October 2, 2021, 10:18 pm

כיצד התרסקו בנייני התאומים

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

טראמפ התראיין לפוקס ניוז לגבי החיסונים, ובעוד קיואנונים ברשת נותנים קטע ערוך ומנסים להציג את טראמפ כמתנגד חיסונים, הדברים המלאים שלו חד משמעיים. יתר על כן נראה פעם נוספת שמלחמת הדיפ סטייט האמריקאי לא שונה ממש מזאת בארץ, שם כמו פה משווקים את הגל החדש כנגיף ״דלתא״ ולא קורונה, מעלימים את הכישלונות שם של ביידן ופה של בנט, ומגמדים את ההצלחות שם של טראמפ ופה של נתניהו.

כאשר נשאל טראמפ על חזרת התו הירוק, המסיכות, והחיסונים בארה״ב הוא עונה:

״ אני מאוד גאה בחיסונים, הם לא היו אמורים לקרות בין 4-5 שנים, כינסתי את הFDA, אף אחד לא מדבר עם הFDA כמו שאני מדבר, הם לא כל כך אוהבים אותי, אבל יש לנו חיסונים והם מצילים מליוני אנשים בכל העולם. אני חושב שיש לנו מצב כמו השפעת הספרדתית ב1917, אני באמת מאמין בזה, ואולי מאה מליון – חמישים מליון (היו מתים). אז אני מאוד גאה בחיסון, אני קיבלתי אותו, אני מאוד גאה בזה. באותו הזמן יש כל מיני אנשים שלא רוצים לקחת את החיסון, את יודעת, כשאני הייתי נשיא לא היית את הבעיה הזאת של אנשים שלא רוצים לקבל את החיסון, הם לא לוקחים אותו כי הם לא סומכים לא על ביידן ולא על הממשל שלו. כשאני הייתי נשיא, לא היו לך אנשים שמחאו נגד החיסונים, תזכרי כולם רצו לקחת אותם, והיינו מוציאים כמליון חיסונים ביום, הפגזנו. והוא(ביידן) עכשיו נשיא, והוא עושה עבודה נוראית עם וירוס הקורונה, והקורונה חזרה, אם זה היה קורה לי שזה היה חוזר… אני אומר לך, כשאני סיימתי את התפקיד, הקורונה היית מאחורינו, די נעלמה, עכשיו היא חוזרת דרך הדלתא. אבל אני לא יודע אם הייתי קורא לזה כך, אני רק קורא לזה הוירוס הסיני חוזר. אבל למה הוא עושה עבודה טובה? הוא עשה עבודה נוראית עם הסארס עם נגיף הh1n1, בדיחה מהעבודה, פתאום אומרים שעכשיו הוא עושה עבודה טובה… אני זה שעשה עבודה טובה, אני הבאתי את הציוד והחיסונים. תארי לך זה היה חוזר במשמרת שלי, ברמה שזה עכשיו, התקשורת היית הורגת אותי, פשוט לא מדברים על זה.״

אחרי זה הוא נשאל מה דעתו על כך שיש מחוסנים שנדבקו?

״הם יהיו חייבים לחשוף זאת. יש חיסון שעובד טוב יותר. חלק מהחברות האלה, לא אומר מי, הם שולטים בFDA. ברור שזה לא J&J. ברגע שעצרו את החיסון הזה, הם עשו את זה ללא סיבה, אף אחד לא יודע על החיסון הזה, כל מה שיודעים שעצרו את זה מאיזו סיבה, אולי זה ייפגע בי. ואז התחיל כל העניין של אנשים שלא רוצים לקחת את החיסון. אני בעד שאנשים יקבלו את החסיון, ובעד שיהיה לאנשים את החירות שיעשו מה שרוצים לעשות. זה מצב ממש מביש. עכשיו דבר נוסף, כאשר יש לך את החיסון, ורק חלק קטן מהם נדבקים, אם הם נדבקים, הם מחלימים הרבה יותר מהר, והמחלה לא קשה כמו ללא מחוסנים. סנטור לינדסי גראהם כדוגמא אמר שלולא היה מתחסן הוא היה מת״

גם פה בארץ בנט דיבר על אי יעילות החיסון בתחילת המגיפה, ובהמשך דיבר ללא הרף שאנו במגיפת הדלתא, כאשר המשתמע מכך הוא שהחיסון לקורונה לא עוזר נגד הדלתא. בפועל הנתונים מראים את מה שטראמפ אומר, היעילות פוחתת בזמן כמו חיסון שפעת.

בעניין החיסון השלישי, הבוסטר, טראמפ נוקם בחברות שחיכו עד אחר הבחירות להודיע שיש בידייהם חיסון, זאת בזמן שלאורך הבחירות התעמולה אמרה שייקח כשנה יותר מהמשוער:

״יודעת? זה נשמע לי כמו מפעל כסף לפייזר. אם אתה איש עסקים אתה אומר, יודע מה? אולי ניתן להם עוד חיסון נעשה עוד מיליארדים. כל העניין משוגע. לא היית חושבת שנצטרך בוסטר. יודעת, כשזה יצא זה היה אמור להיות טוב לכל החיים, ואז זה היה טוב לשנה שנתיים, ואז ראיתי את הכתובת על הקיר, ראיתי את הדולרים בעיניים שלהם, יודעת המנהל של פייזר שהכריז שיש לו את החיסון ממש רגע אחרי שהבחירות הסתיימו״.

בארה״ב וישראל הגיעו למצב טוב מאוד, כאשר בארץ הוסרו כבר כל המגבלות וההדבקה היית אפסית בסוף כהונת נתניהו, וכעת שם כמו פה, הכל חוזר בגדול, ולא מאפשרים לחזור לשגרה. גם בפלורידה, אפילו שקיבלה במתנה מישראל כמויות עצומות של הידרוקסיכלורוקווין, ההתפרצות גורמת לדאגה רבה אצל דה סנטיס שקרא להתחסן. מעניין להעלות בתגובה את דבריה של סידני פאוול:

ואוו שמעתי מזמן שישחררו וריאנטים בפלורידה כדי להעניש את דה-סנטיס על כך שהגן על הזכויות החוקתיות של האזרחים שלו. האם זה למה הוא עכשיו דוחף חיסון שהרג מאות אלפי אנשים — יותר מכל החיסונים יחדיו?

פאוול, נראה שעורכת הדין של מייקל פלין, אשר הקיואנונים אוהבים לצטט, ירדה קצת מהפסים, וחבל כיוון שזה מכתים את העבודה שעשתה לחשוף את גניבת הבחירות בארה״ב. כרגע מתבצעת עבודה טובה מאוד בכל הבקרה(audits) של הליך ההצבעה, ונשמע שאוגרים שם ממצאים חשובים מאוד על מה שקרה בזמן הגניבה. פאוול יוצאת נגד אחד הדברים החשובים שעשה טראמפ במהלך הנשיאות שלו, וזה מניעת קריסת הסדר העולמי הישן בכך שדחף להבאת חיסונים יעילים הרבה הרבה לפני ששיערו שהם יצאו. על כך כתבנו לא מזמן.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *