מהחשישיון לנאצים פרק א'

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

התחלנו עם כתבה מעמיקה על התפתחות המיסטיקה הנאצית דרך מעגלים פנימיים של האילומינטי בבריטניה, לאחר מכן הלכנו רחוק יותר בהיסטוריה אל התפתחות האילומינטי מתוך אגודות סודיות דומות בתוך האיסלאם השיעי, שהעבירו הלאה את המסורת שלהם אל השבתאים שפעלו יחד איתם. הפעם נקשור את הכל ביחד ונראה לכם איך אותה היסטוריה איסלאמית היא מקור ישיר למפלגה הנאצית ופעילותה כדוגמא הממחישה איך שלשלת הקבלה של האילומינטי ביטאה את עצמה בזמנים יותר מודרנים. ברוכים הבאים לקונספיל!

הכתבה הבאה היא תרגום שלנו לקטע שהשתמשו בו כסימוכין באתר של הבונים החופשיים של קליפורניה על רודולף וון סבוטנדורף:

אז מה שאנחנו רוצים שתשימו לב אליו, די בהתחלה, הוא הקשר למסדר הבקטשי הטורקי.

"Hitler, Nazis & the Occult," M. Sabeheddin. New Dawn No. 41, March-April 1997) <www.newdawnmagazine.com

"

הברון רודולף וון סבוטנדורף, הארכיטקט הראשי של אגודת ת'ולה, נולד בשם רודולף גלאוור בסילסיה בנובמבר 1875. לאחר תקופה מוקדמת שחי בים וחקר יבשות מרוחקות, רודולף מצא עצמו בטורקיה היכן שהוא אומץ על ידי אציל אוסטרי, והפך להיות רודולף וון סבוטנדורף.

זה היה בזמן התקופה בטורקיה שרודולף סבוטנדורף רכש את הידע החובק של מסורות וטכניקות המסטיות מהמזרח והמערב. סבוטנדורף נחנך אל תוך הדרוושים המוסלמים של הבקטשיה ולמד אלכימיה, אסטרולוגיה ורוזיקרושיאניזם.

הסופר הצרפתי Jean Robin טוען שבסיסי הכוח המקוריים של מפלגת הפועלים הנאצינול הסוציאליסטית היו סבוטנדורף ואגודת ת'ולה, אשר יצאו מהדרוושים של הבקטשיה בטורקיה.(see Hitler, l’elu du Dragon). כמו עמיתו הסופר הצרפתי Rene Alleau, רובין מראה שרעיונתיו המרכזיים של סבוטנדורף (או, אלה שהיוו לו השראה) היו להביא לתנועה פופולרית, אשר מעוברת ומכוסה על ידי המבנה הפוליטי, קוהרנטיות פנימית של נביא עם נתינים מיליטנטים, היוצרים פלג של נאמנים אשר ניתן להשוות עם הפדאיון הישמעילי (חאשישיון) אשר מונחים על ידי המנהיג הרוחני, האיש הזקן מההרים. במילים אחרות, הרעיון היה ליצור מסדר מיליטנטי של חניכים, בעל מבנה מיליטנטי ודתי.

במקרה [קונספיל: ממש במקרה…], שנים רבות לאחר מכן היטלר אמר שבעוד הבנייה החופשית בגדול נעלמת, "ישנו אלמנט אחד מסוכן אשר העתקתי מהם. הם פיתחו דוקטרינה אזוטרית, לא רק ניסחו אותה, אך העבירו אותה דרך גישור של סמלים ופולחנים מיסתוריים… זאת אומרת, מבלי להטריד את השכל, אלא על ידי עבודה ישירה עם הדמיון דרך הסמלים של כתות מאגיות. כל אלו הם האלמנטים המסוכנים אשר לקחתי לעצמי. האין אתם רואים שהמפלגה שלנו חייבת להיות בעלת אופי כזה. מסדר, זה מה שזה צריך להיות. מסדר, מסדר היררכי של כהונה חילונית".

סבוטנדורף טען כי משימתו היית לחשוף סודות ארקניים מסויימים ודרכם להחיות מחדש את החכמה העתיקה הנשכחת, בעוד שסימולטנית לפתוח בתגובת נגד למה שהוא ראה ככוחות המרושעים שמקיפים את אירופה (הקומוניזם)….

“BEFORE HITLER CAME”

ב1920, רודולף וון סבוטנדורף נחנך אל תוך מסדר האימפריה הקונסטנטינופולית, אחווה סודית אנטי-קומוניסטית ארסית, ופעל כסוכן סמוי שלהם כאשר חזר לגרמניה מטורקיה ב1933. הבנייה החופשית הטורקית שמרה על החוכמה הסודית בשלמותה. "עלינו להראות", כתב סבוטנדורף, "שהבנייה החופשית המזרחית עדיין שומרת אמונים כיום למסורות העתיקות אשר נשכחו על ידי הבנייה החופשית המודרנית, זאת שהחוקה שלה מ1717 היית סטייה מהדרך האמיתית"

כמה חודשים לאחר ייסוד המשטר הנאצי, רודולף וון סבוטנדורף הוציא לאור במינכן ספר מרתק הנושא את הכותרת "לפני בואו של היטלר- תיעוד של התקופה טרום התנועה נאציונל סוציליסטית". המחבר הצהיר ישר בהתחלה ש: "אנשי אגודת ת'ולה הם אלה שהיטלר פנה אלייהם ראשון". התגלית המדהימה הזאת כאן הוכיחה שהיא מהווה איום כלשהו על הנאצים, וכאשר המהדורה השנייה של הספר יצאה בתחילת 1934, המשטרה הבווארית הפוליטית עצרה את פרסום הספר, ובעזרת הגסטאפו החרימה כל העותקים שיכלה להשיג והרסה אותם.

עם ספרו שצונזר בידי הנאצים, סבוטנדורף נעצר על ידי הגסטאפו ב1934, הוכנס למחנה ריכוז, ולבסוף גורש לטורקיה, היכן שמת תחת נסיבות מסתוריות ב1945 בסיום מלחמת העולם.

בספר "לפני שהיטלר בא" סבוטנדורף הציע דיון מפורט על חשיבות האיסלאם והחוכמה העתיקה אשר הוא הרגיש שנתנה לאמונה המוסלמית דינמיות מסויימת. "איסלאם", הוא כותב, "אינה דת סטאטית; ההפך הוא הנכון, כוח החיות שלה הוא גדול יותר משל הנצרות".

סבוטנדורף האמין שהמסורת האזוטרית של האיסלאם, במיוחד הסופיזם, היית הזרם הטהור ביותר של החכמה העתיקה ושהיא הזינה את האוקולטיזם האירופי דרך הרוזקרושנס(צלב-הורד), אלכימאים, והבנייה החופשית האותנתית של ימי הבניים. הוא טען "אף אחד לא יכול להאשים אותי בחילונות, או בחילול הקודש בכך שחשפתי את מהלך ההתפתחות של אותם מסטריות… זה האמצעים בהם קהילות של דרווישים(אנשי דת סופים) השתמשו באופן מסורתי כדי לרכוש כוחות מיוחדים על ידי שימוש בטכניקות בלתי רגילות. הם, לרוב, גברים אשר שואפים לפולחן הגבוהה ביותר, זה אשר ממנו הגיחו אלו אשר הוכנו עבור שליחותם כמורים רוחניים של האיסלאם…הפולחן הגבוהה הזה הוא הבסיס של הבנייה החופשית, והוא היווה השראה בימים עברו את עבודתם של האלכימאים והרוזקרוציאנים… אך בתגובה לההאשמות שאני אשם באיזה סוג של בגידה; הנני אומר לכם שספר זה נכתב בהנחיית מנהיגי המסדר."(Bevor Hitler Kam as cited by Jean-Michel Angebert, The Occult and the Third Reich)

לאחר מכן ממשיך סבוטנדורף להסביר למה "מנהיגי המסדר" הנחו אותו לכתוב את הספר "לפני שהיטלר בא":

"ארגון ענק של חוסר אמון, בעל מימדים מפלצתיים, מתכוון לכפוף לרשותו את העולם התרבותי. המוסדות הדתיים כל כך נחלשו שהם אינם מסוגלים לקחת עצמם בידיים, שלא לדבר על לחבור לחזית אחת מנגד. אם מנהיגים רוחניים לא יצאו לחזית במערב, כאוס/אי סדר עלול למוטט הכל לאבדון. בצל סכנה שכזאת, האחים המוסלמים זוכרים את המסורת המספרת שהיית תקופה באירופה ובה גברים החזיקו בידע האולטימטיבי…הסכנה המיידית הסירה כל התנגדות לפרסום (עבודה זאת)."

(Bevor Hitler Kam as cited by Angebert, op. cit.)

סבוטנדורף דיבר לעיתים קרובות על גילוי מחדש של כמה ממקבצי הידע הנשכח אשר פעם היו ה"זרם שהזין את הכל בזמנים הפרימיטיבים של הנצרות, ואשר בימי הבניים הביא לעלייתם של הציבליזציות המפוארות ביותר". התייחסותו ל"קהילות של דרווישים" וה"אחים המוסלמים" מצביעות לנו על שומרי החוכמה העתיקה הלה.

Rene Alleau מסביר שסבוטנדרוף גם כתב כי: "…'המאסטרים המוסלמים הסודיים' שמו עליו הטילו עליו את המשימה ל"האיר" (Illuminate) את גרמניה דרך ההתגלות של הסודות של קסם מתקדם וחניכה אל תוך המסטריות העתיקות של המזרח."(Hitler et les Societes Secretes)

כיצד ניתן ליישב או להעריך את המסטיקה האיסלרמית של סבוטנדורף עם אלו של אגודת תו'לה אשר הצהירו על כווהתם להחיות מחדש את התרבות,סמליות והמיתולוגיה הארית? שתי המסורות הללו אינם כה נפרדים כפי שהם נראים ממבט ראשון. E.H Palmer, בטקסט הידוע שלו על מיסטיקה מזרחית מהמאה ה19, גרס כי הסופיזם היא "ההתפתחות של הדת הראשונית של הגזע הארי". גם הרוזקרושנס וגם הבנייה החופשית של אירופה מצאו את המקור האולטימטיבי למסורות שלהם במזרח. קשרים סופים-אירופים ניתנים להבחנה בהרבה מההיסטוריה החבויה של המערב.

צלב קלטי מהמאה ה-9, כיום במוזיאון הבריטי, מגלם את האימרה האיסלאמית-ערבית "ביסמילה איר ראחאם איר ראחים", מציע קשר קרוב. המאסטר הסופי, חאקים ג'אמי, Hakim Jami, אמר שהסופיזם הוא במקור עתיק יותר ממוחמד, והצהיר כי אפלטון, היפוקרייטוס, פיתאגורס והרמס היו חלק משרשרת בלתי מנותקת של גילויים סופים. כחניך של מיסטיקת האיסלאם, סבוטנדורף יכל בצדק לקרוא לעצמו רוזיקרושן, אח מוסלמי, ואודיניסט (על שם האל הנורדי הנעלה, אודין).

"

970120_467656999971776_1483040213_n

האם מסדר הבקטשים הטורקי נשמע מוכר?

ומה עם החאשישיון, זוכרים שדיברנו עלייהם לא מאט?

זוכרים את המונח "מיסטיקה ניהליסטית"?

ובכן, מסדר הבקטשים הוא אחד מהמקורות השראה הבולטים במעבר הדוקטרינה של האילומינטי במרוצת הדורות מזרם העיסמאיליה באיסלאם (המוזכר בכתבה), ישירות לידייהם של השבתאים. ואכן גם היטלר והמפלגה הנאצית, שהיוו ענף מסויים של האילומינטי (המסתעף מהזרם הבריטי), מצאו את ההשראה שלהם במיסטיקה הניהליסטית של מסדרי הבקטשי והחשישיון (כתבה הבאה נראה עוד דוגמא מובהקת לכך). וזה לא פלא שהמסדרים המאסונים האוקולטים הפנימיים של האילומינטי בבריטניה שהשפיעו הכי הרבה על מסדר הנאצים, הGolden Dawn (שם של מפלגה נאצית ביוון בימינו), והOTO, שואפים גם מהמקור של השבתאות (שילוב של קבלה עם המיסטיקה הניהליסטית של החשישיון כפי שניטשה ביטא אותה בין השאר בספרו "גניאולוגיה של המוסר").

The Sabbatian Qabalah and its relation to the Golden Dawn

http://gyllenegryningen.blogspot.co.il/2009/04/sabbatian-qabalah-and-its-relation-to.html

http://www.bavarian-illuminati.info/2009/04/roots-of-the-hermetic-order-of-the-golden-dawn/

עוד על אלמנטים שהנאצים שאבו מהמיסטיקה הניהליסטית של מסדרי האילומינטי באיסלאם בפוסטים הבאים.

לשם השוואה בנוגע למיסטיקה הניהליסטית:

כידוע, כפי שתיארנו בפוסטים קודמים, האילומינטי התפתחו בכל מיני קבוצות כאשר הדוקטרינה עברה והגיע לכת החששינים בזרם העיסמאיליה באיסלאם שרצו לייסד "חירות ושוויון אוניברסליים", ומרכז תורתם היה:

"אין אמת, הכל מותר"

(שימו לב לרעיון ה"אין אמת").

 כאמור הדוקטרינה המשיכה להתגלגל באיסלאם עד לקבוצת הבקטשיה, והיא העבירה אותה הלאה אל השבתאים והפראנקיסטים בתורכיה. את הדוקטרינה מיטיב לתאר פרופ' גרשום שולם ב"מחקרים ומקורות לתולדות השבתאות וגלגוליה":

עמ' 128

[יעקב פראנק אומר] "רק בשביל זה באתי לפולין לבלטל את כל הדתות וכל הנימוסים ושאיפתי להביא חיים לעולם". זה המוטיב היסודי הכפול של תורתו; ב י ט ו ל ה כ ו ל, כל הערכים המקובלים, וכל התורות והדתות, החוקים והמשפטים הפוזיטיביים, לשם שחרור ה"חיים".

 

עמ' 129

בשימוש במילה "חיים" מקופל כל הפאתוס האנארכי שבו. החיים בלי חוקים ונימוסים כובלים – זוהי האוטופיה האנארכיסטית של פראנק.

[ציטוט של פראנק] "באתי לפדות מכל החוקים והמשפטים שהיו עד עכשיו".

עמ' 132

"דעת אדום" שהיא הדת הניהליסטית אשר לה הטיף [פראנק].

מהו התוכן החיובי של "דעת אדום", לא נאמר בדבריו – ולא היה יכול להיאמר, כי אין תוכן כזה לחירות החיים האנרארכיים.

 

(בפוסטים הבאים נראה כיצד השבתאים המשיכו הלאה לתוך האילומינטי הבווארי במאה ה18 אשר המשיכו את אותה הדוקטרינה באירופה של עידן הנאורות כנגד הנאורות-המדע-והמוסר הג'ודאו-נוצרי.)

ועכשיו לציטוט של היטלר:

"כן, אנחנו ברברים. אנחנו רוצים להיות ברברים – עבורנו, זהו אות כבוד. אנו נחדש את נעוריו של העולם. עולם זה קרב אל קצו".

את הציטוט הזה של היטלר וכמו כן ציטוט שלו בנוגע למה שלווה מהבונים החופשיים שמובא בכתבה המתורגמת, מתוך ספרו של פעיל במפלגה הנאצית,הרמן ראוסכנין (Hermann Rauschning) בספרו בו הוא כותב על שיחות שהיו לו עם היטלר. The Voice of Destruction: Conversations with Hitler 1940.

 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. קונספיל | Conspil.com » Blog Archive » אחוות הגולגולות והעצמות של ג'ון קרי ועליית הנאצים 2014-02-19

    […] החל את דרכו כשהפך את האגודה למפלגה שלו בתחילת הדרך. מה שמעניין הוא שמקים האגודה רודולף וון סבוטנדורף הקים את האגודה […]