February 2, 2021, 12:23 am

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

חזרה למיאנמר ואו סן סוצ׳י.
כידוע מיאנמר יושבת באזור משולש הזהב בו גובלות תאילנד, מיאנמר, ולאוס. האזור ידוע מאז ומתמיד כאחד מהנקודות המרכזיות של סחר בסמים המממן ארגוני פשיעה בכל העולם.

בעבר עד 2007 שלט באזור הגנרל קוהן-סה, ממוצא סיני, כאשר בזמנו הסחר באופיום, ובעצם הרואין, היה המרכזי באזור. באותה תקופה אחד הגנרלים המעוטרים ביותר בצבא ארה״ב, הגנרל בו גריטז, הצליח להכנס לאותו אזור הנחשב אחד המסוכנים בעולם, אך קטן על אדם שכבר חרש מקומות כמו וייטנאם עם פמלייתו. הם הצליחו להגיע עד לקוהן-סה בכבודו ועצמו ואף להקליט את הפגישה. סה סיפר כי הוא מאוד רוצה שארה״ב תעזור לפתוח את האזור להיות אזור סחר חופשי, מה שייתן להם אפיקי פרנסה שאינם תלויים בסמים ויעזור לפתח את המקום, ושאם ייענו בחיוב, הוא מוכן להפסיק לגמריי את כל פעילות הסחר בסמים. כאשר חזר לארה״ב והגיע לבית הלבן, בוש היה אז בשלטון-

בוש: ״כל הכבוד, אתה הראשון שהצליח להכנס לשם ולחזור בחיים״
גנרל בו: ״כן, אבל מה עם ההצעה שלו להפסיק עם הסחר בסמים?״
בוש:״אין לנו שום עניין בזה״

אתה הסרטון תוכלו לראות כאן:

ובכן, ב1998, בעוד מנהיגת מפלגת הNLD, או סן סוצ׳י, היית בכלא, נכתבה הערכה דיי מבוססת של כתב עת מודיעיני, על כך שהמפלגה שלה תלוייה בברוני הסמים ששולטים באזור. הסיבה לכך היא שהקרטלים מורכבים מהמיעוטים במדינה, כגון השה, אשר היוו את הבייס הפוליטי של מפלגתה, ואשר אם יעזרו למלפגה להבחר, בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, ייאלצו לקבל גם אתנן, אך לא היה ברור אז מה הוא. מה שכן היה ברור הוא שבניגוד למפלגה, החונטה הצבאית השלטת ניסתה לסגור על הסחר בסמים שם עם הרבה כח. הדו״ח הסיק שבעוד המערב יהיה שמח שמאתגרים את החונטה הצבאית השלטת, צריך לקחת בחשבון מי הגב של מפלגתה של או סן.
https://worldview.stratfor.com/article/ethnic-opposition-real-target-myanmars-war-drugs

בשנות שלטונה של סוצ׳י, מייצור הרואין מאופיום, הסוחרים באזור החלו לעבור לסמים סינטתיים יותר, כגון מטהאמפטמינים כאלה ואחרים. הדבר מעט דומה לאופן שבו סחר בקוקאין הפך לסחר בקראק תחת חסות הסי.איי.איי בזמנו (ראו מאמר מובא שלנו בנושא). כפי שנכתב בהודעות קודמות, גם בזמנה של סוצ׳י היו פשעים נגד האנושות, בראשם טיהור האתני של בני הרוהינגה, אשר הביא אותה להגן על אותם פשעים בבית משפט בין לאומי.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aung_San_Suu_Kyi
https://news.un.org/en/story/2020/09/1071192

http://old.conspil.com.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/2008/10/04/darkalliance/index.html

אין ספק שכדי להלבין פשעים גדולים, כמו סחר עולמי בסמים, ארגוני פשיעה, טיהור אתני, אין דבר טוב יותר מאשר חיבוק מהאליטות ה״נאורות״ וסינוור בסיפור של אישה חזקה מול הצבא, המגלם בתוכו זכויות נשים, מלחמה בדיכוי, וזכויות אדם. אך כל זה נראה יותר כמו מעטפת לפשיעה המאורגנת של האליטות וכת ה״נאורים״.

לעומת כל זה, נראה שדווקא בתקופה של טראמפ היה תפיסת הסמים הגדולה ביותר באסיה באותו אזור, ועוד של סם הפנטוניל הקטלני שהרג רבים בארה״ב:
https://www.usnews.com/news/world/articles/2020-05-18/exclusive-huge-fentanyl-haul-seized-in-golden-triangle-as-asian-crime-gangs-shift-to-opioids

למאמר ישן מאוד שלנו בנושא משולש הזהב:
http://old.conspil.com.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/2008/09/22/bo-gritz/index.html

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.