August 26, 2021, 8:27 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

על הכשרות והעבודה הזרה של Q חלק א'

היה זה שאול התרסי, מעמודי התווך של הנצרות שהכניס את הרעיון הטמא על חזרתו השנייה של ישו, ובעקבותיו בדורו ועוד הרבה אחריו אנשים חיו בתחושה שכל רגע מגיעה הגאולה עם חזרתו של ה״מושיע״ הנוצרי. יתרה מזאת ובעקבות יוחנן החוזה, נקשרה חזרתו של אותו ישו ביום דין בו כל הרעים משלמים את החשבון שצברו כל כך הרבה זמן, ומגיעים לקץ הימים וחידוש מלכות נצחית הגואלת את העולם כולו מהרוע.

חשוב רגע לעמוד על ההבדל בין תפיסה זאת לתפיסת המשיח ביהדות שהחלה באזור בית שני. עבור היהודים לא מדובר במישהו על טבעי, אלא באדם בעל שיעור קומה משושלת דוד שיעמוד בראשות ישראל ויקדם תיקון בעולם. הוא לא יגיע לעולם בדרך נס כמו ישו, והוא לא יעשה ניסים. יתרה מזאת הגעתו של המשיח אינה ניתנת לידיעה, ותמיד אומרים ״אף שיתמהמה אחכה לו״, כלומר העוקץ של הציפייה והדחק הפסיכולוגי שנוצר כאילו כל רגע הוא אמור להופיע איננו כפי שהוא נוכח במלוא העוצמה בנצרות.

לימים תפיסתם האפוקליפיטית, על טבעית, ודוחקת הקץ של פאולוס ויוחנן הגיעה לא פעם בגלים תחת קבוצות בנצרות הידועות כמילנריזם. ישנם מחקרים אף שמראים כיצד תנועות אלה השפיעו לא מעט על התפתחות השבתאות בציפיית המשיח שבסוף הגיע עם שבתאי צבי וכפירתו אשר לימים, על פי החוקרים כגון גרשום שלום ויעקב כץ, הפך לתנועה הרפורמית שעד היום באותו אופן מתחזה ליהדות בעוד היא מטמאת אותו ומנסה להרוס מבפנים (לפי תפיסתם המיסטית המעוותת, לרדת אל הקליפות, קרי הדת האורתודקסי, ולשחרר ניצוצות, כלומר לכפור בעיקר ולהרוס).

לא צריך לייפות את הדברים כאשר אפשר לאמר כי באהדתם העממית הנוכחת של טראמפ ונתניהו היה מרכיב של תפיסה משיחית בקרב חלק מהעם, אך שהתבטא באופן שונה בהתאם למסורת של כל אחד. בעוד ביבי היה סך הכל אדם, לכל היותר נצר לגאון מוילנה (יש הגורסים מזרע דוד) שבמאבק מתמד לעולם לא פוסק בולם את כוחות הגלובוליסטים מלטמא את מלכות ישראל ואף מביא תיקון מסויים לעולם בהעצמת כוחות פוליטים לאומיים פופוליסטים ימנים כמו במזרח אירופה ואף בקרב הרפובליקנים האמריקאים, תפיסת משיחיותו של טראמפ היית ניצוץ שהדליק את חומר הנפץ המיליניארי בקרב אמריקה הנוצרית השמרנית. בעוד טראמפ היה האב, עוקביו היו הבנים, רוח הקודש שבישרה ותיווכה בין השתיים היית קיו(Q).

קיו, ומי שדחפו אותו שנחשבו קרובים לממשל, כגון סידני פאוול ולין ווד, הפכו את ממשל טראמפ לספקטקל המבשר על קץ הימים, ״זה הולך להיות תנ׳כי״ הם אמרו. האינואנדו ורמיזות כאילו כל רגע יגיעו מעצרים של צמרת השחיתות בדיפ סטייט (אשר אכן קיים) נתפסו כמו סגירת החשבון שביום הדין, ״הסופה מגיעה״. בעוד המשיח היהודי נמצא בכח בכל דור ודור, ויכול לצאת אל הפועל ומתמהמה, הציפייה הפאולינית לבואו הבלתי נמנע של המושיע נחתמה באימרות ה״שום דבר לא יכול לעצור את שיגיע״, טראמפ ושיבתו השנייה של המשיח היא בלתי נמנעת, רק תשבו ותאכלו פופקורן.

הדחק הפסיכולוגי שיצרה המשיחיות הנוצרית חילחלה לעוקבי קיו, אך לא נתחמה רק בגבולות ארה״ב, היא אף גלשה כל הדרך עד לישראל. וכאן אנו מגיעים לענייני הכשרות של התנועה בקרב יהודים.

הלכות הכשרות של היהדות בכל הנוגע לבהמות מורות לאכול רק חיות העומדות בשלושה תנאים:
מפריס פרסה, שוסע שסע, מעלה גרה .
מפריס פרסה ושוסע שסע משמעם חיות עם פרסה שסועה, ומעלי הגרה הם… ובכן פשוטו כמשמעו.

מבין החיות הלא כשרות יש את הארנבת, השפן והגמל, שהם מעלים גרה, אבל לא מפריסים פרסה שסועה. אך יש חיה אחרת שאינה כשרה מסיבה אחרת והיא מעניינת אף יותר, היא משולה על ידי חז״ל לנצרות, החזיר. למה דווקא חזיר? כי מבחוץ הוא נראה כשר לגמרי, מפריס פרסה, שוסע שסה… אבל רגע, מבפנים הוא טמא, הוא אינו מעלה גרה.

כך גם תנועת הQanon במרחב הקונספירטיבי, בטח ובטח המפותח בארץ. לכאורה נראה שקיו כשר, כלפי חוץ הוא מציג חזות של לאומן פטריוט, במקרה זה אמריקאי, המדבר על הדיפ סטייט ומערכות ומעגלי ההשפעה שלו. אך ממבט קרוב יותר מבפנים אפשר לראות את הנצרות בוערת מבפנים עם מאפייני עבודה זרה הידועה בקרב הנוצרים.

מה היו המנטרות עלייהם חזר קיו פעם אחר פעם, שחסידיו חזרו עלייהם וחתמו איתם הודעות פעם אחר פעם? ״הסערה מגיעה״, ״זה הולך להיות אירוע תנכ׳י״, ״שום דבר לא יכול לעצור את מה שמגיע״, וכו׳ וכו׳.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.