January 27, 2021, 12:03 pm

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

עוד מאותה הכתבה:

שימו לב מי הם כנראה חלק מגורמי הביטחון שהיוו רשת ריגול עבור האיראנים למען הסכם הגרעין של אובמה בתוך מערכת הביטחון הישראלית כנגד עמדת הממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי בארץ, ושימו לב שהם מהדהדים את דבריו של טריטה פרסי כי החרדים היהודים בישראל הם הסיכון לביטחון לאומי הישראלי (ממש לפי אסטרטגיית תיבת התהודה של היועץ לביטחון לאומי בן רוהדס שמימן את התעמולה בעזרת סורוס ורוקפלר). כלומר, אנשי ביטחון בכירים בארץ מיישרים קו עם האייתולות האיראנים וכמאמר "פטריוטיזם הוא מפלטו של הנבל" מכסים את הטיעונים שלהם בפטריוטיות מזוייפת:

בספרו מ2015 על הסכם הגרעין, פרסי מתאר את תהליך לגיבוש הסכם הגרעין המטורף של אובמה, Losing an Enemy: Obama Iran and the triumph of diplomacy, הוא כותב פרק מאוד מיוחד ומעניין בשם "אובמה והמוסד נגד נתניהו", שם הוא נותן את הכותרת "בני הברית הסודיים של אובמה".

👈 מה שלא ידוע לציבור הרחב הוא שלממשל אובמה היה מקור מפתיע של בריתות חזקות כנגד נתניהו: הממסד הבטחוני של ישראל. הערכתו של נתניהו סתרה באופן חד את זאת של הדרג המקצועי בתוך המוסדות הישראליים הא-פוליטיים. מתוכם, אף מוסד לא התנגש איתו יותר מסוכנות המודיעין של ישראל, המוסד (של תמיר פרדו).

בכמעט כל עניין מרכזי, הם נחלקו. תמיר פרדו, ראש המוסד, לחלוטין ביטל את ההנחה שאיראן היא איום קיומי לישראל — מנטרה שנתניהו בא לתאר, ושוושינגטון קיבלה ללא חשיבה ביקורתית. בפגישה עם שגרירים ישראלים, הוא נימק את התנגדותו לטענה של נתניהו. "האם איראן מהווה איום קיומי לישראל?" פרדו שאל. "לחלוטין. אך אם מישהו טוען שפצצה גרעינית בידיים איראניות היא איום קיומי, כלומר לסגור חנות וללכת הביתה, זה פשוט לא המצב. המונח 'איום קיומי' נזרק בחופשיות מידי." פרדו היה ראש המוסד העוקב השלישי אשר שלל את הרעיון שאיראן מהווה איום קיומי. שני קודמיו, מאיר דגן ואפרים הלוי, גם כן ביטלו את טענת נתניהו. היכולת של איראן היתה "רחוקה מלהוות איום קיומי על ישראל," ציין הלוי. "ההקצנה הגוברת בקרב חרדים היוותה סיכון גדול יותר מאחמדינג'אד," הוסיף. [קונספיל: פרדו חזר על דבריו כשדיבר על ש"ס, הרעיון מקביל לדו"ח של קרן המשבר של סורס על המתנחלים].

בהמשך פרסי כותב ומפרט עוד על איך מעגל פנימי בממסד הביטחוני שציין יצא בהתרסה לנקודות מרכזיות במדיניות של נתניהו כלפי איראן. כולל הטענה שהמשטר באיראן אינו ראציונלי ואפילו כנגד הטענה שהם חותרים לנשק גרעיני מלא, אלא רק לאמצעיים המאפשרים נשק כזה, כל אלה מתהדים בדיוק את ההערכות והמדיניות של ממשל אובמה טריטה פרסי שהזכרנו לעיל המואשם בריגול עבור האיראנים בארה"ב.

נתניהו ורבים בממסד הפוליטי טענו במשך שנים כי איראן אינה ראציונלית, משיחית, והתאבדותית. הטענות הללו היוו את היסוד עבור הגישה הישראלית כלפי איראן. כל עוד היה מקובל כי איראן לא היית הגיונית, דיפלומטיה והרתעה נחשבו חסרי תוכלת. וככל שהתקבל יותר כי איראן היא בעלת נטיות התאבדותיות, למערב לא יישאר ברירה אלא לנקוט פעילות מונעת באמצעים צבאיים. אילו הטענות הללו על איראן לא ייאומצו, מתקפת מנע צבאית לא תהיה האופציה ההגיונית היחידה בנוגע לאיראן. לא רק שאנשי המוסד דחו את הרעיון שהאיום האיראני הוא קיומי, הם גם דחו שאיראן היית לא ראציונלית והתאבדותית. "המשטר באיראן הוא מאוד הגיוני", אמר מאיר דגן לCBS בתוכנית 60 דקות. "אין ספק, הם שוקלים את כל ההשלכות של המעשים שלהם". הדברים של דגן תוהדו על ידי הרמטכ"ל הישראלי, בני גנץ, אשר הכעיס את נתניהו כאשר תאר את המנהיגים האיראנים כ"אנשים מאוד רציונלים".

גנץ ועוד בממסד הבטחוני אפילו טענו שאיראן בסופו של דבר לא יבחרו לבנות נשק גרעיני, בדיוק בגלל כוח ההרתעה של המערב. ההצהרה של גנץ תיהדה את ההערכות של ממשלת ארה"ב, אשר ראו באיראן מדינה המחפשת להגיע ליכולת לייצר את הנשק הגרעיני ולא את הנשק עצמו.

כדי להראות שנשמרה עקביות בחתרנות, רק לאחרונה, כאשר טראמפ החליט על לצאת מהסכם הגרעין עם איראן, גנץ נשאר דבק בעמדת הדיפ סטייט.

ב-26 למרץ 2018, בפאנל של ידיעות אחרונות, בני גנץ, בוגי יעלון, שאול מופז ודן חלוץ מתנגדים ליציאה של טראמפ מהסכם הגרעין.

האם בני גנץ היה סוכן של ממשל אובמה והאיראנים עבור תוכנית הגרעין ?

שימו לב כיצד מתואר גנץ בספר של הסוכן האיראני שפעל לקדם את הסכם הגרעין עם ממשל טראמפ:
"ההצהרה של גנץ תיהדה(echoed) את ההערכות של ממשלת ארה"ב".
"הדברים של דגן תוהדו (echoed) על ידי הרמטכ"ל הישראלי, בני גנץ, אשר הכעיס את נתניהו כאשר תאר את המנהיגים האיראנים כ"אנשים מאוד רציונלים"."

המוסד נגד צבא ההגנה ללזלי וקסנר? על מלחמת הצללים של ציר נתניהו-יוסי כהן נגד מערך הגנרלים של הדיפ סטייט

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *