January 19, 2021, 3:01 pm

פנים כדור הארץ

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

== האם בארה"ב עומד להתרחש ליל הסכינים הארוכות? ==
~~ הפרשנות שלא תקראו ולא תשמעו בשום ערוץ תעמולה ~~
(למי שלא מכיר, חפשו את ליל הסכינים הארוכות בוויקיפדיה. חשוב ללמוד פרק זה בהיסטוריה כדי להבין את מה שקורה)
ההזרמה המסיבית של יחידות צבא לוושינגטון הביאה לגל של ספקולציות. אחדים אף הרחיקו לכת, וטוו תיאוריות לגבי השתלטות של טראמפ על השלטון. אחרים מנגד, מאמינים בתמימותם כי הצבא מיועד לדכא הפגנות או התפרעויות של תומכי טראמפ במהלך ההשבעה. אלה ואלה טועים.
מה שכן, הם צודקים, כמות החיילים שהגיעו בהחלט מופרזת עבור אבטחת טקס. בנוסף, פריסת הצבא היא אכן פועל יוצא של מה שקרה ב-6 בינואר, אבל לא באופן שמקובל לחשוב.
מה בעצם קרה ב-6 בינואר? בעת שתומכי טראמפ חלקם אנשי ימין קיצוני ורובם אנשים תמימים הסתובבו כתיירים בבניין הקפיטול, או נפלו קורבן לפרובוקציות שיזמו אנשי שמאל שהובילו כמה מהם, ותימהוניים אחדים (שחשבו אולי שהם במייסיס או אפלסטור) אף ניסו לקחת מזכרות, פעלו אנשי שמאל באופן מאורגן ומתוכנן והגיעו ללשכות ולמקומות שבהם באמת אפשר להשתלט על העניינים, והתנהלו שם כבעלי הבית. לא אתפלא אם כמה מהם אף נשארו שם וכיום מגיעים לשם באישור מלא שסדרו לעצמם.
זה גרם לגורמים היותר שמרנים במפלגה הדמוקרטית להתעורר.
אין זה סוד שאנשי כנופיות השמאל אנטיפה, בי.אל.אם. ובלאק בלוק, רואים את עצמם כמי שהביאו את נצחונו של ביידן, ורואים את עצמם זכאים לקחת חלק עיקרי בשלטון החדש. אין זה גם סוד שמדובר בארגונים חמושים, מאומנים, ובעלי משטר כמו צבאי לפי מיטב המסורת של ארגוני "השחרור" המרקסיסטים.
וכעת כדאי לשים לב שמצב החרום בוושינגטון החל מיד, ולא חיכו ליום ההשבעה, והוא גם לא יסתיים באותו יום. זו התקופה הכי רגישה, משום שבכירי הממשל של טראמפ מסיימים את תפקידם ומפנים את משרדיהם, בעוד אנשי המשטר הביידני הנכנס, שחלקם עוד אפילו לא מונו באופן רשמי, עדין לא נכנסים במקומם. הריק הזמני הזה עלול להיות מנוצל על-ידי הארגונים המרקסיסטים המאורגנים היטב כדי להשתלט על המשרדים, ולהכתיב בכוח את שותפותם בשלטון.
דונלד טראמפ אישר ברצון את הכנסת הצבא, מאחר והמצב הזה היה מסוכן גם לו ולמשפחתו (שבינתיים התפנתה מראש) בבית הלבן.
השתלטות כזו של כנופיות השמאל אם תקרה, תזכה רק לסיקור דל אם בכלל בתקשורת המאולפת להתעלם מכול מה שהשמאל עושה, אפילו אם היא תהיה מלווה באלימות קשה. לאחר שהם ישתלטו זה יהיה מאוחר מידי להפעיל כוח בדיעבד כדי להוציא אותם.
בינתיים השמאל ואמצעי התקשורת מנצלים את המצב הקיים כדי להכפיש את תומכי טראמפ. הם לעולם לא יפרסמו את הסיבה האמיתית לפריסת הצבא.
המקום היחיד שאנשי הכנופיות לא יכולים להיכנס אליו הוא הפנטגון, והכוח היחיד שמפעיל נשק שהם לא יכולים להשתלט עליו הוא הצבא. לכן זה הכוח היחיד שניתן להסתמך עליו כדי למנוע את השתלטות כנופיות השמאל.
זו לדעתי הסיבה העיקרית לפריסת הכוחות המאסיבית בוושינגטון. אבל הארגונים הללו לא ירפו. הם יוכלו להמשיך לפעול באלימות באופן כללי, או באופן ממוקד כנגד אישים שיתנגדו לדרכם. האם המשטר החדש ייכנע לדרישות שלהם, או שהוא יפעל כפי שכבר פעלו אחרים במצב דומה ויבצעו את ליל הסכינים הארוכות? נמתין ונראה.
האסון הוא, שתרחיש ליל הסכינים הארוכות הוא התרחיש האופטימי יחסית. כל תרחיש אחר הוא אפל ומסוכן שבעתיים. פרטים בסרטון חדש שאעלה בהמשך היום.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *