עינויים פסיכולוגיים

עינויים פסיכולוגיים

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

אין זה סוד שתעשיית העינויים הפכה לענף כלכלי מכניס ומכוער, שהשחית את הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה בארצות הברית (וכמובן בישראל הגרורה). עתה מתחילים לצאת הנתונים על קשרי ההון-שלטון אימים, וזה הראשון והחשוב בהם.

לקוח מתוך: http://www.notes.co.il/iris/

גילוי מעניין, בעקבות חקירות של תת ועדה בסנאט מעלה כי הנשיא לשעבר של התאחדות הפסיכולוגים האמריקאית (APA), ארגון יוקרתי ובעל מהלכים (גם בישראל) הוא בעל מניות בחברה שהעניקה שירותי עינויים לסוכנות הביון המרכזית, בבתי הכלא ה”סמויים”.

אין זה סוד שתעשיית העינויים הפכה לענף כלכלי מכניס ומכוער, שהשחית את הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה בארצות הברית (וכמובן בישראל הגרורה). עתה מתחילים לצאת הנתונים על קשרי ההון-שלטון אימים, וזה הראשון והחשוב בהם. הפסיכולוג המפורסם, טוען לתקשורת שהוא “לא ידע” מה עושה התאגיד הזה מבחינה עסקית ועל הפעילות עם הסי.איי.איי.

פירסום זה מעלה שני נושאים למעשה. האחד, ההפרטה של העינויים, והשני – המעבר מעינויים פיזיים המותירים סימנים (עקירת ציפורניים ומכות חשמל) לשיטות נפשיות בעיקר.

עינויים פסיכולוגיים - קונספיל

אם נידמה למישהו שזה “הומאני” יותר, כדאי לו לקרוא קצת יותר, ולהבין ששיטת העינויים החדשה (HANDS OFF) מותירה נזקים חמורים יותר, ארוכים יותר, ובלתי ניתנים לריפוי בכלל. בנוסף לכך, כל מהותה נועדה לחבל בהליכים משפטיים ולהעלים ראיות למעשים פליליים.

ישראל נחשבת לקבלן משנה מתמחה בתחום זה, כבר שנים רבות, אם כי הנושא מצוי בערפל הכחשה כבד מאד.

הציבור סבור בטעות שמידור המידע לא יזיק לו, אלא שטעות בידיו. היותו של מטפל בעל מניות בחברת עינויים עתירת ממון, הופכת כל מטופל (!) שלו לנתון בסיכון גבוה.

מעבר לכך, יש חשש בתוך השירות הציבורי, בארגוני הבטחון, שב”ס, וכיוצב’ שעינויים יתבצעו לצרכים כלכליים. עובדי מדינה בתחום זה מחזיקים מניות בחברות פרטיות, וזה כבר קיים היום ולא חדש, ורק המחשבה על זה מעוררת צמרמורת. בפרט, כאשר חברות אלה נושאות עיניהם לעסקים בחו”ל.

כפי שקרה בפרשת האנתרקס (“הפרטה” לא רשמית של מחקר החיסון, שנעשה תוך הפרות אתיות), יש להניח שאותו דבר, ואף בהיקף רחב יותר, נעשה בקשר לפיתוח אמצעי עינויים לשוק הפרטי, באמצעות האפרטוס הממלכתי בישראל.

בשתי הדוגמאות, מעבר לשחיתות והפרת זכויות האדם הנובעות מכך, ישנו גם חשש שתוצרי מחקרים יועברו או יימכרו לעולם התחתון או לארגוני טרור, שכן, מן הרגע שנחצים גבולות כאלה, לטובת הכנסות עתק, אין שום ערובה שגבולות נוספים לא יחצו. למעשה, צפוי שהם ייחצו.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. ליעד שרון 2017-08-07

    מפחיד!!! תמשיכו ליידע את הציבור. חזקים אתם!!!