April 13, 2021, 4:21 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

הקטארי אקספרס של יאיר לפיד ומכון ברוקינגס חוזר – האם לפיד הוא המדליף של פרטי התקיפות נגד איראן?

בימים האחרונים דווח בעיתון הארץ כי גורם כלשהו שהיה מעורה בפרטי המבצע שפגע בספינה איראנית בשבוע שעבר הדליף את הדברים לעיתון בארה״ב, אך לא ידע כי המבצע נדחה ביום, ומיד נחפז להתחנן שלא יפרסמו את הדברים.

מבדיקה ניתן לראות שהעיתון המדובר הוא הניו יורק טיימס, והשאלה מי הדליף. אבו עלי אקספרס מראה תבנית מסויימת בידיעות שהודלפו לעיתון המצביעה כי המקור הוא הממשל האמריקאי:
https://t.me/abualiexpress/27251
https://t.me/abualiexpress/27229

השאלה המרכזית היא כיצד מישהו בממשל היה יכול לדעת את הדברים? המידע כמובן הגיע ממדליף בישראל.

אז רבותי, מצאנו לכאורה את המדליף, שימו לב:

לאותו אדם צריכה להיות גישה למידע ביטחוני רגיש אך לא לפרטי פרטים ברמה שיכל לדעת כי התאריך הוזז ביום. עניין זה מיד מוציא לנו מהמשוואה את בני גנץ שהוא שר הביטחון, או נתניהו, משום שהם בוודאות היו יודעים את לוח הזמנים כולו. לעומתם יש את יו״ר האופוזיציה, יהיה אשר יהיה, שמקבל תדרוכים בטחוניים מסווגים ביותר, אך הוא לא יושב בקבינט הממשלתי המצומצם בו מתכננים את הדברים לפרטים ולכן בידיו מצוי מידע חלקי בלבד. כן, נראה שיאיר לפיד נמצא בפוזיציה המתאימה ביותר על פי רמת המידור של המדליף.

אך כיצד יכל להדליף לממשל האמריקאי? דרך איזה צינור? ואיך יכל לעשות זאת מבלי שהשב״כ יגלה? ובכן, יאיר לפיד מזה זמן מה דואג להתחמק מהמאבטחים שהשב״כ מצמיד לו, כך הוא יצר תקדים שאין לו לכאורה שום הצדקה, אלא אם כן הוא מנסה להסתיר את שיחותיו עם גורמים כאלה ואחרים מהמדינה. ומה הקשר הישיר שלו לממשל בארה״ב? ובכן, זה הזמן להזכיר לקטארי אקספרס שחזר לפעילות לאחר כניסת הנשיא הדמנטי ביידן לבית הלבן. למעשה, הממסד הדמוקרטי קנה לכאורה את לפיד דרך ביקורי ה- vip התכופים שלו במכון ברוקינגס הקאטרי שיושב בוושינגטון. את הטיסות התכופות למכון המנוהל על ידי אנשי הINSS דוגמת ברונפמן, ואיתמר רבינוביץ (שהיה מנכ״ל קרן וקסנר בישראל), יחד עם אנשי הקרן החדשה לישראל כמו מרטין אינדיק והפטרון של המרכז למדיניות המזרח התיכון במכון, המליארדר חיים סבן. יתרה מזאת הטיסות משולמות לא פעם על ידי המכון או על ידי הINSS שגם את השלוחה שלהם באמריקה הוא מבקר בטיסותיו. הכל תועד במאמר שלנו ״הקאטרי אקספרס״.

הקאטרי אקספרס של קרן וקסנר ליאיר לפיד

למה אנו מתמקדים שוב במכון הוקסנרי החתרני, ה- INSS?
אחת המנהלות שם עלייה כתבנו, היא וונדי שרמן, שהיא גם מנהלת מחלקה בהארוורד שם מכשירים את הפקידות הבכירה בארץ המקבלת את מלגת וקסנר המשוקצת (אפשטיין). ובכן, וונדי… וונדי היום מחכה לאישור סופי של הסנאט כדי להכנס לתפקיד סגנית שרת החוץ של ביידן לא פחות ולא יותר, והיא כזכור הייתה זו שתיווכה עבור אובמה את הסכם השואה הגרעינית. זה מלמד אותנו שיש ללפיד צינור ישיר לממשל ביידן-אובמה, להם יש אינטרס ברור להדליף מידע שכזה בניסיון נואש להרחיק עצמם מהחבלה ולשמר את הסכם השואה הגרעינית האיראני.

כיצד נראת שרשרת ההדלפה?

לפיד לכאורה מעביר דרך הINSS את הדברים לממשל ביידן, והם בתורם מעבירים לניו יורק טיימס, אך כיצד הדברים הגיעו לעיתון הארץ? ובכן, להארץ יש הסכם עם הניו יורק טיימס, והם מפיצים אותו בארץ, נראה שהקולגות שראו את הפאדיחה בזמן אמת הדליפו את הדברים לחברייהם בארץ, וכך נסגר לו מעגל.

זמן קצר לאחר מכן, לפיד בבהלה מחליט לטוס, בערב יום השואה, לארה״ב בטיסת עסקים יוקרתית. בהתחלה הוא כינה את הטיסה "חופשה", ולאחר שהתברר שהוא טס לוושינגטון dc, לא היעד האטרקטיבי ביותר לחופשה, הוא שינה גרסה ואמר ש"זו בסה"כ פגישה עם הסוקר", שדי ברור כי יכלה להתממש דרך הרשת מרחוק. לא זו אף זו, בחודש פברואר האחרון לפיד אכן קיים פגישה מול אותו מכון ברוקינגס מרחוק:

בטיסה הזו לפיד שוב השאיר את המאבטחים בבית. מה הוא מנסה להסתיר? מה הבהלה? בדיוק רגע לפני הפעולה בנטנז, אשר באופן מקרי, גם היא הודלפה לניו יורק טיימס. מעניין לציין שבטאון התעמולה הניו יורק טיימס דאג לספק ללפיד "תקשורת אוהדת" לאורך השנים, כך למשל במרץ האחרון.

____

על אדריכלית הסכם השואה הגרעינית של ה inss וממשל אובמה-ביידן ונדי שרמן ועל החתרנות של צבא הגנרלים של קרן וקסנר בשירות משטר האייתולות האיראני ובעלי בריתם ה"נאורים", תוכלו לקרוא בכתבה הבאה:

המוסד נגד צבא ההגנה ללזלי וקסנר? על מלחמת הצללים של ציר נתניהו-יוסי כהן נגד מערך הגנרלים של הדיפ סטייט

להבא נמליץ ללפיד להצטייד בחם צוואר,

#follow_the_gel

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *