אזהרה: מאייטריה וההיררכיה של הניו-אייג’

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

אתם יכולים להיות בטוחים שהנושא הבא לא יעשה נחת לאנשים אשר פועלים למען הסדר העולמי החדש.מתכננים עבורנו שינוי תודעה קולקטיבי כלל עולמי שיכין את האנושות לקבל את הדיקטטור החדש  מאייטריה, יחד עם ההיררכיה שלו והדת החדשה אשר תהיה מורכבת מ”חניכות”. אנחנו נקריא לכם את העדויות לכך ישירות מהמקורות של האנשים הפועלים ללא הרף להרוס את כל המבנים, מוסדות, ועקרונות  אשר הכרנו עד היום ולהחליף אותם בדוקטרינת העידן החדש. 

עדכונים:

  1. הרחבנו על השפעת הותיקן ביצירת הדת העולמית
  2. הסופנו סרטון מעניין בתחתית הכתבה.

 לפודקאסט המלא  החדש בנושא הכתבה.

כתבה זאת היא חלק מסדרת הכתבות והפודקאסטים של הפרוייקט שלנו “חושפים את האור” (עוד מידע בסוף הכתבה).

השם מאייטריה מתחיל לצוץ בכל מיני מקומות, הכוונה היא ליישות המתגלגלת אל תוך גוף אנושי הנקראת מאסטר נעלה  ואשר תמלא את תפקיד המורה העולמי. בתפקיד זה מאייטריה יהיה מלך ואפיפיור כאחד, הוא יכוון את הדרך בה הארגונים הבנ”ל עובדים ואת התנועה הרוחנית העולמית, ובמקרה של ישראל מעניין לדעת כי הטענות העולות מהמסרים שהוא שולח לחסידיו הם שהוא יפתור את הסכסוך במזה”ת (וזה מדאיג לאור האנטישמיות של הישויות הנחשבות למאסטרים נעלים, ראו למטה קטע של חנה ניומן). כתבנו על כך רבות שארגון התאוסופיה מפלס את הדרך לקראת המורה העולמי, ובתקופה מסויימת בראשות אנני בסאנט חשבו שאותו מורה/מאייטריה ישתמש בגופו של ג’ידו קרישנאמורטי ככלי רכב לפעול בעולם. גם הבונים החופשיים כפי שדיווחנו לכם בעבר מאז ומתמיד מכינים מתוך הלשכות שלהם אנשים פוטנציאלים למלא את תפקיד המורה העולמי שיחזיר את ההיררכיה של המיסטריות הבבלית/מצרית העתיקה ולכן אין פלא שהתאוסופיה היא ארגון הנגזר מתוך הבנייה החופשית.

כרגע לפי מה שהארגונים התאוסופיים טוענים הררכיה של מאסטרים כאלה אשר בראשה עומד מאייטריה, מובילה את העולם מאחורי הצללים. כל תאוסוף דגול טוען שקיבל את המידע מתקשור עם אותה הררכיה. הלנה בלבטסקי מספרת כיצד את ספריה המשפיעים כגון “הדוקטרינה הסודית” כתבה בעקבות תקשורים עם אותם ישויות. אליס ביילי ממשיכת דרכה המכונה ,מלכת הניו-אייג’, המשיכה את דרכה גם בתקשורים, בעיקר עם יישות שנקראה “הטיבטי” או דג’וואהל קהול.יתרה מזאת תורה שלמה של יוגה הוכתבה בידי אחד מאותם המאסטרים המכונה מורייה (Agni Yoga).מעניין לראות שאכן ליישויות הללו השפעה על ארגונים בנ”ל. שימו לב לדוגמא קטנה שכתבנו בעבר:

ד”ר רוברט מיולר (ממובילי תנועת הניו-אייג’ העולמית) לשעבר סגן מזכ”ל האו”ם אשר קיבל את התואר “הפילוסוף של האו”ם”, קידם את רעיון הממשלה העולמית.אחד התפקידים של רוברט מיולר עבור האו”ם היה לפתח תוכנית לימודים אשר תהווה את האב טיפוס עבור התוכנית הבין-לאומית של האו”ם לחינוך. תוכנית לימודים זאת נמצאת בשימוש בבבתי הספר של רוברט מיולר המיישמים את תוכנית הלימודים אשר פיתח. ונחשו מה…

“הפילוסופיה השלטת אשר עלייה בית הספר של רוברט מיולר מבוסס נמצאת בספרים וברעיונות אשר אותם הביאה אליס א. ביילי בעזרת המורה הטיבטי דג’ווהאל קהול ( Djwhal Khul)…בית הספר הנ”ל עכשיו מוסמך כמוסד חינוכי השייך לאו”ם המספק חינוך עבור שלום ושיתוף בין-לאומי”Muller, R. World Core Curriculum. Preface.

על פי אליס ביילי שלושת הערוצים העיקריים דרכם יגיעו ההכנות לעידן החדש בעולם יהיו הכנסיה, הבניה החופשית, ומערכת החינוך, כאשר בתוך שלושת הארגונים הללו פועלים המתלמדים של מה שהיא מכנה “The grate ones” (ע”ע דג’ווהאל קוהל), ואשר מכינים את הגרעין לזריעת הדת העולם העולמית החדשה (Externalisation of the hirarchy p.511-13). כידוע לקוראים הקבועים באתר, אותו מאסטר טיבטי אינו אדם אמיתי, זאת יישות איתה מתקשרים ואשר יכולה לקחת גם צורה בגוף פיזי. משמע מערכת החינוך של האו”ם מבוססת על תיקשורים ספירטיסטים.

תוכלו לראות בסרט שהכנו עבורכם עוד על נושא ההכנות לדת העידן החדש ושלושת הערוצים דרכם היא תתגשם. רוברט מיולר היה בקשר עם עוד תנועה תיאוסופית, Share international, אשר הוקמה בידי חסיד של בלבטסקי וביילי, בחור בשם בנג’מין קרם.קרם טוען כי הוא מתקשר עם מאייטריה ומציג אותו כמשיח של כל העמים שיגיע להציל את כולנו מאבדון בתום העידן הנוכחי הקרב, ויבסס את היררכית החניכה שלו אשר תהיה דת עולמית חדשה של כל האזרחים בסדר העולמי החדש. ובכן, הכנו עבורכם סרט קצר בעברית (לא מתורגם) שיסביר לכם בדיוק מה קורה ובדיוק מה הדת העולמית הולכת להיות.

סרטון מאוד חשוב, אנו מספרים לכם בדיוק כיצד תהיה הדת העולמית החדשה, והצלחנו אפילו לאמת שזה נמצא בהתהוות ויישום בימינו:

 לפודקאסט המלא של הסרטון.

הערה: קרם אולי לא יהיה בסופו של דבר הנביא האמיתי של מורה החוכמה, כמו שקרה לאנני בסנט ולדביטר עם קרישנאמורטי, אך כפי שתשמעו בפודקאסט מאייטריה הוא מונח מואד שלט בכתות הניו אייג’ ובעקרונות שהולכים להחדיר לחברה. לדוגמא ראש כת העבמ”ים-ניואייג’ שנקראת הראלים קורא לעצמו ראל-מאייטריה וגם הוא כפי שאנחנו מקריאים בפודקאסט מספרו קורא לסדר עולמי חדש, שטר כסף עולמי, איחוד הדתות, וקריאה לדת מדעית.

לא מזמן פרסומת למאייטריה שודרה בCNN:

והנה התפילה הגדולה בעברית שפיתחו התאוסופיה כדי לקדם את התוכנית של היררכית המאסטרים הנעלים ומאייטריה. את התפילה מקדמת אליס ביילי באתר של ההוצאה שלה אשר ממומנת בידי האום Lucis trust, וכמובן גם בידי בנג’מין קרם, וישנם נסיונות להחדיר את האינבוקציה הזאת לארץ. בסרטון התפילה תוכלו לראות כמובן את הורד האדום באזור הלב, סמל מובהק של מסדר צלב-הורד, ואזור המצח את האות קין, הפרמידה עם העין. את התפילה שרים בכל העולם באותה שעה בארועים מסויימים, והוא”ם מקדם וחותר שזאת תהיה התפילה העולמית החדשה:

https://youtu.be/sibzUOhQCpw

כפי שאתם רואים, ארגון האו”ם הבינלאומי מכין את הקרקע לדת העולמית החדשה שתהיה חלק בלתי נפרד מהסדר העולמי החדש ואשר מתגשמת דרך תנועת העידן החדש, ולכן ערכנו לכם סרט שמעמיק עוד בנושא זה בדיוק. מעבר לכך האו”ם וארגוני ניו-אייג’ משתמשים בפרופאגנדה ללא הרף כדי להתחיל לאלף את התודעה שלנו לקבל מונחים חדשים כגון גילגולי נשמות, קארמה, שיעור, גורו, תדרים, אנרגיות וכו’. הדבר נעשה בשביל להרגיל אותנו למונחים ולהגדרות של אותה דת ובואו של המורה העולמי החדש:

הנה סרט המציג חלק מטכניקות המיינד קונטרול (שליטת תודעה) של תנועת העידן החדש:

תפקיד הכנסייה בהכנת הקרקע לקראת הדת החדשה

בשביל להבין נושא זה טוב יותר יש להכיר כומר ישועי בשם פייר טלילהרד דה שרד, הנה מתוך כתבה “אבן החכמים של מתכנתי התודעה” (עם תוספת לכתבה הזאת):

מעניין לדעת שבתחילת המאה הקודמת היה זה כומר ישועי, פייר דא שרדן, אשר פיתח ובישר עבור תנועת הניו-אייג’ במערב את תורת ההתפתחות הרוחנית האבולוציונית, אשר רואה בכל הקורה ביקום ובחיינו  תהליך ,מנקודת מבט רחבה יותר, המתפתח אל עבר “נקודת האומגה” בו היקום ואנחנו נחווה את הכל כתודעה עצמית אוניברסלית אחת, המשוחררת מכל מגבלות המרחב והזמן, ושם נחווה את האלוהות.

[חדש: מעניין לדעת שהוא אפילו טען כי אין חטא, ושהאלוהים היחיד הוא ההתפתחות התודעתית והתהליך האבולוציוני דרכו האדם והעולם מגיעים לאלוהות [נקודת האומגה] (ראו את הנושא והסרט המתורגם על וולקאן למי שמעוניין להעמיק בנושא), רעיונות אלו הקבילו למיסטיקת המזרח אותה כפי שהראנו בסרט למעלה האחוות הסודיות רוצות לזווג עם הנצרות ובכך ליצור את הדת החדשה]

מרלין פרגוסון בספרה “The aquarian conspiracy” מגלה בעזרת סקר שערכה בקרב ניו-אייג’רים שההשפעה המובילה על ה”התעוררות הרוחנית” שלהם היית פייר טיילהרד דה שרדן. וניתן לראות את המגמה הזאת בבירור אצל ד”ר רוברט מיולר (ממובילי תנועת הניו-אייג’ העולמית) לשעבר סגן מזכ”ל האו”ם אשר קיבל את התואר “הפילוסוף של האו”ם”, קידם את רעיון הממשלה העולמית, וטען כי:

“טיילהרד דה שרדן תמיד ראה באו”ם את הגוף המתקדם שיגלם את הפילוסופיה שלו”(Robert Muller, ed., The Desire to be Human: A Global Reconnaissance of Human Perspective in an Age of Transformation, Miranana, 1983, p. 304.)

עוד אמר מיולר (כן אותו מיולר שכל כך אוהב את התאוסופיה, וזה מראה איך האו”ם ממזג את שני קצוות התיאולוגיה של האחוות, זאת של הישועים וזאת של הבנייה):

“…טיילהרד דה שרדן השפיע על עמיתו (האב בראוורי), אשר השפיע על הקולוגות שלו, שהחלו תהליך מחשבתי גלובאלי ועשיר לטווח הארוך בתוך האו”ם, אשר השפיע על הרבה מדינות ואנשים מסביב לעולם. אני בעצמי הושפעתי עמוקות בידי טיילהרד.”Muller, R 1985 Most of All They Taught Me Happiness Garden City, NY Image Book. Pg. 116-117.

היית התנגדות לפייר טלילהרד בקרב הותיקן בתקופה מסויימת, אך מעולם לא נישלו אותו מארגון הישועים, הוא עצמו מעולם לא רצה לעזוב ואף פעל כדי שלא יצא מהמסדר,יתרה מזאת כישועי עליו לדוח על פעילותו לממונים עליו,ובסוף חייו נקבר בבית קברות ישועי לאחר שנפטר בכנסייה של אגנציוס מליולה (מייסד המסדר) בניו יורק. המתח שתמיד שורר בין האפיפיור הלבן המוכר לכולם לאפיפיור השחור של מסדר הישועים מאז ומתמיד הוא סוג של הצגה, אך היסטורית למי שיבדוק וכפי שנציג בעתיד תמיד היה זה האפיפיור השחור ששלט בעניינים. השפעתו הרבה של דה שרדן חלה בעיקר לאחר מותו,  שימו לב:

מתוך: PIERRE TEILHARD DE CHARDIN Toward a Science Charged with Faith, Chapter 5 of God and Science,by Charles P. Henderson

“הוא הפך לגיבור ומודל לחיקוי לדור שלם של כמרים צעירים יותר ותאולוגים. הוא הכין את הקרקע למען חידוש התנועות אשר בסופו של דבר פרחו בעידן הותיקן 2  (Vatican II council)”.

האפיפיור רצינגר אף הוא מודה כי לדה שרדן היית השפעה על ועידת הותיקן II, הוא כתב על כך בספרו Principles of Catholic Theology (p. 334). אותה ועידה הביאה לעולם את את תיאולוגית החירות בעזרתו הנדיבה של ראש מסדר השועים דאז פדרו ארופה אשר גם כן הכין את הקרקע והשתמש בועידת הותיקן II להפיץ את התאולוגיה ולהביא ל”סדר עולמי חדש” (כתבנו על כך כתבה שלמה), יתרה מזאת הועידה הביאה גם את האג’נדה האקומנית שמטרתה לאחד את הדתות, שימו לב:

שימו לב שהאפיפיור ממש מקשר את התהליך לכינון של “סדר עולמי חדש”. עצוב לראות את כל האינדיאנים ואנשי הדת אשר סבלו כל כך מהכיבוש הכנסייתי במהלך השנים משתפים פעולה עם הועידה האקומנית הזאת. בסוף הכתבה הזכירו דעה כי הפסגה האקומנית של הדתות היא פתח להבאת ממשל עולמי ופיקוח על כמות האוכלוסיה, אך לא נכנסו לנושא לעומקו. מעניין שסיימו באיזה נאום מרגש של טד טרנר, מי שהקים את CNN, אשר קורא בגלוי למדיניות עולמית להגבלת הילודה בעולם לילד אחד (או שתיים לפי דבריו)  לכל אזרח, ואפילו מציג את סין כדוגמא טובה (מעניין לדעת שהוא עצמו בעל הקרקעות הפרטי הגדול בעולם). טרנר ,כיאה לברון של הסדר העולמי, משתמש בתירוץ ההתחממות הגלובאלית שהוכח כשיקרי וכהונאה.

הנה טד טרנר קורא לצימצום אוכלוסיה:

מתוך העיתון World Net Daily :

מועדון מיליארדרים סודי מחפש שליטה באוכלוסיה

ביל גייטס, רוקפלר, טד טרנט, אופרה, וורן באפט, ג’ורג’ סורוס, בלומברג יגיעו לפגישה

Posted: May 24, 2009
6:48 pm Eastern

© 2010 WorldNetDaily

כמה מהאנשים והנשים העשירים ביותר בעולם נפגשו בחשאיות בניו יורק כדי לקשור יחדיו להשתמש בעושר האדיר שלהם בשביל להביא את אוכלוסיית העולם תחת שליטה

כפי שאתם רואים אופרה וינפרי מתגייסת לעזור במאמצים של טד טרנר וחברי בילדרברג. גם היא מאוד תורמת לארגון ההיררכיה של הדת העולמית החדשה, שימו עליה עין ותגלו שהיא ה-מיסיונרית של תורת הניו אייג’ בארה”ב. היא מקדמת בתוכניתה את הספר ה”סוד” למשל, וכיום משתמשת באדם “מואר” בשם אקהרט טולה אשר מלמד את כל הצופים הרדודים שלה את תורת העידן החדש, שימו לב כיצד פרופאגנדת הרעיונות של אקהארט הולכת יד ביד עם תוכניות אנשי הסדר העולמי החדש:

לפי דבריו הקריסה הכלכלית היא הקרנה של האגו שלנו. אם נקבל את הרעיון הזה כלומר אף אחד לא באמת תכנן זאת, אין אנשים שמרויחים על הנפילה הכלכלית מאחורי הקלעים ושזה בעצם קשור לבעיה פנימית שלנו. זה הולך בדיוק כמו עם שאר דוקטרינות הניו-אייג’ שם נאמר כי כל הבעיות בעולם הם שיקוף של בעיות פנימיות ולכן כל מה שיש לעשות זה מה שהם מכנים “עבודה” פנימית והבעיות יעלמו, כלומר אין ממש מה להתעסק בחשיפת סדר עולמי חדש, אין אנשים המנצלים את האזרחים של העולם, יש רק להתבונן פנימה והכל יסתדר. עוד אומר אקהרט כי מתוך ההקריסה של הכלכלה והמוסודות הידועים לנו יצמח משהו חדש, מעניין אם גברת אופרה בילדרברג לחשה לו את זה. יתרה מזאת הוא מוסיף כי המשבר הכלכלי יהווה פתח לקפיצה אל עבר תודעה חדשה עבור אנשים מסויימים, וככה הוא גורם לזה להשמע דווקא טוב, אבל איזה אנשים? אנשים שיקבלו בזרועות פתוחות ויכנעו לקריסה הכלכלית ולשינויים. הוא מסביר שלא צריך להכנס ללחץ אם פתאום צריך לעבור בית, או שכל התוכניות שתכננו לעתיד נהרסות…כמובן שאנשי בילדרברג צוחקים כל הדרך לבנק בזמן שאנשים “מקבלים” על עצמם את המגבלות והשינויים החדשים, לא סתם אובאמה דיבר על שינוי (CHANGE). ניתן להריח את זרועה הארוכה של ארגון בלדרברג העושה שימוש ציני ברעיונות של אקהרט טולה כדי להנדס את תגובת החברה שתתאים לתוכניותהם.

ועכשיו לקטע החשוב ביותר בכתבה, קטע אשר כתבה חנה ניומן ואשר תרגמנו עבורכם. תנועת הניו אייג’ כמו שאר ההירככיות האזוטריות והאחוות הסודיות משתמשת באוצר מילים מסויים אשר האדם הרגיל השומע אותו מקבל משמעות אקזוטרית, בעוד שהחניכים הגבוההים ומעצבי התנועה מבינים פרשנות אזוטרית לאותם הדברים. ולכן החלטנו לחמש אתכם ולהכין אתכם לקראת מה שבא ותרגמנו עבורכם את הכבתה הבאה גם כדי שתוכלו להכיר את המשמעות האזוטרית לאוצר המילים המהפנט של הניו אייג’.

maitreya.jpg

דיווח ליהודים על עידן חדש של אנטישמיות/חנה ניומן “אחד היתרונות הגדולים שיש לנו כאנשי העידן החדש, הוא שברגע שהמונחים האוקולטים, המטפיזיים וה’ניו אייג’יים’ מוסרים, יש לנו מושגים וטכניקות אשר מקובלים מאד על הקהל הרחב… כך שאנחנו יכולים לשנות את השמות…להפגין את הכוח…לפתוח את הדלת בפני מיליונים שאחרת לא היו נפתחים לרעיון” דיק סוטפן ‘החדרת העידן החדש לתוך החברה’

(Dick Sutphen, “Infiltrating the New Age into Society” New Age Activist_, Summer 1986, p.14)

 C. האלים של העידן החדש התורה של העידן החדש מבוססת על תערובת של, למעשה, כל הדתות והפילוסופיות האוקולטיות אשר התגלו בעולם,להוציא, יהדות תורנית ונצרות קדומה(לפני קונסטנטין, לפני הגנוסטיקה, יהודית). תערובת זו ידועה בשמה “החכמה העתיקה”, והיא הרמונית באופן מפתיע. היא מתוארת בשיטתיות במערכת מערבית מהמאה ה19 אשר שמה ‘תיאוסופיה’. להלן העקרונות הרוחניים שאיתם ניתן לזהות קבוצות של העידן החדש, ולא משנה באיזו תווית הן מדביקות את עצמן.[כמו במקומות אחרים אני מתרכזת בכתביה של אליס ביילי מכיוון שהיא התיאולוגית של העידן החדש, האחת שהכי בולטת בהתייחס לאו"ם. אלו של הלנה בלוצקי במקום שני קרוב מכיוון שכל כך הרבה קבוצות מוצאות את עקבות השקפת עולמם התיאוסופיה]

 1. ה”אל” הגבוהה ביותראלוהים הוא לא הבורא (למרות שישנו בורא, אולי אפילו שניים, כפי שנראה). האל הגבוהה ביותר(אלוהים הגבוהה במרומים) לא “עושה” כלום, הוא רק ישנו. שם התואר עצמו, אלוהים(GOD), הוא שם לא הולם המגביל את המושג. תיאוסופים מעדיפים עקרונות מופשטים. לאלוהות האולטימטיבית אין שם, אין הגדרה ולכן אין גישה. אדם אינו יכול להתחיל להכיר את ה”אלוהים” של התפיסה של העידן החדש; אבל למטרת ההקניה(אינדוקטרינציה), מיסיונרים של העידן החדש יחזרו לתארים ומאפיינים מסורתיים בהתייחסות אל הלא חנוכים(שלא עברו חניכה). אולם, הרעיון היהודי של אלוהים אישי אחד השולט לבדו כל כך מעליב, שניו אייג’רים מיודעים אפילו לא מתיימרים לדבר אותה שפה בשלב זה. הלנה בלוצקי קראה ל”אלוהי אברהם, יצחק ויעקב” אלוהות “זדונית ונקמנית”( The Secret Doctrine_ I, p.439, footnote). האלוהי אין לו כל אישיות או מודעות עצמית, מכאן שאין ההתגלות ממנו אפשרי, קל וחומר מה שהיהודים טוענים שקיבלו. אפשר אז, להטיל ספק בעצם הרעיון של התיאוסופיה, כלומר לדעת את אלוהים – התשובה היא שהתיאוסופיה מזהה את יציר הבריאה כאלוהים אשר צריך להכיר.

 הוא לא יותר מאשר כוח אנרגטי הנמצא בכל מקום (ובשום מקום) בכל דבר (ובכל מה שאינו דבר). כל דבר ביקום הוא אלוהים, וגם מעוצב להפוך לאלוהים (אפשר לחשוב שהראשון מבטל את הצורך לשני, אבל הקודם הוא מצב של הוויה אוניברסאלית והאחרון הוא מצב אישי של תודעה). אלוהות זו כוללת אנשים (עם או בלי גוף פיסי), חיות, חפצים, פלנטות, כוכבים ואנרגיות בלתי נראות. כמו גם ‘נירוונה’ או ‘הריק האדיר’ – ששם, הלנה בלוצקי אומרת, “הכול נספג ברוחו של החזק מכל”, גם תודעה אישית וגם הפסקת פעילות.

 2. מי זה “ההיררכיה”   היסטוריה ניו אייג’ית מלמדת שהם הופיעו (המילה בשימוש היא “ירדו”) בכדור הארץ לפני 18 מיליון שנים, במהלך התקופה הלומריאנית, מציגים את עצמם בגוף פיסי ואתרי(Eather) ביחד (כנראה התגלויות), כ”אחי האור”. הם הקימו בית בשמבאלה/ Shamballa(כאשר במישור הרוחני) ו(במישור הפיסי) במדבר גובי, בשיגאטסה(Shigatse) ובהימלאיה. הם לרוב היו מאוזכרים כ”ההיררכיה של המסטרים הנעלים”, לפעמים כ”אחים מהחלל” או האחווה/אחוות אחים(Brotherhood) – קבוצה של ישויות עתיקות, שהרבה מהן בעבר התחילו במישור שלנו(אנושי ארצי) אבל עד להיום, התפתחו לשלב בו הם לא עוד כבולים ע”י חומר פיסי ויכולים להיחשב אלוהיים (להיות מכונים ‘אל אדיר/אדון אלוהי’ או ‘מאסטר’).

 תרשים הזרימה של ההיררכיה הוא עצום ומאד מבלבל, אבל בכדי לפשט את התמונה, אליס ביילי מציגה את ההיררכיה במגוון צורות/דמויות גיאומטריות לאורך כל היצירה שלה_”החצנה של ההיררכיה”( Externalisation of the Hierarchy)_ ישר מתחת ל”אחד אשר כלום ניתן להגיד עליו/אפס אפשר להגיד” ישנה ועידה של 7 “לוגי קוסמיים”(לוגוס ברבים) ואחריה 7 “לוגי סולאריים”, אחריהם 7 “גברים שמימיים”. ישנן גם 7 “קרניים/קרינות/זיקים(זיקוקים)” של קרינה אנרגטית טהורה. ה”אדם השמימי” האחראי על האבולוציה של כדור הארץ הוא “סאנאט קומארה(Sanat Kumara)”. למרות שהוא מוצג כנמוך בכמה דרגות מהראש, אין לנו כל דרך ליצור קשר עם “העמיתים לעבודה” או “הממונים” של ישות זו. סאנאט קומארה נחשב, אם כן, בראש ההיררכיה ביחס לכל מה שנוגע ליצורי כדור הארץ.

 2a. ניידות התנועה במעלה הסולם הקוסמי: אם נשפוט על פי תרשים הזרימה רב שלבים של ביילי, ישויות מוארות אלו, יותר מודעות דרגה(מודעות לדרגתן) מכל תאגיד בכדור הארץ.[השם 'היררכיה' לבדו אומר הכול] כשמישהו נחנך לתוך “החכמה הנצחית/ללא גיל”, הוא מתחיל בדרך ארוכה מאד (אשר מבוארת לפרטים ע”י ביילי ב’חניכה, אנושית וסולארית’ _Initition, Human and Solar_), אשר שמה דגש/פרמיה=פרס/שכר לימוד על קידמה מונעת עצמית, תהליך מונע עצמי של התקדמות, אשר נמדד ע”י “מתן שירות” [שימו לב שהתפיסה של הניו אייג' ל'מתן שירות' מובנת לא נכון לעיתים קרובות. זו היא לא התנדבות שנמסרה בחופשיות מתוך חמלה לפחות מוצלחים, אשר בצדק מעוררת הערצה. "מתן שירות" ניו אייג'י דומה לגיוס לעבדות/גיוס חובה לעבדות, דבר שהיום מחוץ לחוק ברוב החברות – עבודת כפייה כדי לצאת מהכלא של בעל החוב. בקיצור, המוטיב של "מתן שירות" בחלקם של ניו אייג'רים מיודעים יותר, הוא אנוכי(משרת את עצמי) בלהט.] בשלב הראשון המשימה של החניך היא לשרת את התכנית כפיסה קטנטונת בעיצוב הענק והרחב, עובד להחזיר את החוב הקארמי שלו, כמו שהוא מגיע אליו, בלי תלונות. רוב האינדיבידואלים המוארים, לא יכולים לקוות להתקדם מער לשלב זה בחיים האלו. המובחרים המעטים שנהיים חניכים שלב 2, חייבים להקדיש את כל מאמצם כדי לשרת את “הקבוצה” שלהם, עובדים בקארמת  הקבוצה שלהם כצוות. לא מדובר הרבה ב_חניכה_ _Initiation_  על חניכים שלב 3, שניתן לשער עובדים את הקארמה הגזעית (מתו שירות אישי או קבוצתי לגזע שלהם, כדי להביא עליהם “הארה” ע”י ניפוח שורות הדירוג של “משרתי העולם”). זה בשלב הרביעי שהמואר(עכשיו מדורג כ”מאסטר”) סוף כל סוף מגיע לנקודת השווה עם הקארמה האנושית ומתחיל לעזור בעבודת המחיקה של החוב הקארמי “הפלנטארי/של הכוכב”. בשלב החמישי המאסטר משיל את הריסונים של בגוף הפיסי, אבל עדיין כפות לשירות : עכשיו כדי להרחיב את התכניות של שלושת הלוגי (או בפשטות “לוגוס”), אשר הם בשלב ‘כוהן’ (שניים מהם בשלב6 ואחד בשלב 7 או בשלב “בודהה”, מצב “חופשי לחלוטין בבריאה/ישות הקוסמית האחת”).

 בזמן ששילוש הלוגוס, הזה נחשב כאוסף יושבי הראש בהיררכיה של כדור הארץ. מסביב להם ישנם אחרים שיוצרים את ה”קבוצה אזוטרית מרכזית של 6, אשר, יחד עם מושל העולם, מרכיבים את לב המאמץ ההיררכי(עמוד 30 _Initiation_). מתחת לאלה יש ערב רב של “מלאכים סולארים” או “בנאים אדירים” שביילי אומרת “מנקודת מבט נוצרית, הם הרוח הקדושה”(אש קוסמית עמ’ 617 _Cosmic Fire_). העובדה שנוצרים למדו את “המונח המטעה” הזה ועוד טעויות רבות מהיהודים, היא הוכחה מספקת לצורך של הנצרות “להיטהר” מהשפעות יהודיות [למרבה הסקרנות, ב'דוקטרינה הסודית' הלנה בלוצקי מזהה במפורש את המלאכים סולארים כ"מלאכים שנפלו". רעיון יהודי/נוצרי יחודי שנגזר מהנפילים העבריים. בריות שהיו בכדור הארץ בזמנים שלפני המבול – בראשית ו'4. "נפלו" מציין תנועה בלתי רצונית פתאומית בכיוון מטה….רחוק מלהחמיא, במיוחד שהיא מוצגת כתנוחה שלא משתנה. אפילו יותר מסקרן שביילי דואגת להכניס את הציטוט הזה כהערת שוליים ב'אש הקוסמית'  _Cosmic Fire_, IID, p.953 – בהחלט קשה להתנער מהשפעה יהודית]

ישנם גם דווה(מלאכים, ישויות אלוהיות) “פיטריס”(אבות רוחניים), “בנאים” “אחים של האור” ומספר רב של “מאסטרים” אחרים – בקרב האחרונים ישנם ‘קוט הומי’ Kut Humi [בניו אייג' משתמשים במספר גרסאות שונות של איות, מקור(sic) ב'חניכה'_Initiation_ של ביילי], מוריה, רקוקסי(ידוע בכינוי סט. ג’רמיין), יופיטר, ישו, הלריון(סט. פול) קיריון – אלו כמה מהשמות – יחד  עם ההכי פופולארי היום, הוא המדריך האישי של ביילי “המאסטר הטיבטי” או דגאל קהול “Djwhal Khul” (ניתן לו גם הקרדיט על ההכתבה של הדוקטרינה הסודית של בלוצקי).

254208500_5caeab3978.jpg

 2b. כל המאסטרים מקובצים בזהירות בקבוצות לפי שלבי החניכה והם עצמם מסורים לניידות מעלה. הם מנויים ללמד אחרים מדרגות נמוכות יותר,  אשר מוכנים לשפר את עמדותיהם. אל אחד או יותר מאלו שבשלב המאסטרים, פונים חסידי הניו אייג’ בשביל הארה והתחזקות. אבל, חוץ מהתווית “מורה – חסיד/תלמיד”, התהליך דומה יותר לתאגיד מובחר(“Fortune 100“/דירוג החברות של כתב העת Fortune) מאשר למרכז חינוכי או רוחני. התלמיד לא מורשה/יכול לבחור את המורה שלו/שלה. המאסטר פונה אל התלמיד על פי הנטיות הרוחניים והניסיון שלו/שלה. ההתקדמות של התלמיד מנותרת ע”י המאסטר, המגיש בדרך קבע “דוח מעקב ליושב ראש אחת משלושת המחלקות”, כלום שהלומד “קרב לפורטל החניכה” של השלב הבא. שמו, אז, מוגש ללשכת האחווה, ה”פניה” שלו מוכרעת בהצבעה(עמ’ 110)קידום לדרגה גבוהה יותר בחניכה מזכה את התלמיד למעבר למאסטר גבוהה יותר בהתאמה. חניכים(אלו שבגוף ואלו שלא) שהביצועים שלהם יוצאי דופן, אולי יופנו למעגל “הפנימי או הסגור”. בסיס כוח אליטיסטי החבוי בתוך כל אחווה, הופכים לשותפים ב”מחשבה/מוח קבוצתית”, אשר לא נגישה לאחים מן השורה.[בהקשר זה, אני מצביעה על זה שהרבה ניו אייג'רים טענו שהם חסידים של מטריה ואפילו דוברים ישירים שלו אל האנושות – כאילו היה מאסטר רגיל ולא חלק מהלוגוס הכמעט בלתי נגישים. אבל הנחות כאלו אינן מרתיעות את אלו שרעבים ל"תשדירים אלוהיים". אפילו באו"מ, שם האגודה להארה ושינוי(Society for Enlightenment and Transformation) מארחת מתקשרים באופן קבוע. קבוצה מיודעת, לכאורה, זו לא ראתה אי התאמה ש"לורד מטריה" דיבר בפני קהל דל של 40 חברים, עם לא יותר משתתפים מאשר בוועדה לחופשות צוות האו"מ(UN Staff Recreational Council). מצד שני ה"מסר" שלו היה כל כך לא מקורי שהוא קיבל את המוזריות שמגיע לו.

3. האל שמייצג את ההיררכיה לאנושות: המשיח מטריה. ברגעים המכריעים של זמנים חדשים, כמו בהופעה של "תת מין"(ראה בקטע של "ההיסטוריה של האנושות"), רוח הידועה כ"מטריה" או "מורה עולמי" – ה"ישות המפותחת ביותר" הידוע לאדם – יורד ממקום מחבוא גבוהה או "מערבולת כוח"(מזוהה כהימלאיה או החלל החיצון) ו"מצל" על דובר נבחר, אשר אז מעביר את "הממסרים" שלו, שהם הוראות מההיררכיה להדרכת הגזע האנושי למחזור הבא של "התפתחות"/אבולוציה. חמש פעמים קודם לכן, ב"זמני מעבר" חשובים (אחד לכל תת מין), ביילי תקשרה(דרך דגואל קהול) שמטריה בחר את בודהה, הרמס, זוראסטר, אורפיאוס וישו ככלי הרכב שלו [למרות שהיהודים בתת מין הרביעי של הארים, אין שום אזכור למטריה נפגש עם משה].  בשנים המוקדמות של 1900, נחזה ע”י המובילה של האגודה התיאוסופית, אני בסאנט, שמטריה יביית/ישכון גוף פיסי במאה הזאת. הודי צעיר בשם ג’ידו קרישנמורי, נבחר ב 1920 ככלי הרכב. למרות שדווח ש”ההצלה” נמשכה רק כמה רגעים(במגזין_The Theosophist_ 47/4, Jan. 1926), נושאת מסר מ”האחווה”(Brotherhood), היא נכשלה בלהיות קבועה. אבל לנצר של מטריה, תיאוסופים וניו אייג’רים מחכים בקביעות מאז אותם ימים.לאחרונה בחר מטריה את החסיד של ביילי, בנג’מין קרם, מורה ניו אייג’ ודמות מפתח ב”רצון טוב עולמי” ו”שיתוף בינלאומי”(World Goodwill and Share International) כדי לתקשר, לעיתים, את ההוראות שלו – לפחות כך טוען קרם מ1981[קרם הוא הראשון מאז קרישנמורטי שטוען ל"הצלה"(overshadowing) של מטריה, אבל היום יש לו תחרות – לורד מטריה שהתארח באו"מ הוא לכאורה לא מתוקשר ע"י קרם] מטריה, לפי קרם, החזיק את ה”משרד של המשיח” ב2600 שנים האחרונות [זאת הסיבה שהוא מעולם לא הזכיר את משה – הוא פספס אותו בערת ב1000 שנים…אבל אז זה אומר שהוא פספס גם את התת מין הקדום יותר שביילי אמרה שהוא היה אמור להדריך]

למרות שהתווית הנוצרית משומשת לעיתים קרובות, קרם ודוברים ניו אייגים אחרים, מתעקשים שמטריה הוא האחד שכל אמונות העולם חיכו לו, כולל היהודים שמחכים למשיח. בנקודה מסוימת, מטריה (שהיה עד אז בגוף פיסי) ירשה ללוציפר להיכנס לכלי הרכב האנושי גם כן. שכולם יהיו “חופשיים מפחד לא הגיוני” מהשם האחרון – אירוע אשר יוכנס ב”חניכה הלוצפרית”[ראה בחלק "התכנית"].

4. האל שמביא אור פנימי לאדם – לוציפר.  לוציפר היא מילה לטינית שמשמעותה – “מביא האור” לפי אגודה התיאוסופית(אינה בלדריס, ‘לשפוך אור על לוציפר’_Ina Belderis, “Some Light on Lucifer”, _Sunrise Magazine_, Oct/Nov. 1996). ביילי והחסיד שלה קרם, שניהם זיהו אותו עם האחד שהיהודים קוראים לו הלל בן שחר(ישעיה יד’ 12). הם תרגמו ל”נוצץ/זורח, הבן של הבוקר”(_The Beacon_, vol. XLVII, no 9, 1978, pub by Lucis Trust). זה לקוח ישירות מהתואר/כותר באישי של ביילי(_Esoteric Psychology I_, p.395), שם היא מכירה בזה שהוא הוביל “מלחמה בשמיים” בה “כמה מבניו של אלוהים נפלו ממקום מושבם הגבוהה”. אולם, היא מבטלת את האירוע כ”דבר של מה בכך” במונחים קוסמיים, ומפצירה בנו “לתאם מחדש את חוש הערכים”. בלדריס(Belderis) מאשרת שאנשים הגיבו בהגזמה לנפילה של ישות זו:”ועדיין זהו לוציפר הזה, הבוהק או נושא האור, שהובן על כל כך הרבה כשם של השטן, מושל החשיכה”. בשל המסורת הנוצרית – שיצאה במקור מהמסורת היהודית, כמובן – הכוונות והפעולות של לוציפר נהיו בכוונה מושמצות, שבה שונה לו השם לשטן, מעברית ‘השטן’ או ‘האויב’[ובכל זאת, שם נוסף זה לא הפריע, ולו במעט, להלנה בלוצקי(ראה למטה)]. לוציפר מזוהה ע”י ניו אייגים גם כ”מלאך המשוח אשר היה בגן עדן”(יחזקאל כח’ 12-15), וחולקים לו כבוד מתוך היותו ה”אל” הראשון שהציע לשתף אלוהיות עם האנושות (שהופיע לאדם וחווה כנחש). 

אבל מכיוון שהרבה מתוך “התבנית הישנה” לא מסוגלים לקבל את שמו הראוי, לוציפר הרשה לאדם לכנותו “קרישנה”, “בודהה” ואפילו משיח/Christ, ולתת לו כבוד באופן סימבולי נסתר. ישות זו ומשימתה אכן כבר מסומלות בתרבויות רבות, ככה אומרים ניו אייגרים. באסטרולוגיה הוא מיוצג ע”י הכוכב ונוס, הידוע ככוכב הבוקר, “הקרן הבוהקת הראשונה המסלקת את חשכת הלילה. זהו סמל ההתפתחות של אור האלוהים באדם”(בלדריס). בהתאמה, “כוכב הבוקר” הוא שם של אחת היצירות היותר פופולאריות של המליחן האוקולטיסט ריצ’רד ואגנר. האגדה של הגביע, סיפר מלא בסמליות לוציפרית, הייתה הנושא של עבודה נוספת של ואגנר, “פארסיפל” (ראה ‘פארסיפל של ואגנר מאת רולף מאי_Wagner’s Parsifal_ by Rolf May, שם הגביע עצמו הוא “אבן שנפלה מכתרו של לוציפר שצנח לארץ ו[מביא איתו] את העקרונות המנטאליים להתפתחות האנושות”, או “כמו שואגנר העיר ‘תודעת הגביע’”) היוונים הציגו אותו כפרומתאוס, הגנוסטים כאופיומורפוס, באגדות הנורדיות כלוקי, הסינים כדרקון. מצריים והינדים סוגדים לקוברה והרבה אחרים את הנחש, כצורה שלוציפר לבש כדי להביא תבונה לאדם. מכשפים סוגדים ללוציפר בדמות האיש עז, אשר בכתות של טבע ידוע בשמו פאן(הישות מכובדת במוסד פינדהורן, Findhorn, ולזכותה נזקפות שיטות החקלאות הקסומות שלהם; ראה הקסם של פינדהורן מאת פול הוקן_The Magic of Findhorn_ by Paul Hawken). מנהיג פינדהורן, רוברט קרומבי(Robert Ogilvie Crombie)(או רוק), טוען שפאן הופיע לפניו והודיע “בעצב” שהוא השטן של המסורת היהודית-נוצרית. בהתייחסו ל”פן הענק” הזה רוק אומר:”בשביל מטרה שהייתה לו, למצוא מישהו שהראה שום פחד ממנו…זה חשוב לעתיד האנושות שהאמונה ברוחות הטבע ובאל שלהם פאן, תחודש ושיראו אותם באור האמיתי שלהם(הקסם של פינדהורן עמ’217_ The Magic of Findhorn). 

לוציפר אחראי באופן אישי להתפתחות האנושות. מתוך כך הוא מנהל את “החניכה של הכוכב” הבאה, המטרה אולטימטיבית של “התכנית” של הניו אייג’. הוא ובעזרת התיווך של מטריה, מקבל קרדיט מקרם (בחיבורים, ראיונות והרצאות שונות) על “טיפוח” כל הגאונים שהאנושות יצרה. כולל פרויד, יונג, פיקאסו, מהטמה גאנדי, קרל מרקס ואנשטיין (כל אלו מגיעים לשלב 2 של חניכה). לוציפר הגיע לפה לפני 18-1/2 מליון שנים מהכוכב ונוס אשר נהיה ידוע כאחד מהשמות שלו – כוכב הבוקר.

 המספר 666, נערץ על אוקולטיסטים רבים כמספר הקדוש של לוציפר, לשימוש מתי שאפשר, כדי לזרז את הופעתו. לפי קרם (ראה ראיון ברדיו ארט בל, 10 ביולי 1998) מספר זה מייצג את “החיה” או את “האנרגיה של האנטיכריסט” אשר לא צריך לפחד ממה אלא בפשטות לקבל, אפילו בברכה, כ”היבט/הצד ההרסני” של אלוהים עצמו. אנרגיה זו “משוחררת בכוונה” כדי להרוס את הישן ולפנות דרך לחדש. קרם חוזר על ההדרכה של ביילי שאנרגיה הרסנית זו היא “ההיבט הרצוני” של האלוהי, אשר עבר דרך הקיסר הרומאי נירו והיטלר שניהם. [כאן קרם נהיה קצת נבוך כשהוא מנסה להצביע על השירות המועיל שנתן היטלר בהשמדת הרוע, בזמן שנשאר פוליטיקלי קורקט  ששמר את היטלר בצד של הרשע] בין קטעי מידע אחרים, קרם אומר ששחיקה זו של “תפיסות ישנות” תפגע באמונות מבוססות תנ”ך במיוחד:”האנשים שימצאו את זה, כנראה, הכי קשה מכולם לקבל את מטריה, יהיו המנהיגים של הארגונים הנוצריים וגם – הא – היהודיים”. למרות זאת ובאותה נשימה, הוא מבהיר שהוא באמת מתכוון ליהודים:”הייתה להם את אותה בעיה לפני 2000 שנים שישו היה שם ביניהם והם לא הכירו בו” [זו היא טקטיקת ניו אייג' סטנדרטית, להאשים את היהודים בדחיית ישו המשיח, שיהודים ונוצרים שניהם נכשלים בזיהוי כמניפולציה. למרבה הצער המראיין מ"ארט בל"(Art Bell) בחר שלא להמשיך לדבר על ההשלכות הברורות של איך היהודים יסתדרו בממלכה של מטריה. תגובתו היחידה הייתה..כן, כן, אני יודע] 

[המספר הזה 666, הוא חסר משמעות ליהודים, אבל מסורת נוצרית קדומה, שהייתה עדיין קרובה לשורשיה היהודים, כינתה אותו "המספר של החיה". ישות מרושעת, מחוזקת ע"י דרקון כדי ליצור מלחמה נגד יהודים ונוצרים שמסרבים לסגוד לה – ראה הברית החדשה חזון יוחנן 13. יצור זה מקביל לאגדות יהודיות רבות המתארות את "ארמילוס", אליל שהשטן מחייה ואשר מקובל על האומות כ"אל" ומשיח, הוא גo יוצא למלחמה נגד ישראל כשהם מסרבים להכיר בו. ובאשר לשטן עצמו, המסורת היהודית מתייחסת ל'סמאל', שהלנה בלוצקי, באופן בלתי מובן, מאשרת. ראה למטה]

 4a. לוציפר ו”המשיח”:אחד המקדמים הרהוטים ביותר של לוציפר הוא דויד ספנגלר(David Spangler), אחד המנהיגים המקוריים של פינדהורן בסקוטלנד(Findhorn (in Scotland) והיום סופר ומרצה בארה”ב. הכריכה האחורית של אחד מספריו מיחצן אותו כ”שמאן של התנועה הניו אייג’ית”(Emergence: The Rebirth of the Sacred_, 1984). ספנגלר, חסיד מסור של ביילי, ראוי לציון בשל האריגה הרהוטה של תפיסות ניו אייגיות שונות של לוציפר. הכותרת, אשר רחוקה מלציין בלבול, שמה דגש על ההכרה של ספנגלר שלוציפר וישו המשיח הם צדדים תאומים של אותו כוח (ראה, בספרו האחרון של ספנגלר, שכתב יחד עם פרופסור וויליאם ארווין תומפסון(Professor William Irwin Thompson)_לדמיין מחדש את העולם_The Reimagination of the World_). לכן, צריך להתייחס באופן מילולי ללוציפר כ”בבואה של ישו” ולהיפך. אנרגיה זו, אולי תתגלם ואולי לא, לפי דרישות המצב. בספר_השתקפות_(Reflections) לוציפר מתואר בגיוון(באותו משפט) כ”מלאך”, ישות, מודעות פלנטארית עצומה ואדירה(עמוד 38). לפי ספנגלר, “האור שחושף לנו את הדרך למשיח מגיע מלוציפר. הוא נותן האור”. המטלה שלו היא להכין את האדם, בכל הדרכים, לחוויה המשיחית(נוצרית-christhood)(עמוד 43), ובמהופך, “המשיח הוא אותו כוח כמו לוציפר, אבל שנע, למראית עין, בכיוון הנגדי”(עמוד 38)[אני מזהירה יהודים שלא ליישם הבנה זו ל"משיח" הנוצרי. ספנגלר יהיה הראשון להסכים שה"משיח" שלו הוא לא יהודי מהמאה הראשונה] 

4b. לוציפר, המכונה “שטן”, המכונה “יהוה”(Jehovah):להלנה בלוצקי, שלא כמו לתיאוסופים מאוחרים יותר, אין כל קושי להשלים עם לוציפר והשטן כאותה ישות. “לוציפר הוא ה’לוגוס’ בגדולתן ו’היריב’(שטן) ההיבט הנמוך ביותר שלהן – שניהם משתקפים באגו שלנו(The Secret Doctrine_, II, p.162). באשר לשטן עצמו, הלנה בלוצקי(SD_ II, p.388-389) שמה בצג את הבוז שלה ליהדות האורתודוקסית, מספיק זמן כדי לציין לשבח ולצטט  רבנים ואת התלמוד אשר רשום בו ש”הרוח הרעה, השטן, וסמאל, מלאך המוות, הם אותו דבר(בבא בתרא טז’ א’). בנוסף היא מסתמכת על “לימודי הרבנים שקיין, הרשע,  היה הבן של חווה מסמאל. השד שתפס את מקומו של אדם”. שני ציטוטים רבניים אלו (איך שהוא) נראים לה שתומכים ב”קריאה נכונה של פסוק 1 (בראשית ד’) בטקסט העברי המקורי”. קריאה מתוקנת שמוכיחה “שקיין זהה ליהוה”. הלנה בלוצקי מתייחסת כאן להצהרה של חווה “קניתי איש את ה’”.

 [בשביל פרשנות רבנית אמיתית, ראה את ההערה הפשוטה של רש"י: "בזה שותפים אנו עמו" – בבריאה זו, אנחנו[אדם וחווה] שותפים איתו[ה']. על כל פנים, זה מוזר שהלנה בלוצקי תתרעם על “טקסט מקורי” כשהיא כותבת “התנ”ך העברי קיים לא עוד [מלבד כ ] סילופים מזויפים”. מוזר עוד יותר זה שהמאסטרים יודעי כל גילו לה ש”האותיות המרובעות שהיהודים נשענים עליהן, הם הצורות של שפה מתה, לא מוכרת”, שלא ניתן לעקוב אחריה רחוק יותר מ”המאה הרביעית לספירת הנוצרים”. גילוי מגילת ים המלח של ישעיהו, בטח הגיע כשוק נוראי למוארים. אולם, להלנה בלוצקי יש חסידים ישראלים הלומדים במרכז האגודה התיאוסופית בת”א]

 בטוחה בקו המחשבה שלה, בלבצקי מגבשת, אז, את המסקנה הבאה(Doctrine_ II, p.389):”זה נהיה קל לראות שיהוה (אנושות, או יה-הוה) והשטן (לכן, הנחש המפתה) הם אחד בכל יחוד” [דוגמא לסתירות הגסות שלה – או בוא נגיד, של המאסטרים שהכתיבו לה]. היא ממשיכה: “השטן מיצג, בצורה מטאפיסית, פשוט את ההיפוך או את הקוטב הנגדי של כל דבר בטבע. הוא “היריב”, באופן אלגורי; “הרוצח” והאויב האדיר של הכול, מפני שאין שום דבר בכל היקום שאין לו שני צדדים….אבל במקרה זה, אור, טוב, יופי וכ”ו יכול להכנות שטן באותה תאימות כמו השד(Devil), מכיוון שהם יריבי החשיכה, רוע וכיעור.” במקום אחר היא מסכמת במסודר:”לוציפר הוא אור חוץ ארצי ואלוהי, “הרוח הקדושה” ו”השטן” באותה השעה ובאותו זמן”(עמוד 513). למרבה העניין, בלוצקי מצוטטת שוב ושוב יהודים “מקובלים” אשר תומכים ברעיון שאת השטן מכבדים כ”ההשתקפות הקוסמית של ה’ “(עמוד 234). אולם, היא מבטלת כל הארה בחלקם של היהודים: הם פשוט למדו “מהבבלים והמצרים”(עמוד 240). אולם, בסופו של דבר(עמוד 513), הלנה בלוצקי נאחזת בסוג של מונותיאיזם משלה:”השטן הוא האלוהים של הכוכב שלנו, והאל היחידי”(עמוד 234). היא גם משתמשת באותן תוויות שמאוחר יותר אליס ביילי השתמשה:”ועכשיו זה נשאר מוכח שהשטן, או הדרקון האדום כאש… ולוציפר או “נושא האור” נמצא בתוכנו: זהו השכל שלנו…האצלה של המהות של העיקרון השמימי הטהור מאהאטMAHAT(תבונה), אשר קורן היישר מהתודעה האלוהית”.

 5. האל שיצר את האדם: סאנאט קומרהמסרים ניו אייג’יים לציבור, מעודדים “אמונה בבורא האוהב” או ,”הודיה למושל הבריאה”. מנוסח כדי לאפשר לכל אחד פרשנות משלו. אולם, לעצמם הבורא הוא ראש ההיררכיה, ידוע בשמו סאנאט קומארה. יש לו גם תארים: “העתיק בימים”, “מושל העולם”, “נעורים של קיצים אין סופיים” ו”החונך היחיד”(כלומר, האחד שחונך את האנושות לשלבים אבולוציוניים גבוהים יותר). ביילי מכנה את “מועצת הלשכה” שלו במונח אשר נמצא בספר היהודי ‘תהילים’ “המקום הסודי של הגבוהה ביותר”(חינוך בעידן החדש עמ.62 _Education in the New Age_). סאנאט קומארה נחשב כ”מייסד והיוזם של כל הרגעים החשובים ביותר”. ביילי טוענת (_Externalisation_, p.465_) שיהודים ונוצרים שניהם באמת סוגדים לו בניסיונותיהם  לזהות את אלוהים [זה מראה את בורותה ביהדות; אפילו בזמן שהיא קוראת לו "הגבוהה ביותר", היא ממקמת את סאנאט קומארה רחוק מתחת לאל המוחלט בטבלאות שלה. אוטומטית מבטלת ממנו את התכונה המרכזית של אלוהי ישראל. מצד שני, זה מראה את כוונתה להונות, מכיוון שבמקום אחר היא כותבת ש"מושל העולם" הוא "לגמרי אחר" בהשוואה ל'אדון עולם' של היהודים – ראה__Externalisation_, p.551_]. למרות שרמת ההארה של סאנאט קומארה זיכתה אותו בזכות להיכנס לתוך “נירוונה”, הוא, במקום, עשה את “ההקרבה העילאית” של לחזור בחזרה אל הבריאה, לקח אחריות כדי ליצור אותנו כאלים. ביילי מספרת שהוא “ירד למטה” לכדור הארץ באמצע התקופה הלמוריאנית, לובש צורה פיסית, ולמרות שאחר כך הוא חוזר למישור הרוחני, הוא “נשאר איתנו עוד מאז”(_Initiation_, p.28-29_)[כפי שראינו למעלה, החסיד של ביילי, בנג'מין קרם, טוען טענות זהות על לוציפר, אבל שלו הן לא מקריות, כפי שנראה]

 6. השילוש של הניו אייג’, או הלוגוססאנאט קומארה[ס.ק.], מטריה המשיח ולוציפר מוצגים לעולם כשילוש הידוע כ”הלוגוס הכוכביים/פלנטאריים”. הם מנהלים 3 אנרגיות רוחניות: בהתאמה –  [ס.ק.] שמבלה, הראש הפלנטרי, עם עקרונות של רצון-כוח-תכלית. [מטריה] היררכיה, הלב הפלנטרי, אהבה-תבונה-אחדות. [לוציפר] אנושות, הגרון הפלנטרי, אינטליגנציה-מודעות עצמית-יצירתיות. במקום אחר(עמוד 109) ביילי מכנה אותם “ראשי המחלקות…3 ישויות אדירות”. משתמשת במונחים הינדים ומצוותת אליהם 3 ספירות תואמות של פעולות: “מאנו”(ס.ק. – חומר, צורה, גוף, לא עצמי; מתייחס לממשלות וגזעים) “בודהיסטאוה”(מטריה – רוח, חיים, עצמי, מתגלה בדתות ואמונות) ו”מהקוהאן”(לוציפר – אינטליגנציה, שכל, נפש, מתבטא במדע, חברה וחינוך). שימו לב שחומר מקוטב יחד עם “לא-עצמי”. זה ממשיך את הרעיון הגנוסטי העתיק שהפיסי חייב להיהרס כדי להוציא/ללדת את ה”אני-עצמי” האמיתי. ביילי מאשרת שהעבודה של סאנאט קומארה היא בהחלט להרוס, שימוש באנרגית שמבלה, כדי לפנות מקום לחדש(_Externalisation_ II, p.89_). היא ראתה את ההרס המוחלט של הנאצים כפועל יוצא של הכוח ההרסני של שמבלה, מכנה אותו “נכון וטוב, בתנאי שנבין למה זה קורה וע”י מה זה אמור להיות מוצלח”(_מבית לחם לקלוורי_עמוד 463_From Bethlehem to Calvary_). קרן לוציס, הארגון שמסור להפצת כתביה של ביילי, שמחשיב את הכוח של שמבלה כ”הפגנה של הרצון המועיל של אלוהים”, בזה שהוא “דואג להרוס כל צורה שחוסמת את הופעתו/צמיחתו של עולם חדש וטוב יותר [במיוחד] בשדה הפוליטי”(מתוך חיבור של קרן לוציס שמסביר את שמבלה, ספטמבר 1999. הם גם ציפו ל”שחרור של הכוח של שמבלה” בשנת 2000). 

6a. מיהו ראש הלוגוס?   על פי ביילי, סאנאט קומארה הוא היחיד שידוע לאדם אשר השיג את החניכה השביעית. ממקמת אותו בפסגת פירמידת הלוגוס כאחד ש”לבד  הוא מספק את צרכיו בעצמו”(_Initiation_, p.92_). ביילי רהוטה(מדברת יפה) שהיא מתארת את מצב הטהורות ללא חטא של סאנאט קומארה(_Initiation_, p.28-29_). היא מאפיינת אותו כגלגול של “אחת משבעת הרוחות שלפני כס המלכות – האוואטר האדיר מכולם”. היא גם שואלת בנדיבות מהדימויים הנוצרים, אפילו מצטטת פסוקים מהברית החדשה כדי לתאר אותו. בפסקה זו, היא אפילו הולכת רחוק עד כדי כך שהיא אומרת שסאנאט הוא “פשוטו כמשמעו הלוגוס הפלנטאריים בעצמו” ומתארת את הלוגוס כלובשים את “הצורה של סאנאט קומארה”, שתי הישויות האחרות “התוצאה של טבעם המשולש של הלוגוס הפלנטריים”. זה מעלה את השאלה האם בכלל למטריה וללוציפר יש זהויות נפרדות, או שיחשבו כהאצלה של סאנאט קומארה. בשביל ההשוואה (או הבלבול), שביילי משרטטת את “שלושת המרכזים הפלנטאריים האדירים” (_גורל האומות – השפעתם של הקרניים/קרינות היום עמ. 23-24 The Destiny of Nations – The Influence of the Rays Today__). היא רושמת את “האנושות” (משכנו של לוציפר) כ”הביטוי של החיים האלוהיים” הראשון, אשר נגלה “במערכת השמש הראשונה”: כרונולוגית זה הופך את לוציפר לשותף הבכיר בלוגוס. ואז “היררכיה” (האחריות של מטריה) הופיע “במערכת השמש השנייה”(העידן העכשווי שלנו) אבל עוד לא “הגיע להתגלות מלאה על פני המישור הפיסי”. “שמבלה” (שלטונו של סאנאט ו”המרכז המכוון של ההיררכיה”) לא אמור להתגלות עד “מערכת השמש הבאה”. עם זאת, מסיבות לא מוסברות, זה רק עכשיו שהשלושה “נפגשים בו זמנית בשלבים שונים של החיות”. אפילו יותר מסקרן, “רק דרך בני אדם מרכזים אלו יוכלו אי פעם להגיע לפעילות תפקודית אמיתית”.[מתוך זה, אפשר להסיק שאדם חלש/ירוד שלא נפל הוא למעשה בשליטם של הלוגוס האימתניים, שהוא/הם תלויים בהזמנה ובהתערבות שלו כדי לתפקד באמת]

 אולם, על פי החסיד של ביילי, בנג’מין קרם, זו מטריה, שהיא הישות היחידה שהתפתחה לדרגה 7 בחניכה. בניגוד לבודהה (דרגה 6) או ישו (4/5). הקווים בין מטריה, סאנאט ולוציפר אפילו יותר מטושטשים בהוראה של קרם, אשר הפציר באנשים לפנות למשיח העידן החדש כמטריה או סאנאט קומארה. מאז 1997, שיפר עוד את הצגתו של מטריה באתרים שלו. בעוד שמטריה היה תמיד השם של הרוח שמדברת דרך קרם, אשר אותה אסור היה לאף אחד לראות “עד שהוא בחר לחשוף את עצמו”. היום, תמונות של מטריה מוצגות  בזמן של”מאסטר” שעכשיו מדבר דרך קרם “יש שם שידוע רק למעגל הפנימי” והוא “מאסטר ____”(במקור עם קו ריק), או האוואטר[התגלות] של סינתזה”. עד לא מזמן, מטריה היה החניך הגבוהה ביותר (דרגה 7) ביקום. קרם טוען שמאסטר____  כל כך גבוהה יותר, שהשלב שלו לא יכול להחשף. “אנחנו לא נבין זאת” [שינוי זה יכול להיות שלב לעבר איחוד כל התארים והתמונות המגוונות שמוזכרות למעלה תחת השם לוציפר. צעד הכרחי לחניכה הלוציפרית המתוכננת, שבה שמירת אמונים לשם זה בלבד תהיה מותרת] קרם עדיין מדבר על מטריה, אבל יחסיו ל”מאסטר____” לא ברורים. 

בלוצקי יותר ישירה בזיהוי הראש של הלוגוס, בשבילה זהו “שטן”. הוא “אחד עם הלוגוס” שהם בסופו של דבר כוח אחד. הוא גם נושא את התואר “קומארה” והוא העתיק והגבוהה ביותר מכל האלים המלאכיים (_Doctrine_ II, 103, 234-235_)(בשביל עוד על מרכזיותו של השטן בתיאוסופיה, ראה בפרק של בלוצקי “השטן, כוח מהמרכז/שואף למרכז” עמוד 245 “Satan, a Centripetal Force“) 

 בנג’מין קרם:

benjamin_creme.jpg

7. האלים של הניו אייג’ “מצלים” על בני אדם : ממורים לדייריםבני אדם הם אלים, אם רק ידעו את זה. אבל קרם מסביר שבזמן שאנשים מתפללים, אל להם להתפלל לעצמם, אלא ל”אלוהים שבתוך” או “האלוהים הפנימי”. זהו האלוהים-עצמי הגבוהה יותר שלהם, אשר אותו הם עדיין לא מכירים כאני עצמי. אלוהים נמצא בכל דבר, עצמי גבוהה זה הוא מאוחד, או באחדות עם עצמי אחרים גבוהים יותר בהתפתחות הרוחנית שלהם – רוחות עתיקות ששולטות באלוהיות שלהם ו”התעלו” ל”תדר גבוהה יותר (לא צריכים יותר גוף). ישויות אלו, שכבר מכירות את העצמי הגבוה שלהן כאלים, הן אלוהיות מנקודת המבט שלנו. הן יודעות את מצב הגזע שלנו, והציעו לאנושות את עזרתן בהתפתחות לאלוהות. כך שבמונחים מעשיים, התפילה מכוונת אל אותן ישויות גבוהות, כאילו אל “אלוהים”, והתגובות משודרות דרכן. מכיוון שהן מאוחדות עם האלוהי, הצופה מהסוגד המואר לקבל כל מילה שלהן כאמת אלוהית. גם אם זה נראה לו כשטות או כסתירה למה שהן אמרו אתמול. אם יעשה כן ‘המקבל’ ירכוש ידע, כוח, בריאות ושלוה פנימית ויגיע קרוב יותר לאלוהות שלו. 

בתגובה לצורך האנושי, חלק מאותם מאסטרים נהיים אוואטרים ע”י כך שמדי פעם הם לוקחים בית מגורים במישור הפיסי בתוך מארח אנושי הידוע כ”גלגול”(בגוף של עצמם) או “הצלה”(חולקים את הגוף עם נשמה אחרת). ישנן דרגות שונות של הצלה, החל מרשמים אלוהיים (שתוצאותיהם תקשור והכתבה של ספרות של “תבונה”) עד לזה שהמארח למעשה “פוסע החוצה” מהגוף שלו כדי לאפשר ל”מאסטר” שליטה מלאה(ראה__Bailey’s _A Treatise on Cosmic Fire_, p.756-757_). שלב אחרון זה הופך אדם שנראה נורמאלי למראית עין, לגוף שמארח תושב חייזרי. בניב הניו אייג’י הבעלים האנושיים מכונים “הולכים החוצה/יוצאים” והדיירת-רוח היא “נכנסת פנימה” המועילה(benevolent)[מעניין שגם הקשוחים מהציניקנים בניו אייג' אינם מטילים ספק במניעים וביושר של זרים אלו, שמבקשים מאיתנו לוותר בכניעה על הרכוש החוקי/טבעי שלנו אליהם. האם יש דבר כזה "ארוחת חינם" רוחנית?? המשך לקרוא].

הסבר מפורט על התופעה הזאת אפשר למצוא בספר מ1979, שהוא מבחינת ציון דרך בנושא, ‘זרים בתוכנו:ישויות מוארות מעולם שיגיע מאת רות מונטגומורי__Strangers Among Us: Enlightened Beings from a World to Come_, by Ruth Montgomer_. תומכת נלהבת של walk-ins/נכנסים.[למרות שהספר מיושן, הוא שימושי להצגת הבסיס של אמונה זו] מונטגומרי, שטוענת שקבלה את המידע שלה דרך תקשור כותבת: “רוב ‘הנכנסים’ שומרים בקנאות בסוד את הזהות השונה שלהם מפני שאנשים נוטים לפחד” מהתופעה(עמ.47) ויתחילו ב”ציד מכשפות”(עמ.125). אבל אפשר לזהות ‘נכנסים’ ע”י כוחותיהם היוצאים מן הכלל, הכוללים קריאת מחשבות, הכוח “לסכל” פעילויות אנושיות(עמ.30) והיכולת להחדיר מחשבות למוח האנושי, ושזה יחשוב כשלו(עמ.71).[אוהבי "מלחמת הכוכבים" יזכרו ביכולות של אבירי הג'דיי לעשות את כל אלו] למונטגומרי נאמר שמספרם של ‘הנכנסים’ מגיע ל”עשרות אלפים[כך ב1979]“(עמ.13) והיא ניבאה על נשיא אמריקאי “נכנס-פנימה”, בנקודה כל שהיא(עמ. 207). 

