June 17, 2021, 5:53 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

קבוצת צוקרברג העבירה סכומים בהיקף של 6 ספרות לשותף של המעבדה בווהאן, שתמכה במחקר ה gain of function לחימוש נגיף הקורונה.

יוזמת צ'אן-צוקרברג – קבוצת המימון שמאחורי רוב השינויים הבלתי חוקיים בבחירות של 2020 – תרמה כמעט חצי מיליון דולר לאוניברסיטת צפון קרוליינה, צ'אפל היל. האוניברסיטה מחשיבה את המומחה דר' ראלף באריק שמשתף פעולה עם המעבדה בווהאן שבסין ותומך ניסויי gain of function – חימוש הנגיף כך שיוכל להדביק בני אדם, בתור החוקר הראשי שלהם.

פרופסור באריק מאוניברסיטת צפון קרוליינה בצ'אפל היל (UNC) – אשר השתתף גם בכנסים במכון ווהאן לווירולוגיה ומתואר על ידי המעבדה של "אשת העטלף" הסינית בתור "השותף הוותיק שלה" – קיבל את המענק ממייסד Facebook מארק צוקרברג וקבוצת הפילנטרופיה שלו ביולי 2020.

"יוזמת צ'אן צוקרברג (CZI) העניקה לאחרונה מענק של 433,000 דולר ל-UNC עבור ציוד מעבדה שיאיץ את המחקר כדי לטפל במגפת COVID-19", כך פורסם בהודעה לעיתונות. "מענק זה מייצג שיתוף פעולה חדש בין הארגון הפילנתרופי CZI ו-UNC בחוף המערבי בחיפוש אחר פתרון גלובלי למגיפה", בהמשך מפורט כיצד נעשה שימוש במענק:

המענק מכסה את הרכישה של "מטפל בנוזלים" — זרוע רובוטית שיכולה להעביר נוזלי פיפטה הרבה יותר מהר ומדויק מאשר בני אדם יכולים באופן ידני — ומכשירים נלווים, כולל רובוט אחר שמזהה חלקיקי וירוס פעילים בדגימות ומכונה לריצוף RNA. יחד, כלים אלה מגדילים את קצב בדיקת התרכובות פי 20.

המענק עזר לכאורה לייצר מחקר-שכרגע ממתין לביקורת עמיתים-שנקרא " SARS-CoV-2 וירוס זיהומי, RNA ויראלי במשטחי nasopharyngeal, וסרוסטטוס של חולי COVID-19 סימפטומטיים בארצות הברית".

"כאן, אנו מספקים ניתוח מקיף של גורמים דמוגרפיים, אימונולוגיים, וירולוגיים וקליניים למחלות הקשורות לבידוד וירוס זיהומי ורמות של RNA ויראלי בדגימות משטח nasopharyngeal במסגרת המחקר הגדול ביותר עד כה שנעשה על מבוגרים חולי COVID-19 עם תסמינים שמאשופזים," כך נכתב בתקציר.

מחקר המעבדה של פרופ' באריק אומר שהוא נועד להשיג "הבנה עמוקה יותר" של COVID-19 על מנת " לזהות במדויק אנשים מדבקים ולבודד אותם”.

"הבנה עמוקה יותר של הגורמים הנגיפיים והפונדקאי (האדם שנדבק) הקשורים לגילוי וירוסים זיהומיים היא חיונית כדי לזהות ולבודד במדויק אנשים מדבקים. מספר מחקרים דיווחו על קשר בין בידוד נגיף SARS-CoV-2 ורמות RNA ויראליות או זמן מתחילת הופעת התסמינים. עם זאת, מעט ידוע על אילו גורמים אצל הפונדקאי (כלומר דמוגרפיה, מחלות רקע, SARS-CoV-2 seropositivity, תסמינים וכו'.) קשורים לזיהוי וירוסים זיהומיים אצלו.”

הקשרים הכלכליים בין באריק לבין ארגון הצדקה של Facebook חשובים היות ופלטפורמת המדיה החברתית מצנזרת תכנים שקידמו תאוריות לפיהן מקורותיו של נגיף ה- COVID-19 יכולים להיות קשורים למעבדה בווהאן.

פייסבוק נמצאת תחת חוזה עם קבוצת LEAD STORIES שמופעלת על ידי דמוקרטים ורבים מהם אלו פליטי CNN, בעזרתם פייסבוק צינזרה את המידע שסתר את הנראטיב שאותו הם רצו לקדם. LEAD STORIES נמצאת גם תחת חוזה עם "טיק טוק" שבבעלות ByteDance שהיא חברה שמשמשת את המפלגה הקומוניסטית הסינית ואת הצבא הסיני לצורכי הפצת תעמולה.

ד"ר באריק – שהגן על מחקר חימוש הנגיף השנוי במחלוקת באומרו שזה "כלי חיוני" – היה תומך נלהב של התאוריה שאושרה על ידי Facebook לפיה COVID-19 נובע ממקור טבעי. התאוריה קודמה על ידי באריק וה- LANCET ללא גילוי נאות.

ה-CZI נמצא תחת ביקורת מוגברת על תפקידו בבחירות לנשיאות 2020, כשהוא מזרים מיליונים לתוך מחוזות דמוקרטיים כדי להפוך את ההצבעה לטובת ג'ו ביידן ויישום אמצעים מפוקפקים.

Zuckerberg Group Funnels Six-Figures to Wuhan Lab Partner, Gain-of-Function Advocate.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.