October 19, 2021, 6:27 pm

הסרגל והמחוגה

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

טראמם מגיב לתחקירים של וריטאס

להלן השידור המלא שמקומות אחרים חותכים ממנו תשובות ערוכות.

מראיין: פרוייקט וריטאס. אני יודע שהיית מיודע בדברים שג׳יימס אוקיף ופרוייקט וריטאס עשו. הם הוציאו שלושה סרטונים מאוד מטרידים בשבועות האחרונים. אחד על הHHS, השני על הFDA, והשלישי על ג׳ונסון אנד ג׳ונסון שם שתיים מהעובדים של ג׳ונסון אנד ג׳ונסון אמרו שילדים לא צריכים לקבל את החיסון הזה. ראית? ואם כן מה דעתך?

טראמפ: ובכן הבעיה היא, כי אני חושב שג׳יימס נהדר, אבל הבעיה היא שתקשורת הפייק ניוז לא אוהבת להעלות אותו לשידור, הם מבטלים הכל כמו שהם מבטלים את תוצאות דו״ח האודיט המעולה באריזונה. ואני יודע שג׳יימס יצא עם זה, ושמעתי על זה חזק, אבל אתה לא שומע על זה ממש בתקשורת, כי הם לא מדברים על זה. ג׳יימס הוא מעולה, העבודה שהוא עושה. אבל התקשורת לא רוצה להוציא את זה החוצה, כי זה מוציא את ביידן רע, והם רוצים להגן עליו בכל מחיר, זה די מדהים האמת.

מראיין: אז ג׳ו בעד חיסונים בכפייה, ממש אומר שחברות מעל 100 עובדים צריכים לכפות את החיסונים על כל העובדים. אני יודע שאמרת זאת קודם, אבל אני רוצה ליישב את ההדורים, האם אתה תהיה בעד כפיית חיסונים על אזרחי ארה״ב?

טראמפ: זה לא הכרחי מסיבה אחרת. אתה יודע כשאני הייתי נשיא, אף אחד לא דחה את החיסונים, כולם רצו להתחסן, אבל עכשיו אף אחד לא רוצה להתחסן, ואני מאוד גאה בחיסונים, אני הבאתי אותם בפחות מ-9 חודשים, הם היו אמורים לקרות עוד 5 שנים. אז אני מאוד גאה בחיסונים. אני לקחתי אותם, אתה אולי קיבלת אותם, הרבה אנשים שאני מכיר קיבלו אותם. אבל אתה יודע, אתה לא יכול לקחת את החירות של אנשים. אני אומר את זה, כשאני הייתי נשיא, לא היית שום הססנות לגבי החיסונים, כולם רצו לקבל אותם. וחילקנו מליונים על גבי מליונים של חיסונים, וזה נוהל הרבה יותר טוב מהיום, ועכשיו יש מליוני אנשים מהססים וזה בגלל שהם לא סומכים על ביידן.

*ועכשיו המראיין לוחץ את טראמפ להתייחס לממצאי התחקיר של וריטאס*

מראיין: ובכן, ואני אומר את זה, אתה יודע, בעוד אני מעריך את התכנית שלך Warp Speed ושהוצאת את ההליך אל הפועל, החברות שממש מייצרות את החיסונים, זה מה שיש לאנשים בעיה איתו. אני לא לקחתי את החיסון, אני מאמין שזה הגוף שלי ובחירה שלי, אני מאמין שהמערכת החיסונית שקיבלתי מאלוהים תתמודד טוב יותר מכל דבר אחר, אך תופעות הלוואי שאנו שומעים עלייהם, תופעות הלוואי שהאחות שעובדת עבור הHHS שיתפה (מהתחקיר של וריטאס) ופוגעים ממש באנשים, התקשורת מבטלת את זה, הם לא רוצים שאנשים ישמעו על זה, הייתי רוצה לשמוע אם אתה מודאג מאותם תופעות לוואי המדווחים הרבה יותר, הרבה יותר בהרחבה עכשיו.

טראמפ: ובכן אני יותר חושש מהתקשורת המיינסטרים בגלל שאני חושב שהם כל כך מושחתים אם אתה רוצה לדעת את האמת. אני חושב שהחיסונים הצילו מליוני אנשים אולי עשרות מליוני אנשים בכל העולם, אני באמת חושב שהיה יכול לקרות פה עוד 1917 (השפעת הספרדית) היכן שאיבדו כמעט 100 מליון אנשים. אני חושב שזה היה יכול להיות משהו שהוא נוראי. אבל אני מאוד מודאג מחלק אחר בשאלה שלך בו אתה מדבר על תקשורת המיינסטרים, מכיוון שהם כן מטייחים, הם מטייחים הרבה דברים, וזה מתחיל להיות מאוד מסוכן. וזה מעולם לא קרה כמו שזה קורה עכשיו.

—–

לגבי התחקיר שוריטאס שחררו על פייזר, טראמפ התייחס בעקיפין ולא ישירות לעת עתה. הדבר הבולט שעלה בתחקיר היה דיבור על עניין יעילות החסינות הטבעית של מי שנדבק בנגיף הקורונה הסיני. טראמפ לאחרונה ששיתף פעם ראשונה כי התחסן בחיסון של פייזר פעמיים, נשאל האם יתחסן שוב, והוא דיבר על כך שהוא גם החלים וגם התחסן ואם יריגיש צורך ייקח גם בוסטר, אבל כרגע לא נראה לו. לאחר מכן בראיונות אחרים שב והדגיש את עניין החיסונות הטבעית שמתבסס על המחקר הישראלי שמצא שהחלמה יחד עם חיסון אחד בלבד (בערך כמו טראמפ) מביא לרמת חסינות הגבוהה ביותר, וגם החלמה לבדה מביאה לחסינות טבעית. המחקר הישראלי זה המחקר הגדול ביותר בנושא, עם הקבוצת הדגימה האקראית הגדולה ביותר שעבר ביקורת עמיתים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *