September 26, 2021, 10:42 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

רשת הריגול הישראלית, וממשל ביידן
בחודש יולי היקף פעולתה של חברת הריגול הישראלית הידועה לשמצה NSO , וקשריה עם בכירים לשעבר במערך המודיעין הישראלי, ובעיקר בוגרי יחידת 8200 נחשפו. באותה עת התברר שממשלת ישראל העניקה רישיונות למכירת תוכנת הריגול הידועה לשמצה 'פגסוס' לממשלות זרות, מיזמים עסקיים, ואף גורמים פליליים באמצעות NSO.
'פגסוס' ריגלה אחר עיתונאים, מדינות, ונבחרי ציבור ועמדה במוקד הסערה לאחר שמותו הטראגי של עיתונאי הוושינגטון פוסט ג'אמאל קאשוגי שעונה למוות בבניין שגרירות ערב הסעודית שבאנקרה, טורקיה זעזע את אמות הסיפין של ממשל טראמפ שנאלץ להגיב באופן רשמי לפעולותיה של ממשלת סעודיה. כשהתברר שתוכנת הריגול הישראלית היא זו שאיפשרה לעלות על עקבותיו, וכי תוכנה זו אף שימשה קרטלים מקסיקניים (שהוגדרו על ידי ממשל ביידן כישויות טרוריסטיות) ואף את ממשלת מרוקו לבצע מעקב אחר עיתונאים ערבים ודיסידנטים נראה כי הקלחת הגיע לנקודת רתיחה – נקודה שאפשר לומר כי יצרה משבר דיפלומטי כשהתגלה שאף הטלפון הסלולרי של נשיא צרפת בכבודו ובעצמו – עמנואל מקרון – הפך קורבן לתוכנה כחול-לבן.
הגילויים שפורסמו בניו יורק טיימס הובילו למסקנה כי לא פחות מ-600 פקידי ממשל ב-30 מדינות שונות הפכו מטרה של התוכנה הישראלית. בכך אור חדש הוטל על היקף רשת הריגול שפעלה באישור מדינת ישראל, כשלא אחת מדובר בבעלי-ברית מוצהרים של ישראל שהפכו למטרה.
אך עתה נראה כי רשת הריגול פעלה גם בחסות בכירים בממשל ביידן ובממשל אובמה לשעבר.
מסמכים פיננסיים שחשף גוף התקשורת העצמאי משיקגו "האינתיפאדה האלקטרונית" חשפו כי לא רק NSO פעלה באמצעות טכנולוגיה ישראלית כנגד ממשלת זרות אלה גם חברה נוספת בשם Anyvision שבה עבדה מזכירת העיתונות של הבית הלבן, ג'ן פסאקי.
החברה, בעלת בסיס בעיר חולון, יוסדה ע"י אילון אטשטיין ובראשה עומד עתה אבי גולן. המוצר – טכנולוגיית זיהוי פנים ביומטרית הניתנת להתקנה במצלמות רגילות.
לאחר שעזבה את תפקידה כיועצת תקשורת בכירה בבית הלבן של אובמה בשנת 2017, פסאקי במקביל לעבודתה כפרשנית ב-CNN החלה לעבוד כ"יועצת תקשורת למצבי משבר" בחברה הישראלית.
רגע השיא בקריירה הקצרה יחסית שלה בחברה השנויה במחלוקת שזכתה להשקעה של כרבע מיליארד דולר מקרן ההשקעות Softbank הגיע בשנת 2019 כשנחשף כי החברה מספקת לישראל טכנולוגיה צבאית לזיהוי פנים ביהודה ושומרון. לכך נוספו הגילויים כי נשיא החברה אמיר קיין, שעמד בראש מחלקת הביטחון של צה"ל, וראש המוסד לשעבר תמיר פרדו היו חלק אינטגרלי ממעגל מקבלי ההחלטות בדירקטוריון החברה, הפכו לסיוט יח"צ עבור פסאקי ועבור החברה שהפכה מותקפת בידי ארגונים בינלאומיים.
ממשלת ישראל לא הגיבה, והחברה בתגובה נאלצה להודיע כי היא מוכרת טכנולוגיות אך ורק רק לאומות דמוקרטיות עם רקורד מוכח של שמירה על זכויות אדם.
במקביל פרסמה החברה הישראלית בעלת בסיסים בסינגפור, לונדון וניו יורק כי היא שמה לעצמה לעיקרון שלא לעשות עסקים עם הרפובליקה העממית של סין ועם הפדרציה הרוסית. ההודעה פורסמה במטרה למזער נזקים ותוך ניסיון לבצע דמוניזציה של רוסיה כמובן. טקטיקת הדמוניזציה של רוסיה כתירוץ לכל פעולה עסקית-ממשלתית מפוקפקת הייתה לעזר לפסאקי הן כאן, והן בתפקידה בממשל הדמוקרטי של אובמה וביידן במהלך עבודתה בעבר ובהווה בבית הלבן.
אך הטקטיקה לא עזרה.
מיקרוסופט שהיתה המשקיעה המרכזית ב-Anyvision משכה את אחזקותיה בחברה ב-2020, והתובע הכללי של ארה"ב לשעבר אריק הולדר החל אף הוא בחקירה עצמאית של פעילות הסטארט-אפ מבלי כמובן לומר מילה בדו"ח המסיים שלו על קשרי החברה לבכירי מוסד לשעבר.
נכון לעתה היקף ועומק ההשפעה של צמד חברות הסטארט-אפ הישראליות טרם נחשף, קשריהן לביג-טק או לחילופין לסוכנים כפולים בממשלות עוינות או לגופי מודיעין מערביים ומזרחיים כאחד אף הוא לא נחשף – בטח שלא האפשרות כי ייתכן וטכנולוגיות אלה דלפו או הועתקו בידי שחקנים עוינים.
בכל הנוגע לפסאקי עצמה ככל הנראה תפקידה בניהול משבר היח"צ של 2019 בהחלט הכין אותה לעבודה תחת ממשל ביידן.
ממשל שאסון הגבול המקסיקני, ואפגניסטן בהחלט, עלולים להצריך כישורים עילאיים בניהול משברים ואסונות.
https://www.zerohedge.com/news/2021-09-24/financial-disclosures-reveal-white-house-press-secretary-jen-psaki-was-employed

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *