July 19, 2021, 9:09 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

הגלובוהומו ינצח כי הימין מורכב מלוזרים מקצועניים חסרי כל הבנה היסטורית ופילוסופית.

כפי שהסברתי אמש הגלובוהומו דומה מאוד לנאצי.

הוא דומה בכך שכל מה שהרכיב את הנאצי ברמה האידאולוגית מרכיב גם אותו. רק שבעוד הנאצי פועל דרך קונקרטיות קאנטיאנית המוצאת אידיאל במדינה ההיגליאנית שבה החירות מכוננת על פי מעמדות בסגנון דרוויניסטי אצל הגלובוהומו המיסטיקה ההיגליאנית עצמה היא הקונקרטיות הקטגוריאלית של החומר שממומש באינדיבידואל.

אם לא הבנתם זה בסדר. גם בישראל היום לא הבינו.

הנאצי מבסס עצמו על גזע, מעמדות, ומיתוס האדמה, הגלובוהומו על גזע, מעמדות ומיתוס פוסט-קולוניאלי (אדמה משועתקת).

בלי קאנט, היגל, ומרקס לא היה היטלר באותה מידה שבלי פוקו, פרויד ומרקוזה לא היה גלובוהומו שהוא ההמשך הטבעי של ההפסד הגרמני המבטא עצמו בצורות שונות בתוך מדינות ליברליות. אם תרצו (ד"ש לטל קופל), הוא הנאצי השמאלני המגשים בהופכיותו את הקטגוריות שיצרו את הטראומה ששימשה ליצירתו.

ושוב, תודה לך גרמניה על שנשאת את הלפיד.

אך הגלובוהמו הוא לא רק שמאלני, שכן כמו שהפחד מהנאצי, שהפך אצל הגלובוהומו להתממשות הופכית של יסודות הדם הגזע המעמדות והפך מגדיר לסדר העולמי החדש של השמאל – כך הגדרה הפוכה זו על רקע הפחד מ"ההיטלר הבא" מגדירה את הימין.

יש רק בעיה אחת, בשונה מהשמאל שהופך את הפחד מהיטלר לכוח פוליטי פוזיטיבי, הימין פשוט עסוק בלהגיד "פה לא היטלר" – מלבד כלכלה חופשית (זה לא יעזור מול סין), אין לו לוק, פיין, ג'פרסון או סידני. האמת הוא לא יודע מי זה סידני. ולכן חוץ מדניס פרגר, ותרגומים עלובים לויקטור דייויס הנסון שהוא היסטוירון קלאסי הכותב על היסטוריה מודרנית (מביך), הימין הישראלי, ברובו המוחלט נראה כמו עדר כסילים – ממכון שלם ועד ערוץ 20.

אתם ריקים למוות.

הגלובוהומו חכם מכם.

הוא מפנים את טראומת 1945, ויוצר ממנה הנגדה המבצעת העלאה של המומנטים הראשוניים לה.

הימין רק חרד ממנה ומבטא את החרדה הזו בציניות בסגנון העורך הזמני של מדור הדעות של ישראל היום.

ואז חוזר לצורה חיוורת של שמרנות-ליברטריאנית מסיסה ונטולת כל משמעות בעידן המחשב וזאת בשל אימה להיות מזוהה עם כל לאומיות שאינה דיסקורסיבית.

פשוט אין טסטוסטרון.

הימין הישראלי אפולוגטי וטיפשי שכן על רקע פירוק הלאומיות הדת והמגדר כל מה שהוא מסוגל לומר הוא – "אני לא נאצי, הפרוגרסיבים משוגעים, שמרנות זה טוב".

הימין שלא מזהה את היפוך הנאציזם בצורותיו המרקסיסטיות, ההיגליאנית והקאנטיאניות, לא מסוגל למפותן ולאמוד על התממושתן במחשבת פוקו, מרקוזה ואדורנו, ושסתם צורח כמו אדם מוכה תסמונת טורט "אסכולת פרנקפורט", "דור שנות השישים", ימין פאתטי שכזה בעל חוסר יכולת לבצע סינתזה מפגר ב-45 שנה לפחות אחרי השמאל שכבר ביצע העלאה מרשימה לנאציזם תוך שימוש במסגרת הליברלית ובינתיים הימין הפרימטיבי ברמה האינטלקטואלית (מלבד אני ועוד כמה מעטים בישראל) עסוק בלהגיד שהוא לא נאצי.

באמת תודה. וביבי וכסף ושלום עם סעודיה. ואתם לא תהיו יהודים בעוד דור וחצי בארצכם טמבלים יקרים.

לכן 'ישראל היום' כה חלש.

לעורכיו אין יכולת הסברית, או יכולת לדבר לציבור בצורה מכוננת, או סמלית את תהליכי העומק שהציוויליזציה עוברת – את מיתוס היטלר הקיים בשפת הכוח של פוקו תוך היפוך תורת המעמדות של מרקס לזהויות גזעניות בעלות קטגוריאליות פוסט-קולוניאלית. אין להם את השכל לחבר את הנקודות ולרקוד.

הנקודה האמיתית אצלם היא הפחד והאין-אונים.

השמרנות מפחדת מכך שאין לה יכולת להעביר מבנה פוזיטיבי בעידן המחשב שהוא לא אפולוגטי וזה משום שהשמרנות מתכחשת גם לכוח המנהיגות הכריזמטית (או שהיא מבטאת אותו בהתנצלות צינית וכאילו מתוחכמת על "לאומיות חיובית") או שהיא עדיין משקשקת מהמחשב (ביטקוין) שיהרו את מקיוואלי ופילמר.

הימין האמריקאי אבוד בשל העובדה שהנצרות שלו אינה פוריטנית (ולכן מבוססת על אינטלקט נמוך), דומה כרגע למסד הרעיוני בימין הישראלי. בעצם אין הוגים יהודים ימנים חכמים חוץ מטאוב.

כל היתר הם עובדי אלילים/טקסים/בכיינים/מסורתיים דמיקולו שלא מסוגלים לעצור את הפרוגרס ושלא חיים שכל. לא פלא שמחריבי הציוויליזציה בשמאל רואים בהם עדר פרימיטיבי.

באמת לוקח להם יותר זמן לחשוב על פתרונות להלם האובייקט הגרמני של המאה ה-20 שהפך לסטרוקטורת המציאות הלשונית והמדינית במקביל לעליית סין.

אבל אולי אלה דברים אחרים שקרו? האמת זה לא משנה. גם אם אני טועה לחלוטין, זה לא שהם ראו משהו אחר. אז קחו את זה.

הימין משקר כשהוא מתלונן שהשמאל מנפץ ערכים, ומבצע דמוניזציה ללאום, הרי שזו אינה הבעיה.

הבעיה היא שאין לו יכולת להעמיד תגובה רעיונית שאינה פאשיסטית או לאומנית מבלי לפחד להפוך למה שהימין לא מבין שהשמאל הפך.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *