April 6, 2021, 5:30 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

ליאת בן ארי והשב"כ? הרשימה המשותפץ, רובי ריבלין והקרן החדשה לישראל? נכנסים לעובי הקנונייה:

לאחר שאתמול הביא אבי זלינגר את הקשר האפשרי בין השב"כ לעבריינית הבנייה לכאורה, פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, היום הוא מרחיב בעניין ומספק לנו הצצה לעומק ביצת הדיפ סטייט הישראלית.

על פי מקורותיו של זלינגר, בן ארי שירתה לכאורה בשב"כ שכם בתפקיד חסוי ביותר בממשל הצבאי של שנת 1984, השנה שבה ארעה פרשת קו 300.

האם ליאת בן ארי אותרה כמועמדת "מתאימה" למשרד המשפטים וספציפית לפרקליטות לאחר שירותה לכאורה בשב"כ?

זלינגר מזכיר כי לאחר פרשת קו 300 "דורית בייניש הפילה" את ראש השב"כ דאז אברהם שלום, בשנת 1986. בייניש כיהנה אז כמשנה ליועמ"ש ותמכה בדרישת היועמ"ש לחקור את אנשי השב"כ המעורבים בפרשה.

האם לליאת בן ארי היה קשר כלשהו לארועים שעל בסיסו הוחלט לכאורה לסלול לה את הדרך?

האם זה קשור למעורבות האדוקה לכאורה של השב"כ (שבתוך השב"כ) בהפיכה השלטונית? בפרט מדובר בכרמי "מלתעות" גילון, בוגר קרן וקסנר עמי איילון, יובל דיסקין, גנון בן יצחק מראשי קריים מיניסטר ("חוזה חדש"), מאבטחי שב"כ לשעבר ש"שברו שתיקה" נגד נתניהו וגם גורם נוסף שזלינגר טוען שמעורב, אך תרם חושף אותו. חשוב גם לציין יוצא שב"כ נוסף, רוני אלשייך, שהכניס לכאורה טכנולוגיות ושיטות של הארגון לרשות לניירות ערך.

הקשר לדורית בייניש מוביל אותנו הישר לקרנות הזרות ולמספר שחקני מפתח בזירה הפוליטית היום. הראשון הוא העסקן הפוליטי שלמרבה הלעג מכונה "נשיא" ואף נהנה ממשכורת על חשבוננו, הלא הוא רובי ריבלין. מסתבר שלילי ריבלין, אחייניתו של הנשיא כיהנה כעוזרת האישית של מנכ"ל הקרן החדשה הראשון והייתה מעורבת ביוזמות פרוגרסיביות ופמיניסטיות קיצוניות. לטענת זלינגר, חברתה הקרובה היא דרורה קס, אשה אמריקאית שלכאורה הייתה הפסיכולוגית של יצחק רבין בתקופה הסכמי אוסלו שיתכן והשפיעה עליו לתמוך בהסכמים.

שחקן נוסף וחשוב לא פחות הוא הרשימה המשותפת:

על פי המידע שמצוי בידיו של זלינגר, רשימת תע"ל של אחמד טיבי שהיא הזרוע של אש"ף בכנסת לכאורה, מחזיקה מידע רגיש על קצינים ושאר אדריכלי אוסלו.

כידוע, רשימת חד"ש נתמכת ישירות על ידי הקרנות הזרות, הקרן החדשה וקרן פורד.
קרן פורד היא קרן פילנטרופית אדירת ממדים, מהווה זרוע של משרד החוץ האמריקאי, קרן פורד העניקה שני מענקי ענק על סך של 20 מיליון דולר לקרן החדשה לישראל. הקרן הפסיקה את תרומותיה לקרן החדשה לישראל, לאחר שנחשף הקשר שלה למשרד החוץ האמריקאי.

ה-פלוט

מה עומד מאחורי הקרן לישראל החדשה ?

אי אפשר לסיים מבלי להזכיר את קרן וקסנר. הקרן שנוהלה על ידי ג'פרי אפשטיין עד למעצרו הראשון ומכשירה לכאורה את צמרת הדיפ סטייט הישראלי בהרווארד. מסתבר שטומי לפיד היה בועדה המצומצמת הבוחרת של קרן וקסנר. מדובר בכוח עצום, שכן זאת הועדה שבוחרת את הפקידים שיעברו את הכשרת הדיפ סטייט של קרן וקסנר ואפשטיין בהארוורד.

לפיד גם קשור למשפחת מקסוול. כאשר רוברט מקסוול, אביה של גיליין – המאדאם של אפשטיין, טבע בים בנסיבות מסתוריות ב-1991, סיפר לפיד כי "נוכחתי לדעת כי האימפריה שלו היא אנרכיה ארגונית, אבל בישראל הוא עשה רק דברים כשרים וטובים". האומנם?

לאחר מותו נשמר עדיין קשר עם המשפחה. כך עולה מראיון עם איזבל מאקסוול, אחות של גיסליין מאקסוול המאדם של אפשטיין.

"(איזבל) מקסוול מעורה עד מאוד בפוליטיקה הישראלית, נמצאת בקשרים עם שמעון פרס, אהוד ברק, אהוד אולמרט, יולי תמיר, טומי לפיד ורבים אחרים. היא חברה בוועד המנהל של מרכז פרס לשלום, ולשם האיזון גם בדירקטוריון של הידידים האמריקנים של מרכז מורשת רבין. עד לאינתיפדה היא גם נהגה לנסוע לרמאללה ולהיפגש עם מנהיגים פלסטינים."

פעם נוספת אנו רואים כיצד קבוצות אינטרס זרות וחתרניות מקשרות שחקני מפתח שונים בדיפ סטייט הישראלי למארג גדול וסבוך של אינטרסים. עד כמה מעניינת אותם טובת ה"בבון הילידי", אתם כבר יכולים לנחש בעצמכם.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *