October 19, 2021, 7:34 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

פרטים חדשים על אירוע Event 201:

שבועות לפני המקרה המאומת הראשון של COVID-19, קבוצה של פקידי ממשל מובילים, אנשי עסקים ומדענים התכנסו בניו יורק כדי לתכנן אסטרטגיות שונות לניווט הציבור במגפה קטלנית.

ב -18 באוקטובר 2019, הפורום הכלכלי העולמי, קרן ביל ומלינדה גייטס ומרכז ג'ונס הופקינס לביטחון בריאות אירחו את "איוונט 201"-"תרגיל מגיפה ברמה גבוהה", במהלכו מנהיגי העולם ערכו סימולציה של תגובות מדיניות שונות לתרחיש התפרצות מחלה עולמית.

משתתפי האירוע כללו את החוקר הבכיר של אוניברסיטת קולומביה, אבריל היינס, שהוא כיום מנהל המודיעין הלאומי האמריקאי; כריס אליאס, נשיא תוכנית הפיתוח העולמית בקרן ביל ומלינדה גייטס; ג'ורג' גאו, מנכ"ל המרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעתן; וסטיבן רד, סגן מנהל דאז לשירותי בריאות הציבור במרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

בפני המשתתפים הוצג תרחיש התפרצות מדומה של "נגיף קורונה זואוטי חדש" שהועבר מעטלפים לחזירים לאנשים, מה שמוביל לפנדמיה קשה.

המחלה מתחילה בחוות חזירים בברזיל, בשקט ובאיטיות בהתחלה, אך לאחר מכן היא מתחילה להתפשט מהר יותר.

"היא מיוצאת תחילה בנסיעות במטוסים לפורטוגל, ארצות הברית וסין ולאחר מכן למדינות רבות אחרות. למרות שבהתחלה כמה מדינות מסוגלות לשלוט בה, היא ממשיכה להתפשט לצוץ מחדש, ובסופו של דבר אף מדינה לא יכולה לשמור על השליטה ", נכתב.

במספר נושאים, איוונט 201 היה שונה מהמגפת בחיים האמיתיים- באופן הבולט ביותר בכל הנוגע לנסיעות וסגרים, מכיוון שאיוונט 201 לא המליץ על סגירה והתנגד במפורש למגבלות נסיעה. שימו לב שטראמפ בניגוד לזעקות של כל המומחים גם בזמן אמת, סגר את המרחב האווירי לסין.

"מדינות, ארגונים בינלאומיים וחברות תחבורה גלובליות צריכים לפעול יחד כדי לשמור על נסיעות וסחר במהלך מגפות קשות", סיכם איוונט 201 בהמלצותיו. "נסיעות וסחר חיוניים לכלכלה העולמית, כמו גם לכלכלות לאומיות ואפילו מקומיות, ויש לשמור עליהן גם במגיפה".

אך בנוגע לתקשורת, ההמלצות דומות לאלה של מגיפת COVID-19.

במהלך הסימולציה, למשל, אמר גאו כי "דיסאינפורמציה" התפשטה ברחבי סין ושאר העולם.

"יש מידע כוזב, ואנשים מאמינים שזהו מעשה ידי אדם-שחברת תרופות יצרה את הנגיף", אמר והוסיף כי היו "מקרי מוות בגלל מידע כוזב זה".

רד גם אמר שיש מידע כוזב הקשור לטיפולים.

"אנו רואים מקרים שבהם אנשים מנסים טיפולים המתיימרים להיות יעילים, אך למעשה מזיקים", אמר במהלך הסימולציה.

במהלך המגיפה המדומה, כמה מדינות נקטו בסגירת האינטרנט כדי לרסן פאניקה. אחרים עבדו עם חברות מדיה חברתית כדי לצנזר את מה שמדינות אלה ראו כמידע כוזב.

המשתתפים בסופו של דבר הביעו התנגדות להפסקת האינטרנט, אך הם הסכימו שממשלות צריכות לעבוד עם חברות המדיה החברתית כדי לשלוט בנרטיב.

מארגני האירוע נתנו המלצות דומות לאחר הסימולציה.

"ממשלות יצטרכו לשתף פעולה עם חברות מדיה מסורתיות ומדיה חברתית כדי לחקור ולפתח גישות זריזות נגד מידע כוזב", אמרו המארגנים. "מצידן, חברות התקשורת צריכות להתחייב להבטיח כי עדיפות למסרים מוסמכים וכי הודעות כוזבות יצונזרו, כולל באמצעים טכנולוגיים".

רד גם אמר כי הממשלה צריכה לעקוב אחר מדיה חברתית כדי להילחם בדיסאינפורמציה. "עם פלטפורמות המדיה החברתית, יש הזדמנות להבין מי רגיש, ובאיזו צורה, למידע כוזב. לכן, אני חושב שיש הזדמנות לאסוף נתונים ממנגנון התקשורתי הזה ", אמר רד, שפרש מאז. "בעזרת יכולת זו אנו יכולים לזהות מידע כוזב מהר יותר."

במהלך הדיונים ולאחריהם נחשף כי המגיפה המדומה גרמה ל -450,000 מקרי הדבקה ו -26,000 מקרי מוות בתוך חודש אחד, 10 מיליון מקרי הדבקה ו -660,000 מקרי מוות בתוך שלושה חודשים ו -65 מיליון מקרי מוות ב -18 החודשים הראשונים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *