December 16, 2021, 6:50 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

החוקים הרודניים של הממשלה החדשה והטכניקות של האקסלי.

"לא יהיה בבעלותכם דבר, ואתם תהיו מאושרים״
כך שווק ה״איתחול הגדול״ בסרטון הפורום הכלכלי העולמי של האליטות. זה משפט אחד שאולי מגדיר בצורה הטובה ביותר את החזון הדיסטופי של אלדוס האקסלי ב״עולם חדש מופלא״. הספר מנסה לעורר את האנשים שמודעים לסכנת הרודנות, כי היא תגיע בתצורה שתגרום להם דווקא לאהוב אותה, צורה שמאוד מתאימה לחברה הפוסט-מודרנית דקדנטית של ימינו.

דמיונות רבים בין ספרו של האקסלי לימינו. ״בעולם חדש מופלא״ ההריון אסור, ילדים נוצרים רק במעבדה, ומילים כגון "אמא" או "אבא" נחשבות גסות. צעדים אלה כבר זוחלים אלינו דרך תרבות הלהט״ב שמשנה את השפה הרואה במילים אבא ואמא מילים גסות שמעליבות משפחות, והתפיסה חודרת למוסדות המדינה שמשנים את המילים ״אבא״ ו״אמא״ ל״הורה1״ ו״הורה2״. הרבייה כבר נעשית ללא אמא בתהליך הפונדקאות המפצל את הביצית מאישה אחת, ולוקח את הרחם להשכרה מאחרת, מה שמותיר את ילד ללא אם. כמו כן רחם חוץ גופי תעשייתי כבר נמצא בהליכי פיתוח מתקדמים.

מוסד הנישואין גם איננו קיים בספר, וניתן לראות אותו מתפורר בעקבות התפוררות התא המשפחתי המורחב שעל פי כל נתון הוא הסביבה הטובה והבריאה ביותר לגדל בו ילדים. ילד ללא הורים, בסופו של יום הוא ילד של המדינה. בספר המדינה מעודדת קיום יחסי מין לצורך הנאה בלבד וריבוי בני זוג המתחלפים בתדירות גבוהה, גם דבר המאפיין מכורח הדברים את תרבות הלהט״ב ונמצא בעלייה בעקבות אפליקציות ההיכרויות. פה גם כן עולה הרעיון של שליטה באנשים דרך הנאות והיכולת לגרום להם לאהוב את השיעבוד שלהם למערכת, שכן בעולם חדש מופלא, החינוך והקצאת המשאבים היא בידי המדינה בלעדית.

אך גולת הכותרת של השליטה הממסדית המתוחכמת באה לידי ביטוי בסם נטול כל תופעות לוואי בשם ״סומא״. הסם מעלים כל קושי או אי שביעות רצון אצל האזרחים ואף מחולק להמונים בעידוד הממשל. הסומא גם משמש כאמצעי ל״פיזור הפגנות״הפרות סדר. עם הסומא אנחנו רוצים להגיע לימינו.

שלושה חוקים מקדמת הממשלה בימים אלה שעושים קפיצה גדולה אל עבר משטר רודנות חסר מעצורים בארץ.

1. יועמ״ש יוכל להפיל כל ראש ממשלה שלא פועל לפי התכתיבים הפוסט ציונים של הפרקליטות על ידי כך שיוכל לרשום כתב אישום תפור. טרנזיטיבית, ראש ממשלה עם כתב אישום, על פי החוק, לא יוכל לכהן. ככה תופסים בגרון מיד כל מועמד נבחר על ידי הציבור ומאלצים אותו להשמע לכל תכתיבי היועמ״ש.

2. נהיה המדינה המערבית הראשונה בעולם לחוקק חוק לצנזורה ברשת. שופט מחוזי יוכל להורות להוריד תכנים ברשתות החברתיות ובאתרים. כח מופרז. אם יש תוכן מסית לאלימות ו/או שיכול לפגוע במישהו, או שיש בו לשון הרע, יש את הכלים להתמודד עם כך כיום בלי קשר לאם המסר נמצא במרשתת או בכל מדיום אחר. החוק עצמו מעביר סמכות חסרת מעצורים לרשות השופטת.

3. חוק המאפשר לשוטרים להכנס לביתם של אזרחים ללא צו.

שלושת החוקים הללו מקודמים על ידי ״תקווה חדשה״ של איש הדיפ סטייט גדעון סער. אך יש עוד רפורמה מאוד גדולה שהמפלגה שלו מקדמת אשר באה בחבילה אחת עם החוקים האלה, וזאת רפורמת הקאנביס. כאן נכנס הסומא של האקסלי בימינו. אם אתם חושבים שקאנביס חופשי לא ישנה ממש משהו בתרבות ובהלך רוח של האזרחים, תחשבו שוב.

אוסטרליה ידועה בתור המדינה המחמירה ביותר באמצעים של להתמודדות עם הקורונה. מדיניות האפס הדבקות של אוסטרליה הפכה את המדינה לבית כלא אחד גדול בו לאנשים אסור לצאת מהבית לתקופות בלתי נגמרות, עם אכיפה מאוד קשוחה, ומספיק אדם אחד מאומת כדי להחיל את האמצעים הדרקונים. ומה מסתבר? לא במקרה, צריכת הקאנביס בעלייה מטאורית באוסטרליה. 2020, שנת הסגרים היא גם השנה שבה החלה הליגליזציה.

בעתיד נרחיב על הנושא היסטורית. בעבר הקאנביס והאופיום היו סם המאפיין יותר חברות חקלאיות בעלות פולחן אלילי נקבי, ועל כן גם בעלי מאפיינים דקדנטים. ניתן היה להפיק אותו בכמויות גדולות בחקלאות, ולצרוך אותו הרבה, כאשר היית השפעה מאלחשת, מרגיעה וממכרת פסיכולוגית. סמים אחרים המאפיינים יותר תרבויות של ציידים לקטים פטריארכלים, היו פטריות קסם למשל, ועצי השיטה שנמצאו על ידי נוודים במדבר או ביערות הגשם. חוויות של אנתאוגנים אלה היו יותר חזקות ולא ממכרות. הם קיבלו מימד רוחני ודתי יותר שגם הכין למלחמה וגם חיזק את יכולת העמידות והלכידות החברתית.

גילוי נאות: כותב המאמר מאוד אוהב מריחואנה, אך אינו משלה את עצמו שהדבר אינו מגיע עם מחיר שיש לדון בו.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *