מחזה "אני הוא לאפייט" של הבוהמיאן גרוב

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

אז לפעמים נופל לידינו "אוצר" שכזה, ובאמת, לא תאמינו איזה דברים אפשר למצוא בחנויות יד שנייה ברשת, כמו אי-ביי או אפילו מכירות יד שניה באמאזון. מדובר במחזה של קבוצת הבוהמיאן גרוב בכבודם ובעצמם שנמכר יד שניה כנראה על ידי אנשים שמישהו במשפחה היה חבר במועדון, או שהועסקו שם.

ציטוט קטן מהכתבה הקודמת המקשר בין הכתבות.

*הערה:כמו כן מעניין שהשריינרים עצמם אוהבים להציג את עצמם במייצגים כפיראטים.

 

כותרת המחזה

כתרת

 

סמל וחותם המועדון

2

 

ה”בוהמיאן גרוב” (Bohemian Grove, או בתרגום חופשי – “היער הבוהמי”) הוא יער עצום בגודל 10,000 דונם הממוקם במונטה-ריו, קליפורניה. יש בו מחנה קאמפינג יוקרתי לכ-2000 איש, והבעלות הפרטית עליו היא בידי ה”בוהמיאן קלאב” (או “המועדון הבוהמי”).
ה”בוהמיאן קלאב” הוא מועדון פרטי לגברים בלבד, שמשרדיו ממוקמים ב”בניין הבוהמיאן” בסן-פרנסיסקו. המועדון הוקם בשנת 1872 ע”י גברים ש-”חיפשו מקלט מהתרבות השלטת (או חוסר התרבות)”, באותה תקופה…
המועדון התפתח עם הזמן למעגל של בעלי הון ואנשים בעלי כוח והשפעה, בעיקר בתוך ארה”ב אך גם מחוצה לה. גם אמנים ואנשי בידור מסוימים מורשים להצטרף, בשל הסטאטוס החברתי ויכולות הבידור שלהם.

רשימת החברים כוללת את כל הנשיאים הרפובליקנים משנת 1923, יחד עם כמה נשיאים דמוקרטיים. רבים מבעלי התפקידים הבכירים בממשלה, ומנהלים ובעלים של תאגידים גדולים ומוסדות פיננסים. רבים מבעלי התפקידים הנ”ל היו חברים במועדון עוד לפני שנבחרו לתפקידיהם.

בין התעשיות המיוצגות במועדון תוכלו למנות קבלני תעשיות צבאיות ונשק, בנקים (גם בארה”ב וגם בינלאומיים), תעשיות נפט, תעשיות אנרגיה (כולל אנרגיה גרעינית), וכמובן חברות התקשורת הגדולות. כל החברות האלו מיוצגות במועדון, בין אם ע”י חברים קבועים ובין אם ע”י אורחים מיוחדים, שכן שימו לב שאלו הן תעשיות התלויות לחלוטין בקשר אדוק עם השלטון כדי להצליח…

 

לגיטימי…

3

 

שימו לב לתמונה הבאה וזאת שאחריה, מדובר ברשימת השחקנים במחזה, וכאן אנו נתקלים בעניין, מצד אחד מדובר במחזה עם דמויות של נשים וגברים, מצד שני מדובר במועדון אקסלוסיבי לגברים… אז כן, לא במקרה ניקסון הגדיר את המקום כ"מקום המתרומם ביותר" שראה בחייו.

45

 

Bohemian Grove ABC News Report[youtube_sc url="https://www.youtube.com/watch?v=J3cGKbyUZ_Y"]

המשך יום נעים…

 

 

 

 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *