February 16, 2021, 6:44 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

מפקדת האיתחול הגדול של מדינת ישראל ומכבסת הכספים שלה באיי הבתולה – הקדמה:
כידוע, בעקבות הקורונה, האליטות המנוונות של הפורום הכלכלי הבין לאומי החלו למתג מחדש את אותם רעיונות המעלים פיהוק לותיקים שביננו המכירים היטב את עולם הקרקס הפרוגרסיבי. הפעם הם קוראים לרעיון שלהם לסוציאליזם טוטאליטרי עולמי וגלובליזם בשם ״האיתחול הגדול״, שנשמע יותר כמו איתחול יחסי הציבור לרעיונות הדקדנטים שלהם.

הרבה מדברים על אותו איתחול, אך הרוב משתמש במילה כאיזה קלף ג׳וקר לעטר את תאוריות הקשר שלהם. כדי להבין טוב יותר אפשר ללכת אולי לראש הנחש ופשוט לראות מה הוא בעצמו אומר.

נראה שמקור הרעיון הוא בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס המהווה פורום מרכזי של אותם אליטות מדוברות. בראשם עומד בחור הנראה מעופש עם קול מטריד למדי אשר כתב בכתב העת היוקרתי Time על מה הוא אותו איתחול ולמה אנו ״זקוקים לו״.
https://time.com/collection/great-reset/5900748/klaus-schwab-capitalism/

https://time.com/collection/great-reset/

אילולי היה כתוב בראש המאמר את שם הכותב, היה בקלות ניתן לחשוב כי מדובר במאמר של ילד בחטיבה אשר מעריץ את צ׳ה גאוורה ומנסה עדיין ללמוד לנגן את אימג׳ן על הגיטרה, אך לא, מדובר במי שמעצב ומחלחל מלמעלה את אותו הניוון לתרבות.

שוואב הברנש פותח בכך שהקורונה טרפה את הקלפים, הביאה להרבה חוסר יציבות, ואם זאת הוא מציין נקודה אופטימית שעלתה אצלו בפרוץ אותה מגיפה סינית, כי בתקופה הזאת היו הרבה פחות פליטות גזי חממה הפוגעים בכדור הארץ, ואכן כבר הקלף הראשון שלו במאמר הוא האקו-פאשיזם (פיהוק), ולא מופרך שאותם אליטות רואות בסגרים מודל ״להלחם בשינוי הקלים״, כלומר באלילים בלתי נראים כמו אצל כהני המיסטריות בימים עברו. הרי היו אלה מועדון רומא מאותה קליקה שכתבו בספרם ״המהפכה הגלובאלית הראשונה״ את הדברים הבאים:

״האוייב המשותף של האנושות הוא האדם עצמו.
בחיפוש אחר אוייב משותף אשר כנגדו נוכל להתאחד, עלינו על הרעיון שזיהום אוויר, איום ההתחממות הגלובאלית, מחסור במים, רעב וכו’, יתאימו למטרה. במחולטות שלהם ובאינטרקציה שלהם, התופעות הללו מהווים איום משותף שאיתו צריכים להתמודד כולם יחד. אך באבחון בעיות אלו כאוייב, אנו נופלים למלכודת אשר ממנה הזהרנו כבר את הקוראים, והיא בלבול הסמפטומים בגורם. כל הסכנות הללו נגרמות על ידי התערבות האדם בתהליכים הטבעיים, וזה רק דרך שינוי היחס וההתנהגות שניתן להתגבר עלייהם. האוייב האמיתי אם כך הוא האדם.״

בספר כמובן הם משווקים את הכל כאיזה תנועה גדולה ואוונגרדית חדשה לקידום צדק חברתי ועוד בליל אליטיסתי שבשורה התחתונה משמעו שליטה ומשטר סוציאליסטי טוטאליטרי, יהיו הסיבות והאמצעים ליישמו אשר יהיו.

חזרה לנבל המרכזי בסיפורנו, קלאוס שוואב. במאמר לטיימס הוא ממשיך וכותב על הגישה הקורפורטיסטית שלו לכלכלה וסלידתו מהשוק החופשי והקפיטליזם. התיאור של השיטה הכלכלית המועדפת עליו בהחלט מזכיר את השיטה שפעלה תחת משטרים פאשיסטים בה היה מיזוג מלא בין המגזר הפרטי לציבורי ומוסיף לזה גם טיבול של פורומים בין לאומיים (כמו הפורום הכלכלי שלו כמובן). הוא מדבר על שימוש באמצעי הייצור והרווחים של חברות פרטיות לטובת הכלל והעולם, במילים אחרות, היסוד של כל משטר טוטאליטרי – קולקטיביזם.

זה לא ייאמן, אבל שוואב רוצה ששילובים כאלה לא יקרו רק באופן מוגבל ובזמן מצבי חירום כפי שהוא מצביע כי קורה בזמן משבר הנגיף הסיני, אלא שזאת תהיה השיגרה, וזה מה שעומד ביסוד האיתחול הגדול. הוא טוען שיש לזנוח את אותה שיטה כלכלית שהוא מודה הביאה לשגשוג חסר תקדים בארה״ב בשנות ה50, כיוון שזה, שימו לב, יוצר פילוג ומתחים בחברה. והרי ״ברור״ שזאת לא אשמת החברה האזרחית הראדיקלית שנמצאת באינפלציה כתוצאה ממיליארדרים בפורום שלו כגון ג׳ורג׳ סורוס, אנשי קרן פורד, רוקפלר, ובארץ הקרן החדשה ותורמיה, או פראנק לואי… אליו נגיע עוד מעט.

שיתוף הפעולה אליו מכוון שוואב הוא כמובן, שוב, אותם רעיונות ששמענו שוב ושוב, בתחום האקלים (ראו ציטוט לעיל ממועדון רומא) וצדק חברתי, שם קוד ללתת לחברה האזרחית הראדיקלית, פוסט מודרנית וסוציאליסטית לנהל בפועל את המדינות בהתאם להנחיות של אותם פורומים בינ״ל של האליטות. הוא מסביר כי מחאות BLM בארה״ב שהיו לאחרונה, והאוטיסטית שנוצלה בידי האליטות, גרטה, מוכיחים את דבריו… בפועל הם מוכיחים שחבריו העשירים הם היוצרים את אותם מגמות תרבותיים ופילוג חברתי במדינות לאום אשר דוחות את הגלובליזם השפל שלהם.

אם תסתכלו על ה״נבואות״ של הפורום הכלכלי העולמי אתם תראו בצורה ברורה יותר מה עומד מאחורי דבריו של שוואב.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.