"המפץ הגדול" —מה באמת יודע המדע?

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

ליאון ברונשוויג –  ,,ככל שיודעים פחות על היקום, קל יותר להסבירו.

(סיימון סינג, 2008, הוצ' ספרי חמד):-(עמ' 181).

פרופ. ג'ון פון ניומן (משומד, גאון מתמטי-פיזיקלי, מפתח ענפים רבים בכל תחום שהוא התעסק, כ"תיאוריית המשחקים", ב"פיזיקת הקוונטים" ובייצור פצצת האטום ועוד),,המדעים אינם מנסים להסביר, הם בקושי מנסים לפרש, הם בעיקר יוצרים מודלים. הכוונה במודל היא מבנה-מתמטי, שבנוסף לפרשנויות מילוליות מסוימות, מתאר את התופעות הנצפות (עמ' 522).
פרופ. ריצ'ארד פיינמן (פרס נובל של פיזיקת הקוונטים),,בדרך כלל אנחנו מחפשים חוק חדש בתהליך הבא: בהתחלה מנחשים, אל תצחקו, זה הצעד הכי חשוב. אחר כך מחשבים את התוצאות, משווים את התוצאות לנסיון הבנוי על השערות…אל תשאלו את עצמכם כל הזמן איך זה יכול להיות, פשוט קבלו את זה שכך הדברים נעשים, כי אחרת תגיעו למבוי סתום.

פרופ. יקיר אהרונוב (חתן פרס ישראל, פרס א.מ.ת לפיזיקת הקוונטים, מדליית המדעים הגבוהה ביותר בארה"ב, מועמד פרס נובל ובעל "אפקט בוהם אהרונוב"),,אין לנו שום מושג על הזמן (עמ' 381).

 

סיכום: המדע כיום נמצא בבלבול מושגי עצום. המדע יודע א', אך פועל ב'. גדולי המדענים יודעים שכל הדברים המשמעותיים באדם אינם נמצאים במוח אלא בלב ושיש בחירה-חופשית ושכל המציאות היא למעשה רוחנית, אך המדע אינו יכול להתנתק בפועל מהיסודות הנוצריים – הארציות-חומריות, הדטרמניזם והשיויון. הוא גם אינו מסוגל להתנתק מהמוח כגורם מרכזי, כי שם הוא יכול לבדוק ולעשות ניסויים ואילו בלב שבו הכל מתרחש באמת, אך הכל שם רוחני, אין לו כל שיג ושיח ושום כלים פיזיים למדוד שם שום דבר. כאן בארץ רק המדענים הגדולים ביותר יודעים אמת מרה זו, בעוד ששאר ההמון באקדמיה ובוגריה ממשיכים להתעסק  בדמיונות  וממשיכים להרוס את מטופליהם.

 

במספר ישיבות שהיו לי עם פרופ. ג'ואי ברנסטיין (מרצה בטכניון ה-M.I.T. , מראשי חוקרי תוכניות הטיסות לחלל באוני' מרילנד וראש "המרכז לאמינות מערכות אלקטרוניות" באוני' ת"א),  פרופ. אהרונוב ופרופ. שלמה שוהם (הנחשב במערב מראשי "הוגי" הדעות במערב, מחבר שמונים ספרים ואלף מאמרים בתחומים רבים, שקיבל כבר, מלבד פרס נובל, את כל הפרסים היוקרתיים בארץ ובחו"ל), הם מאד התלהבו מרעיונותי לפתור חלק חשוב מהבעיות המושגיות בפיזיקת הקוונטים ובבסיסה של החשיבה המדעית, באמצעות השמטת יסודות-הכפירה הנוצריים של הדטרמניזם, החומריות והשיויון שבבסיסו של המדע ופרופ. אהרונוב פעל ליצור כינוס של ראשי פיזיקת הקוונטים בארץ ומקבלי פרס נובל בפיזיקת הקוונטים בעולם, כדי שישמעו את רעיונותי.    אמנם הבעיה המרכזית במחקר המדעי עדיין נותרה, חוסר היכולת להתמודד עם העובדה שהנפש פועלת רק על בסיס רוחני-מוסרי ושהרוח, המחשבה, המדות, חב"ד, הרצון ושני היצרים נמצאים בלב.  לכן, מי שאינו יודע את כל אלפי המקורות המבארים את מידות האשה, האיש, הילד והילדה והיחסים ביניהם בהבנה אחדותית עם כל מה שקיים בליבו של האדם, כגון דברי רבי צדוק מלובלין, שעיקר הבינה של האשה פועלת ברוח שבלב  ומשפיעה על החכמה והרצון ועיקר החכמה של האיש פועלת בליבו ומשפיעה כנ"ל (מקורות אלו ריכזתי כבר לפני עשרות שנים בלמעלה ממאה וחמשים עמודים), אל לו כלל להתקרב ולטפל בנפש היהודית ובפרט אם המטפל/ת אינם/ן מתנתקים/ות לחלוטין מכל ה"ידע" האקדמי הפרוטס', שכיום המטפלים/ות מהחוזרים/ות בתשובה וגם המטפלים/ות החרדים/ות שקועים/ות ב"ידע" זה לחלוטין ומזיקים לנפש יותר מאשר מועילים, כפי שכבר כתבו על כך גדולי ישראל והורסים לחלוטין את אישיותם הרוחנית של מטופליהם.

מרן רבי נסים קרליץ, גם ציין בפני עובדה זו וסיפר לי שהוא מבקש מנכדותיו לא לגשת כלל למבחנים בפדגוגיה ולכל המתלווה אליהם. גם אם נראה, שלעיתים המטפלים/ות מצליחים, הסיבה לכך היא: או משום ש"הבא לטמא פותחים לו" ו/או משום שהם הצליחו ליצור אמון מוחלט אצל מטופליהם כלפיהם והתמסרו לחלוטין בכל חום ליבם לעזור להם ולכן נשמעו להם המטופלים בצייתנות לתפקד כראוי מבחינה פיזית, בלא כל קשר לידע הנוצרי-פרוטס' אקדמי של המטפלים.

 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. דני 2017-12-19

  אני מסכים עם הרעיונות שבמאמר זה,
  אך לא מצויין מי הדובר בדיוק
  כמו כן הקטע האחרון לא נראה כל כך שייך לעצם הענין.
  בכל אופן תודה על הדברים החשובים
  דני

 2. צוות קונספיל 2017-12-19

  מדובר ברב דב ברקוביץ תריץ אותו ביוטיוב יש שם חומר עליו