January 31, 2021, 8:35 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

הטרולים האנונימיים נגד קרנות הגידור חלק ג' – ההסתבכות של הקרנות, רובין הוד והקשר לטראמפ.

רקע:
בפוסט הראשון בסדרה תיארנו כיצד צבא טרולים מ- reddit התארגן לכאורה למבצע נגד קרנות הגידור והחליט לפתוח במבצע עולמי שנועד להרוס לפגוע בהן על ידי ביצוע "סחיטת שורט" (short squeeze), כלומר רכישה מסיבית של המניה עליה הקרנות הכריזו שהן מבצעות שורט, וכתוצאה מכך להעלות את ערך המנייה ולפגוע בקרנות הללו שהימרו על כך שערך המנייה דווקא יירד.

כפי שכתבנו, שורט או "מכירה בחסר" זה למעשה הימור נגד המנייה, כלומר הימור שבו המהמר מניח שהמנייה תרד. הצורה שבה זה עובד היא שהמהמר משאיל מניות של החברה עליה הוא הימר מצד שלישי כלשהו (יתכן וגם משלם על כך ריבית מסויימת) ומוכר אותן מיידית תוך הבטחה להחזירן למלווה. הצפי של המהמר הוא שמחיר המנייה ירד בעתיד ולכן הוא יוכל להחזיר למלווה את מניותיו במחיר נמוך בהרבה מזה שבו הוא קנה אותן, ההפרש הזה הוא הרווח של המהמר.
כאשר קרנות גידור מכריזות על שורט מסויים, ההכרזה עצמה לרב תביא לירידת ערך משמעותית של המנייה המוכרזת משום שמשקיעים רבים ימכרו את מניותיהם מפחד מפני המהלך של הקרנות החזקות.

המהלך של הטרולים מאתר רדיט למעשה אמור להביא לעליית ערך המנייה ובכך לפגוע בקרנות הללו ולהביא לזה שמחיר המנייה שהן יצטרכו להחזיר למלווים יהיה גבוה מהמחיר שבח הם מכרו אותן לאחר ההשאלה.

ההסתבכות של קרנות הגידור?
על פי הדיווחים ברשתות, מה שקרנות הגידור עשו שמסבך מאוד את המצב, הוא שחלקן לכאורה ביצעו מהלך שעל הנייר נחשב לעבריינות כלכלית – "שורט עירום", כלומר ביצעו שורט ללא השאלת מניות, אלא מכירה של "התחייבות", וזה מביא כעת למצב שקרנות הגידור הללו צריכים להחזיר כמות מניות גדולה יותר מאשר סך המניות הזמינות בשוק:
https://t.me/Re5iGam/1702

מצב כזה עשוי להביא לקריסה כלכלית משמעותית של חלק מקרנות הגידור, שכן לא רק שהן חייבות להחזיר למלווים שלהן מניות יקרות, אלא שהן יתחרו אחת בשניה על הזכות להחזיר שכן החוב גבוה מסך המניות הזמינות.

ההתעוררות הציבורית הגדולה:
עושה רושם שהמהלך של הטרולים של רדיט, הצית התעוררות ציבורית אדירה, כאשר אנשים מכל העולם מדווחים על רכישת המניות שנגדן הימרו קרנות הגידור, במטרה לפגוע באוליגרכיה הפיננסית ה"נאורה":
https://t.me/Re5iGam/1683
https://t.me/Re5iGam/1684

הברית המפתיעה, ומה ניתן ללמוד ממנה?
לטירוף סביב השורטים הצטרפו כמה דמויות בפרופיל גבוה, הראשון היה אילון מאסק, אדם שחייב חלק גדול מההון שלו לכספי המסים שאובמה הזרים לחברותיו, ואליו הצטרפו גם מארק קיובן, בעל הון שהיה פעיל מאוד נגד טראמפ ואפילו חברת בלוקבסטר חזרה לתחייה וצייצה בנושא.

אך הדבר המפתיע ביותר קרה דווקא בזירה הפוליטית, טד קרוז הרפובליקני ובעל בריתו של טראמפ לכאורה, צייץ מחדש את הסוציאליסטית הקיצונית אלכסנדריה אוקסיו קורטז שתמכה במאבק נגד קרנות הגידור כקריצה לתומכי ברני סנדרס שבעבר הפעילו את תנועת occupy wall street המהונדסת, אליהם הצטרף דמוקרט נוסף – הסנאטור טד ליו.
בניגוד אליהם, יקירת התאגידים אליזבת וורן הדמוקרטית דווקא פועלת בגלוי נגד המשקיעים האנונימיים ולטובת התאגידים.

האם זו אחרית הימים או שיש כאן משהו גדול יותר?

הקשר לטראמפ:
מי עומד מאחורי המהלך הזה נגד קרנות הגידור, היה הנושא המרכזי שעליו דיברנו בשני הפוסטים הראשונים.
כעת מגיע דונלד טראמפ ג'וניור והופך את הכל למעניין הרבה יותר. דון ג'וניור שואל אותנו אם הדמות שהופצה ברדיט בתור הסמל של המבצע הזה נגד קרנות הגידור, איש העסקים הבלונדיני, לא מזכירה לנו במקרה את טראמפ בצעירותו, והאם גם טראמפ מאמין בזה שהמערכת כולה כולל השווקים, הם מושחתים מהיסוד ומוטים נגד האזרח הקטן?
https://t.me/QanonMemes/1380?single

העיתונאית שרה קרטר ענתה לו שלא מדובר בצירופי מקרים:

מעניין שהתשובה שלה הייתה מנוסחת בצורה דומה מאוד לצורת הניסוח של קיו שבעבר אף ציין שהיא מקבלת הדלפות בלעדיות ושדואגים לאבטחה שלה (פוסט #3007).

השאלה שנשאלת כעת היא האם הציוצים הללו של דון ג'וניור מוכיחים שמדובר במבצע אותנטי של מחנה טראמפ? מבצע שמטרתו לרסק את קרנות הגידור, להזכיר לציבור את כוחו האמיתי ואולי אף לרסק את הפדרל רזרב שיאלץ לחלץ את הקרנות.

כפי שכתבנו בפוסט השני שלנו (מצורף מעלה) יש לא מעט סימני שאלה שמראים שהמבצע הזה עשוי להיות מופעל דווקא על ידי גורמים עויינים שמטרתם להביא לקריסת הכלכלה האמריקאית ולקידם ה"אתחול הגדול". במקרה כזה, מדוע שטראמפ יתמוך בזה?

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.