March 4, 2021, 6:36 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

צוללים לעומק מחילת הארנב – על חברת scytl, ועדת הבחירות המרכזית והקשר האפשרי לאהוד ברק

לפני כשלושה שבועות הצגנו ראייה בלעדית לכך שחברת scytl שלכאורה עומדת במרכז הונאת הבחירות בארה"ב, מפעילה את התשתיות עבור ועדת הבחירות המרכזית. כעת אנו מביאים פרטים נוספים.

מסתבר שהקשר בין ועדת הבחירות המרכזית ל- scytl נוצר עוד בשנת 2016, כאשר חברת matrix הישראלית נבחרה לבצע פרוייקט מחשוב רחב היקף בועדת הבחירות המרכזית תוך שימוש בטכנולוגיה של scytl:
"בתום הליך מכרז פומבי נבחרה חברת מטריקס על ידי ועדת הבחירות המרכזית לכנסת לביצוע פרויקט מחשוב והטמעה רחב היקף, במסגרתו תפתח ותיישם מטריקס מערכת ייעודית לגיוס ומיון בעלי תפקידים לוועדות הקלפי בבחירות לכנסת, המבוססת על פתרון תוכנה של חברת Scytl. חברת Scytl, המיוצגת בישראל על ידי מטריקס, מתמחה בפתרונות תוכנה לגופים המנהלים בחירות ברחבי העולם.

בנוסף, במסגרת הפרויקט תשולב מערכת להכשרת בעלי התפקידים באמצעות פתרון ניהול למידה (LMS) של חברת Scytl, המיועד לניהול והכשרת עובדי הקלפי במערכות בחירות, כאשר הפתרון מלווה את העובד החל משלב הגיוס ועד לתשלומי השכר. הפתרון כולל כלי הדרכה אינטראקטיביים וכן כלים למעקב אחר תהליך הגיוס וההדרכה. הוא מבוסס על 20 שנות מחקר ופיתוח ומשולב 40 טכנולוגיות הרשומות כפטנט.

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, "הוד נאורותה" אורלי עדס, שדאגה להסתיר את פרוטוקולי ועדת הבחירות מחה"כ שלמה קרעי, עם גיבוי מלא של בג"צ, כצפוי בירכה על המהלך:
"הבחירה בחברת מטריקס לביצוע הפרויקט נבעה מהפתרון המקיף, והאיכותי שהציעה, שעמד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בפרויקט חשוב ואסטרטגי עבורנו. אנו סמוכים ובטוחים כי שיתוף הפעולה בין הוועדה לבין מטריקס, שהינה מחברות פתרונות ושירותי הטכנולוגיה המובילות בישראל, יובילו לייעול בניהול הליכי הבחירות ויסייעו למימוש הדמוקרטיה הישראלית".

https://itnews.co.il/news/israel/?p=10387

האם scytl סיפקה אך ורק פתרונות להכשרה מרחוק של עובדי הקלפיות או שמא היא סיפקה גם גישה לשרתיה בפרנקפורט שדרכם ניתן לכאורה "לשפץ" את התוצאות?

מדובר בשאלות קריטיות שעל כל אזרח במדינה לדרוש תשובות עליהן.

האם קיים קשר בין scytl לאהוד ברק?

"ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, חבר לכמה אנשי מודיעין בכירים לשעבר על מנת להשיק את חברת הסייבר Paragon Solutions, כך לפי פרסום של Intelligenceonline. ברק עצמו הגיב לשאלת ישראל דיפנס ואמר כי "החברה מספקת פתרונות סייבר למדינות מתקדמות".
חברת פאראגון שממוקמת בתל אביב, מעסיקה חוקר בשם איגור בוגודלוב, לשעבר מנהל תוכנית בקבוצת מחקר בתחום הסייבר של צה"ל ומומחה לתחום ההתקפי. על פי הפרסום, בוגודלוב נהג לעבוד בחברת Gita Technologies, חברת בת של ורינט. הוא זכה במספר תחרויות פריצה בינלאומיות, בתוכן Capture the Flag 2019 של גוגל.

מהפרסום לא ברור מה בדיוק תחום העיסוק של Paragon Solutions. בנוסף, שניאורסון ונוריק הקימו חברה נוספת בשם NASH, כך לפי הפרופיל בלינקאדין. גם כאן, לא ברור אילו פתרונות מספקת החברה.

https://www.israeldefense.co.il/node/41085

👈 מדוע זה מעניין? משום ש- paragon הוא גם השם של החברה שקנתה את scytl והצילה אותה מפשיטת רגל, זמן קצר לפני הבחירות האחרונות לנשיאות בארה"ב:

"בשנים האחרונות, לאחר מעורבות שלהם במערכות בחירות מושחתות במדינות עולם שלישי, SCYTL צברו חוב של 75 מליון יורו ובית משפט ספרדי הכריז עליהם ב- 2020 כחברה פושטת רגל. למזלם, באורח פלא הם נקנו רגע לפני הבחירות בארה"ב – בסוף אוקטובר 2020, על ידי קבוצת PRAGAON GROUP UK הבריטית, דרך חברת Service Point Solutions ששייכת לקבוצה."

בחירות 2020, הונאת הסייבר הגדולה בהסטוריה – חלק א': חברת דומיניון מספקת את מכונות ההצבעה וחברת SCYTL סופרת את הקולות. האם הצבא האמריקאי ורשויות גרמניה פשטו על שרתי האכסון של חברת SCYTL ולמה זה חשוב?

האם פאראגון של אהוד ברק, שיתכן והיא קשורה לסייבר התקפי, קשורה לחברת paragon שמחזיקה את חברת scytl?

לכאורה מדובר בקשר נסיבתי בלבד אך חשוב לתת עליו את הדעת.

אם כבר הזכרנו את אהוד ברק, מסתבר שהוא טס לניו יורק באמצע חודש פברואר לתקופה ארוכה ואף התחייב בפני ועדת ההשגות שלא יחזור לארץ במשך שבועות רבים "כדי לא להכניס מוטציות חדשות":

"ברק הגיש בתחילה את הבקשה לוועדת החריגים במשרד לשיתוף פעולה אזורי בראשות אופיר אקוניס, שדחתה אותה. בעקבות כך, ברק הגיש ערעור על ההחלטה לוועדת ההשגות שתחת אחריותו של השר צחי הנגבי, הפעם בצירוף מסמכים רשמיים של עורך דין – והיא החליטה לאשר את הבקשה באופן חריג."

"גורמים במשרדו של הנגבי מסרו שלוועדה יש סמכות להפעיל שיקול דעת, וכי עורך דינו של ברק הציג מסמכים שלפיהם מדובר בחלק מהתדיינות משפטית שנקבעה מבעוד מועד."

"ועדת החריגים קבעה ארבעה קריטריונים לאישור טיסות, שפעילות עסקית אינה אחד מהם. ברק התחייב בפני הוועדה שלא לשוב ארצה במשך כמה שבועות כדי לא להכניס לישראל מוטציות"

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.