October 22, 2021, 7:47 am

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

התובע הכללי גרלנד מאשר שהיועץ המיוחד ג'ון דורהאם "עדיין בפעולה" בחקירת מקורות חקירת הקנוניה טראמפ-רוסיה

במהלך העדות אתמול בפני ועדת המשפט של בית המחוקקים, נשאל גרלנד לגבי סטטוס החקירה של דורהאם שנמשכת שנים רבות.

גרלנד העיד כי היועץ המיוחד "עדיין בפעולה". "אני חושב שאתה יכול להניח שהתקציב שלו אושר". "בדרך כלל איננו נותנים הצהרה על הדברים האמורים." גרלנד הוסיף: "היית יודע אם הוא לא היה ממשיך לבצע את עבודתו".

כזכור, התובע הכללי לשעבר ביל בר מינה את הפרקליט מקונטיקט ג'ון דורהאם ב-2019 לחקור את מקורות החקירת ״הקנוניה הרוסית״ המקורית של ה- FBI, או בשם הקוד שלה ״הוריקן קרוספייר״, – שהחלה ביולי 2016, ונמשכה דרך מינויו של היועץ המיוחד רוברט מולר במאי 2017 – זמן קצר לאחר שמולר סיים את חקירתו של שנים ארוכות בנושא האם הקמפיין טראמפ שיתף פעולה או תאם עם הרוסים להשפיע על הבחירות לנשיאות 2016.

חקירתו של מולר לא העלתה כל עדות לקנוניה פלילית או לתיאום בין קמפיין טראמפ לבין גורמים רשמיים ברוסיה במהלך הבחירות ב -2016, אם כי השאלה אם טראמפ שיבש הליכים נותרה פתוחה בדו"ח הסופי.

באוגוסט 2020 האשים דורהאם את עורך הדין לשעבר של ה- FBI קווין קלינסמית' בהצהרה שקרית -התיק הפלילי הראשון הנובע מחקירתו. קלינסמית' הופנה להעמדה לדין על ידי משרד המפקח הכללי של משרד המשפטים, מייקל הורוביץ, שערך חקירה מקבילה משלו בנושא ״הקנוניה הרוסית״.

באופן ספציפי, הורוביץ האשים את קלינסמית' בעריכת שינוי בדוא"ל בנוגע ליועץ קמפיין טראמפ לשעבר קרטר פייג' כך שהוא יוצג כ"אינו מקור" עבור סוכנות ממשלתית אחרת. פייג' טען שהוא מקור של ה- CIA. משרד המשפטים הסתמך על קביעה מזוייפת של קלינסמית׳ כאשר הגיש בקשת חידוש שלישית ואחרונה ב- 2017 להאזנה לפייג׳ על פי חוק מעקב מודיעין זר (FISA).

התובע בר, לפני שעזב את ממשל טראמפ בדצמבר, מינה את דורהאם כיועץ מיוחד להמשך חקירתו במהלך כהונת ממשל ביידן.

בהיקף מנדט החקירה בר קבע כי דורהאם "מוסמך לחקור האם פקיד פדרלי, עובד כלשהו או כל אדם אחר או ישות הפר את החוק בהקשר לפעולות המודיעין, הביון הנגדי או אכיפת החוק המופנים לנשיאות 2016. קמפיינים, אנשים הקשורים לאותם קמפיינים, ואנשים הקשורים לממשל הנשיא דונלד ג'יי טראמפ, כולל אך לא רק ״קרוספייר הוריקן״ וחקירת היועץ המיוחד רוברט ס. מולר,ה-III."

בהתאם לקוד האמריקאי, היועץ המיוחד יפיק "דו"ח חסוי" והוא יורה "להעביר לתובע הכללי דו"ח סופי, ודוחות ביניים כפי שהוא מוצא לנכון בצורה שתאפשר הפצה ציבורית".

במהלך דיון האישור של גרלנד לתפקיד התובע הכללי, הוא אמר כי הוא לא רואה סיבה לכך שדורהאם לא ימשיך בחקירתו, והוסיף כי הוא "מאמין גדול בשקיפות", כשנשאל על פרסום הדו"ח הסופי של דורהאם. אבל גרלנד גם אמר שהוא ״יצטרך לדבר עם דורהאם ולהבין את המהות של מה שהוא עשה ואת אופי הדו״ח שלו".

המשנה לתובע הכללי ליסה מונקו, במהלך דיון האישור שלה לתפקיד, התחייבה גם לספק לדורהאם את המשאבים הדרושים להמשך חקירתו, שהחלה באביב 2019.

כיועץ מיוחד, דורהאם, עד כה, האשים רק אדם אחד – עורך דין הקמפיין של קלינטון, מייקל זוסמן – בכך שהוציא ביודעין הצהרות שווא ל- FBI.

כתב האישום נגד זוסמן אומר ששיקר לעורך הדין של ה- FBI ג'יימס בייקר כשהציג נתונים המקשרים בין ארגון טראמפ לשרת סודי שהתקשר עם בנק אלפא, שיש לו קשרים עם הקרמלין. כתב האישום מצביע על כך שדורהאם עשוי להרחיב את חקירתו כדי להגיש שוב אישומים נפרדים לזוסמן או לנאשמים נוספים.

https://www.foxnews.com/politics/special-counsel-john-durham-still-investigating-trump-russia-probe-ag-garland

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *