June 13, 2021, 11:12 am

פנים כדור הארץ

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

עוד שם מצטרף לרשימה: כריס סיין, הכתב שחשף את הפגישה הסודית בין ביל קלינטון ללורטה לינץ' על פס ההמראה, "התאבד".

Birmingham Anchor Chris Sign Dies at 45

נתחיל מהפגישה הסודית. הפגישה קרתה ב- 27 ליוני 2016 בין ביל קלינטון והתובעת הכללית דאז לורטה לינץ', על פס ההמראה בשדה התעופה.

כך נכתב על הפרשה בהקדמה לספרו של העיתונאי שחוסל:
"התכנית שלהם הייתה מושלמת, אין מצלמות, אין מיקרופונים, אין סקרנים ויש המון אבטחה. ההכנה לפגישה חשאית לא יכלה להיות טובה יותר. הנשיא לשעבר ביל קלינטון יצא מהמטוס הפרטי של התובעת לורטה לינץ' 20 דקות לאחר שנכנס אליו. שניהם חשבו שהם יצאו מזה בזול, שניהם טעו. על רקע מערכת בחירות סוערת, חקירה פדרלית של האימיילים של הילרי ופרשת בנגאזי ורצון של הציבור לקבל תמונה בהירה של מה שצופה למדינה, הפגישה הסודית הזו רק מסבכת את הדברים. הפגישה החשאית לא הייתה מתגלה לעולם אילולא תושייה של עיתונאי ותיק והמקור שלו."

בדו"ח הרשמי של מבקר המדינה הורוביץ משנת 2018, על פרשיות ה fbi ומשרד המשפטים משנת 2016, הייתה התייחסות לארוע (ראו עמוד 203 בקישור המצורף מטה). כחלק מהתיאור צורפה ההתייחסות של הצוות של לינץ' ושם סגן ראש הלשכה שלה טוען שבניגוד גמור לנהלים אף אחד מהם לא עודכן בדבר הפגישה, בשעה שצוותי האבטחה שלה מטעם ה fbi עודכנו ותיאמו הכל מראש עם השירות החשאי – מאבטחיו של קלינטון. זה סותר את הגרסה של קלינטון ולינץ' שטענו למרבה הלעג שמדובר בפגישה ספונטנית שבה קלינטון רצה לדבר עם לינץ' "על הנכדים", ואילו לינץ' טענה שהיא לא מכירה אישית ולא תיאמה עם קלינטון שום פגישה.
https://www.justice.gov/file/1071991/download

https://www.theblaze.com/amp/stunning-revelation-buried-deep-in-ig-report-blows-hole-in-lynch-clinton-tarmac-meeting-narrative-2620630755

באופן כלל לא מפתיע, זמן קצר לאחר הפגישה, ביולי 2016 הוקפץ ראש ה fbi ג'יימס קומי לסגור את תיקי החקירה על הילרי קלינטון.

כך כתבנו בכתבה שלנו מאמצע 2018:

"ג'יימס קומי אמר כי היו לו ספקות לגבי עצמאותה של לינץ׳ כבר בספטמבר 2015, כאשר קראה לו למשרדה וביקשה ממנו למזער את החקירה על ידי כך שכינתה אותה "עניין" במקום "חקירה", בהתאם לדף המסרים של קמפיין קלינטון. ואז, ימים ספורים לפני שסוכני ה- FBI ראיינו את קלינטון ביולי 2016, לינץ׳ נפגשה עם הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, במטוס הממשלתי שלה, בזמן שחנה על מסלול ("Tarmac Meeting") בנמל התעופה בפיניקס. בהודעת טקסט שנחשפה מאז, החוקרים המובילים בפרשה, פיטר סטרוק וליסה פייג' (שאחר כך כיכבו בתפירת תיקי טראמפ רוסיה), הבהירו כי לינץ' ידעה ש"לא יוגש כתב אישום" נגד קלינטון."

מסמך ׳לא מאומת׳ אחד שה- FBI לא ידליף: המסמך המפליל את לורטה לינץ׳

וכך נכתב בתקציר שלנו לכתבה המרתקת של האפוק טיימס בנושא:

"מחלקת המשפטים, בראשות התובעת הכללית דאז, לורטה לינץ', החליטה לקבוע סף גבוה במיוחד להעמדתה לדין של קלינטון, ובכך הבטיחה מראש כי לא תואשם.

על מנת שקלינטון תועמד לדין, מחלקת המשפטים חייבה את ה- FBI לבסס הוכחות לכוונה – אף על פי שחוק הרשלנות קובע באופן מפורש כי אינו דורש זאת.

פירוש הדבר כי ה- FBI היה צריך למצוא אקדח מעשן, כגון דוא"ל או הודאה שנמסרה במהלך חקירת ה- FBI, החושפים שקלינטון או עוזריה ביודעין הגדירו את שרת הדוא"ל הפרטי במטרה לשלוח מידע מסווג.

כזכור, הילארי קלינטון טוהרה על ידי ראש ה- FBI ג'יימס קומי במסיבת עיתונאים מפורסמת שהתקיימה ב -5 ביולי 2016, שהפכה מיד לשנויה במחלוקת.

יש לציין כי קומי שוכנע להסיר את המונח "רשלנות חמורה" לתאור מעשיה של קלינטון מן ההצהרה שהוכנה על ידי, בין היתר, הפרקליטה של ה- FBI ליסה פייג', סוכן ה- FBI פיטר סטרוק, היועצת המשפטית הראשית טרישה אנדרסון ואנליסט ה- FBI ג'ונתן מופה.

בגלל הצהרתו של קומי, רבים הגיעו בטעות למסקנה כי ה- FBI פעל באופן בלתי תלוי מהשפעת מחלקת המשפטים בחקירת קלינטון. עדויות הקונגרס של פקידים הדרג הבכיר ב- FBI המעורבים בחקירה מגלות, עם זאת, כי זה לא היה המקרה.

מחלקת המשפטים, בראשות התובעת הכללית דאז, לורטה לינץ', החליטה לקבוע סף גבוה במיוחד להעמדתה לדין של קלינטון, ובכך הבטיחה מראש כי לא תואשם.

על מנת שקלינטון תועמד לדין, מחלקת המשפטים חייבה את ה- FBI לבסס הוכחות לכוונה – אף על פי שחוק הרשלנות קובע באופן מפורש כי אינו דורש זאת.

פירוש הדבר כי ה- FBI היה צריך למצוא אקדח מעשן, כגון דוא"ל או הודאה שנמסרה במהלך חקירת ה- FBI, החושפים שקלינטון או עוזריה ביודעין הגדירו את שרת הדוא"ל הפרטי במטרה לשלוח מידע מסווג.

כזכור, הילארי קלינטון טוהרה על ידי ראש ה- FBI ג'יימס קומי במסיבת עיתונאים מפורסמת שהתקיימה ב -5 ביולי 2016 (פחות מחודש לאחר הפגישה על פס ההמראה), שהפכה מיד לשנויה במחלוקת.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.