 זה שכיח שרוחות שלא התגלגלו פונות לבני אדם ומבקשות להיכנס. אבל הוראות של שלב אחר שלב נתנו בספר_Strangers_ למי שלא רוצה לחכות להצעות. מונטגומרי מרחיבה על הסיבות שמארח אנושי יחליט “לעזוב” את הגוף שלו ולהרשות ל”אחד נעלה” “לעבור” פנימה: אי רצון לעמוד בפני “השואה הבאה”(עמ.71), מצב של “ייאוש ודיכאון”(עמ.34) ו”מייחלים לתקופה ארוכה של מנוחה מדאגות ארציות”(עמ.44). מתנדבים “יוצאים” אלו יהיו פטורים מ”קרמה רעה”, שבד”כ מתהווה ע”י כישלון בהגשמת יעוד החיים, מכיוון שהם תורמים לטוב של אחרים.[איזו עסקה… מי לא רוצה "מנוחה מדאגות העולם"?? ככל שחברה נהיית יותר כאוטית, אפשר לצפות שמספרם של מתנדבים "יוצאים" יעלה בהתאמה. כמה נוח לרוחות חסרות גוף, אשר בהודאה הן משתוקקות לכלי רכב אנושי – במיוחד של"נכנסים" אחרים יש את כוח השליטה במחשבות היכולים להצית רגש של רפיון רוח בתוך מארחים פוטנציאלים נחשקים]

  [אף אחד לא נראה מוטרד ממצב מוזר זה. יש פה ישויות מושלמות אשר "אחרי שפרקו את מטענם הארצי, נשמותיהן המשוחררות מאוחדות לתמיד עם רוחותיהן ומצטרפות למארח הנוצץ השלם"(Blavatsky, _Isis Unveiled_ II, p.159_). עכשיו, פתאום הן צריכות שוב כלי רכב פרימיטיבי – והן לא יכולות לרכוש אחד דרך גלגול פשוט, אלא הן מתעקשות על לבלבל גוף שכבר מאוכלס. באשר לכוונה לעזור לאנושות, לכאורה, מניע נסתר לרוחות הנכנסות למארח אנושי, מזוהה בשגגה כ: התקדמות עצמית בתוך "האחווה". ראה _Strangers_ p.31, 94-95._] חריגה מוזרה אחת מהאפשרויות שיש ל”נכנסים” היא מר לוגוס בעצמו, סאנאט קומארה, אשר עם כל כוחו האדיר הוא לא מסוגל[או, האם זה אמור להיות "לא מורשה"?] לתפקד בגוף פיסי(ראה _Initiation, Human and Solar_, p.28_). ההשתלטות של רוחות “הנכנסות ישירות אל תוך גוף בוגר” היא, כפי הנראה, תמרון מדגדג אשר חייב להיות מתואם ע”י “אחים לאחווה” מסוימים, המתמחים בשירות זה (_Strangers_ p.96_).

 8a. “הסרת הלוט של המודעות העצמית” מובילה למוות של המוח/מחשבה ושל האנושיותלמרבה הפלא, את מה שביילי מכנה “התכנית האדירה [של הלוגוס] לפרישה מודעת של החיים (_Initiation_, p.29_), אשר מתחילה בחיזוק האלוהות שלנו, מיועדת להיגמר ב”מצב של אין-שם”. כמו שמנהיג ניו אייג’י, ד”ר חוזה ארגואלס, מבטא את זה (מגזין מדיטציה_יצא לאור ע”י קבוצה פנימית לאחדות פלנטרית, קיץ 1987___Meditation Magazine_, published by the Intergroup for Planetary Oneness, Summer 1987). לקיחת חלק במחשבה/מוח קבוצתית דורשת הסרה של כל מה שעושה אותנו מיוחדים – כולל מחשבה אישית אשר ניו אייג’רים משקיעים הרבה מאמץ בפיתוחה, וכל הכוחות העל חושיים שעמלו ברכישתם. על פי מונטגומרי, השכל האנושי “מפונה” כך ש”הישות מחליקה פנימה”(_Strangers_ p.25_). אבל הפילוסוף הניו אייג’י, מאנלי פ. הול, כנה יותר. הוא מכנה את זה לא כתהליך פינוי אלא מוות:”המחשבה/מוח … בסופו של דבר חייבת להיות מוקרבת כדי לאפשר לעבודה האדירה להיות מושגת. ע”י המוות של המוח, מודעות משתחררת לשלמות מלאה”.(הרצאות על פילוסופיות קדומות___Lectures on Ancient Philosophy_ p.65_). כמו שהול מתאר, ההבדל היחידי בין הדרכים המזרחיות והמערביות לאלוהות, הוא שהאחרונה מלמדת “את שלמות המחשבה/מוח לפני דחייתה ואילו בתי הספר המזרחיים  נוטים להתייחס למוח כמכשול שצריך לדחות ממש בתחילתה של כל צמיחה רוחנית”. הדרך המזרחית “שוחט את מחשבה”, בזמן שבדרך המערבית המוח מגיע ל”הבנה של חוסר ההספק של עצמו”מבצע התאבדות “מתוך קורבן רצוני”(עמ.67)[אל תסתכלו עכשיו, אבל התחתית נפלה מתחת ל"פוטנציאל הבלתי מוגבל של המוח האנושי" של הניו אייג'] ביילי מתארת גם את איבוד הייחודיות/אישיות, שם “האור הנמוך… של האישיות (העצמי האישי) נספג לתוך האור הגדול יותר של המלאך או נשמה”. האישיות המקורית הופכת ל”קליפה” אשר עברה דרך “אש הטיהור” (_Glamour – A World Problem_, p.269-270_). ההשלכות הן שהאישיות היא טומאה, “פאר” מתעתע אשר חוסם את האדם מאלוהות [עד כאן לתפיסה הפופולארית שהניו אייג' תומך בה – החיפוש אחר חופש אישי…. "אני חייב להיות אני/עצמי" זה האנטיתזה  להארה ניו אייג'ית]

 8b. המושלים באדם-אל או בבובותההיררכיה מקדמת את הרעיון שכול יקום אפשרי הוא “אמיתי” באותה מידה במחשבה/מוח, שכאדם מואר אפשר “ליצור מציאות משלך” לפי בקשה. אבל מחשבה אישית מוקרבת לשכחה(oblivion) כ”מעצור”, איפה מוצאים מציאות? התשובה חייבת להיות שהמציאות נוצרת ע”י מוחות/מחשבות אחרים/ות , קבועה מראש, מוצגת לחניך הניו אייג’ שעכשיו חסר דעה, שינהג לפיה ללא שינוי. כל תכניות הניו אייג’ לשליטה בעולם (ידועות באו”ם כ”ממשל עולמי”, בלשון נקייה) וכל הערכות של הניו אייג’ (מי “יותר מפותח” מאחרים, איך מישהו מתקדם מעלה, מי צריך להיחשב כבלתי ניתן להצלה בשביל “הקפיצה הגדולה”) נקבעות באופן בלעדי ע”י “התגלויות” מאותם “מאסטרים של החוכמה” המוזכרים למעלה. רוחות אלו בחרו דוברים פיסיים מסוימים כדי שיעבירו את הידע שלהם לעולם, ללא ביקורת. זאת הסיבה שהם מכונים “מתקשרים” (בימי התנ”ך קראו להם מכשפים, רוחניים ומדיומים, והם נרדפו, שלא בצדק, ע”י מנהיגים יהודים אחדים ונוצרים רבים, אבל התקבלו בברכה אצל אחרים). הניו אייג’ מאוכלס בצפיפות בכאלו ממסרים אנושיים [בזמן שהם מצוטטים לאורך הסדרה(כתבה) הזאת, צריך לזכור שהם בעצמם אינם משייכים את הצהרותיהם וספריהם אליהם, וחלקם אפילו מעדיפים אנונימיות. סקפטיים יתעקשו שמתקשרים אלו מעלים באוב "מסרים" מהמוח שלהם עצמם, מה שנכון במקרים רבים. אולם, ישנם יותר מדי מקרים של אנשים כאלו שהעבירו מידע אמיתי ואמין אשר אינו נגיש בשבילם ברמה האנושית. חלקם ללא ספק מקבלים ידע ממקור חיצוני אליהם. דבר מעניין הוא שמספיק מקרה מדהים אחד כדי לאשר מתקשר בעיניו של נרקומן-מדיומים ניו אייג'י. כל טעות לאחר המקרה או הוראות סותרות נסלחות, כמו גם עבירות ברורות של עקרונות הניו אייג'. לדוגמא, המשך לקרוא]. 

 אפילו אירועים עולמיים עדיין מכוונים לפי ההוראות של ישויות בלתי נראות אלו. יום הריפוי העולמי (World Healing Day), אשר ג’ון רנדולף פרייס (John Randolph Price) מגלה שנוצר בציות להוראות של הרוחות-מדריכות שלו כדי להפעיל “מסה קריטית” “לקישור מחשבתי עולמי סימולטני”. תוך שנה הוא גייס תמיכה מיותר מ500 מליון אנשים ב77 מדינות, כולל מנהיגים פוליטיים, ובתאריך שנקבע מראש (31/12/86), הוא העריך שמיליארד איש לקחו חלק (יכול להיות שהאזהרה במדריך של רות מונטגומרי  ל’מלחמת עולם ב1987′ נתנה תוספת מוטיבציה להיאסף סביב תאריך מיוחד זה). פרייס גם קיבל הכתבה ישירה מהמדריך שלו “אשר”(Asher) שכתב את ספריו, _הועדה הפלנטארית(ראה “ההרפתקה המצוינת של ג’ון וג’יין_מגזין אור הארץ 1996)_ __The Planetary Commission) “John & Jan’s Excellent Adventure”, _Earthlight Magazine_, 1996)_ ואת_רוחניות שימושית__Practical Spirituality_.  “מדיטציית ריפוי העולם”__”World Healing Meditation“__ אשר נכתב ליום הריפוי העולמי, מתמקד באלוהות של האנושות ומצייר תמונה בה “כל האמונות ודפוסי התנהגות לא נכונים, נעלמים. תחושת הפירוד אינה קיימת, הריפוי התרחש והעולם שוחזר לשפיות” [זה נשמע מעולה עד שזוכרים מי האחראי ל"אמונות השקריות" ול"הפרדה" לפי דעתם בעולם בעולם, בעיקר היהודים ]. The Prices הם חסידים מסורים של “לימודי החוכמה העתיקה”, כמו שהייתה אליס ביילי, והם מלמדים באופן סדיר ב”בתי ספר למיסטרי” מסביב לעולם. הילרי קלינטון, האישה הראשונה של ארה”ב במשך שתי קדנציות ומועמדת למשרת הסנאטור בניו יורק, חושפת ב1996 שהיא מתייעצת בקביעות עם “הרוח של אלינור רוזוולט (_מגזין הספקן_”10 שנים של ספקנות”__The Skeptic Magazine_, “Ten Years of Skeptism“_)[הילרי עומדת באיתנות מאחורי עקרונות חינוכיים של הניו אייג']. 

מסמכי יסוד אשר מיוחסים להכתבות מ”המאסטרים הנעלים” נלמדים בקנאות ע”י חסידים של הניו אייג’. הם כוללים את _ספרי אורנטיה__The Urantia Books_, _הבשורה הקוסמית__The Cosmic Gospel_, הדוקטרינה הסודית__The Secret Doctrine_(למעשה שכתוב של _ספרו של דזיאן__Book of Dzyan_), _ההחצנה של ההיררכיה__The Externalisation of the Hierarchy_, הקרניים/קרינות והחניכה__The Rays and the Initiations_, שמם של מעט מהספרים. אתם תזכרו שבספרים אלו רשומים בהקדמות סופרים אנושיים, אבל כל אחד מהכותבים טוען שהם סך הכול קיבלו הכתבות “מאישים על אנושיים/בני אלמוות”. שחקני מפתח היו “אל מוריה(El Morya)” ו”מאסטר קותומי(Master Kuthumi) שניהם “חניכים דרגה 5″ אשר הכתיבו את _איסיס נחשפת_(_Isis Unveiled_) להלנה בלוצקי – כמו שנטען ב”עדות ישירה” שיוחסה לרוח (El Morya, _The Chela and the Path_, p.122). ישנם עוד עובדות שרוחות צוינו ישירות ככותבות: דוגמאות, _מכתבי המהאטמה לא.פ. סינט_(בית הוצאה לאור תיאוסופי, אדיאר, הודו)_ _The Mahatma Letters to AP Sinnett_ (Theosophical Publishing House, Adyar, India) _; “מסר לחברי האגודה התיאוסופית מאח ותיק”__“A Message to the Members of the Theosophical Society from an Elder Brother” (_The Theosophist_ 47/4, p.7) . ואולי “הסופר-רוח” [סליחה על הביטוי אבל אי אפשר להתאפק] הכי נקרא/נפוץ הוא “המאסטר הטיבטי”, ידוע בכינויו “דג’ווהל קהול(Djwhal Khul), המקור לכול ספריה של אליס ביילי (להוציא _מבית לחם לקלוארי__From Bethlehem to Calvary_ שהוא לא הכתיב אבל תמך בו לגמרי). מאז שיצירות קלאסיות אלו פורסמו, רבות אחרות הופקו, עם קרדיט שניתנו למדריכים רוחניים, דרך סופרים אנושיים כמו ג’ון רנדולף פרייס (כתב בשביל “אשר”), ברברה מארקס הובארד Barbara Marx Hubbard (בשביל “הותיקים” “The Elders”), דיויד ספנגלר David Spangler (בשביל “ג’ון”, “פאן” ובפשטות “אלוהים”) ורות מונטגומרי.

ישנו מסמך אחד הכולל הכול שאינו קיים במישור הפיסי, שאוקולטים אומרים שאפשר להחטיף בו מבט רק “בשלבים הגבוהים ביותר של המודע”. מסמך זה נקרא “הרשמים האקאשיים(שמימיים)” “Akashic Record“, אשר נאמר שהוא החותם של כול מקרי העבר והעתיד.

 Djwhal Khul

thetibetanoptimized.gif

 9. כמה טובים הם אלי הניו אייג’ כמדריכים? מדגם של ביצועיהם הקודמים:

9a. האיחוד של שיתוף הפעולה ואחריות – למרות ש”המאסטרים” חשפו בפני בלוצקי שהם “כרוכים יחד באחדות רוחנית של מחשבה ומעשים” (_Isis Unveiled_ II, p.159_), מעשיהם המאוחדים לא תמיד מניבים את התוצאות המובטחות. הם אפילו הודו שעשו טעויות בבחירת כלי הרכב שלהם – שוב ושוב – אחרי שאישרו את חכמתם בבחירות שלהם. אם אלו בהחלט היו טעויות בשיפוט, לא רק שהאשמה היא באותו “מאסטר”  אלא בהיררכיה כולה מכיוון “שיש שיתוף פעולה קרוב בין כל המחלקות…. בשל אחדות המודעות של אלו שחופשיים משלושת המישורים הנמוכים, מה שמתרחש במחלקה אחת, ידוע באחרות” (Alice Bailey, _Initiation Human and Solar_, p.106). עדיין, שתקשור ארצי מוכח כמאכזב, זו אינה הישות-אל הנצחית המתקדמת יותר שלוקחת אחריות, אלא האדם חסר הישע אשר קודם לכן קודם כאור אל הנאורות. לדוגמא, קרישנמורטי, אשר הוכתר כרכבו האמיתי של מטריה ע”י האגודה התיאוסופית, והוא הצהיר במסירות ברורה “אני מתמזג לתוך המודעות של המורה האחד….. הוא ימלא אותי לגמרי” (_קרישנמורטי: השנים של ההתעוררות_Krishnamurti: The Years of Awakening_עמ. 241). לאחר 5 שנים בלבד, “המורה” שלו התכחש ממנו בפומבי בצורה מבישה ביותר: “זה נהיה הכול חוץ מאפשרי בשבילו לשמש עוד כמדיום שלי” (“לורד מטריה” _דרך העיניים של המאסטרים: מדיטציה ודיוקנים_”_Lord Maitreya”, _Through the Eyes of the Masters: Meditations and Portraits_ עמ. 66). אפילו אליס ביילי עצמה אשר הקדישה את חייה לתקשור של “המאסטרים”, קיבלה את הגרזן(פיטורים) לפני 30 שנה, באותו טון כפוי טובה דומה: “בעבר הינו צריכים לסגת מתמיכתנו באלו אשר ניתנה להם ההזדמנות לייצג אותנו. האחד, שלזמן מסוים ניתנה  ההזדמנות לייצג את המאסטר דג’אל קהול, מיד איבד את סמכות זו דרך גאווה שכלית ושבירות של הגוף המנטאלי התחתון, אשר לא יכול להיות הערוץ של המחשבה של אלוהים. כך אני חושף בפניכם את ההוראה השקרית שנכתבה בעדינות לתוך העבודה של אליס ביילי, אשר כישלונה בכניעה החדיר לגמרי את אי התאמתה ככלי של המאסטר הטיבטי” (“מאסטר קוטהומי”, “חשיפה של ההוראה השקרית”_פניני חכמה_ “Master Kuthumi”, “An Expose of False Teachings”, _Pearls of Wisdom_ 19/5, Feb. 1, 1976_עמ.28) [זוהי אזהרה למתקשרים ניו אייג'ים בכול מקום, לצפות לשום דברי תודה על שנים של שרות, אם הם יפסיקו להיות מוערכים מסיבה כלשהי. זה מייצג בנוסף משבר בביטחון העצמי של אלו שמבססים את חייהם לפי "מסרים מהמאסטרים". אם לתוך העבודות של ביילי חדרו "לימודים שקריים", אז ההיררכיה לא הראתה אחריות בסיסית בעצירת האו"ם, קרן לוציס, רוברט מולר וכל שאר המיסיונרים של הניו אייג' שעכשיו מפיצים את לימודיה של ביילי בכללותה. מצד שני, אם הוראתה של ביילי עדיין תקפה, אז חייבים להיות מאסטרים שקריים שמשוטטים סביב המזינים מידע כוזב(דיסאינפורמציה) לקהל של פתיים ניו אייג'ים…. במקרה כזה נשאלת השאלה, למה אי אפשר להתייחס לכל התיקשורים ו"המאסטרים" כחשודים?].

 9b. שופטים את התפתחות האנושות – למאסטרים יש גם גיליון ביצועים, מוטל בספק, של תחזיות, גם כאשר הם מאשימים מראש את בני האדם בכל טעות אפשרית. רות מונטגומרי העבירה מה”מדריכים” שלה את האזהרה שתהיה  מלחמת עולם שלישית גרעינית ב1987, אלא אם אנושות נאורה תתאגד יחד כדי “לשלוח אנרגיות לכיוון של שלום”. הם חזו באפרוריות שמלחמה כזו “סבירות נמוכה שתימנע” (_Strangers…_ p.191_). “האם היו מיליוני “נכנסים” שעבדו בתאום כדי שאולי ימנע אסון, אבל בזמן זה של שפע, כמה אוהבי מותרות יגידו לחסר-גלגול, ‘קח את מקומי’”(עמ. 53-54).[כאן, בהשוואה רק ל10 עמודים קודם, אנחנו רואים שינוי פתאומי מהצעה מלאת חמלה להקל על יחידים חסרי תקווה מחייהם מלאי הנטל, להטלת אשמה על אלו שאינם מיואשים, מתייגים אותם כ"אוהבי מותרות" מפני שאינם מקריבים את זכויותיהם הגופניות בשביל המטרה]. “המדריכים” ניבאו בנוסף שממשיכו של הנשיא דאז, ג’ימי קרטר, יהיה נשיא דמוקרטי נוסף שינסה לעשות את הדברים הנכונים, “אך זה יהיה מאוחר מדי, מכיוון שהמלחמה כבר תפרוץ”(עמ. 195). למרות שעדיין לא היה גיוס המוני של “נכנסים” חסרי בית, 1987 באה והלכה ללא מלחמת עולם שלישית, והבית הלבן לא ראה נשיא דמוקרטי למשך שלוש כהונות נוספות. [אולי הצהרה זו לא נועדה להיות ניבוי, אלא להדריך מצביעים נאורים באמריקה. אם כן, זה חשף אי הבנה של סדר העדיפויות של המצביע וגם את חוסר הכוח להשפיע על החלטות אנושיות. אם הם אינם יכולים "להדריך את הרצונות הקטנים של האדם" בנושא כל כך חסר חשיבות, איך אפשר לסמוך עליהם שיכווינו מסלול עולמי בטוח?] 

9c. העיסוק של המאסטרים ב”מאסטר ישו”, הוא בעל עניין מיוחד ליהודים, מאחר ובנם המפורסם ביותר הוא היהודי היחידי שזכה בתואר “מאסטר החכמה”. הוא מזוהה ע”י ביילי כחניך דרגה 5. ב_מבית לחם לקלורי__From Bethlehem to Calvary_, היא טוענת שהוא רכש אותה[את הדרגה] במותו, כתוצאה משחרור גופו מהכבלים הפיסיים (מה שצופים מהצד מפרשים כ”תחיה מן המתים”). אולם מסיבות שאינם מפורטות, הוא נמצא לא ראוי לדרגה זו והוחזר לדרגה 4, כפי שהובא לראיה ע”י גלגולו המאוחר במורה שביילי מכנה אותו “אפולוניוס של טיינה” (“Appollonius of Tyana“), שם הוא קיבל [שוב] את הדרגה ה-5(_Initiation_ VI, p.56-57_). אבל אפילו אז, תיאורה של ביילי (ז”א Djwahl Kuhl) אותו ב”לשכת המאסטרים”_”The Lodge of Masters” _ מסמנת אותו ככישלון, בכך “שדעתם של תלמידיו מוסחת לעיתים קרובות ע”י…. פנטזיה/אשליות”. [סיכום: ישו הוא המאסטר היחידי שידוע שהורד מהדרגה ה-5, ולבטח המאסטר היחידי אשר שרותו מתואר בהסתייגות, קטנה ככל שתהיה. זה מרמז על טעות בשיפוט חמורה של המאסטרים, אשר אחראים על קידום נשמות לשלב "מורה", או שזה מרמז על דעות קדומות גלויות נגד המאסטר היחידי בעל רקע יהודי. כל אחת מאפשרויות אילו אינן מחמיאות להיררכיה]

ascendedmasters21.jpg

 9d. המלחמה ברשע – מאחר והכול הוא אלוהים, כולל טוב ורע, שהם פשוט צדדים שונים של האלוהי. דויד ספנגלר (_השקפות על כריסט__Reflections on the Christ_) מתייג אותם כ”צד המואר” ו”הצד החשוך” או “הצד של ישו והצד של לוציפר”, שדרושים באופן שווה לשלמות. ספנגלר מכנה איחוד זה “החניכה הלוציפרית”(עמ.43)(התגובות השליליות שספג ספנגלר על היותו בוטה בשנת 1977, הסתברו כמה שגרם לו, מאוחר יותר, למתן אמרה זו, באומרו כי התווית “לוציפר” “הייתה בעצם בדיחה”; אבל, הוא שוב אישר את הצורך באיחוד עם הצד האפל כדי להגיע “לאנרגיות מאוזנות”. ראה _Reimagination of the World_, David Spangler and William Irwin Thompson, עמ.7). ביילי כתבה שהמלחמה האטלנטית נגד הלשכה השחורה, הייתה ניסיון ההיררכיה להוביל את האנושות לאיחוד ההפכים הקוסמיים: רוח/חומר, טוב/רוע, אור/חושך, נכון/לא נכון(צודק/טועה)(ראה _Initiation, Human and Solar_, IV עמ.35). אולם ההיררכיה המשיכה במלחמה קוסמית עם הלשכה השחורה במשך עידנים, ויש לה את כול הכוונות להמשיך. [אבל מדוע להצהיר על מלחמת נצח בישות – וב_Externalisation_(עמ.76) אפילו להורות על תלמידיהם להימנע מכל מגע עם "מאמציה" של ישות זו – בעוד שלפי הדוקטרינות שלהם עצמם, ישות שכזאת חייבת להיות "אלוהים" כמו שההיררכיה עצמם? מסתבר שיש מקום לחטאים הקוסמיים הבלתי נסלחים של "פחד" ו"הפרדה", שזה מתאים להיררכיה. מה או מי יכול לעורר כזה התקף של נסיגה רוחנית בכאלו "ישויות מושלמות"?]

 [הדרך הטובה ביותר להבין זאת: במציאות הניו אייג'ית את ה"רוע", בבירור, אין בעיה לבער, אם הוא רק "הצד האפל" של היקום. כפי שראינו, ה"רוע" שחייבים לחסל בעידן החדש מזוהה כ"פירוד". זה לא מקרי שהמונח היהודי לקדושה משמעותו "הפרד עצמך" או "התרחק" ממעשים רעים ואנשים רעים; כפי שציין הגאון מווילנה ואחרים, החוקים הטקסיים של פירוד בתורה מסמלים את ההפרדה הרוחנית שהיא מהות הקדושה (ראה פירושים לפרשת קדושים). הדרך הניו אייג'ית לאלוהות אישית דורשת בדיוק ההיפך: איחוד רוחני עם הרוע, זוהי בעצם קדושה שהיא רוע מיועד לחיסול]

 9e. אתיקה וצדק – מפני שקרמה השתלטה על חלוקת השכר והעונשים, מוסר וקורבנות הם מונחים מיושנים “מהחלוקה הדואלית” העתיקה. כל פציעה או סבל ראויים, גם אם הסובל מודע לפגיעתו וגם אם לא. מצד שני, מכאן שטוב וגם רוע שניהם הכרחיים לשלמות רוחנית, אלו שפוגעים או גורמים אול לאחרים צריכים רק ללמוד שהאדם הוא השטן של עצמו בדיוק כמו שהאדם הוא הגאולה של עצמו, שרוע אינו אשמה מוסרית אלא חוסר איזון רוחני. אנרגיות מרושעות, כפי שספנגלר אומר, הם פשוט אנרגיות שמשומשות בתזמון לא נכון או במקום לא נכון, או שסתם לא מותאמות לצרכים של אבולוציה. בהתאם לרעיון זה, בתי כלא ובתי חולים פסיכיאטרים, משקיעים המון באימונים ל”מודעות גבוהה יותר” כשיקום. עקב גלגול נשמות, אין דבר כזה כמו רצח, כך שבעידן החדש אף אחד לא יוכל לעמוד לדין בשל היותו כלי של הקרמה לשליחת מישהו לחיים הבאים שלו; להיפך, זה יכול להיחשב כשרות. [לאחר שדברים אלו התבססו כדוקטרינה ניו אייג'ית, מה עם קבוצות ניו אייג'יות הפועלות ל"זכויות אדם"? ראה במקטע על האנושות המראה ש"זכויות אנוש" מפורשות לזכויות של האנושות, לא זכויות אדם פרטיות] 

10. הבורא “האחר”: האלוקים של היהודים.גנוסטיקה מעצבת את הבסיס של האמונה התיאוסופית באלוקים של התנ”ך היהודי (מסופר באריכות ע”י הלנה פטרובנה בלוצקי _הדוקטרינה הסודית_,II,עמ.243-244). היא מזהה אותו כ”דמיורגוס”(demiurgos=מלאכי עליון) גנוסטי (ישות מינורית) ששמו “אילדה-באות’(Ilda-Baoth) שכתות שונות ראו אותו כאל של משה”. מסקרן שהיא יוצאת מגדרה להוסיף שאילדה-באות’ הוא גם “הדמיורגוס (בורא עולם, גנוסיס) של הנצרים(כת)” [זהו המונח ההיסטורי לחסידיו הראשונים של ישו, שהיו כולם יהודים]. היא מתארת אותו כ”לא רוח טהורה, הוא היה שאפתן וגאה שדחה את האור הרוחני של החלל האמצעי שהוצע לו ע”י אימו סופיה-אקהמות’(Sophia-Achamoth). הוא כיוון עצמו כדל ליצור עולם משל עצמו”. הוא “יצר” בהצלחה את היקום הפיסי, אבל רק בעזרתה של “סופיה”, אשר מיד התחרטה על חלקה במאמץ. הלנה בלוצקי ממשיכה בתיאור בריאתו את האדם כ”כישלון” שתוצאותיו “מפלצת, חסר נשמה, בור וזוחל על ארבע”. סופיה שוב מתערבת ומברכת את האדם בנשמה, מה שממלא את אילדה-באות’ ב”זעם וקנאה” כשהוא צופה ביצור שלו הולך אחרי הקרן השמימית שבפנים, בשאיפה לאלוהות. בכדי לחסום את התרוממותו של האדם, הדמיורגוס, בכוונה תחילה (ובצורה ממש לא הוגנת), משאיר את האנושות ללא ידע על טוב ורע, החניכה הראשונית להתעוררות רוחנית. הוא משאיר את האדם עם חיים חומריים בלבד, “אל מות פיסי – סוג של אלמוות קבוע אשר הפך את האדם ל’יהודי נודד’ אלמותי” [הדגש פה הוא שהיהודים, אשר ביילי אינה מהססת לתייג כעדין "משוטטים", הם דוגמא חייה ללא-חנוכים אשר אין להם מקום "מנוחה" באנושות החדשה]. שליש מהאלים המלאכיים סרבו לשתף פעולה עם מזימתו של בורא זה למנוע נאורות מיצוריו שלו; הם “מרדו”, ובהנהגת לוציפר, הם התקרבו אל האדם כדי להציע לו מודעות אלוהית (ראה עוד בפרק “סוד נפילתם של המלאכים”,II,עמ.75). “זה טבעי ביותר”, מסכמת הלנה בלוצקי(עמ.243), “לראות את השטן, הנחש מבראשית, כבורא האמיתי וגומל החסדים, האבא של אנושות רוחנית . מכיוון שזהו הוא אשר היה ‘מבשר האור’, לוציפר הבהיר והזוהר, אשר פתח את העיניים של הרובוט שנברא ע”י ה’, שנאמר לכאורה”. [ראו איך הנאצים אימצו רעיון זה במקטע..] 

גם ביילי מתארת את אלוהי היהודים, אבל צריך קצת להתאמץ כדי לזהות אותו תחת הניסוח האוקולטי (_חיבור(מסה) על אש קוסמית_ _A Treatise on Cosmic Fire_ D_,עמ.947-951). מונחים הפשטניים, אשר שמורים לישויות בכירות ביותר, היא קודם כל מכנה אותו “התגלות אדירה”. אבל לא כמו “ההתגלות” של הלוגוס, הוא נוצר בטעות ע”י המחשבה של האדם – ניסיון מוטעה שתוצאותיו ב”עיוותים של האור האסטראלי”. ישות מעשה ידי אדם זו, התגלמה כ”השוכן על הסף”, בריאה אשר חוסמת את הפתח לנאורות, ואשר חייבים להיפטר ממנה. “צורת חשיבה ענקית המרחפת מעל המשפחה האנושית כולה… מונעת(מקבלת אנרגיה) ע”י תשוקות מוטרפות ונטיות מרושעות של כל מה שגרוע בטבע האדם, ונשארת בחיים ע”י עידוד תשוקות נמוכות אלו… זהו חלק זה של קלקול יצירתי, אם אפשר לקרוא לו כך, שהאדירים עסוקים בלהרוס”. למרות שבהתחלה היא מתייחסת ל”תוצר של הבורות והאנוכיות של האדם” כיציר הדמיון, בסופו של דבר, היא מכנה  אותו “הישות המרושעת” [לכן יש לנו "מלחמת ישויות". ראו את האסטרטגיות של רוברט מיולר למלחמה שכזאת]. יתר על כן, “האדירים” מאמנים את בני האדם להיות “שותפים לעבודת ההרס” ע”י כוונון  “הכוח הבין כוכבי/אינטר פלנטארי”, שנוצר ע”י “מנטרות ומילים מסוימות”, נגד הוויה זאת ונגד אלו שהולכים אחריה [הקריאה(לאל) האדירה היא הדוגמא השכיחה ביותר]. בתורו, כוח זה, מאדיר את “האלים הסולאריים” [כאן, גם ביילי וגם העורכת מצביעים שדברים אלו מזוהים ב_דוקטרינה הסודית_,II,עמ.287 כ"מלאכים שנפלו"] לרדת ולהתגשם במישור הפיסי ולהתחיל ב’מלחמה שמימית(heaven)’. לבסוף, ביילי אומרת, ” ‘המשוטט על הסף’ השנוא כך מת בהדרגתיות ממחסור בתזונה”. [כאן טבעה האמיתי של ההיררכיה מציץ לרגע: לתשוקתם להרוס את "המשוטט" יש מקור בשנאה, מניע מרושע המיוחס רק ללא נאורים מבני האדם. יהודים, לדוגמא. זה גם מסגיר פחד, תכונה לא נאורה נוספת] 

ביילי מציינת שלושה דברים שבעזרתם ישות מרושעת “נשארת חייה וחיונית”: (1) מחשבות “שגויות” ו”אנוכיות” ["אנוכיות" מתורגם לסירוב להכניע את הזהות האישית למען הקבוצה]; (2) “הטיפול המסור של האחים של הצל ונציגים של מה שאפשר לכנות ‘רוע קוסמי’”; (3) האנרגיה שנשארת מ”מערכת שמש קדומה, והאצלה מתוך מה שכבר לא נחשב כעיקרון במערכת שמש זו”. בעקבות זה שביילי סופרת את מערכת השמש העכשווית רק כ”השניה”, יש רק עוד אחת. הגזע שהומטר מהמערכת ההיא אשם בבירור שהביא איתו את “צורת האצלה” שלא מקובלת בברכה – אחד אשר בזמן ההוא נחשב “עיקרון”, במילים אחרות אלוהים. כך שהיא מספרת: “תחת חוק הקארמה, היא [הישות] חייבת להתפזר לכל עבר ע”י אלו שבראו אותה”. כל חסידי הניו אייג’ יודעים בדיוק למי שייכת העבודה להרוג את ה’מחשבה-אלוהית’ מיושנת זו. לסיכום, “האדירים ההם” הגיעו כדי לעזור לאנושות “להשתחרר מההשפעה” של “ערפד עקשן” זה. [סרטים מצוירים רבים מציגים דמויות רשעיות אלוהיות שהם "ערפדים עקשנים". לדוגמא, השד הענק בסדרה המאוד פופולארית "דיג'ימון" ששמו "מיוטסימון" אשר ממשיך לחזור לאחר שגורש ע"י 7 אנרגיות של רוחות-מדריכים.]

 11. הלשכה השחורה, מאגר של רוע קוסמילתיאוריות של ביילי לגבי האבולוציה של האנושות והיסטוריה יהודית יש שורשים קוסמיים במלחמה העתיקה של “הלשכה הלבנה האדירה” נגד “הלשכה השחורה” [הלא כל כך אדירה], האחרונה משתמשת ב”כוח האופל” כמקור כוח עיקרי. [כן, הסתכלו שוב בדמות "דארת' ווידר" מ_מלחמת הכוכבים_. בפרק האחרון בסדרה, _פרק אחד:_אימת הפאנטום_ אנחנו נלקחים אחורה בזמן ומכירים לנו את אותו כילד אשר זוהה כ"נבחר" אשר "יביא איזון אל הכוח", אבל, כפי שאנחנו כבר יודעים, הוא מאוחר יותר פונה אל "הצד האפל" בעקבות אירועים שיחשפו ללא ספק בפרקים הבאים. כמו שביילי לימדה, העם היהודי גם הוא "נבחר" בעבר הרחוק, נועד "להפיק את האיזון ההוא" בעמדת הציר שלהם בין "כוחות האופל" בצד אחד, וברית ההיררכיה-אנושות בצד השני (_Externalisation_, p.74_). אבל גם הם פונים אל הצד האפל אחרי שמרדו נגד "שרות האור" ונגזר עליהם לשוטט] 

 זה היה סיבוב אחרון במלחמה זו בין אור לחושך שסיימה את העידן האטלנטי ואילצה את ההיררכיה, אלופי הלשכה הלבנה, לסגת לחלל ולהשאיר את כדור הארץ בידיהם של המנצחים באופן בלתי מובן – הלשכה השחורה. בזמן שהרבה פרטים מוקדשים ללשכה הלבנה, מידע רב על הלשכה השחורה מוסתר: “הם לא הבעיה של האנושות, אלא של ההיררכיה” (_Externalisation_, p.74_). מטרותיהם של “מאסטרים” אחרים אלו, כותבת ביילי, “לא מובנות לכם כמו שגם התכניות של שליט שמבלה [סאנאט קומארה](עמ.76). [במקומות אלו הרוחות היריבות לניו אייג' באותו שלב התפתחותי של הלוגוס, אם לא גבוהה יותר. לכן, אנחנו עומדים בפני הודאה שזה אפשרי לישויות מפותחות ביותר להיות מרושעות – למרות הצהרתה של בלוצקי שאלו שקיימים מעבר למישור הפיסי הן ישויות מושלמות, מאוחדות עם "המארח הזוהר השלם" (Blavatsky, _Isis Unveiled_ II, p.159). לאור מצב זה, למה שנקבל שההיררכיה טובה רק בגלל שהם קיימים במישור גבוהה יותר?] למרות שהלשכה השחורה נשארת ללא שם, פעילויותיה מתוארות: “כוחות החשכה הם אנרגיות עוצמתיות, העובדות לשמר את מה שעתיק וחומרי… הם, אפוא, חוסמים בכוונה את השטף של מה שחדש ונותן חיים; הם עובדים למניעת ההבנה של מה ששייך לעידן החדש; הם מתאמצים לשמר את מה שמוכר וישן… להביא עיוורון לאנשים ולהזין בהתמדה את אש השנאה, הקיימת, של פירוד, של ביקורתיות ושל אכזריות” (_Externalisation_ II, p.75_). [כמה מעניין שבמלחמה שהייתה בשם חופש המחשבה, ל"ביקורתיות" מתייחסים כרוע כמו שגם ל"שנאה". עוד מעניין היא העובדה ש"מוכר וישן" פוסל יהדות אבל לא את התיאוסופיה או את "החכמה ללא זמן"] 

הדרכים היחידות שחסידים של הניו אייג’ יכולים להילחם בכוחות החשכה הם סירוב לארח כל מחשבה אשר הסוכנים שלהם מקדמים, לדקלם בנאמנות את התפילה האדירה ולנסות ליצור קשר עם “הכוחות של שמבלה או של ההיררכיה” (עמ.76,73). בינתיים הכוחות של הפירוד ושל השנאה… משמשות את הגזע היהודי כדי לעורר את קשיי העולם” (עמ.77) [עד כמה כלים אלו, של החשכה, מעוררות בעיות, מפורט ב(קטע) השקפות על יהודים.] כאשר “ההיבט המחשבתי (הפן השלישי [לוציפר] של האישיות) יתפתח באופן מלא יותר, רק אז, ריכוז המאמץ של כוחות האופל ישתנו והבעיה של היהודים תעלם”(עמ.88). [במקום אחר, ביילי מבהירה שכדי "שהבעיה של היהודים" תעלם, היהודים עצמם חייבים להעלם]   

 סוף

כתבה זו היא המשך לסדרת הפודקאסטים והמאמרים “חושפים את האור”. רצוי למי שהכתבה מעניינת אותו לבקר בקטגורית הניו אייג’ באתר, כתבת “אבן החכמים של מתכנתי התודעה בעידן החדש“, ו”תחייתה של תורת הנסתר במאה-20 של הבנייה החופשית“. מנסיון שלנו הנושא הזה בדרך כלל מביא לנו הכי הרבה הודעות שנאה, אבל זה לא מונע מאיתנו לפרסם את האמת. 

 נסיים כתבה זאת בשידור ישן משנות ה90 של וויליאם קופר בנושא זה:

לכתבה המקורית בקונספיל הישן

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. איזי 2020-08-17

    למה לא העליתם את כל הסדרה המהממת הזאת ליוטיוב?
    עצרתם בפילוסופים של האש (כולל) אך לא העליתם את שאר הפרקים. גם הקישור לפודקסט המלא לאייקסט לא תקין…