנר את שמעון בטאט, שכיהן כמשנה לראש הלשכה של ברק בעת שכיהן כראש הממשלה. לאחורנה נחשף שברק קיבל 2.3 מיליון דולר מקרן וקסנר בתמורה לכתיבת “מחקר”, אשר עקבותיו לא נודעו. באותה תקופה מנהל ונאמן ותורם לקרן היה הפדופיל המורשע ג'פרי אפשטיין, אשר ברק כפי שחשפנו הופיע בדירתו הדיסקרטית למשך סוף שבוע ב2016.

אפשטיין ישב גם בועדה התלת צדדית (Trilaterl Commision), מדובר באליטה של הCFR שיצר רוקפלר ואשר כתבו את תכנית העל של אוסלו, "האיחוד הים תיכוני". באותה ועדה ושקידה על התכנית יושב גם איתמר רבינוביץ'.

כתבנו רבות על החדרת סוכני קרן וקסנר למפלגת הדיפ סטייט המלאכותית של גנץ. אך שימו לב לקשר של התורם הערב הכי חשוב שלו, אלפרד אקירוב, עם אחד הקודקודים החזקים של קרן וקסנר, איתמר רבינוביץ' אותו חשפנו בעבר באתר.

רבינוביץ' ואקירוב שניהם יושבים בועד המנהל של מרכז רבין:

מקור: העמותה למען הקמת מרכז יצחק רבין לחקר ישראל – הנהלת העמותה

הם חלק מקליקה סודית, וזה מתפתח, שימו לב למה שבנינו לכם פה בערוץ בחודשים האחרונים. אריה אבנרי כתב על הפעילות מתחת לראדר שלהם:

"בעבר נהג אקירוב להזמין קבוצה נבחרת של אנשי עסקים ועורכי דין מהשורה הראשונה לסופי שבוע מפנקים במלון הילטון ממילא בירושלים, הנמצא בבעלותו.

זמן מה אחרי מלחמת לבנון השנייה שבה נפלו לשווא עשרות חיילי צה"ל, הגיע למפגש הזה גם אהוד ברק. הוא נהנה מאוד בחברתם של כמה ממקורבי אולמרט. נכחו שם אילי ההון.. פרופ' איתמר רבינוביץ…"

מקור: News 1 – אקירוב ישלם

הקטע נכתב ב2014 ודיבר על העבר, אך הפגישות הללו בין השתיים נמשכו, ב2015 למשל הם עשו "חניכה" לטרכטנברג כאשר היה מועמד אפשרי לשר אוצר:

"לקראת סוף השבוע האחרון התכנסו בביתו של פרופסור איתמר רבינוביץ' בצפון תל אביב כמה מאילי ההון החזקים ביותר בכלכלה הישראלית, לחוג בית אינטימי ודיסקרטי שאירח מועמד "המחנה הציוני" לתפקיד שר האוצר, פרופסור מנואל טרכטנברג… כולל יזם הנדל"ן המוכר אלפרד אקירוב."

חוג הבית של מנואל טרכטנברג עם האלפיון העליון – מצלמה נסתרת

שימו לב מה פרופ' צבי גלילי שלא התיישב עם אותה קליקה סודית והודח מהנהחת אוניב' תל אביב מספר ב2010:

"באוניברסיטת תל אביב למדתי מה זה הון, שלטון ואגו"

11.02.2010
נעמה סיקולר

פרופ' צבי גליל, הנשיא המודח של אוניברסיטת תל אביב, עדיין לא נרגע מסבך היצרים, הקשרים העסקיים והקליקות שגילה בהנהלת המוסד. "חברי הוועד המנהל יושבים באותם דירקטוריונים, יוצאים יחד לאותן מסיבות, וכשמבקרים אותם הם אומרים שהם בכלל נמצאים באוניברסיטה בהתנדבות. לטענתם הם בכלל לא צריכים את זה, אבל תנסה להזיז אותם מהתפקיד. זה בלתי אפשרי". ראיון שבסופו האקדמיה מאבדת את התואר

בכלל, יחסיו של גליל עם הוועד המנהל עומדים בניגוד חריף לשותפות הפעילה שניהל הוועד עם רבינוביץ. גליל לא מסתיר את דעתו על השותפות הזאת. "זו דוגמה להתנהלות של החבורה שמנהלת את האוניברסיטה", הוא אומר. "איתמר בנה לעצמו ולחבריו היכל תהילה, ליום שבו יפרוש, והכל בברכת הדרך של דב לאוטמן ובסיועו".

"היכל התהילה" הזה, כהגדרתו של גליל, הוא המכון למחקרי ביטחון לאומי שליד אוניברסיטת תל אביב (INSS), אחד ממכוני המחקר הידועים והנחשבים בארץ. בעבר נקרא "מכון יפה ללימודים אסטרטגיים", אבל בשלהי כהונתו של רבינוביץ הוא נהפך ממכון פנימי של האוניברסיטה למכון חיצוני, ושמו שונה. "איתמר ודב ביצעו מחטף לאור היום", טוען גליל.

למה אתה אומר כך?

"הוסבר לי בדיעבד שהמכון נקלע לקשיים תקציביים, ושהמיליארדר פרנק לואי מוכן לתרום 3 מיליון דולר למכון, שמהם מיליון יעברו לתורם הקודם תמורת שינוי השם, ו־2 מיליון נטו ילכו לאוניברסיטה. התרומה של לואי אפשרה לרבינוביץ, שמשמש במכון המשנה ליו"ר פרנק לואי, להוביל מהלך הפרטה של המכון, שנהפך ממכון פנימי של האוניברסיטה למכון חיצוני".

מה לא בסדר בזה?

"המכון קיבל במתנה ל־25 שנה את הבניין שבו הוא שוכן ברחוב חיים לבנון – בניין שעלה לאוניברסיטה לפי הידוע לי 31 מיליון שקל. לאחר שמנכים מסכום זה את 2 מיליון הדולרים שהאוניברסיטה קיבלה מלואי, היא למעשה נתנה לרבינוביץ ולחבריו מתנה בשווי 23 מיליון שקל. נוסף על כך, אף על פי שזה מכון חיצוני, האוניברסיטה ממשיכה לממן אותו מתקציבה בחצי מיליון שקל בשנה – ארנונה, ביטחון, החזקה שוטפת ואיש סגל. זה דבר שאינו מקובל, לא בישראל ולא בעולם. בשורה התחתונה, הם בנו לעצמם מכון באצטלה של שינוי שם של מכון קודם. הם מציגים את עצמם כמכון לאומי אבל בעצם יושבים גם על תקציב האוניברסיטה, ולקחו על חשבונה בניין באחד המיקומים הכי אטרקטיביים במדינה".

מי זה הם?

"אותה חבורה. אם תבדקו מי יושב בוועד המנהל של המכון, תמצאו את אותם האנשים: רבינוביץ, אקירוב, ומי היה סגן יו"ר בשכר? דן מרידור, בעלה של ליאורה. ככה זה עובד. אני סירבתי להיות חלק מזה. ניתקתי את הקשרים מהמכון. שלחתי את פרופ' רענן ריין, סגן הרקטור, לשבת במקומי בוועד המנהל שלו. הם נהגו לעשות אירועי התרמה שהאוניברסיטה מממנת, אבל אני סירבתי לממן להם אירוע התרמה בניו יורק".

מקור: כלכליסט – "באוניברסיטת תל אביב למדתי מה זה הון, שלטון ואגו"

זוכרים את המכון INSS?
זה אותו מכון שבראשו עומד עמוס ידלין, בוגר קרן וקסנר, אותו מכון שכתבו לו תכנית נסיגה חד צדדית שלושה גנרלים, גנץ, בוגי ואשכנזי (שבזכותו גנץ נכנס במקום גלנט לתפקיד הרמטכ"ל).

גנץ ומפלגת הגנרלים של הדיפ סטייט

על רבינוביץ' והשליטה שלו בשאר הטיעונים במדינה, מוזס ותשובה דרך אוניברסיטת תל אביב כתבנו בזמנו באתר ב2010:

מקור: קונספיל הישן – טייקונים של ה”שלום”

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *