הבניה החופשית ותחייתה המחודשת של תורת הנסתר במאה ה-20

הבניה החופשית ותחייתה המחודשת של תורת הנסתר במאה ה-20

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

כתבת המשך ישירה למסע שהתחלנו ב“חושפים את האור” ובכתבת “אבן החכמים בעידן החדש”.לאורך הכתבה תמצאו מספרים שיכוונו אתכם למקורות המתאימים בביבליוגרפיה הנמצאת בסיום הכתבה, בשביל שתוכלו ללכת ולבדוק שמה שאתם קוראים כאן הוא נכון. הכתבה מבוססת על מחקר של David Carrico יחד עם כמה תוספות ונגיעות שלנו אשר לא תמצאו במחקר המקורי, וברצוננו להודות לקורא הותיק, ג’וק, אשר בלעדיו הכתבה הזאת לא היית יוצאת.

‘הבניה החופשית’ היא אחווה סודית אוקולטית וכל הבונים החופשיים “ישרו קו”(ישרו את עצמם) עם תורת הנסתר.זוהי מסקנה ברורה, שאנשים בעלי ידע כללי על הלשכה מאולצים לגלות.משמעות המילה אוקולט(תורת הנסתר): מוסתר במתכוון.לא גלוי לאחרים.(1) איך הבונים החופשיים יכולים להתחמק מסיווגם כעוסקים בתורת הנסתר כאשר על הבונה החופשי חל איסור בשבועה לגלות מה קורה מאחורי הדלתות הסגורות של הלשכה, אפילו לאשתו או לחבריו לכנסיה.

כל הבונים החופשיים בהחלט משתתפים בפעילויות אוקולטיות.גם בספר המאסוני ‘הקשת המלכותית’-משמעותה החבויה שיצא לאור ע”י הוצל”א מאקוי והחברה לאספקה מאסונית The Royal Arch: Its Hidden Meaning, published by the Macoy Publishing and Masonic Supply Company מסכים בלבביות עם דעה זו.

הרבה בונים חופשיים ירעדו מהמילה אוקולט, שמקורה בלטינית ומשמעותה לחסות, להסתיר מבדיקה ושימוש לא נכון(חילוניות) של הציבור, אבל כל אחד שלומד את ‘הבניה החופשית’, לא יכול להתחמק מלסווג את הבונים החופשיים אחרת מלימודי תורת הנסתר.(2)

אנחנו נלמד על כמה מהאנשים והארגונים החזקים ביותר שלקחו חלק בתחייתה המודרנית של תורת הנסתר. ואנחנו נגלה תוך כדי שאנחנו נלמד את התורות של כל אחד מהם, שלכולם יש מכנה משותף – הבניה החופשית.

הבניה החופשית: מגרש המשחקים של השטן

אנטון לווי(Anton LaVey), הכומר(כהן) הראשי של כנסית השטן אומר/טוען:

“מסדרים מאסוניים החילו בתוכם את האנשים הכי משפיעים בהרבה ממשלות, וכמעט לכל מסדר אוקולטי יש הרבה שורשים מאסוניים.(3)

‘הבונים החופשיים’ הוא לא רק מסדר אוקולטי. כבר יותר ממאתיים שנים שהוא משמש כקרקע פורייה לגיוס אל מסדרים אוקולטים אחרים.קרה בעבר שגברים שהתכנסו יחדיו לעסוק בבניה החופשית, אחרי כמה שנים הקימו ארגונים אחרים כדי לצלול עמוק יותר בתורת הנסתר.

האילומינטי

לפי המחקר שלנו, הקבוצה הראשונה שהשתמשה בלשכות המאסוניות לעיצובים הרשעים שלהם הייתה האילומינטי הבוארי, הידועים לשמצה.אחווה סודית זו הוקמה רשמית ע”י אדם וויסהופט(Adam Weishaupt), פרופסור לחוק הקנוני מאוניברסיטת אינגולשטאט, באחד במאי 1776. כאשר התכניות הזדוניות של האילומינטי החלו לדלוף, אנשים אמיצים נקטו עמדה והרימו את קולם במחאה.

איש כזה היה ג’ון רובינסון(John Robinson), פרופסור למדעי הטבע באוניברסיטת אדינבורו והמזכיר הכללי של האגודה המלכותית של אדינבורו(Royal Society of Edinburgh). בספרו,הוכחות לקונספירציה(Proofs of a Conspiracy) שבמקור יצא לאור ב1798, רובינסון תעד איך הבניה החופשית שימשה כבית טיפוח בשביל האילומינטי. לאחר מכן התגלה שקבוצה זו וכמה לשכות מקושרות היו מעין מכינות למסדר מאסוני נוסף, שם הם כינו עצמם המוארים, שמטרתו המידית של מסדר זה הייתה למחוק/לבטל את הנצרות ולמגר כל ממשל אזרחי.(4)

הלנה פטרובנה בלוצקי(Helena Petrovna Blavatsky)

המובילים של תנועת העידן החדש, גם הם, מצאו חברים בגבולותיהם החברותיים של הלשכות המאסוניות. בשתי המאות האחרונות, הבניה החופשית ותנועת העידן החדש שולבו זה בזה בקשר הדוק ומסובך.שמו הקודם של המגזין של הנוסח הסקוטי בארה”ב(The Scottish Rite Journal of the Southern Jurisdiction) כונה בעבר ‘מגזין העידן החדש’(The New Age Magazine)בין השנים 1903-1990. בונה חופשי לין פ. פרקינס(Lynn F. Perkins) כתב בספר ששמו ‘נוער בעידן החדש והבניה החופשית’(New Age Youth and Masonry): כל מה שכל בוגר תיכון וקולג’ צריך לדעת על הבניה החופשית.

ספר זה הוקדש לדורות הבאים של נוער אשר יבנה ויפעיל את הסדר החדש של הזמנים.(5blavatsky.jpg) הוא גם כתב ספר נוסף אשר נקרא ‘הבניה החופשית בעידן החדש’(Masonry in The New Age). שני ספרים אלו נמצאים ברשימות המכירה וקטלוגים של הוצל”א מאקוי(1991 Macoy Publishing and Masonic Supply Co., Inc.) האישה שמכונה ה’אמא’ של תנועת העידן החדש המודרנית היא הלנה פטרובנה בלוצקי 1831-1891. בלוצקי נולדה ברוסיה ונודעה בשל מזגה האלים וביכולתה לקלל בשפות שונות. התנהגות זו ללא כך ספק הועצמה כתוצאה מהתמכרותה לחשיש. היא טיילה מסביב לעולם, נתנה הרצאות ותרגלה את תורת הנסתר, אבל השפעתה הגדולה ביותר הייתה דרך הכתבים והספרים שלה.

הספר המפורסם ביותר שלה, התורה/הדוקטרינה הסודית(The Secret Doctrine) הוא אחד היסודות של העבודה בתורת הנסתר מכל הזמנים. הספר, שהוא בראש ובראשונה רשעי, לא מבדיל בין הנחש לאלוהים של התנך(Bible), ומלמד שהשטן הוא זה שעשה מהאדם אל:

“ברגע שהמפתח לבראשית נמצא בידינו, הקבלה המעשית והסמלית תחשוף לפנינו את הסוד.הנחש האדיר מגן העדן ואלוהים זהים…(6)

“כך השטן, שמפסיקים לראותו ברוח הדעות הקדומות,ההלכתית, הלא פילוסופית של הכנסייה, גדל לתמונה הגדולה של אחד שהופך את האדם הארצי לאדם אלוהי.(7)

האגודה התיאוסופית(The Theosophical Society)

ל”הדוקטרינה הסודית”(Secret Doctrine) של בלוצקי ולארגון שהיא עזרה להקים, האגודה התיאוסופית, בהחלט הייתה השפעה על התרבות שלנו. הדוקטרינה הסודית היה הספר הראשון שסירחאן סירחאן(Sirhan Sirhan) ביקש לאחר שנכלא על שרצח את רוברט קנדי. אדולף היטלר החזיק עותק של הספר ליד מיטתו והושפע עמוקות ממנו. היטלר היה חסיד של מאדם בלוצקי והתחנך למשמעות התורה הסודית שלה.

הוא למד בפרטיות מאנשים שהיו תיאוסופיים בעצמם, והיו לו תיאוסופיים לצידו עד ממש לסוף המלחמה.(8) ספר מועדף זה של היטלר, היה מועדף גם על הפילוסוף הגדול של הבונים החופשיים, בונה חופשי בדרגה 33 מאנלי פ. הול(Manly P. Hall). שדיבר שבחים ללא מעצור לכתביה של בלוצקי:

“הדוקטרינה הסודית ואיסיס נחשפת(Isis Unveiled) הם המתנות של מאדם בלוצקי לאנושות, ולאלו שהחזון שלהם יכול לפרוץ דרך העננים הכבדים של אסון קרב, זו לא תהיה הגזמה לאשר שכתבים אלה הם התרומה הגדולה ביותר לעולם המודרני. אי אפשר להשוות אותם לספרים אחרים, כמו שאי אפשר להשוות את אור השמש למאור הגחלילית. הספר הדוקטרינה הסודית מקבל על עצמו את הכבוד שיש לספרי קודש.(9)

הארגון של בלוצקי, האגודה התיאוסופית הוקם בשנת 1875. בונה חופשי הנרי סטיל אולקוט(Henry Steel Olcott) היה הנשיא יחד עם בונה חופשי ג’ורג’ ה. פלט(George H. Felt), סגן נשיא. וגם בונה חופשי בדרגה גבוהה צ’ארלס סות’רן(Charles Sothern) היה חבר. בקרב החברים המוקדמים יותר היה גם הבונה חופשי האמריקאי החזק ביותר בכל הזמנים אלברט פייק.מפקד ראשי של הנוסח הסקוטי(Albert Pike, Grand Commander of the Scottish Rite). מאדם בלוצקי הייתה תומכת כזו נלהבת של הבונים החופשיים, שהיא קבלה תעודה מאסונית של הנוסח העתיק ב1877(Ancient and Primitive Rite of Masonry).

אני בסאנט (Annie Besant) והאגודה התיאוסופית

בשנת 1907 אני בסאנט(Annie Besant) נהייתה יושבת ראש האגודה התיאוסופית. בסאנט המשיכה את אהבתה של בלוצקי לבניה החופשית, שנהייתה המנהיגה והרוויחה את הדרגה ה33 בקו-מאסונרי(Co-masonry) מסדר מאסוני המקבל נשים כמו גם גברים.

ב19 לפברואר 1922 ברית בין הקו-מאסונרי לבין גראנט אוריינט של צרפת(he Grand Orient of France) נחגגה בבית הגדול בפריז(Grand Temple of the DroiteHumain in Paris).(10)

צ’ארלס וובסטר לידביטר (C.W. Leadbeater) והאגודה התיאוסופית

leadbeater.jpg

בזמן שאני בסאנט עמדה בראש האגודה התיאוסופית היא עבדה לקדם/ליחצן איש צעיר מהודו,ג’ידו קרישנמורטי(Jiddu Krishnamurti) כמשיח. איש יד ימינה ומי שהתאמץ בנושא זה היה בונה חופשי בדרגה 33 צ’ארלס לידביטר(C.W. Leadbeater). לבונה חופשי זה היה להט התשוקה לעבודה עמוקה יותר בתורת הנסתר. יש מקורות שטוענים שלידביטר היה פדופיל הומוסקסואל.(11)

כשהצד האפל בבניה החופשית מתחיל להיחשף ולהיות נושא לשיחה, תמיד עולה אותה השאלה: האם לקיחת חלק בטקסים מאסוניים מובילים לפלישה והשתלטות של שדים? לידביטר עונה בשבילנו על שאלה זו בהחלטיות עם נקודת מבט של אדם מבפנים. לידביטר עושה יותר מלענות תשובה חיובית לשאלה שלנו. הוא ממשיך ומתאר את רוחות השדים אשר קיבל בדרגות השונות של הבניה החופשית:

“הדרגה ה30 מביאה איתה גם את המלאך שלה, בעל האופי המתאים – מלאך/דאוה(Deva) הכחול הגדול מהקרן הראשונה אשר משאיל מכוחו לאביר ראשון(Knight K.H) דומה לדרך שמלאך הארגמן עוזר לאח מועדף ממסדר צלב הורד(Ex. and perf. Bro. of the Rose-Croix) הדרגה ה33 מביאה איתה שני עוזרים נפלאים לעבודה – רוחות בגודל עצום בהשוואה לאנושות, אשר קורנות בצבע לבן.(12)

“הדרגה ה33 מקשרת את המפקח הכללי(Sovereign Grand Inspector General) עם הרוח של מלך העולם בעצמו, העצום במומחים העומד בראש הלשכה הלבנה הגדולה, אשר בידיו החזקות מונחות גורלות כדור הארץ.(13)

“עדיין, כאשר אחת מן הרוחות הבוהקות האלו מצטרפות/נדבקות אלינו ע”י טקס מאסוני, אל לנו לחשוב עליה כמדריך או כמשרת אלא בפשטות כחבר לעבודה וכאח.(14)

ג’ידו קרישנמורטי:

מי שהיה אמור להיות המשיח של התאוסופים, ומורה העולמי הרוחני של האו”ם. בסופו של דבר הוא סרב ועמד איתן מול כל האגודה, ולאחר מכן הלך ופרק את אגודת “כוכב המזרח” שהקימו במיוחד בשביל התהליך שהוא היה אמור לעבור כדי להיות ה”משיח”. ללא ספק קרישנמורטי הוא אחד מהמעצבים והמשפיעים ביותר על כל תנועת הניו-אייג’, ואין כמעט ניו-אייג’ר שלא מכיר אותו ו/או קרא את ספריו. הנה מה שהיה לו לאמר על תרגול היוגה המודרני שכיום נהיו כל כך פופולארי:

“תרגולי היוגה, אתה יודע, אתה נושם, מבצע פוזיציות מסויימות וכל זה, הומצא בערך במאה ה-18 או ה-17 בידי אדם, או קבוצה של אנשים אשר רצו כוחות אוקולטיים. אשר דרך שליטה, דרך הכרח – אתה עוקב – דרך הכוונה, הם אמרו שהם יוכלו לעורר תפיסה על חושית- אני מציג אתזה במונחים מודרנים! והם תרגלו זאת. אך ישנה יוגה אחת, אשר נקראת ראג’א יוגה, ושם אין שום אימון, שום תרגול מלאכותי: הליכה, שחייה, טבעי, וחיים מאוד מוסריים אשר בהם יש אמינות. אתה עוקב? זה יוגה אמיתית, לא כל הדברים האלה שאתה משחק איתם.”

J. Krishnamurti Ojai 6th Public Talk 18th May 1980

לקרישנמורטי יש צד פחות ידוע בקרב ההולכים אחרי תורתו, מתוך הבלוג של ד”ר תומר פריסקו, חוקר דת:

הרומן בין קרישנמורטי לרוזלינד התחיל ב- 1932 ונמשך יותר מעשרים וחמש שנים. עם תחילתו ביקשה רוזלינד מקרישנמורטי לדבר על כך עם ראג’גופל, וק’ הבטיח לה שיכתוב מכתב על העניין וימסור אותו לחברו. המכתב הזה מעולם לא נמסר. במשך שנים, אם כן, ניהל ק’ מערכת יחסים אינטימית עם אשתו של המזכיר האישי שלו, בלי שזה האחרון ידע על כך… היה לו חשוב מאוד לשמור על אהבתה אליו, אבל גם חשוב שלא ישאר מאהבתם דבר: פעמיים ביצעה רוזלינד הפלה מלאכותית בעידודו של ק’, אחרי שהתעברה בעקבות יחסי המין ביניהם.


ראדה מספרת שקרישנמורטי היה אדם מקסים ואוהב, אבל שתמיד חשש מעימותים. הוא היה, פעמים רבות, משקר כדי להתחמק מהתמודדות עם מציאות לא נוחה. כאשר שאלה אותו פעם רוזלינד מדוע הוא משקר, הוא ענה (על פי עדותה): “בגלל פחד”. מעניין לראות שהרבה משיחותיו של ק’ עוסקות בסוגיות של פחד וחוסר-בטחון, וייתכן שזה משום שנושאים אלו העסיקו אותו אישית.

אבל ק’ ידע גם להתעצבן: על פי ראדה ביותר מהזדמנות אחת הוא סטר לראג’גופל, בדרך כלל כתוצאה מכך שהאחרון העביר ביקורת על מעשה מסויים של ק’ . ב- 1971, כאשר היה ברור לרוזלינד שבגלל שרבו על כספים וזכויות יוצרים, יביאו ק’ וראג’גופל את שהתרחש ביניהם לפני בית דין ושם צפוי גם להיחשף הרומן של ק’ עמה, היא גילתה הכל לראדה בתה. כאשר האחרונה התקשרה לק’ כדי לברר איתו את העניין, ורמזה על כך שבין שני הגברים מתנהל בעיקר מאבק על אגו וכבוד, צרח עליה קרישנמורטי: “לי אין אגו! מי את חושבת שאת, שאת מדברת אלי כך?!

אליס אן ופוסטר ביילי (Alice A. and Foster Bailey)

alice_bailey.jpg

אליס אן ביילי(Alice A. Bailey) הייתה המלכה השלטת של תנועת העידן החדש עד מותה בשנות ה70. היא כתבה למעלה מ20 ספרים בעזרת מדריכה הרוחני המאסטר הטיבטי דוגאל קהול(Dwjhal Khul). ביילי דברה בפשטות ובכנות על העובדה שהלשכות המאסוניות היו בתי הספר לאימונים של המנהיגים של עולם תורת הנסתר. אליס ביילי על הבונים החופשיים:

“זהו ארגון אוקולטי הרבה מעבר למה שמבינים, והוא יועד להיות מחנה אימונים לאוקולטיסתים המתקדמים, שבדרך.(15)

יחד עם בעלה, בונה חופשי דרגה 32 פוסטר ביילי(Foster Bailey), אליס ביילי עבדה כדי לבסס את שלטונו של משיח העידן החדש. פוסטר מצהיר:

“הדבר החשוב ביותר בשינוי האוריינטציה (נטייה) של ההיררכיה, הוא ריכוז הפוקוס בהכנה לקראת הופעתו מחדש של המשיח בקרב בני האדם.(16)

“המשיח הוא אדם החי היום. הוא המוציא לפועל/מנהל הגדול בעולם והוא עובד באופן פעיל לעזור לאנושות להתבגר רוחנית, אבל לא מחפש או רוצה לשלוט בה.(17)

“המשיח וההיררכיה ממוקדים בפעולות העידן החדש. וכשהם יוציאו פעולות אלו החוצה/יחצינו את פעילויותיהם הם ישתמשו בטכניקות של העידן החדש.(18)

פוסטר ביילי לעג למשיח מהתנ”ך הנוצרי(הברית החדשה+תנ”ך) ובישר את הבשורה השקרית על משיח העידן החדש:

“התורה הנוצרית, שהוא יגיע כאיש נוצרי כדי להציל את כולנו מהגהנום באיזה שהוא יום משפט עתידי, היא הנגאובר מימי הילדות של האנושות. הוא לא בא להציל אותנו אלא לעזור לנו להציל את עצמנו.(19)

פוסטר ביילי כתב מאמרים למגזינים מאסונים והרצאה בלשכות מאסוניות. ספרו רוח הבניה החופשית(The Spirit of Masonry) עדיין נמצא בקטלוג של הוצל”א מאקוי(Macoy Publishing and Masonic Supply Co.) מאד מפכח לקרוא בספרו איך מנהיג/מוביל ניו אייג’י חזק זה, דיבר על הבניה החופשית כדת אוניברסאלית.

“האם זה לא אפשרי מתוך התבוננות בצד הזה של לימודי הבניה החופשית , להניח שהם יוכלו לספק את כל הדרוש לניסוח של דת אוניברסאלית? האם זה לא נכון, כמו שכבר נאמר, שגם אם כל הדתות וכל הכתובים היו נמחקים ורק הבניה החופשית נשארה בעולם, עדיין ניתן היה לשחזר את התכנית האדירה לגאולה? בכל הרצינות, כל הבונים החופשיים האמיתיים יעשו נכון לשקול נקודה זו…

“בניה חופשית שקמה לתחייה, מורכבת מבונים חופשיים אשר נאמנים להתחייבויותיהם ומכירים בקשר המיסטי שמאגד אותם כולם ביחד באחוות אחים אחת אמיתית, תוכל גם היא לספק פלטפורמה אוניברסאלית כל כך, שתענה על הצורך של כל אדם חושב/הוגים מכל הסוגים ושל כל בית ספר למחשבה. כך היא תוכל לענות לא רק על הצורך הדתי ע”י מתן דת אוניברסאלית, אלא גם תספק את הצורך הנפשי אשר מורגש אצל כל ההוגים/אנשים חושבים רחבי האופקים בזמן הזה.(20)

אליסטר קראולי (Aleister Crowley) האבא של השטניזם המודרני

aleistercrowley.jpg

האמין שהוא נביא המבשר את הניו אייג’, ויש המשייכים את מקור המונח בכתביו THELEMA .

הדוגמא המטרידה ביותר לאדם ש”גויס החוצה” מהבונים החופשיים לתוך מסדר יותר אוקולטי ויוצא דופן, היא זו של בונה חופשי בדרגה 33, אליסטר קראולי(Aleister Crowley). במשך חייו, קראולי הוכרז ע”י העיתונות כאיש המרושע ביותר בחיים. חייו הסוטים של קראולי השאירו שרשרת של נפגעים בקרב אלו שהיו טיפשים מספיק כדי להתקרב לאיש רשע זה. האישה הראשונה של קראולי, רוז התאשפזה בבית חולים פסיכיאטרי(נכנסה לבית משוגעים)ב1911. אשתו השנייה, מריה התאשפזה ב1931 שנתיים אחרי שהתחתנה עם קראולי.

בחדר נעול שבו היו רק קראולי ובנו, קראולי ביצע טקס שבמהלכו בנו מת… ברחוב לונדוני ב1934, נערה בת19 מיהרה אליו, מצהירה שהיא רוצה ללדת לו תינוק. קראולי לקח אותה למיטה. גם היא מאוחר יותר התאשפזה/נכנסה לבית משוגעים.(21)

סקירה אוטוביוגרפית קצרה של החיים של קראולי היא כמו שחיית לילה בביוב. קראולי קרא לעצמו המפלצת 666, ופילגשו ליילה וואדל(Leila Waddell), הציגה את סימן החיה שהיה מקועקע בין שדיה. קשה לדמיין מישהו יותר מרושע מקראולי. קראולי היה הומוסקסואל ומכור לסמים שהתנגד לנצרות בשנאה מפחידה. הוא אמר:

“בשבילי כל פעולה גסה הייתה בפשטות פולחן החטא, מחאה דתית לוהטת נגד הנצרות, שבשבילי הייתה סמל השפלות, רשעות, בוגדנות, זיוף ועריצות.(22)

מסדר המקדש של המזרח והבונה חופשי, תיאודור ריאוס
O.T.O.: Ordo Templi Orientis and Freemason, Theodor Reuss

אחד מהדברים המדאיגים ביותר בחייו של קראולי היה הדרך בה עבר מהבונים החופשיים אל תוך הכת של הOTO מסדר המקדש של המזרח. קראולי מספר במילים שלו איך בונה חופשי תיאודור ריאוס(Theodor Reuss) גייס אותו לשורות המסדר.

“למרות שאושרתי לדרגה ה33, הדרגה האחרונה בבונים החופשיים, כל כך מזמן עוד ב1900, זה לא היה עד לקיץ של 1912 שחשדותיי אומתו. אני מתכוון לאמונתי שמאחורי קלות הדעת ורוח השטות של המוסד האדיר שלנו טמון באמת סוד בל יתואר ופלאי, בעל יכולת לשלוט בטבע וכוח לא רק כדי להפוך בני אדם לאחים זה לזה, אלא לעשותם אלוהיים. באותו הזמן הגיע אלי איש מאותם מומחים/מאסטרים בבניה החופשית הסודית(אזוטרית), עיניו ושכלו כאחד ואשר קיים באמצע הלא ידוע שלו לעיתים קרובות, נסתר אפילו מעוזריו(chiefs) המיודעים… איש זה עוקב אחרי הקרירה שלי בתורת הנסתר זה כבר כמה שנים, ועכשיו העריך אותי ראוי לקחת חלק במסתורין הגדול יותר.(23)

זה בהחלט מראה שחברים במסדרי תורת הנסתר יכולים לפעול בתוך הבונים החופשיים, לעיתים קרובות ללא ידיעתם של המנהיגים בפועל של הלשכה.מסדר הOTO הוקם ב1895 ע”י בונה חופשי אוסטרי קרל קלנר(Karl Kellner). בונה חופשי תיאודור ריאוס נהיה המנהיג לאחר מות קרל.תיאודור ריאוס התחיל מגזין בשם Oriflame(להבת המזרח) ב1902 בעזרתו של בונה חופשי פראנץ הארטמן(Franz Hartman). מהדורת היובל של המגזין חושפת מידע על מהן פעולותיו האמיתיות של מסדר הOTO.

“המסדר שלנו מחזיק במפתח אשר פותח לרווחה את כל הסודות המאסוניים וההרמטיים, במיוחד ההוראה של מאגיה מינית, לימודים אלו מסבירים ללא יוצא מן הכלל, את כל סודות הטבע, את כל הסמליות של הבניה החופשית והמערכות של כל הדתות.(24)

אליסטר קראולי והOTO

ב1912 בזמן שהחזיק בדרגת בונה חופשי דרגה33, אליסטר קראולי נהיה ראש הOTO הבריטי. ההדרכה והמנהגים של המסדר היו דוחים להפליא. תאור קצר של הדרגות במסדר:

“הספרות של היום בנושא מאגיה מינית נשענת/מסתמכת בכבדות על מנהגים שהיו כבר קודם נפוצים בOTO או בהתפתחותו מאוחר יותר ע”י קראולי. החלוקה היא כזו, דרגה 8 OTO=התמחות אוטו ארוטית(גירוי מיני עצמי), דרגה 9 OTO=התמחות הטרו ארוטית דרגה11=התמחות הומו ארוטית. זוהי התרגולת המאגיה מינית המסורתית אשר בוצעה תחת קראולי.(25) כבונה דרגה33, אליסטר קראולי כינה בגאווה את הכת שלו הOTO – הבניה החופשית האמיתית. אני טוען שהשיטה שלי תספק את כל הדרישות האפשריות של הבניה החופשית האמיתית. היא מציעה בסיס שקול לאחווה אוניברסאלית ודת אוניברסאלית.(26)

נוסיף שדרגה 7 OTO= פרישות מאגית, ואכן ניתן לראות שמעגלים האוקולטים הפנימיים ביותר משתמשים גם בשיטות של סגפנות, וגם בהכנעות ליצרים, כפי שאצל הגנוסטים היו שני סוגים של כתות אשר כל אחת בחרה בדרך אחרת, אך במקרה זה, אנו רואים תופעה מודרנית מובהקת של שימוש בכל כלי מיסטי שיכול לחבר לכוחות עוצמתיים יותר.

כמה קרוב הקשר בין הבניה החופשית לבין הOTO ? היסטוריון מאסוני פראנסיס קינג(Francis King) מגלה קשר קרוב יותר מאשר רוב הבונים החופשיים יעזו להודות בו.

“לOTO כפי שניווכח, לא רק שהיה קשר לקבוצות מאסוניות סודיות וארכאיות, אלא שהמסדר שימש כמשרד גיוס לחלק מהקבוצות. ב”מיון החברים לפי דרגות “( Classification of Members by Degrees) שהיה נספח במסמך של תיאודור ריאוס, מוצהר בברור שהמועמדים נעשים לבונים חופשיים ע”י החברים המכווינים/מנהלים(FRATERS SUPERIORES = אחים נעלים) של הOTO. ” א(27)

העובדה שקראולי היה ראש הOTO בזמן שהחזיק בתואר בונה חופשי דרגה33, לעולם תפוצץ את המיתוס שהבונים החופשיים הוא ארגון נוצרי.קראולי דיבר בפתיחות וגילוי לב על הכבוד המאסוני שקיבל:

“נקודת מבט זו אומתה כאשר בתי הספר הסודיים של ג’ון יארקר (The Arcane Schools of John Yarker) הגיעו אלי לביקורת. כתבתי למחבר אשר הכיר בתואר שלי כדרגה33 והעניק לי דרגה95 ממפיס(95 degree Memphis) ודרגה 90 מזרחים(90 degree Mizraim).

“נראה כאילו פתחתי ברז. מאותו זמן והלאה חייתי במקלחת מושלמת של דיפלומות, מבוקרשט עד לסולט לייק סיטי. היו ברשותי יותר תארים מרוממים מאשר יכולתי לספור. אני אמור לדעת יותר סימנים סודיים, אותות, סיסמאות, מילים קסומות, אחיזות/לפיתות וכו’ מאשר יכולתי ללמוד גם בתריסר חיים. פיל ישבר מכובד משקל סימני הדרגות שאני זכאי לענוד.(28)

הוספה של ג’וק – http://operativerightmemphismisraim.angelfire.com/

בספרו של אליסטר קראולי, הווידויים של אליסטר קראולי(The Confessions of Aleister Crowley) הוא כתב בהערצה גדולה על דרגת הקשת הקדושה(Royal Arch)

“חשבתי את עצמי שהגעתי לפסגת ההצלחה, ששחזרתי את המילה הקדושה של הרויאל ארק. במקרה זה המסורת שימרה את המילה כמעט בשלמותה.(29)

זה מובן בהחלט ששונא זה של הנצרות יאהב את דרגת הרויאל ארק של הבונים החופשיים. בדרגה זו בונים חופשיים מחללים את שם האלוהים של התורה הג’ודאו/נוצרי ע”י איחוד שם אלוהים עם אלים פגאנים. המילה הסודית של הרויאל ארק שאליה מתייחס קראולי היא ג’ה-בול-און. ג’ה מייצג את JEHOVA) JAH) בול (BUL) מייצג אל פגאני בעל, ואון (ON) מייצג את אל השמש המצרי. זה לא פלא שליבו השטני של קראולי קפץ משמחה שהוא יכל לחלל את שם האלוהים של הברית החדשה והתנ”ך בחיבור של האל האמיתי עם האל הפגאני בעל, לו היו מקריבים ילדים אנושיים.

ובנו את במות הבעל לשרף את בניהם באש עלות לבעל אשר לא צויתי ולא דברתי ולא עלתה על לבי (ירמיה יט ה )

משמעות המילה האבודה של הרויאל ארק מאומתת ע”י סמכות מצוינת: האינציקלופדיה של הבניה החופשית אלברט מאקי.”בעל מרמז שליט או מומחה ומופיעה כמה פעמים בתנך כחלק משמם של אלים שונים. לבדה המילה מתייחסת לאל השמש, לדמות האלוהית הזכרית העליונה של עמי האזור הסורי-פיניקי. לתיאור לסגידה בשביל בעל קראו תחילה המלכים יח’. יחד עם ג’ה ואון המילה הוחדרה לתוך מערכת הרויאל ארק כנציגה של השם המפורש…(30)

הOTO מגדיר עצמו כארגון שדבק המטרה ללכת אחרי תורתו של קראולי. הOTO הוא גוף של חניכה מורכב מגברים ונשים אשר קיבלו את עקרונות ספר החוק (The Book of the Law) אשר שודר באמצעות אליסטר קראולי(1875-1947)…

“הספר נתפס כתמסורת מושלמת מהאלוהי, חופשייה מכל הליקויים של התערבות אנושית. וככזה הוא כלי תחבורה מואר של האמת אשר יכול לשמש כמדריך יעל להתנהגות האדם… קראולי לכל הפחות ייזכר כגדול גאוני תורת הנסתר של המאה ה20… השפעתו על אוקולטיזם מודרני בלתי ניתנת לחישוב, חודרת לכל בית ספר מערבי.(31)

כל כת שהולכת בעקבות תורתו של קראולי חייבת להילקח מאד ברצינות. הציטוטים הבאים לקוחים מספר החוק שהOTO רואים בו כתקשורת מושלמת של האלוהי וככלי רכב מואר לאמת, המשמש כמדריך להתנהגות האדם

“11. סגדו לי עם אש ודם, סגדו לי עם חרבות ועם פגיונות. שאישה תהיה חגורה, עם חרב, לפני. שדם ירום לשמי. תרמסו את הכופרים, היו מעליהם,הו לוחם, אני אביא לך Petrovnaou מבשרם לאכול. 12 תקריב בקר קטן וגדול לאחר מכן ילד…24.הדם הטוב ביותר הוא של הירח, חודשי: לאחר דם טרי של ילד או טפטוף/נשירה מהמארח של גן עדן: לאחר של אויבים: לאחר של כמרים או של המאמינים:אחרון של בהמה לא משנה איזו…51. עם ראש הנץ שלי אני מנקר בעיניו של ישו כשהוא תלוי על הצלב…60. אין חוק מעבר לתעשה מה שמתחשק(32)

הציטוטים הבאים מתוך מאגיה תיאורטית ומעשית(Magick in Theory and Practice) יוכיחו עוד את דאגותינו

“בשביל העבודה הרוחנית הגבוהה ביותר אחד צריך בהתאמה למצוא לו את הקורבן המכיל את הכוח הגדול והטהור ביותר. תינוק זכר של תמימות מושלמת ואינטליגנציה גבוהה (F.2.) הוא הקורבן המתאים והמספק ביותר…אבל קורבן דם, למרות יתר הסיכון, הוא יותר יעיל: וכמעט בשביל כל המטרות קורבו אדם הוא הטוב ביותר(F.2.)הקרבת הקורבן במהלך קריאה לרוחות, יאמר ללא פחד מסתירה , שהמוות של הקורבן יהיה בחפיפה עם הקריאה לרוחות הנעלה ביותר.(33)

יש להוסיף שבתגובה לאמרות אלו של קראולי, מסדר הOTO טוען כי כוונתו אלגורית לשפיכת זרע, ו\או שתיית נוזלים מסויימים של גוף האדם הגברי\נשי. מה שעלול להסביר את חשיבות הבתולה ומחזורי הירח עבור המסטריות.

אגודת צלב הוורד (Rosicrucian Society)

בהמשך למקרנו של הבונים החופשיים ותורת הנסתר, אנחנו צריכים לבדוק מסדר סודי נוסף, אשר נקשר לבניה החופשית במשך שנים רבות – אגדת צלב הוורד. אפשר לכתוב הרבה על מסדרי צלב הוורד השונים ויחסיהם ללשכה. אבל למטרת מחקרינו נזכיר רק מסדר אחד. צלב הורד באנגליה. אחד חייב היה להיות לפחות בדרגת מאסטר מייסון(Master Mason) כדי להשתייך לארגון ויש בו עניין מיוחד מפני שחברים ממסדר סודי זה הולידו אחווה סודית נוספת שחר הזהב(THE GOLDEN DAWN).

מכמה בחינות המסדר ההרמטי של ווסטקוט שחר הזהב היה תוצר לוואי של קשריו שלו עם אחווה רוזקרושנית מאסונית בשם אגודת צלב הורד של אנגליה ונודעה גם בשם Societas Rosicruciana in Anglia או בשמה היותר מוכר סוק. רוז. Soc. Ros
חברות מוגבלת למסטר מייסון. זו לא הייתה לשכה מאסונית אלא אחווה אזוטרית לבונים חופשיים שר התענינו באוקולטיזם(עיסוק בתורת הנסתר),קבלה במיוחד וסמליות בבניה החופשית.(34)

כל שלושת המייסדים המקוריים של שחר הזהב היו בונים חופשיים: ד”ר וויליאם ווין ווסקוט(Dr. William Wynn Westcott) ד”ר וויליאם וודמן(Dr. William Woodman) וסמואל לידל מק’גרגור מאטרס(S.L. MacGregor Mathers). כפי שנראה, הקשר בין שחר הזהב והלשכה המאסונית, עמוק הרבה יותר מהעובדה ששלושתם היו בונים חופשיים. תחומי העניין של דר’ וויליאם ווסטקוסט היו תורת הנסתר והבניה החופשית. בכדי לעסוק במאגיה טקסית הוא ייסד מסדר אוקולטי בשם שחר הזהב בלונדון בשנת 1888. מאז הקמתו היה אחד המסדרים הסודיים ביותר והמשפיעים ביותר מכל מסדרי תורת הנסתר.

מאדם בלוצקי התרגשה מקיומו של שחר הזהב, שהיא יצאה בהצהרה מסקרנת שקראה למסדר התלמידים ההרמטיים של שחר הזהב בחיצוניות(The Hermetic Students of the G.D. in the Outer) , בגיליון של יוני 1889 מתוך כתב העת התיאוסופי של בלוצקי, לוציפר (35)

המכשפים בעלי שם עולמי, ג’אנט וסטוארט פאראר(Janet and Stewart Farrar) המחברים של תנ”ך המכשפות השלם(A Witches Bible Compleat), נותנים לבונים החופשיים משחר הזהב קרדיט על התפוצצות הכתות המודרנית שאנחנו חווים היום. הם אומרים:

“ישנה הסכמה כללית שההשפעה הנקודתית הגדולה מכל בהתרחבות המודרנית מאגיה טקסית וגם להתפרצות של תורת הנסתר בכללי, בעולם המערבי, הייתה אגודת שחר הזהב. אחווה מאגית זו אשר הוקמה ע”י בונים חופשיים בסוף המאה ה19 פיתחה מערכת טקסים מורכבת עם 10 דרגות של חניכה המקבילות לספירות מהקבלה(36)

כשמחקרינו יתקדם נראה שמכשפים אלו היו מדויקים לחלוטין בהצהרותיהם אלו. ד”ר וויליאם רוברט וודמן(William Robert Woodman) בונה חופשי דגול, היה אחד המייסדים המקוריים שעבד קשה מאד לבסס את שחר הזהב. הוא היה חבר בצלב הורד אנגליה, חוקר עברית ותלמיד של הקבלה וגם כתב הרבה כתבים בתורת הנסתר.

יתרה מזאת מסדר צלב-הורד של אנגליה והנגזרותיו כגון הOTO והGOLDEN DAWN הם שהשפיעו הכי הרבה על עיצוב התנועה האוקלטית ת’ולה (THULE SOCIETY) אשר בסופו של דבר הפכה למפלגה הנאצית של היטלר. ראו “הסוד של היטלר”. למרות זאת בשביל לזהות באמת את הכוח המניע של היטלר ומפלגתו מאחורי הצללים יש להסתכל אל עבר רומא. בלבטסקי גם כן השפיע עליו רבות בעזרת ה”דוקטרינה הסודית”. וכמובן האנתרופוסופיה של שטיינר אשר היה חבר במעגלי הבניה החופשית של ממפיס ומצריים וצלב הורד. רודולף שטיינר עצמו אשר השפעתו על תנועת העידן החדש היא עצומה כמו גם על היטלר ותפיסת עולמו הגזענית-רוחנית, הגיע מתוך מעגלי הבנייה החופשית והאילומינטי.

דר’ וויליאם ווין ווסטקוט (Dr. William Wynn Westcott)

וויליאם ווסטקוסט היה פתולוג(חוקר מוות) לונדוני אשר אולץ לבחור בין עבודתו לבין שחר הזהב שלציבור נודע על פעולותיו האוקולטיות . ווסטקוסט בחר לפרוש מתפקידו כראש שחר הזהב (לפחות למראית עין). ווסטקוסט תרגם את ספר יצירה וגם חיבר ספר בשם המייסון המאגי(The Magical Mason). מייסד זה של שחר הזהב השתייך לרשימה מרשימה באמת של ארגונים אוקולטיזם, אשר נותנת לנו רעיון לגבי איך ארגונים אוקולטיזם אלו מתקשרים.

וויליאם ווין ווסטקוט, בונה חופשי אנגלי, מונה ל Junior Grand Deacon to the Grand Lodge of England ב1902 וראש מסדר הורד באנגליה(Soc. Ros. Anglia) ושחר הזהב (Golden Dawn) מזכיר כללי(Secretary of the Rite of Swedenborg) אביר קדוש (Knight Kadosch in Ancient and Accepted Scottish Rites) Grand Standard Bearer, Royal Arch, Grand Lodge of England ועוצר של האילומינטי(Regent of the Illuminati) ובקשרים הדוקים עם אחד ממייסדיו , הגרמני תיאודור ריאוס – דרגות 33 90 96 …(37)

ווסטקוט גם עבד בקירוב עם תיאודור ריאוס, ראש הOTO מאז קיומו המוקדם. OTO ושחר הזהב שמרו על קשרים קרובים. האבא של השטניזם המודרני אליסטר קראולי היה חבר בשני המסדרים.
סמואל לידל מק’גרגור מאטרס (S.L. MacGregor Mathers)

מיסד שחר הזהב האחרון שנדון בו הוא סמואל מאטרס, אשר בחלוף המאה שעברה הוכרז כאוקולטיסט החזק ומחונן ביותר בעולם. מאטרס התחיל את החניכה בבונים החופשיים ב4 ל10 1877 ונהיה מסטר מייסון בינואר 30 1878.

מאטרס לקח את אליסטר קראולי ולימד אותו מה שהיה צריך לדעת כדי להתקדם ולהיות האבא של השטניזם המודרני. הכול לא נשאר שליו בין מאטרס לקראולי וכשהיריבות גברה הם למעשה פתחו במלחמה של מאגיה שחורה. מאטרס היה מקבל הוראות משומרים סודיים/פקחים,(secret chiefs) שמאטרס טען שהם בני אדם בעלי כוחות על אנושיים.

מאטרס כתב את מה שנקרא המניפסט של מאטרס, התחייבות לציות עיור לאותם מפקחים סודיים. המניפסט הצהיר:

“זה היה נחוץ שחבר שכזה יהיה אחד, שבזמן שיש לו את הבסיס החינוכי ההכרחי והמיוחד של ביקורתיות וידע ארכיאולוגי אוקולטי מעמיק, שבאותו הזמן יהיה לא רק מוכן אלא שירצה להקדיש את עצמו בכל המובנים לציות עיור ובלתי מתפשר לאותם שומרים סודיים(secret chiefs)(38)

“הוא חייב להמשיך בהתחייבות לעצמו לציית לכל דבר בפקודות של הצ’יפים הסודיים ‘perinde ac cadaver ,כמו גופה, גוף ונשמה ללא שאלות וללא ויכוחים. גם אם הפקודות שלהם מתייחסות לפעולות קסומות בעולם החיצוני, או לעולם הפיזי, פעולה צבאית בעולם החיצוני ולפעולה רוחנית בעולמות ובמישורים אחרים גם אם מלאכי רוחני ושדוני…(39)

מאטרס עדיין משפיע בעולם תורת הנסתר, היום, דרך כתביו. מאטרס כתב את אחד הספרים הקלאסיים על הקבלה בשם ‘הקבלה נחשפת’(Kabbalah Unveiled). מאטרס גם תרגם שניים מהספרים המשפיעים ביותר של לחשים מאגיים.
The Key of Solomon The King,
and The Book of the Sacred Magic of Abramelin, The Maji.

בזמן שקראולי עבד עם הטקסים מספרו של אבראמלין נכנסה בו רוח(שד) המדריכה שלו משכבר הימים אייוואס AIWASS. השד אייוואס הכתיב לאליסטר קראולי את השפר השטני האמיתי ספר החוק(The Book Of Law) למדנו חלקים מספר זה בסעיף על הOTO

ארתור אדווארד וויט Arthur Edward Wait

אדם נוסך אשר נחנך לתוך שחר הזהב בביתו של מאטרס הוא אדווארד וויט(Arthur Edward Wait). וויט התקדם להיות מרכז כוח, לא רק בעולם תורת הנסתר אלא גם בבונים החופשיים. וויט זכה לשבחים מאחד הסמכויות המאסוניות הגדולות ביותר בכל הזמנים, באחד מהספרים המאסונים הפופולאריים ביותר שנכתבו מעולם, הבנאים מאת ג’וסף פורט ניוטון (The Builders, by Joseph Fort Newton) הדברים הבאים מובאים מתוך מתן הכבוד(tribute) לאדווארד וויט , מהבנאים הספר:

“אולי התלמיד הגדול מכולם בתחום זה של לימודים ושיטות אזוטריות, בטח הגדול מכולם בחיים, הוא ארתור אדווארד וויט, אשר בשבילו זה תענוג לחלוק כבוד.(40)

וויט היה יותר מבונה חופשי, הוא היה סמכות בבניה החופשית וחיבר אינציקלופדיה חדשה לבניה החופשית. וויט גם כתב כמה מאמרים אוקולטיים כמו הספר של מאגיה שחורה(The Book of Black Magic) וסגידה לשטן בצרפת(Devil Worship in France). הספר למאגיה שחורה מאת וויט מכיל בתוכו כשפים נוראיים להעלאת רוחות אשר ניתנו בשמו של השטן. יש בו גם לחשים להעלאת רוחו של לוציפר.

ספר נוסף של וויט נקרא ‘הקבלה הקדושה’(The Holly Kabbalah) ובו כתוב בהקדמה של הספר: בשביל הקבליסט הפולחן האולטימטיבי הוא פעילות מינית. מאורגנת בזהירות וממושכת, כמו הטרנס במיסטי המושלם ביותר.(41)

אולי אתם מתחילים להבין שהקשרים בן שחר הזהב לבניה החופשית הם רבים. לא רק ששחר הזהב נוסד ע”י בונים חופשיים, אפשר להוכיח במסמכים שבשלבים הראשונים של מסדר שחר הזהב הוא קיבל יד מושטת לעזרה מהלשכה. אפשר לבסס את העובדה ששחר הזהב המקורי הורשה לערוך טקסים בהיכל מארק מייסון(Mark Masons’ Hall). הם קיבלו עזרה מפקידים רשמיים בבונים החופשיים, אבל הלשכה הייתה זהירה עם מידע זה כדל דלא ידלוף לציבור הרחב.

מההתחלה הטקסים של איסיס-אורניה (Isis-Urania) נערכו באולם מארק מייסון ברחוב במלכה הגדולה(נהרס מאז), אבל החברים נזהרו מלהביך את הסמכויות המאסוניות, לאחר שנאמר להם לא להיכנס לאולם מהדלת הראשית אלא להיכנס תחת הקשת ולרדת במעבר – הכניסה דרך דלת מימין(42)

אחד החברים המוקדמים/ראשונים בשחר הזהב מעוד ג’ון מק’ברייד (Maud Gonne MacBride) הוא עזב את הארגון לאחר שנודע לו על הקשרים המאסוניים של המסדר

“בד”כ שחר הזהב ערכו את טקסיהם בחדר הציור של כל אחד מחברי המסדר, אבל במקרה אחד הוזמנתי לטקס חניכה של המסדר באולם מארק מייסון בדרך יוסטון.זה גרם לי לחשוב, אם הם נפגשים באולם של הבונים החופשיים אולי שחר הזהב הוא צד אזוטרי של הבניה החופשית(43)

בטקסים של שחר הזהב הייתה מעורבת גם מאגיה טקסית וליתר דיוק, הם קראו ושוחחו עם שדים. אי אפשר לבער את זה יותר מקריאה בדיווח רשמי של הטקסים שלהם מאת ישראל רגארדי(Israel Regardie)

“אם יעלה צורך מוחלט לעבודה ושיחה/תקשור עם רוח רעה בטבעה, וזה של להחזיק אותה מלפניך ומבלי לענות אותה, חייב אתה להפעיל/להשתמש בסמל הפנטגרם הפוך.(44)

זה בהחלט קשה לא להסכים עם המסקנות של המומחים בכישוף ג’אנט וסטוארט פאראר(Janet and Stewart Farrar) כשהם קבעו שההשפעה הגדולה ביותר על ההתפוצצות המודרנית של תורת הנסתר הייתה הבונים החופשיים ממסדר שחר הזהב(Golden Dawn). עבודות היסוד במאגיה הטקסית ושטניזם נמצאות בכתביהם של אנשים מעורבים בשחר הזהב. אנטון סאנדור לויי(Anton Szandor LaVey) הכומר הראשי בכנסיית השטן, נותן קרדיט לשחר הזהב כמקור לתפילות השטניות שלו אשר נמצאות בתנך של השטן. לויי מספר על התרגומים שלו:

“הצגתי את תרגומי לקריאות הבאות, הורדתי את הלק, בדרך עתיקה אבל שטנית מדויקת, מהתרגומים שנכנסו לשימוש ע”י מסדר שחר הזהב בשנים המאוחרות של המאה ה19…. הקריאות החנוכיות האלו הן שירי המזמור של האמונה השטניסתית. (45)

מה אם תחום המומחיות המיוחד של הפארארים(Janet and Stewart Farrar) – כישוף (Witchcraft)? אפשר כבר לנחש את התשובה. הם ללא ספק נותנים קרדיט לבניה החופשית כאחד המקורות לטקסי הכישוף שלהם. דורין וליאנטה(Doreen Valiente), במיוחד, תרמה הרבה לגרסה הסופית לספר הצללים של גארדנר(Gardner’s Book of Shadows) איגוד של טקסים ומלאכות
אשר לא יצא לאור, ובדרך מסורתית הועתק והועבר מיד ליד, לכל מכשף חדש, מהגרסא של החונך שלו.

אין כל ספק שהטקסים שהמעגל של היער החדש(New Forest coven’s) ירשו לוקים בחסר וגארדנר התחיל במשימה להפוך אותם לשלמים, שיהיה אפשר לעבוד איתם. ע”י השלמת החסר ממקורות אחרים אשר ראה אותם כמתאימים כגון הבניה החופשית, כתביו של אליסטר קראולי והשיר המוזר של קיפלינג.(46)

כישוף והבניה החופשית

חוקרים רבים של תורת הנסתר הצביעו על דמיון בין טקס החניכה בכישוף לבין טקס החניכה המאסוני. יש עוד הרבה מן המשותף בין שתי אומניות אלו, שאפשר להוכיח במסמכים ולהשוות ביניהן. סיבה אחת לקווי הדמיון ביניהן היא העובדה ששניהם התפתחו מאותו מקור משותף, נגלה לעין, דתות המסתורין העתיקות. סיבה נוספת היא העובדה שכמה מהמכשפים הגדולים והמשפיעים ביותר בזמנים המודרניים היו בונים חופשיים.

ג’ראלד גארדנר ואלכס סאנדרס (Gerald Gardner and Alex Sanders)

intro.jpg

לפי כתביה של המכשפה השמאנית גווין גווינלן (Gwyn Gwynallen) אפילו השם וויקה, שהוא השם שלעיתים קרובות ניתן לכישוף המודרני, במקורו מהכתבים של שני בונים חופשיים מכשפים ג’ראלד גארדנר(Gerald Gardner) ואלכס סאנדרס(Alex Sanders). [הם מגדירים עצמם כמכשפים]

גארדנר היה בונה חופשי ומנהל/ראש הלשכה של הOTO(Lodge Master of the O.T.O). הוא גייס עזרה מחברו לOTO, אליסטר קראולי, שכתב את הטקסים שלו. גארדנר היה ידוע כסאדו מזוכיסט ובית הספר לכישוף Gardenian school of Witchcraft נקרא על שמו. כשגארדנר חשף את מעורבותו בכתות של כישוף בהוצאה לאור משנת 1954 בשם ‘כישוף היום’(Witchcraft Today), הוא קיבל מבול של מכתבים ובתוך שנים ספורות היו מעגלי כישוף(covens) פעילים בכל רחבי אנגליה.

אלכס סאנדרס היה בונה חופשי וקוסם שחור, וגם היה ידוע בתור המייסד של בית הספר לכישוף בשמו Alexandrian school of Witchcraft , אשר צוין בשל השימוש ביחסי מין בטקסי החניכה. שני ענפים אלה של כישוף או פגאניזם (Gardenian and Alexandrian) להבנתנו הם וויקה wicca (47)

אלכס סאנדרס אמר שהוא התחיל חניכה כמכשף בגיל 7 ע”י סבתו שהייתה מכשפה….

היא גרמה לו לעמוד עירום בתוך עיגול עם הראש למטה. היא לקחה תער חד, שרטה את כיס האשכים עד כדי דימום קל והכריזה עליו כמכשף…דרגה 3…קוסם שחור.(48)

אליפאס לוי (אליפז לוי) Eliphas Levi

eliphaslevi.jpg

אליסטר קראולי תרגם את ספריו וכלכך הושפע ממנו עד שחשב כי הוא הגילגול המחודש שלו. בספר של לוי Magic its history and its rites, אשר תורגם בידי ארת’ור אדוארד וייט, הוא מכונה בהקדמה שבכריכה האחורית כאב המייסד של תנועת הניו-אייג’.

כל סקר על ההיסטוריה של היחסים בין הבניה החופשית למסדרים אוקולטים אחרים, לוקה בחסר מבלי להזכיר את המאסטר, בונה חופשי אוקולטיסת, אליפאס לוי. פרופסור קרל ראסקה(Carl Raschke) מאוניברסיטת דנבר עשה עבודה נפלאה שביטא את החשיבות של שאליפאס לוי להתפוצצות של תורת הנסתר.

כמעט מאה לפני קראולי, באמצע במאה ה19 שם בצרפת, עלה לגדולה כומר קהילה קתולי שער בשם אלפונס קונסטנט(Alphonse Constant) ששינה את שמו לאליפאס לוי. לוי נחשב למיכאל אנגלו של התרבות המדוכאת של מאגיה שחורה, במערב הנוצרי. (49)

האוקולטיסט הצרפתי, אליפאס לוי, אשר השפעתו על השטניזם של המאה ה20 ניכרת, קנה כמעט לחלוטין את התזה שהטמפלרים היו שטניים. התחריט שיצר של האליל הטמפלרי, נהיה מאמר קלאסי בתורת הסמלים לקוסמים שחורים של היום, משהו כמו המונה ליזה לשטניזם.(50)

התחריט של לוי שכונה המונה ליזה של השטניזם ע”י פרופ’ ראשקה(Carl Raschke)
Eliphas Levi, translated by A.E. Waite, Transcendental MAGIC, Samuel Weiser, Inc., p. 186.
(Illustration of Baphomet.(51
התנ”ך של השטן מאת אנטון לאויי (Satanic Bible by Anton LaVey) מסביר כמה חשובה תמונה זו לשטניסטים

בסמל של באפומנט השתמשו האבירים הטמפלרים לייצג את השטן. במשך הזמן לסמל זה היו הרבה כינויים שונים. חלקם:העז ממנדז(Mendez), העז של אלפי צעירים, העז השחור, העז של ג’ודה(Juda’s Goat) ואולי הכי מתאים שעיר לעזאזל/העז שברח (scapegoat). באפומט מסמל את כוחות החשיכה משולבים יחד עם הפוריות היוצרת של העז…יש להניח את הסמל של באפומנט על הקיר מעל המזבח.(52)

חוקר תורת הנסתר, מייקל הווארד(Michael Howard), מעיר על הסמליות של האליל הפנתיאיסטי של לוי, באפומט, בספרו ‘קונספירציית תורת הנסתר’(The Occult Conspiracy):

“באיור של לוי, באפומט הוא דמות בעלת ראש עז עם סממנים אנדרוגנים אשר יושב על קובייה. לפיד בוהק בין קרני העז אשר מייצג את התבונה של היקום ונאורות רוחנית. במסורת תורת הנסתר, לוציפר, אשר הכנסייה מייחסת אליו כשטן, מכונה נושא האור מכיוון שהוא מעניק לחסידיו נאורות רוחנית דרך גלגול נשמות/התגלות במישור הפיזי(53)

אלברט פייק ואליפז לוי:

4543_56r1.jpg

אליפז לוי הצטרף לבונים החופשיים ב-14 למרץ 1861 ,והיה למחברם של ספרים רבים שהפכו לקלאסיקות בספרות המאגיה.דברים רבים יכולים להיאמר לגביו אך נעדיף להתמקד בדוקטורינה הלוציפריאנית שהעביר לבונה חופשי אחר אלברט פייק.פייק היה המפקד הגדול של הסקוטיש רייט במשך 32 שנה החל מ1859 ורבים כינו אותו הבונה החופשי החזק והמשפיע ביותר האמריקני בכל הזמנים.ספרו מוסר ודוגמא שיצא לאור בידי המועצה העליונה הינו עדיין “קלאסיקה מייסונית” רבת השפעה .לוי החשיב את לוציפר לא כדמות אלא ככח ,האל הפן-תאיסטי של תנועת הניו אייג ,סוכן הקסם הגדול שניתן להשתמש בו לטוב ולרע . הוא מסביר :”הם טוענים שסוכן הכישוף הגדול או ליתר דיוק לוציפר בגלל שהוא נושא את האור והוא הכולל בתוכו את התרשים לכל הצורות המתפשטות מאז הבריאה”.(54)במשנתו הלוציפראנית של אליפז לוי הוא טוען שבלוציפר והשטן אין רוע במובן המעשי מבחינתו הם רק גורם נוסף ב”היכל האלים”.”וכך השטן לא השליט של החשיכה, הוא הסוכן של אור מאחורי צעיף. הוא עושה שירות לאלוהים, הוא מבצע את עבודת אלוהים: אלוהים דחה אותו, כי הוא מחזיק אותו בידו עדיין…. מה הוא השטן, לאחר מכן, בניתוח הסופי? השטן הוא אלוהים המבצע עבודה רעה”.(55 ) זהו אלוהים של מלחמת הכוכבים, לא אלוהים אישי, אבל רק כוח אשר יכול לשמש טוב כמו לוק סקייווקר, או יכול לשמש גם הרע, כמו דארת ויידר.

ציטוט מהספר המשמש רבות בונים חופשיים מוסר ודוגמא :”המקובלים טוענים ששמו האמיתי של השטן הוא היפוכו של השם המפורש [yahve] ,לפיכח השטן הוא לא האל האפל הוא ניגודו של האל ,השטן הוא האנשה של אתיאיזם או עבודת אלילים. עבור הנחנכים לא מדובר באדם אלא בכוח הנוצר לטובה אך עשוי לשמש לרע. זהו הכלי של החירות או הרצון החופשיי. הם מייצגים כוח זה, המיוצג בפני הדור הפיזי, תחת הדמות המיתולוגית בעלת הקרניים של האל פאן; ומשם בא התיש של שבת ,אח לנחש הקדמוני,נושא האור הזורח,אשר המשוררים ממנו יצרו את לוציפר הכוזב מהאגדות”.(56) רוב הבונים החופשיים לא יודעים שהקטע הנ”ל לקוח מעמוד 161 בספר ההיסטוריה של הכישוף של מאסטר המאגיה אליפז לוי.

אלברט פייק מדבר פעם נוספת על לוציפר נושא-האור בספרו מוסר ודוגמא: “לוציפר, נושא האור,שם מוזר ולא מובן לתת לרוח החשכה! לוציפר נושא האור, ובתיפארתו אינו סובל נפשות עיוורות, חלושות,מגושמות ואנוכיות,אל תפקפקו בזאת !”.(57) פעם נוספת בונים חופשיים מעטים נוכחו לדעת שאלברט פייק מצטט ישירות מעמוד 36 של ההיסטוריה של הכישוף מאת הבונה החופשי אליפז לוי.העובדה שפייק שואב מאליפז לוי הינה מעל לכל ספק.דוגמא נוספת מתבטאת ברישום של אליפז לוי מספרו הקסם הנעלה אשר אותו הוא מכנה, החותם הגדול של שלמה .בנוסף הוא מקדם את הרעיון הכוזב כי לאל יש שני צדדים אחד טוב ואחד רע [בעברית מכונה שני רשויות] העניין מוסבר :”החותם הגדול של שלמה המשולש הכפול בשני הפכים מייצגים כביכול את שני הקדמונים מן הקבלה הפן הגדול והפן הקטן אל האור ואל הצל הרחמים והנקמה האל השחור והאל הלבן.” (58) בספר קסם טראנסדנטאלי של סמואל וויזר מ1896.

אותו ציור מופיע גם  ב”גשר אל האור”,שפורסם בידי המועצה העליונה דרגה 33 של הבונים החופשיים סקוטיש רייט איזור שיפוט דרומי.באיור נחש מקיף את הסמל וזהותו מוסברת בספר:”זהו הגוף של רוח הקודש,הסוכן האוניברסאלי,הנחש האוכל בתאוותנות את זנבו.”

סיכום : הבונים החופשיים הוא ארגון אשר מוליך שולל את האנשים הטובים. רבים מנכבדי הלודג’ למעשה מאמינים כי הם שייכים לארגון אחווה ירא שמיים שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. כפי שהראנו,הבונים החופשיים עוסקים במגיה, ו לאורך השנים, פעם אחר פעם, הם חוברים יחד כדי לארגן קבוצות נסתרות אחרות. לבטח יש בבונים החופשיים עיניינים שונים מעבר למה שהרבה מהם מבינים ויודעים. , אולם פ. מאנלי הול ,בונה בדרגה שלושים ושלוש הפילוסוף הגדול של ביותר של הבניה החופשית נותן לנו תמונה אמיתי לגבי הבניה החופשית.: “הארגון הוא אחווה בתוך אחווה, הארגון החיצונית מסתיר את האחווה הפנימית המורכבת מהנבחרים…. הצד הגלוי הינו אוסף נפלא של גברים שללא תשלום, מקבל על עצמו להקדיש זמנו לעיסוק בדאגות אתיות,חברתיות, פטריוטיות חינוכיות והומניטאריות. האגודה הנסתרת היא סודי ואצילי ביותר אשר חבריו  מקדישים עצמם ישירות ל arcanorum arcanum המסתורי…. בכל דור רק מעטים מתקבלים אל המעגלים הפנימיים של העבודה, אלה הם ממש “הנסיכים האמתיים” ואת שמותיהם הקדושים יישאו הזוכרים בעתיד בגיל יחד עם החוזים ועם הנביאים של העולם הבוגר…. , הם השוכנים על סף הפנימי ביותר, מאסטרים של הדוקטרינה הסודית אשר מהווים את היסודות הנסתרים של כל מוסד תיאולוגי, רציונלי גדול.

הצגנו בכמה עמודים קצרים סקירה כללית של הקשר בין החופשיים לבין הצד האפל של עולם הנסתר. ישנו תיעוד על חיבור בין הבונים החופשיים לבין האילומינטי, תנועת העידן החדש, האגודה התיאוסופית, השטניות, O.T.O., כשפים רוזיקרוציאניים של החברה, מסדר השחר המוזהב, דתות המסתורין המצריות, רבים מאנשי המפתח בהיסטוריה היו בונים חופשיים המעורבים עם קבוצות אלה. הרבה יכול להאמר בנושא זה, אך אנו מאמינים כי מה שכבר הוצג מספיק כדי לבסס העובדה כי הבונים החופשיים שיחקו תפקידים מובילים בפריחת הענק של המאגיה במאה העשרים.

זהו הצד שהנכבדים מהלשכה,לא אוהבים לדבר עליו. עם זאת, הוא קיים בכל זאת. אין לנו להתעלם מהעובדה שבונה חופשי כורע בפני המזבח במקדשיהם ומקבל על עצמו מסירות לאחווה, עבור איזו אחווה ואיזה קודש? , קודש המעורב בחשכה ?

1. Webster’s Third New International Dictionary, 1976 G.& C. Merriam Co., p. 1560.

2. George H. Steinmetz, The Royal Arch Its Hidden Meaning, Macoy Publishing and Masonic Supply Co., Inc. 1946, p. 147.

3. Anton Szandor LaVey, The Satanic Rituals, Avon Books 1972, p. 78.

4. John Robinson, A.M., Proofs of a Conspiracy, The Americanist Classics, Western Islands, 1798, p. 60.

5. Lynn F. Perkins, New Age Youth and Masonry, CSA Press, Publisher 1972, p. Dedication page.

6. Helena Petrovna Blavatsky, The Secret Doctrine, The Theosophical Publishing House 1893, p. 446.

7. Ibid., 220

8. Joseph J. Carr, The Twisted Cross, Huntington House Inc. 1985, p. 282.

9. Manly P. Hall, The Phoenix, An Illustrated Review of Occultism and Philosophy, 1960 The Philosophical Research Society, p. 122.

10. Lady Queenborough, Occult Theocracy, The Christian Book Club of america 1933, p. 533.

11. Jerry Johnston, The Edge of Evil, Word Publishing, 1989, p. 136. (in interview with Joseph Carr, author of The Twisted Cross).

12. C. W. Leadbeater 33rd degree, The Hidden Life in Freemasonry, The Theosophical Publishing House, Adyar, Madras India 1928, p. 336.

13. Ibid., p. 326.

14. Ibid., p. 334.

15. Alice A. Bailey, The Externalisation of the Hierarchy, Lucis Publishing Company, New York 1957, p. 511.

16. Foster Bailey, Things To Come, Lucis Publishing Company, New York 1974, p. 108.

17. Ibid., p. 110.

18. Ibid., p. 122.

19. Ibid., p. 116.

20. Foster Bailey, The Spirit of Masonry, Lucis Press Ltd., London 1957, p. 109.

21. Aleister Crowley, Ancient Wisdom and Secret Sects, Time-Life Books 1989, p. 118.

22. Aleister Crowley, Satanic Extracts, Black Lodge Publishing 1991, 4 Pledge, 5.

23. Kenneth Grant, Aleister Crowley & The Hidden God, Samuel Weiser): 174. (A footnote in this section says that the man the reference to is Theodor Reuss.)

24. Francis King, The Rites of Modern Occult Magic, The MacMillan Company 1970): 119.

25. Frater U. .D. ., Secrets of the German Sex Magicians, Llewellyn Publications 1991): 138.

26. Edited by Hymenaeus Beta X degree, The Equinox, Samuel Weiser 1990, Volume 3, No. 10, 205.

27. Frances King, The Secret Rituals of the O.T.O., Samuel Weiser 1973): 13.

28. John Symonds and Kenneth Grant, The Confessions of Aleister Crowley, Bantam Books): 684.

29. Ibid., 771.

30. Albert G. Mackey, Mackey’s Revised Encyclopedia of Freemasonry, The Masonic History Company, 1946): 130.

31. Edited by Hymenaeus Beta X degree, [Aleister Crowley TheMaster Therion], The Equinox, Samuel Weiser 1990, Volume 3, No. 10, p. 87.

32. Ibid., p. 39.40,42,43.

33. Aleister Crowley, Magick In Theory and Practice, Magickal childe Publishing, Inc. 1990, p. 95-96.

34. Ellic Howe, The Magicians of The Golden Dawn, Samuel Weiser, Inc. 1972, p. 8.

35. Ibid., p. 47.

36. Janet and Stewart Farrar, The Life and Times of A Modern Witch, Phoenix Publishing Company, p. 121.

37. Lady Queenborough (Edith Starr Miller), Occult Theocracy, The Christian Book Club of America 1933, p. 298.

38. Israel Regardie, What You Should Know About The Golden Dawn, 1987 Falcon Press, p. 181.

39. Ibid., p. 182.

40. Joseph Fort Newton, The Builders, Macoy Publishing and Masonic Supply Company, 1979, p. 57.

41. A.E. Waite, The Holy Kabbalah, University Books, Citadel Press introduction by Kenneth Rexroth, p. ix.

42. R. A. Gilbert, The Golden Dawn Companion, The Aquarian Press, p. 31.

43. Ellic Howe, The Magicians of The Golden Dawn, Samuel Weiser, Inc. 1972, p.70.

44. Israel Regardie, The Golden Dawn, 1990 Llewellyn Publications, p. 280.

45. Anton Szandor LaVey, The Satanic Bible, Avon Books 1969, p. 155-156.

46. Janet and Stewart Farrar, The Life and Times of A Modern Witch, Phoenix Publishing Company, p. 23.

47. Larry Kahaner, Cults That Kill, Probing the Underworld of Occult Crime, Warner Books 1988, p. 98.

48. Ibid., p. 99.

49. Carl A. Raschke, Painted Black, Harper and Row 1990, p.37.

50. Ibid., p. 91.

51. Anton Szandor LaVey, The Satanic Bible, Avon Books 1969, p. 139

52. Anton Szandor LaVey, The Satanic Bible, Avon Books 1969, p. 136

53. Michael Howard, The Occult Conspiracy, Secret Societies: Their Influence and Power in World History, Destiny Books 1989, p. 38.

54. Eliphas Levi, The History of Magic, Samuel Weiser 1913, p. 159.

55. Eliphas Levi, The Book of Splendours, The Inner Mysteries of QabalismIts relation ship to Freemasonry, Numerology & Tarot, Samuel Weiser, Inc. 1973, p. 72.

56. Albert Pike, Morals and Dogma of the Ancient and Accepted Scottish Rite of Freemasonry, 1871 L. H. Jenkins Inc., p. 102.

57. Ibid., p. 321.

58. Eliphas Levi, translated by A.E. Waite, Transcendental MAGIC, Samuel Weiser, Inc. 1896, p. 161.

59. Illustration of Great Symbol, of Solomon. Eliphas Levi, translated by A.E. Waite, Transcendental MAGIC, Samuel Weiser, Inc. 1896, p. xii.

60. Rex R. Hutchens, A Bridge To Light, The Supreme Council, 33degree Ancient and Accepted Scottish Rite of Freemasonry Southern Juris diction United States of America 1988, p.253.

61. Manly P. Hall, Lectures on Ancient Philosophy, Philosophical Research Society, Inc. 1984, p. 433

האבירים הטמפלרים הם אלה אשר הביאו את פולחן באפומט לעולם המערבי, אותו סימבול מאגי המייצג את האור האסטראלי (אילומינטי), לכן בעצם הם אבירי האור הקסום. האם מכינים את הילדים דרך תוכניות טלויזיה לקראת תחיית המאגיה במאה ה-21? ראו תוכנית ילדים פופלארית ישנה:

דוגמא קטנה ומדאיגה בנושא, זכרו שעד הארי פוטר מכשפים יוצגו כדמויות אפלות, ומאז הדבר נהייה פופולארי. שימו לב גם לשמות הספרים/סרטים (מסדר עוף החול/ אבן החכמים).

עד כאן להפעם, לילה טוב…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *