ניסויים רדיו אקטיביים בישראל

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

“שואת ילדי הגזזת גבתה יותר קורבנות מכל מלחמות ישראל ביחד…”

זהו ציטוט מתוך סרטם של דוד בלחסן ואשר נחמיאס “ילדי הגזזת” אשר שודר כבר בערוץ 10.

מתוך “וואלה”:

הסרט מגולל את סיפורם של 100 אלף ילדים, עולי צפון אפריקה, שנשלחו בתחילת שנות החמישים למחנות ריפוי, שם בוצע בהם ניסוי רפואי אשר במהלכו נחשפו לקרינה רדיואקטיבית במשך שעות ארוכות. בזמן שבארצות הברית ובשאר חלקי העולם המערבי חל איסור גורף על שימוש בקרני רנטגן לזמן ממושך, חיפש משרד הבריאות הפדרלי, שנאלץ להפסיק את המחקר בהשפעות קרני הלייזר על חולי הגזזת, מקום בו ניתן להמשיך את הניסוי באין מפריע. ישראל הצעירה והעניה היתה כתובת נוחה לביצוע ניסוי רחב היקף במחלת הגזזת עבור האמריקאים. המתווך הישראלי של העסקה היה חיים שיבא, מנכ”ל משרד הבריאות בשעתו. שיבא, שהתנגד לעליית יהודי מרוקו בתואנה שאלה עלולים להביא איתם נגיפים ומחלות מדבקות, תיאר את משימתו כ”מסע צלב למיגור נגע הגזזת”.

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית:

קרקפת של חולה גזזת

המחלה מופיעה על העור, על הקרקפת, על השיער ולעתים גם בציפורניים. התסמין העיקרי של המחלה הוא הופעת כתמים אדומים דמויי טבעת הגורמים לעקצוצים. הכתמים הם לעתים קשקשיים.
מחלת הגזזת מדבקת מאוד, ומועברת על ידי מגע ישיר של גוף החולה עם גופו של אדם בריא. הטיפול במחלה הוא טיפול תרופתי של תרופות נוגדות פטריות. התרופות ניתנות דרך הפה או על ידי מריחתן ישירות על העור החולה.

הגזזת בישראל

בישראל פרצה בשנות ה-40 וה-50 מגפת גזזת שהתפשטה במהירות, בעיקר בקרב ילדי העולים, עקב צפיפות ותנאי תברואה לקויים. הגזזת טופלה אז בין השאר באמצעות הקרנות רנטגן. טיפול זה גרם אצל חלק מהחולים לסרטן או לגידולים שפירים (מנינגיומות) על קרומי המוח. בשנת 1994 חוקק החוק לפיצוי נפגעי גזזת, שעל פיו מפוצים חולים ושארי בשר שלהם, שטופלו כנגד גזזת בהקרנות בין 1 בינואר 1946 – 31 בדצמבר 1960 וחלו בעקבות זאת במחלות.

“ילדי הגזזת”, סרט דוקומנטרי על הפרשה שנכתב והופק על-ידי דוד בלחסן ואשר נחמיאס הוקרן בוועדת הבריאות, העבודה והרווחה של הכנסת (ב-24 בנובמבר 2003), הסרט זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, והוקרן בערוץ 10.

על פי הסרט, הילדים נלקחו מהוריהם למחנה ליד חיפה בטענה שהם “יוצאים לטיול”. שם הילדים קיבלו קרינה חזקה פי 35000 מהמקובל וסבלו משורה של טיפולים מזיקים ומשפילים. חשיפת בן אדם לכמות קרינה זו הייתה בלתי-חוקית בארצות הברית באותו זמן, אפילו במסגרת נסיון. ד”ר חיים שיבא גייס 300 מיליון לירות מארצות הברית לפרויקט, בזמן שתקציב הבריאות של מדינת ישראל היה רק 60 מיליון לירה לשנה.

השאלה הגדולה כאן היא למה שארה”ב תשקיע כל כך הרבה כסף בניסויים רדיו אקטיביים בתוך ישראל? יכול להיות שזהו עוד אחד מהניסויים אותם בדקו נאצים מהסי.איי.איי? זה לא יישמע מפתיע למי שכבר שמע על פרוייקט”מ.ק. אולטרה”.

עוד על ילדי הגזזת מתוך “אתר התחקירים של ישראל”.

עוד נספר בזהירות על פרשת ילדי תימן, נושא המסוכן לדבר עליו בארץ שגבה מספר קורבנות. בספרו של ברי חמיש “הצילו את ישראל” מסופר על פגישתו עם עוזי משולם במסגרת חקירה של פרשת ילדי תימן. הטענה היא שגם באותם ילדים חטופים השתמשו בניסויים רדיו אקטיביים בלתי חוקיים אשר נעשו גם כן בחסות האמריקאיים, ולמי שזה נשמע מפוקפק, שימו לב למלחמה הסודית המנוהלת כנגד עוזי משולם ומשפחתו:

https://youtu.be/9sCFIMMC07M

לכתבה המקורית בקונספיל הישן

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. רועי עם הגזזת 2008-04-22

  נקמת ילדי הגזזת
  http://www.gazezetmovie.com

 2. » האם יגאל עמיר עבר תיכנות תודעתי? – קונספירציות ישראל 2008-11-16

  […] למה? מכיוון שבארץ בשנות החמישים נלקחו ילדים תימנים לניסויים רדיואקטיביים אשר גבו יותר קורבנות ממספר קורבנ

 3. טלי 2009-09-15

  אני ילדה בת 18, גדלתי בישראל כל חיי ואהבתי את הארץ, אני נורא ציונית, ברגע זה אני באהר"ב עושה טיול לפני הצבא, לפני כמה ימים גילו לדודה שלי סרטן בראש , במוח, אבא שלי , ושתי אחים שלי נלקחו לשם, לניסויים האלה, ועכשיו בגלל זה יש לדודה שלי סרטן קשה בראש, אבא שלי היה בן 8 כשלקחו אותו לשם, מהבהלה שהייתה שם, הוא ברח, שני אחים שלו עברו את הניסויים, עד היום שלושתם לא דיברו על הטראומה שעברו שם – ואני רוצה להבין רק דבר אחד – עכשיו אחרי שזה נתגלה לי איך אני מסוגלת לחזור לארץ ולשרת את המדינה הזאת?? פרשה מזעזעת, הם עוד ישלמו על מה שהם עשו לאבא שלי ולאחים שלו!! טלי.