March 19, 2021, 12:27 pm

הסרגל והמחוגה

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

הונאת הבחירות הישראלית – האם כל השחקנים מתואמים לקראת המופע הגדול של בוגר קרן וקסנר פוגלמן ואורלי עדס?

נטעאל בנדל מביטאון התעמולה "הארץ" מעלה תהיות חשובות – האם מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס מתואמת עם אלעזר שטרו מ"יש עתיד"?

"מנכ"לית ועדת הבחירות ביקשה מהמבקר לדחות דו"ח על ליקויים בפעילותה לאחרי הבחירות.
אורלי עדס טענה בפני המבקר אנגלמן כי פרסום הדו"ח לפני ההצבעה בשבוע הבא יפגע באמון הציבור בוועדה ובטוהר הבחירות. לאחר שסורבה, עיכב יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שטרן את הדיון בדו"ח. שטרן ועדס מסרבים להכחיש שעובדים בתיאום."

ושימו לב לקטע המזעזע הבא:

"מקורות שנחשפו לתוכן הדו"ח אמרו כי הוא צפוי לעסוק, בין היתר, בכשלים בשיטת הספירה של המעטפות הכפולות, ובהגנה על מערך המחשוב המיושן של הוועדה מפני התקפות סייבר. אחד המקורות לדו"ח הוא מידע שמסר למשרד המבקר בכיר לשעבר באגף המחשוב של הוועדה, שפרש לאחרונה מתפקידו."
https://www.haaretz.co.il/amp/news/elections/.premium-1.9632834?utm_source=App_Share&utm_medium=Android_Native&utm_campaign=Share&__twitter_impression=true

1+1=2?

האם תכני הדו"ח מדברים על כל אותן בפרצות שנוצלו במלואן על ידי הזייפנים בארה"ב?

מדוע היה כה חשוב לעדס ולאלעזר שטרן למנוע את פרסום הדו"ח החשוב הזה? האם אין לציבור את הזכות לדעת באיזו קלות ניתן לגנוב לו את הבחירה?

כפי שכתבנו אתמול "שומרי הסף הנאורים" הללו נהנים ממשכורות עתק ממיטב כספנו אך על מי ומה הם שומרים באמת?

הטור הבא של האמן וההסטוריון הפוסטמודרני יגאל בן נון, מאנשי הפנתרים השחורים לשעבר, בבטאון התעמולה "הארץ" עשוי לרמוז על התשובה:

"האם לא צריך להגביל באופן דרסטי את קטגוריית האנשים שלה תנתן זכות ההצבעה? האם מליוני אזרחים שמצביעים על פי שיקולים לא רציונליים צריכים לקבוע את גורל הכלל ואת גורל המדינה? האם לא רצוי שהחברה תקבע כללים שיגבילו את בעלי זכות ההצבעה למספר קטן של בעלי ידע וכישורי הבנה?".

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158698301196091&id=685846090

https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.9631506

האם כך נראית טכנוקרטיה קיצונית שמטרתה להעביר את ההכרעה בנושאים מהותיים מ"הבבון הילידי" ל"ציבור הנאור"?

האם זו האידאולוגיה שבה דוגלים בוגר קרן וקסנר "השופט הנאור" פוגלמן, אורלי עדס ושותפיהם?

הרי דינה זילבר אמרה זאת בגלוי בספרה "בירוקרטיה כפוליטיקה":

"המגמה החשובה היא העתקת מרכז הכוח השלטוני ויכולת ההכרעה המעשית בשאלות של מדיניות, מהדרג הפוליטי הנבחר לדרג הפקידותי הממונה. תהליכים אלו מתרחשים במסווה של נייטרליות ושל מומחיות אובייקטיבית, תוך עקיפת ההליך הדמוקרטי וסיכונו, מבלי ליתן דין וחשבון לציבור הרחב שגורלו נקבע בדרג הפקידותי."

"התחום המשפטי הוא דוגמה לתחום בו שולטת שפה משלו, ההופכת נפוצה ומובנת יותר בחברה הממושפטת שלנו. השיח השורר בו הוא שיח פנימי של מומחיות. מונחים כמו סבירות ומידתיות הם חלק משיח פנימי של גילדה מקצועית. לאדם מן היישוב שאינו בעל השכלה משפטית אין אפשרות אמיתית לפצחו. באופן הזה מתאפשר המשכה של שליטת המומחים המרכזיים באופן קבלת ההחלטות. קבוצות אינטרס אחרות, הנעדרות את הכרת הקודים הנדרשים, אינן יכולות אפילו להתחרות בתנאים שווים על אפשרות עיצוב המדיניות."

האם אתם מזהים כאן תהליכים מסוכנים?

לסיום נביא לכם תהליך נוסף אותו זיהינו. זוכרים כיצד דובר רבות בארה"ב על כך שביידן לא משקיע בקמפיין הבחירות שלו בשעה שטראמפ חורש את המדינה עם עצרות המוניות?

נראה כי דבר זהה לחלוטין קורה גם בארץ, רוה"מ נתניהו חורש את השטח בשעה שיריביו ובראשם יריבו המרכזי לפיד מפעילים קמפיין מנומנם מאוד. תשוו את הקמפיינים הנוכחיים לקמפיין העוצמתי של כחול לבן במערכות הבחירות הקודמות:

האם לפיד וצבא תועמלניו, בדומה לליברמן ואבידר יודעים משהו שאנחנו נגלה בהמשך?

כעת הזכרו בכתבה הבלעדית שפרסמנו אודות האיום המרומז של הלורד ג'ייקוב רוטשילד ו"הכת הנאורה" לטראמפ ונתניהו:

האיום של ה"כת הנאורה": האם הלורד ג'ייקוב רוטשילד העביר איום למחנה טראמפ – נתניהו רגע לפני הבחירות בארה"ב ומה הקשר לאהוד ברק?

הלורד רוטשילד לא מאיים באיומי סרק, אך אין זה אומר שלא תהיה לכך תגובה של המחנה שמנגד.

זכרו, רק הצבעה המונית כפי שהצביעו לטראמפ בארה"ב, תביא לכך שידי הזייפנים תרעדנה ואם אכן תתבצע ההונאה, היא תהיה רשלנית ושקופה.

#עוצרים_את_הגניבה

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.