הכס הקדוש והסדר העולמי החדש: כלכלה

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

לוותיקן תוכנית כלכלית מאוד מגובשת שהיא מאוד תשמח לראות מיושמת בכל העולם, בסרטים הבאים שצוות האתר תרגם עבורכם הוא מוצג בצורה ברורה וישירה ישירות מהמסמכים שלהם. לכס הקדוש המון אנשים נבחרים וסוכנים מכל מיני מסדרים הכוללים את מסדר אבירי מאלטה, הישועים, אופוס דאי, אבירי קולומבוס, מסדר הבנדיקטים ועוד רבים. אותם ארגונים במהלך השנים חדרו לחלק מהמוסדות החזקים בעולם ולכן כדאי יהיה לדעת איזה תאולוגיה ופילוסופיה עומדת מאחוריהם.

——————

הסרטים הנוספים החשובים ביותר בכתבה מתורגמים לעברית בסוף הכתבה למי שרוצה לראות את הסרטים קודם.

—————-

.20…ובכך מדעי החברה קתוליים אמתיים קמו, אשר מטופחים ומועשרים יום יום בידי המאמצים הבלתי נלאים של אותם האנשים הנבחרים אשר אנו מכנים עזרים של הכנסייה. אכן הם אינם מרשים למדעים שלהם להיחבא מאחורי חומות מלומדים. כפי שהקורסים היעילים והמלאים בנוכחות הממוסדים באוניברסיטאות הקתוליות, מכללות, וסמינרים, הקונגרסים הסוציאליים ו”שבועות” שמתקיימות לעתים תכופות בעלי תוצאות מוצלחות ביותר, קבוצות הלימוד שמקדמים, ולבסוף הפרסומים המבוססים והמתוזמנים אשר מופצים בכל מקום ובכל צורה אפשרית, מראים בבירור, האנשים הללו מביאים את המדע שלהם החוצה אל תוך האור המלא והדחק היומי.

מתוך: QUADRAGESIMO ANNO,ENCYCLICAL OF POPE PIUS XI, ON RECONSTRUCTION OF THE SOCIAL ORDER,TO OUR VENERABLE BRETHREN, THE PATRIARCHS, PRIMATES,ARCHBISHOPS, BISHOPS, AND OTHER ORDINARIES,IN PEACE AND COMMUNION WITH THE APOSTOLIC SEE,AND LIKEWISE TO ALL THE FAITHFUL OF THE CATHOLIC WORLD.

————–

האם ה”שבועות” שכתובות במרכאות מתוך המסמך מכוונות לזמנים כמו השבועיים בבוהמיאן גרוב המהווה מועדון סודי לפולחנים דיוניסים ובמה פוליטית לאנשים המשפיעים ביותר בעולם (ובעיקר באמריקה)?פטרון המועדון הוא קדוש של הישועים.

———————–

כפי שאתם רואים חניכי האחוות של הוותיקן והמלומדים שלהם באוניברסיטאות הקתוליות נמצאים בחזית הטמעת הרעיונות של הכנסייה לחברה. השפעה נוספת ועוצמתית שיש לוותיקן היא עצם היותה הגוף היחיד (שהוא לא מדיני) אשר יש לו סטטוס משקיף תמידי באו”ם (permanent observer state) וכתוצאה מכך הכס הקדוש מקבל הזמנה לכל אסיפה כללית של האו”ם וכל ועידה ביטחונית, כלכלית וחברתית. יתרה מזאת לוותיקן יש נוכחות בכל גיבוש של אמנה המגובשת באו”ם, ועל אף שהיא משוללת רק מהזכות להצביע היא אכן בעלת השפעה. סטטוס דומה ניתן למסדרים של הוותיקן כגון מסדר אבירי מאלטה. אך לא הרבה חושבים גם על ההשפעה של כל ראשי המדינות והפעילים באו”ם המוגדרים כנוצרים קתוליים, לאותם אנשים ישנה מחויבות חבויה כלפי הכנסייה שלהם (ונרחיב על הנושא המעניין הזה בחלק הבא של הכתבה). דוגמא טובה ל”איש נבחר” כפי שהכנסייה מכנה הוא לא אחר מאשר ג’יי. פי. מורגן (ממייסדי בנק הפדרל הרזרב ששולט בכלכלת ארה”ב והמועצה ליחסי חוץ). מורגן היה חבר ב”מסדר הקדוש לאזארוס ומוריס”של הכס הקדוש ברומא, היכן שנפטר בסוף ימיו.

————–

אחת האוניברסיטאות הידועות ומשפיעות ביותר של הישועים היא אוניברסיטת ג’ורג’טאון בארה”ב אשר כבר מוכרת לקוראים הוותיקים באתר. הנה קטע מהכתבה שלנו על המהפכות הסוציאליסטיות המשתלטות על העולם:

בשביל להבין מה באמת קורה מאחורי הקלעים, צריך להכיר מונח בשם “תאולוגית החירות/שחרור”(Liberation Theology).ובשביל זה צריך להכיר את הגנרל הנעלה ה32 של מסדר הישועים(Pedro Arrupe) ששירת בתפקידו בין השנים 1965 ל1983 ואפילו הוגדר בידי מקורביו כ”איגנציוס שני, מייסד מחדש של המסדר…” (איגנציוס מליולה כאמור הוא המייסד הרשמי הראשוני של המסדר).הנה חלק מסרטון תעודי שיצרה אוניברסיטת ג’ורג’טאון הישועית לכבוד 100 שנים להולדתו של פדרו ארופה. בסרט הזה תוכלו לראות אותם מדברים בצורה שלא משתמעת לשתי פנים על השפעתו הרבה דרך האוניברסיטאות וכיצד הפעיל את הארגון וחייליו במסדר הישועים להכנת “סדר עולמי חדש” (תכף תראו כיצד). בסביבות הדקה ה14:30 של הסרט נאמר כי פדרו ארופה“נבחר להיות הממונה עלייהם (מסדר הישועים) במאי 1965…הוא העביר רפורמות רחבות…ועלה לתפקיד…שיצריך אותו להפוך את מעמדם של כ30,000 ישועים להתמסר למען ‘סדר עולמי חדש’.”

את הסרטון ניתן לראות בכתבה המלאה באותו נושא.

חלומו של ארופה בא לידי ביטוי במסמך Our Mission Today: the Service of Faith and the Promotion of Justice שם הוא הגדיר מחדש את פעילות אנשי המסדר כשומרים על הצדק החברתי יחד עם הפצת הדת הקתולית.הצעד הזה נחשב לנורא אמיץ מבחינתו כי הוא גרם להוספת גוון פוליטי וחברתי יותר עבור המסדר, והדבר עורר מחלוקות, אך התקבל בסופו של דבר ברוב קולות. ההתמקדות בצדק חברתי הובילה בסופו של דבר לייסוד “תיאולוגית החירות” בדרום אמריקה אשר פותחה והונהגה בעיקר בידי ישועים שחיו שם כגון ג’ון סוברינו מאל סלבדור וחואן לואיס סגונדו מאורוגוואי, כאשר המוקד של ההתפתחות של התאולוגיה היה בברזיל. התאולוגיה ממזגת את התכנים הנוצריים של הברית החדשה יחד עם מרקסיזם, ומציגה את ישו ופעילותו כמוביל של מהפכה חברתית סוציאליסטית.

————-

ראו כיצד תאולוגית החירות/שחרור השתלטה על דרום-אמריקה. על אנשים בעלי תפקידים מכריעים אשר אומנו באוניברסיטה הפרטית של ג’ורג’טאון כתבנו במהלך הכתבות הקודמות, ונמשיך לכתוב בעתיד.

———–

מה שחשוב לדעת בקשר לרפורמה אשר אותה הוביל הגנרל הנעלה ה32 פדרו ארופה במסדר הישועים הוא שהיא היית חלק מרפורמה רחבה יותר של הוותיקן שיצאה לדרך ב”ועידת הוותיקן II”. אותה רפורמה הובילה מתוכה בין היתר שתי רעיונות מובילים, האחד היה באמת הרפורמה הכלכלית/חברתית הסוציאליסטית, ואלו ממכם שעוקבים אחרי הסדר העולמי החדש, ובעיקר אלה אשר מכירים את האג’נדה של האחוות הסודיות מבינים כי הסדר העולמי החדש יהיה סוציאליסטי ומושתת על רווחה והפיזור השלל והרכוש הפרטי של האזרח, כפי שאנו הזהרנו מאז הקמת האתר. הרעיון המרכזי השני שיצא מועידת הוותיקן II הוא האקומניזם ובניית התשתית לדת האוניברסלית העולמית החדשה (מסיבה זאת לכנסייה הקתולית נקראת קתולית כיוון שמשמעות המילה Catholicism היא אוניברסלי, ומאז ומתמיד הכנסייה בלעה אל תוך עצמה פולחנים פאגנים ודתיים של כל מקום אשר כבשה בשביל להטמיע את כוח הכנסייה בכל מקום בעולם). הרוח הגבית לרעיונות הדת החדשה הזאת מגיע שוב מהישועים, מאדם בשם טלילהרד דה שרדן אשר בהחלט ניתן להכתיר אותו כפטרון הכנסייה של הניו אייג’ (עוד על כך בהרחבה בכתבה המעודכנת בנושא). לכן הרעיונות הכלכלים של הוותיקן נחשבים להיות העידן החדש המתוכנן כפי שהוסבר בסרט המתורגם בתחילת הכתבה.

————–

רגע לפני שניגש לסרט המתורגם עבורכם בנושא הכלכלה, הנה רק טעימה של מה מצפה לנו מאותה רפורמה כלכלית של הכס הקדוש.

————

22.”זה חוקי”, אומר הקדוש תומאס אקווינאס, “עבור אדם להחזיק ברכוש פרטי, וגם הכרחי עבור המשכיות הקיום האנושי”. אך אם השאלה נשאלת: כיצד יש לנהוג ברכושו של אדם מסוים ? – הכנסייה עונה לאל היסוס במילותיו של אותו דוקטור קדוש (תומאס אקווינאס). “אל לאדם להחשיב את הרכוש החומרי שלו כשייך לו, אלא כמשותף לכולם, בכדי לשתף את הרכוש ללא היסוס כאשר אחרים הם נזקקים…” נכון, אף אחד אינו נדרש לחלק לאחרים את מה שנחוץ למען צרכיו וצורכי קרוביו; ואפילו לא לחלק את מה שדרוש הגיונית לתחזק את רמת החיים…אך, כאשר מה שנחוץ לו מסופק, וכאשר מה שדרוש עבור אותו אדם נלקח בחשבון, זה נהיה חובה לתת לנזקק את היתר. “ממה שנשאר, תחלק”.

—————–

מתוך: RERUM NOVARUM,ENCYCLICAL OF POPE LEO XIII ,ON CAPITAL AND LABOR

————

כפי שראיתם בסרט בתחילת העמוד, מדובר כאן בסוציאליזם, והשאלה הנדרשת היא כמובן, מי יחליט כמה כל אחד צריך? יוחנן פאולוס שהיה מרקסיסט אשר דחף קדימה את האג’נדה של ועידת הוותיקן II אומנם כבר לא האפיפיור, אך על האחוות הבנדקטים, שהאפיפיור בנדיקטוס הנוכחי מקיים את נבואתם, והמניפסט הסוציאליסטי שלהם כתבנו בהרחבה בעת ביקורו בארץ.

—————-

שם חשוב העולה מתוך הRerum Novarum שצוטט לעיל הוא זה של תומאס אקווינס אשר נחשב לקדוש המשפיע ביותר על החשיבה הכלכלית/חברתית של הוותיקן. הוא יצא מזרם הסכולסטיקה של הוותיקן אשר התפתח במאה האחת עשרה. אותו זרם לימודי שאימץ לתוכו את הפילוסופיה והשימוש בהיגיון לניתוח נושאים הושפע בעיקר מהפילוסופים היוונים כגון אפלטון ותלמידו אריסטו.

—————–

“תומאס אקווינס לא כתב שום חיבור בנושא כלכלה, אך חשיבתו, הבוססת על זאת של אריסטו, היא יסודית להבנת החשיבה הכלכלית של מדינת-הכנסייה הקתולית”-Spiegel, Henry William, `The Growth of Economic Thought’, Revised Edition,Durham: Duke University Press, 1983, p. 29, 57. Thomas Aquinas (died 1274).

לא פלא שהאפיפיור בנדיקטוס ה15 האמר “הכנסייה מכריזה על הדוקטרינה של תומאס להיות כשלה”.הפילוסופים היוונים הם אחת הששפעות הגדולות ביותר על הסדר העולמי החדש וכל מה שאנו רואים מסביב, בעיקר הניו אייג’ והסוציאליזם הגואה. אפלטון למשל היווה השפעה עצומה על קארל מרקס, והחשיבה הקומוניסטית . בקשר לתנועת הניו אייג’ הדבר מאוד ברור כאשר מבינים מאיפה הגיעו כל התאוריות כגון עקרון הידע שהוא בעצם הזכרות, עולם קדמון שלא נוצר יש מאין, אלוהים שהוא בלתי אישי, רעיון הגאיה שהגיע מפולחן קדום ביוון, משל המערה של אפלטון המסביר כיצד המציאות היא “אשלייה” ועוד. הרעיונות הללו הם עקביים ביותר כיוון שאותם פילוסופים קדומים היו חניכים של האחוות הסודיות שנדדו מהמזרח הקדום מערבה (אריסטו למשל היה יועצו הבכיר של אלכסנדר מוקדון), אומנם הם התעסקו בעבודת אלילים ופולחנים לאלים ופסלים כאלה ואחרים, אך דברים אלה היו בסך הכל רעיונות שנתנו לצי-בור, מאין דת לציבור הרחב יותר, המסטריות בסוד שמרו לעצמם דוקטרינה סודית יותר ועוברם אותם “אלילים” היוו רעיונות מדעיים שונים לגמרי ממה שהצי-בור סגד לו.הנה הסרטים בתרגום לעברית המציגים את האג’נדה הכלכלית של הכס הקדוש, ישירות מתוך המסמכים שלהם:

—————

————–

הכתבה הזאת היא רק ההתחלה. חושבים שאין לכל העניינים הללו כל השפעה בארץ? תחשבו שוב. עד 2008 ניהל את הקרן החדשה לישראל מר. פיטר אדלמן, פרופסור מאוניברסיטת ג’ורג’טאון הישועית. (אם כבר מדברים על זאבים בלבוש של כבש…)

המשך יבוא…

לכתבה המקורית בקונספיל הישן

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *