הברית החשוכה

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

למגיפת הקראק של ארה”ב יש שורשים במלחמת ניקרגואה. גארי ווב, עיתונאי חוקר זוכה פרס פוליצר, עבד בשביל ה-”Mercury News” בשנות ה-80 (סביב תקופת איראן-קונטראס) וגילה שנתיב הברחות הסמים הנכנס אל תוך לוס-אנג’לס דרך מפרץ סן-פרנסיסקו ואשר מופץ בידי אירגוני הפשע מניב מליוני דולרים המוזרמים היישר אל צבא הגרילה הלטיני המנוהל בידי הסי.איי.איי, הקונטראס. כתבה זאת תחשוף בפניכם צד נוסף של אחד העסקים הרווחיים ביותר של ה-CIA, עסקי הסמים.

נתחיל בצו נשיאותי שחתם עליו רונלד רייגן בו הוא מאשר לסוכנות הביון המרכזית לפעול כנגד המשטר בניקארגואה. בין היתר כתוב בצו ש”כל תמיכה במבצע חשובה למען הביטחון הלאומי….”, ולמטה בסוף איפה שצונזר הכי הרבה בטוש שחור “תמיכה וביצוע [חסוי] של פעולות צבאיות למחצה נגד[חסוי] ניקארגואה…”:

realdoc1.gif

רשת הסמים שחשף גארי ווב אחראית למגיפת הקראק שארה”ב ולוס-אנג’לס בפרט כל כך סובלות ממנה, והיא ביססה את הקשרים בין קרטל הסמים של קולומביה לאירגוני הפשע והכנופיות בלוס-אנג’לס שאז בזכות כל הקוקאין שנכנס יכלו לקנות הרבה יותר כלי נשק ולעשות המון כסף. גארי ווב כתב שלוש כתבות נרחבות בנושא המתארות את מה שהוא כינה “הברית החשוכה” בין הצבא שניהל ה-CIA בניקרגואה כדי להפיל את המשטר הסוציאליסטי במדינה, לבין הגנגסטרים והכנופיות של מחוזות לוס-אנ’לס.

ווב מספר בכתבה הראשונה כיצד ‘ריקי דונל רוס’, אחד הסוחרים המיתולוגיים של לוס-אנג’לס, היה מקבל כמויות אדירות של קראק מבלי לדעת שהמקור שלו קשור לסוכנות הביון. ריקי (הידוע גם בכינויו Freeway nick\”פריווי” ניק) היה מכין מאבקת הקוקאין “קראק” שניתן לעשן כאשר ערבב את הקוקה עם סודה לשתייה, לאחר מכן היה מוכר אותו ומרוויח הון. מסתבר שהכסף איתו היה קונה מהספקים את הקוקאין מימן וחימש את ארגון ה”פיורזה דמוקרטיקה ניקראגואניס” (הכוח הדמוקרטי של ניקארגואה) או בקיצור ה-FDN. הצבא נקרא גם צבא הקונטראס מכיוון שנחשב לגדול ולמשפיע ביותר בתוך אירגון הקונטראס שאיחד כמה גופים אנטי קומוניסטים יחד.

ריקי דונל רוס, “פריווי” ניק:

היום המלחמה של ה-FDN נשכחה כמעט לגמרי, לעומת זאת מגיפת הקראק שהתפרצה כתוצאה מהמלחמה מורגשת עד היום ברחובות של לוס-אנג’לס, אלפי מכורים ואנשים שנכנסו לכלא, משפחות הרוסות ללא אבות או אמהות בגלל סם שכמעט ולא היה ניתן להשיג לפני שצבא שנשלט בידי ה-CIA הציף את רחובות LA בחומר ההרסני. שכונות שלמות היום נהפכו לשדה מלחמה של ארגוני פשע וכנופיות אשר התעצמו בעקבות מגיפה.

‘אוסקר דאנילו בלנדון רייס’ הוא אחד המפקדים והסוחרים הראשיים של ה-FDN. גארי ווב חקר את המסמכים וההקלטות שהותרו לפרסום מתוך משפטו של דאנילו וגילה בין היתר שאוסקר וצבא ה-FDN נוהלו וקיבלו פקודות היישר מה-CIA. התובעים של דאנילו השיגו צו פדרלי שמנע מהסנגורים לדון בכל הקשור בין אוסקר לסוכנות הביון, ובגלל זה כל מה שדאנילו הזכיר לגבי הממונים שלו היה ”קיבלנו פקודות מה-…קיבלנו פקודות מאנשים אחרים”. עוד עולה מהמסמכים שדאנילו בלנדון היה בקשר עם ריקי רוס, הסוחר המיתולוגי מלוס אנג’לס ומקורביו, וככל הנראה אם ישוחרר יחזור להיות איתם בקשר.

מסמכים היום מראים שצבא ה-FDN הוקם במקור בידי סוכנות ה-CIA לאחר שאיחד כמה ארגונים קטנים שהתנגדו למשטר השולט בניקראגואה. בסופו של דבר הפסיד ה-FDN לצבא הסנדיניסטס (הצבא הרשמי של ניקארגואה שהפיל בשנת 79′ את הדיקטטור אנאסטסיו סומוזה אשר נתמך אז על-ידי האמריקאים). לפי דברי בלנדון, כל הכסף שהוא ועמיתיו הרוויחו מהאספקה של קוקאין נועד לתמוך ולחמש את הקונטראס.

לאחר שסיים לרצות את עונשו בכלא בלנדון המשיך לעבוד עם הסי.איי.איי הפעם בתור מודיע בשביל לעזור להם להלחם באירגוני הסמים (עוד פושע ברשימת החברים של הסוכנות). בלנדון היה בכלא רק שלוש שנים למרות שעדויות שלו הכניסו המון אנשים אחרים למאסר עולם, ומיד אחרי שיצא קיבל עבודה מה-CIA בגלל שטייח את העובדה שהם הבוס הגדול מאחורי הצבא שלו.

אוסקר בלנדון:

אוסקר בלנדון

ג’ואן נורווין מננסס קנטררו, היה הבוס של בלנדון בכל הנוגע למבצע הברחת הסמים, הוא גר באזור מפרץ סן-פרנסיסקו, ובניגוד לבלנדון הוא לא ישב יום אחד בכלא האמריקאי, למרות שכל ארגוני האכיפה היו מודעים להתעסקות שלו בסחר סמים. נורווין ועמיתיו היו מסתובבים חופשי באזור המפרץ, והיו קונים בתי מגורים, פאבים, ומסעדות, ונורווין עצמו אמר פעם בראיון בניקארגואה ”נסעתי בכלי רכב שהיו רשומים על שמי”. נורווין לא פחד כלל להתפס, למרות שהוא היה מעורב ב-45 חקירות שונות, והוגדר בידי ה-DEA (כוח האכיפה נגד סמים של ארה”ב) כאחד הסוחרים הגדולים באזור. כוחות אכיפה רבים וביניהם משטרת לוס-אנג’לס וה-DEA התלוננו שה-CIA התערבו להם בחקירות נגד נורווין כי הנושא היה קשור ל”בטחון לאומי” (או במילים אחרות חסוי).

תמונה של נורווין מננסס:

meneses2.jpg

כל מבצע אספקת הסמים של ה-FDN נשאר חסוי ותחת מעטה כבד של סודיות. לדוגמא ב-1988 התחילה חקירה של הסנאט כנגד המשפטן ג’וזף רוסליני מסן-פרנסיסקו. החוקרים ניסו לפענח למה רוסליני נתן 36 אלף דולר חזרה לסוחר קוקאין מניקארגואה שנעצר בידי ה-FBI. מסמכים מראים שהכסף הוחזר לאחר ששני מנהיגים של הקונטראס שלחו מכתב לבית המשפט בו הם נשבעים שהכסף ניתן לסוחר בשביל שיוכל לקנות נשק לצבאות הגרילה. רוסוליני טען שיוצא יותר זול להחזיר לסוחר את הכסף מאשר להפריך את הטענה של שני המפקדים.”משרד המשפטים יצא מגידרו בשביל למנוע מאיתנו להגיע לאנשים, רישומים — לגלות כל דבר הקשור בנושא” אומר ג’ק בלום, היועץ הראשי לועדת הסנאט שחקרה את נושא האישומים הקשורים בסחר סמים שהתבצע בידי הקונטראס ,עוד הוא מוסיף “זה היה אחד מהתרגילים הכי מלוכלכים שאני יכול לזכור”.

גארי ווב מפרסם בכתבה שלו ,”הברית השחורה”,  תמונה של נורוין מננסס ביחד עם המפעיל שלו מה-CIA אדולפו קלרו (ניתן לראות את התמונה מתחת לפסקה). על-פי האישומים בהם מעורב מננסס, הוא התעסק בסחר בקוקאין בזמן הצילומים, אך כל האישומים נגדו נחסמו לגישה וכיום נעולים במחסנים של משרד המשפטים של סן פרנסיסקו ונשמרים בסודיות. נורווין מננסס לא נעצר עד שנות ה-90 (זמן רב לאחר הפרשה) וגם אז הוא נעצר בידי משטרת ניקארגואה באזור מאנגואה, והשופטים בכלל לא הבינו כיצד נורווין לא נעצר בארה”ב לאחר שפעל שם ביתר חופשיות. יתרה מזאת ווב גילה שהצו הפדרלי אשר הוגש כלפי מננסס בידי התביעה הפדרלית לא נרשם כלל במסדי הנתונים של כוחות האכיפה הלאומיים, היכן שכל הפושעים הנמלטים מארה”ב רשומים, התובע הפדרלי שכתב את האישומים לא הסכים להתראיין בכתבה של ווב.

הנה התמונה של נורווין (בצד ימין הקיצוני) והמפעיל שלו מה-CIA אדולפו קלרו (באמצע):

הברית החשוכה

חשוב להדגיש שגם בלנדון נהנה מחופש ביצוע ומרחב פעולה, הוא פעל לפחות 5 שנים ללא דאגות באזור סן-פרנסיסקו עד שרשויות החוק עשו פשיטה ותפסו אותו ואת פעיליו באירגון. על פי התצהירים הקשורים לצווי החיפוש, חלק מסוכני הרשויות ידעו על מעורבות הסי.אי.איי עם בלנדון, וגם הם אינם מבינים כיצד הוא פעל לאורך כל-כך הרבה זמן מבלי שנתפס. בלנדון הואשם בסחר מחוכם של סמים, כל הרווחים שהרוויח ממכירת קוקאין הלך לאורלנדו מורילו, מנהל רשת בנקים בפלורידה הנקראת Securities Corporation. דרך הבנקים הללו הולבן הכסף ותועל אל עבר הקונטראס. הבנק אותו ניהל מורילו נאשם מאוחר יותר בהונאה. גם מורילו סרב להתראיין לכתבה של גארי ווב. למרות כל מה שידעו רשויות החוק על בלנדון, הפשיטה שביצעו נכשלה, לא מצאו כמעט חומר מפליל, כל המקומות נוקו מעדויות. על פי הערכות משרד השריף באזור בלנדון ידע שהוא תחת מעקב משטרתי וידע על הפשיטה הקרבה. מפקד הפשיטה על הכנופיה של בלנדון, סמל גורדון סרב להתראיין גם הוא לכתבה של ווב, הוא הואשם בשחיתות במשטרה באותה תקופה.

גארי ווב נחסם באופן שחזר על עצמו, הוא הגיש בקשה לסי.איי.איי לבחון עוד מסמכים הקשורים לפרשה ובקשותיו נדחו על בסיס “ביטחון לאומי” (חסוי). לפי רישומים שהוא כן קרא הקשורים למשפט של בלנדון בארה”ב ולמשפטו של מננסס בגוואטמלה הוא גילה שכאשר הממשלה בארה”ב אישרה סיוע כספי ממשלמי המיסים לקונטראס, בשביל לתמוך בהם כנגד הסנדיניסטס (הצבא של ממשלת ניקאראגואה אז), בלנדון הפסיק להחשב נכס לסי.איי.איי מכיוון שלא היו צריכים לגייס יותר כסף, בגלל שהגיע ישירות מהממשלה של רייגאן (ממשלה שבעצם ניהל סגן הנשיא דאז, ג’ורג’ בוש האב. היה ידוע בזמנו שרייגאן לא היה מסוגל לתפקד מכיוון שהיה זקן ואפילו סבל מסניליות). חשוב להזכיר שבוש האב קשור לפרשה בה ממשל ארה”ב איפשר לכמויות אדירות של הרואין להכנס אל תוך ארה”ב. רייגאן עצמו חתם על מסמך שנתן אור ירוק לסי.איי.איי לפעול נגד המשטר בניקאראגואה (ניתן לראות תמונה של המסמך בתחילת הכתבה) .

הנה קטעים נבחרים מתוך כמה הקלטות של ג’ון ארמן (מודיע של ה-DEA) בו הוא משוחח עם דאנילו בקשר ללקוחות השחורים שלו באזור (הברית החשוכה):

הקלטה 1הקלטה 2.

מתוך ההקלטה הראשונה:

בלנדון: אלה…אלה האנשים השחורים

ארמאן: שחורים?!

בלנדון: כן. הם שולטים בלוס אנג’לס, אלו האנשים השולטים ב-LA.

ארמאן: אני לא אוהב כושים!

בלנדון: ובכן…

ארמאן: הם משלמים מזומן לפחות?

בלנדון: כן, הם משלמים מזומן.

מתוך ההקלטה השנייה:

בלנדון: כל הזמן, רק איתם. אני לא סוחר עם אף אחד אחר, רק איתם.

ארמאן: העיניינים יבשים כרגע או משהו?….או שהם עדיין קונים.

בלנדון: הם קונים כל הזמן. הם קונים כל הזמן.

הנה הקלטות מתוך משפטו של ריקי “פריווי” רוס. עורך הדין של ריקי (עו”ד פנסטר) מתשאל את בלנדון לגבי הכסף שהרוויח מסחר עם לקוחותיו:

פנסטר: הוא (מננסס) אמר “היי, אני מוכר סמים ואני רוצה שתעזור לי”

בלנדון: כן

פנסטר:  בכל-כך הרבה מילים, נכון?

בלנדון: בשביל לגייס כסף להפיכה של הקונטראס.

הנה הקלטהבה בלנדון מסביר למה הוא גייס כסף בשביל הקונטראס בעזרת סחר סמים, וכיצד קולנל אנריק ברמודז היה הקשר שלו עם הקונטראס. מכיוון שהיה לו קשה להתבטא פנה בלנדון למתורגמן במשפט:

המתרגם: ישנה אמירה ש”המטרה מקדשת את האמצעים”

בלנדון: וזה מה שמר ברמודז אמר לנו בהונדורס. או.קיי.? אז התחלנו לגייס כסף בשביל הקונטראס.

בהקלטה הזאת, פנסטר שואל שאלות בקשר לעובדה שברמודז עובד בשביל הממשלה האמריקאית ועוזר לבלנדון גם בלוס אנג’לס וגם לארגן את קשריו עם הקונטראס, סגן המשפטן של הממשלה הפדרלית בארה”ב, המשפטן אל.ג’יי. אוניל, קם ומתנגד (Objection!):

פנסטר: כאשר נפגשת עם מר ברמודז האם נפגשת גם עם נציגים של ממשל ארה”ב?

בלנדון: לא אדוני.

פנסטר: הוא כבר עבד בשביל ממשלת ארצות-הברית כאשר נפגשת איתו, האם הדבר נכון?

אוניל: OBJECT! (קם ומביע התנגדות לשופט)

שופט: תן לי לשמר את ההתנגדות הזאת כרגע.

 לא ניתן למצוא מידע רב על מר ברמודז, אבל אפילו בכתבה רגילה בה הוא מוזכר בניו יורק טיימס הוא מוצג כאחד המנהיגים הראשיים של הקונטראס בעל קשרים וגישה לבית הלבן.

באמצע שנות התשעים דבריו של גארי ווב הידהדו חזק בארה”ב, וקהילות של אפרו-אמריקאים התחילו להעלות השערות שסוכנות הביון המרכזית התכוונה בין היתר לתקוף את האזרחים השחורים בארה”ב ולוס-אנג’לס. בעקבות כך ראש הסי.איי.איי באותה תקופה ג’ון דוייטש הלך להפריך את הטענות הללו בתיכון לוקהי השוכן במרכז-דרום LA. דוייטש נאלץ להתמודד עם קהל גדול של אנשים שרצו לדעת מה קורה (בעיקר אפרו-אמריקאים), ובאותו מקום קם שוטר לשעבר במשטרת לוס אנג’לס שנתן עדות ראשונית והאשים את ה-CIA במבצעים שכללו סחר בסמים בתוך ארה”ב. מומלץ לראות את הכתבה המורחבת שייש לנו באתר על ההתקלות בין השניים הנקראת “מגיפת הקראק של הCIA”. נזכיר רק שבעקבות ההאשמות נמנע מדוייטש תפקיד בכיר מאוד בתוך ממשל ארה”ב.

אחת העדויות המעניינות שניתן לראות גם בסרטון של “מגיפת הקראק של הסי.איי.איי” וגם בסרטון למטה של כתבה מה-NBC, היא עדותו של סלה קסטיליו. מבצע הסחר בסמים ומימון הקונטראס לקח חלק פעיל בבסיסים של חיל אוויר בהונדורס. על פי קסטיליו שהיה סוכן DEA לשעבר, מטוסים ענקיים מלאים בקוקאין היו יוצאים מתוך הבסיס ששהה בו בהונדורס אל תוך ארה”ב. כאשר דיווח על התופעה לממונים עליו הם אמרו לו פשוט “להתעלם מזה”. הדבר מזכיר את מה שאמרו לבו גרייטז (החייל המעוטר ביותר בארה”ב) שיצא למשלחת וגילה שסוחר ההרואין הגדול בעולם קון-סא מוכן להפסיק לשלוח כמויות אדירות של הרואין לארה”ב, כאשר הגיע גרייטז לבית הלבן וסיפר להם על ההצעה של קון-סא הוא קיבל תשובה חד משמעית “אנחנו לא מעוניינים בנושא כלל”.

תמונה של סלה קסטיליו:

סלה קסטיליו

הנה הכתבה של התוכנית DateLine של ערוץ ה-NBC, הוא מתחיל בהתקלות של מייקל רופרט וג’ון דוייטש, ממשיך לממצאיו של גארי ווב ומסיים בניתוח מעמיק של אלכס ג’ונס (שכמובן בא בתוספת לכתבה ולא קשור לכתבה עצמה):

ניתן לראות בכתבה את ג’ון קרי שניהל חקירה על פרשת “איראן קונטרא“, ולפי הממצאים של החקירה שלו הוא הגיע למסקנה שכן הייתה מעורבות ממשלתית בפרשה, ואפילו הגיע למסקנה שחלק מהמבצע והסחר בוצעו במחנה של מטוסים באל-סלבדור, משם יצאו מטוסים של ממשל ארה”ב מלאים בקוקאין אל תוך ארה”ב (ממצאים התואמים את עדותו של סלה קסטיליו). עכשיו חלק מהקוראים שכבר מכירים את האתר שואלים את עצמם “מה? ג’ון קרי מהגולגולות והעצמות חושף שחיתות ברמה כזאת?”, אז כן אבל הדבר לא הופך אותו למישהו שבאמת אכפת לו מהאזרחים. מה שג’ון קרי בעצם עשה הוא הגביל את החקירה ואת הממצאים, מכיוון שכולם בארה”ב כבר ידעו שמשהו חשוד קורה עם כל מה שסובב את מגיפת הקראק בלוס אנג’לס, סוכנות הביון והקונטראס, קרי עזר לספק תשובות אבל לא חשף לגמרי עד כמה המערכת רקובה מבפנים. הדבר דומה למה שמייקל מור עשה בסרט “פארנהייט 911″ בו הוא חושף את שחיתות ממשל בוש אך מגביל את הדיון בנושא לכך שזה הכל בגלל שבוש הוא נשיא עצלן וטיפש, ולא נכנס לעדויות המוצקות שמראות מעורבות ממשלתית בהפלת התאומים.

למרות הכל, בסופו של דבר העורך של גארי ווב ב”מרקורי ניוז” שהיה נתון תחת לחץ אילץ את גארי לעזוב, ומערכת העיתון פרסמה כתבה שטייחה את הממצאים שהוא גילה. אך כמובן לא העורך ולא מערכת העיתון סיפקו אף הוכחה או עדויות לכתבת הטיוח שפרסמו, ולאחר שווב עזב את המערכת חלק נכבד מדבריו אושש בידיי ועדת הסנאט של ג’ון קרי (ועדת הטיוח יותר נכון). הסוף של הסיפור הוא אפילו יותר טראגי, גארי ווב התאבד ב-2004. למרות שכל העדויות מראות  שהוא ככל הנראה נרצח (הוא נשאר בחיים די הרבה יחסית למישהו שחשף פרשה כל כך גדולה). על פי הגרסה הרשמית גארי ירה לעצמו בפנים עם רובה, דבר שהוא נדיר מאוד בפני עצמו. מסקנת חוקר המוות של גארי ווב, רוברט ליונס, היא שהוא התאבד בעזרת שתיי יריות לראש דבר שהוא לא הגיוני כלל. בן אדם לא מסוגל לירות לעצמו בראש יותר מפעם אחת, לכן משרדו של החוקר ליונס הוצף בטלפונים של אנשים השואלים כיצד ייתכן שהוא התאבד כך. ככל הנראה הרצח של גארי תוכנן מכיוון שחברו קווין בות’, יוצר סרטים דוקומנטרים, התקשר ל”פריווי” ריקי שקיבל עזרה מגארי במהלך משפטו, והקליט את השיחה בה הוא מדווח לו על ה”התאבדות”. ריקי המום מעצם הבשורה, ולפי דעתו גארי נרצח מכיוון שכאשר דיבר איתו בפעמים האחרונות, ווב סיפר לו שעוקבים אחריו ומאיימים על חייו, ושהוא אפילו תפס אנשים שפרצו לו הביתה וברחו. הנה הקלטת השיחה עם ריקי רוס. ניתן להיכנס לדף שלם באתר של אלכס ג’ונס אשר מוקדש להפצת האמת לגביי מותו של גארי ווב, ניתן גם לשמוע תוכנית שלמה שהוא הקדיש לנושא ברדיו בו הוא מראיין בין היתר את סלה קסטיליו, ועוד אנשים המדברים על הרצח.

לעוד מידע בעיברית על הנושא מומלץ מאוד להכנס לאתר של “ברכה גולשת” ולקרוא את הפוסט שלה על גארי ווב, ואפילו פוסט שהיא פרסמה כאשר התאבד, אומנם לא כתוב שם על כך שככל הנראה נרצח אבל כן תוכלו לראות שגם שם מדווח שהוא מת משתי יריות באזור הראש. למי שרוצה ממש להכנס לכל החקירה והעדויות של הפרשה אותה חשף גארי ווב מומלץ להיכנס לאתר המוקדש לסדרת הכתבות שלו שגם כן נקרא “הברית החשוכה”. עוד אתר שמומלץ לבדוק בנושא הוא העמוד של GNN (רשת חדשות הגרילה) אשר מוקדש לגארי ווב. ולסיום עמוד המאגד כמות ענקית של מסמכים ועדויות הקשורים לפרשה. 

הנה רק קטע קצר ומעניין מתוך האתר של ברכה גולשת על גארי ווב:

התחקיר של ווב לא רק חשף את מעורבותו של הסי.איי.איי בהפצת קראק בארה”ב בשנות ה-80. הוא גם העמיד במבוכה גדולה את ה”אל.איי טיימס”, שפירסם שנתיים קודם לכן כתבת פרופיל גדולה על אחד מגיבורי הסיפור, ולא עלה על העובדה שהאיש, סוחר קראק במקצועו, עובד בחסות הסי.איי.איי.

ה”טיימס” גייס צוות של 25 עיתונאים כדי להפריך את ממצאיו של ווב. התחקיר של אותו צוות העלה בסופו של דבר עובדות נוספות שרק הרחיבו את טענותיו, והסי.איי.איי אף נאלץ להודות בחלק מהן. אבל ההכפשות האישיות נגד העיתונאי עשו את שלהן והבוס של ווב, עורך ה”סן חוזה מרקורי”, החליט לפטר אותו.

גארי ווב (1955-2004)  גיבור אמיתי של העיתונות, יהי זכרו ברוך.

גארי ווב:

_40132524_gary_203.jpg

ככל הנראה הסחר בסמים הקשים (הרואין, קוקאין וכו’) הוא דבר המוכר לסוכנות הביון המרכזית (CIA), כנסו לקטגוריית הסמים באתר או שתבדקו את הכתבות הקשורות בסוף כתבה זו בשביל לראות את מעורבות הסוכנות בסחר בסמים גם עם אזור “משולש-הזהב“, קולומביה, ואפילו בתוך שטח ארה”ב עצמה. ככל הנראה זה דרך בשביל הסוכנות לממן את הפעולות הלא חוקיות שהיא מבצעת בכל העולם.

לכתבה המקורית בקונספיל הישן

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. פרומיתאוס 2008-10-06

  צריך לזכור שאפגניסטן תמיד הייתה עיניין גדול של האימפריות בגלל שרוב ייצור הארואין והאופיום העולמי מיוצר שם גם בן לאדן הקים צבא וקיבל נשק כדי להגן על המתאים של הפרג ולהישתלט על כל הייתר הרואין הוא כלי שגם מחסל ומצמצם אוכלוסיה גם יכול לפגוע בכל אוכלוסיה בכל מדינה שיציפוהה בסם הקטלני גם חברות התרופות חייבות אופיום בכמויות עצומות בקנה מידה עולמי שוב הכסף משחק לידי שליטינו הסמויים והאכזריים

 2. מוטי 2009-11-13

  שלום לכולם!

  תעשיית הסמים מפרנסת המון אנשים "חוק" (שנועד אותך למחוק)
  אנשי חוק ממנקה בבית סוהר ועד לשופט ותובע מחוזי
  להריץ כמה שיותר תיקים במערכת בשביל להצתדק על קיום הגוף של "האכיפה"
  נהיה LAW FORCEMENT… מבינים?

  איך אלפי סוגי סמים שנמצאים בתעשיית התרופות כן בסדר
  ורק כמה שעושים טוב אסורים כל כך !?

  פשוט לכלוך ! פשע אלים! עם כוח ותקציבים אדירים! זה החוק בתעשיית החוק לגבי סמים

  יכלו בקלות למסד את התופעה ולהוזיל ולצמצם נפגעי סם ל כמעט אחוז אפסי.
  ולמגר את המחתרת ואת הסוחר!
  אבל לא בחרו בזה … מעניין למה?

  אנשים ישנים בעמידה! מעסיקים אותם ומתישים אותם והם לא יכולים לחשוב בכלל
  אוף
  אשמח אם תצרו קשר
  ונוכל לעשות שינוי!
  PEACE&LOVE

 3. מוטי 2009-11-27

  שלום לכולם!

  כל התופעה נוצרה בעקב הפיכת התופעה ללא חוקית!
  בגלל החוק – 1. יש טעויות לפעמים וערבוב חומרים
  2. המחיר יקר! באשמת החוק בגלל סיכון!
  3. החוק פוגע יותר התופעה עצמה!
  4. החוק נהיה תעשיית חוק בנושא! (הרבה אנשים מתפרנסים על חשבון פגיעה ופתיחת תיקים לחפים מכל פשע!)

  אני מדבר על MDMA בפרט!
  הוא לא ממכר!
  דר שלוגין שיהיה בריא צרך אותו בכמויות אדירות ולא קרה לו כלום!
  אנשים מתים גם מאלרגיה לפול- או מניפלה מסוס או כל סיבה! אז מה ! אסור לנצל כל פגיעה קלה ולהכליל איסור על כולם!!

  וחוץ מזה כל עוד המשתמש לא פוגע באף אחד אין להם שום זכות לפגוע בו!

  ובכלל אבסורד! יש מעבר לדפלק! בבתי מרקחת אלפי חומרים כימיים חוקיים
  למה להנות אסור?

  אלכהל יותר גרוע ובטח שסיגריות!

  תפסו טרמפ תעשיית החוק!

  מה עושים?

  MDMA צריך להיות חוקי
  למי זה מפריע!

  אם יהיה חוקי לא יהיה יותר סוחר ועולם תחתון ! יהיה צמצום נזקים של מאות אחוזים
  אנשים לא יפגעו לא מהחומר הזה ולא מהחוקים הקשים שהצמידו לזה
  וזה גם יהיה זול! אם ישווק ויישלט על ידי מערכת כלשהי!

  למי אכפת בכלל אהה? הכל מכור לכסף בעולם של ימינו

  PEACE&LOVE

 4. lloyd 2009-11-27

  כן אבל בכתבה הזאת ספציפית מדובר על קראק… תאמין לי שקראק זה לא דבר טוב, אפילו שזה סם לא חוקי.