May 4, 2021, 7:45 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

אם חשבתם שזה קורה רק בארה"ב, בואו ונכיר לכם את "ועדת בייניש".

הוועדה, בראשות נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית ביניש, מונתה ביולי 2015 על ידי הנשיא ריבלין ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20, שופט ביהמ"ש העליון סלים ג'ובראן. חברי הוועדה היו שר המשפטים לשעבר דן מרידור, שר החינוך לשעבר יצחק לוי, פרופ' סוזי נבות, פרופ' קרין נהון, ושר הפנים לשעבר אופיר פינס-פז (יועץ מיוחד).

האם אתם מזהים מכנה משותף אצל חברי הועדה?

על "הוד נואורתה" דורית בייניש אין מה להרחיב. הממנת העיקרית של הקרן החדשה לישראל היא קרן פורד, אנו דנים בכך לעומק ב- 2 כתבות. באחת הכתבות תוכלו תוכלו למצוא תמונה שנלקחה מאתר הקרן דאז ובה דורית בייניש לוחצת יד לנשיאת קרן פורד באירוע בו הקרן החדשה קיבלה מענק בסך של 20 מיליון דולרים מקרן פורד. שום הסבר לא ניתן מה בייניש עושה שם.

מה עומד מאחורי הקרן לישראל החדשה ?

ה-פלוט

על דן מרידור, ראש הסניף הישראלי של המועצה ליחסי חוץ (icfr), צוות החשיבה הגלובליסטי החתרני כתבנו בעבר, וכן על קשריו עם אותם "נאורים".

אופיר פינס מוכר כבכיר במפלגת העבודה בעברו, לאחר פרישתו הוא הקים ומנהל את "המכון לחקר השלטון המקומי" באוניברסיטת תל אביב וכן מכהן כיו"ר איגוד ההתעמלות וארגונים נוספים. תפקידים בכירים בעמותות כאלה הם עסק משתלם במיוחד.
פינס גם זכה באות "אביר איכות השלטון" מטעם "התנועה לאיכות השלטון", גוף חתרני שממומנת על ידי בעלי אינטרס זרים כמו מוריס קהאן ואילן שילוח ובעבר מומנה על ידי הקרן החדשה וקרנות זרות נוספות.

פרופ' סוזי נבות היא משפטנית מוכרת ובכירה מהאקדמיה. באופן כלל לא מפתיע היא מתנגדת חריפה לחוק הלאום ותומכת בהתערבות של מועצת נאורי בג"צ בחוק היסוד. על כך נבות קיבלה גם היא "אבירות" מטעם התנועה לאיכות השלטון בשנת 2019:
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.9377506

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3764336

פרופ' קרין נהון הייתה רשומה במפלגת "הישראלים" של חולדאי, היא בת זוגתו של "נסיך" ליכוד נוסף מיכאל איתן, וחברת הנהל ב"תנועה לחופש המידע" שהוקמה על ידי רביב דרוקר ומומנה בעבר על ידי הקרן החדשה לישראל (ישראל החדשה), כיום בראש התנועה עומד לא אחר מנדב אייל, שם נוסף שבולט שם בנוף הוא עמית סגל.
https://t.me/conspil/4243

נהון הייתה גם ממובילי העתירות לבג"צ נגד איכוני השב"כ, צעד שתרם תרומה גדולה לגל השני של הקורונה, והיא מתנגדת חריפה לחוק הלאום:
https://m.ynet.co.il/Articles/5316420

סלים ג'ובראן הוא שופט אקטיביסט. אין זה מפתיע היות והוא חבר בועדת האיתור והסינון של קרן רוהדס בישראל, בונה חופשי בכיר (ראש סניף עכו) וכן גם בכיר ברוטרי ישראל:
https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-decades-in-waiting-israelis-seize-their-chance-to-win-rhodes-scholarships-1.5453398

https://judgescv.court.gov.il/dd8984ba-645e-e811-8105-0050568a6817%D7%A1%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%9F

כן, אותה קרן רוהדס ידוע לשמצה שמכשירה את מיטב שחקני הדיפ סטייט שמשרתים לכאורה את האינטרסים של האליטה הגלובליסטית.

זוכרים את פרופ׳ קארול קוויגלי המורה של ביל קלינטון אשר הוזכר בזמן טקס ההשבעה של הנשיא לשעבר? ההיסטוריון של האחווה הסודית המשפיעה ביותר בעולם? הנה מה שהוא כותב על המלגה:

"מלגות רוהדס, שהוקמו על פי תנאי הצוואה השביעית של ססיל רוהדס, ידועות לכולם. מה שלא ידוע כל כך הוא שרוהדס בחמש צוואות קודמות הותיר את הונו להקים אחווה סודית, אשר הייתה צריכה להתמסר לשימור והרחבת האימפריה הבריטית. ומה שכנראה שלא ידוע לאיש זה שאותה אחווה סודית נוצרה על ידי רוהדס והנאמן הראשי שלו, לורד מילנר, וממשיכה להתקיים עד היום. מה שבטוח, זה שהחברה הסודית הזו היא לא דבר ילדותי כמו הקו קלוקס קלאן, ואין בה גלימות סודיות, לחיצות ידיים סודיות או סיסמאות סודיות. היא אינה זקוקה לכל אלה, מכיוון שחבריה מכירים מקרוב. ככל הנראה אין בה שבועות סודיות או שום הליך חניכה רשמי. עם זאת, היא מקיימת פגישות חשאיות, בהן משתתפים הסגל הבכיר הנוכחי.

האחווה הזו נודעה בתקופות שונות כ״גן הילדים של מילנר״,
כקבוצת השולחן העגול, קהילת רוהדס, קהילת ה"טיימס ", כ״קבוצת כל הנשמות״, וכמו כן הקליבדן סט. כל המונחים הללו אינם מספקים, מסיבה זו או אחרת, ואני בוחר לקרוא לה ״קבוצת מילנר״.

השפעת קבוצת מילנר לא היית על ידי פעולה ישירה על דעת הקהל , מאז מילנר הקבוצה מעולם לא התכוונה להשפיע על אירועים באמצעות פעולה באמצעות מכשירי תעמולה מאסיביים כלשהם, אלא קיוותה לעצב את דעותיה של הקבוצה הקטנה של " אנשים חשובים" שבתורם יכולים להשפיע על מעגלי אנשים רחבים ומתרחבים יותר.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.