December 31, 2020, 11:26 am

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

מסתבר שהקשר של "מכון מולד" להסכם הגרעין האיראני לא נגמר באחותו של הרמטכ"ל בוגר קרן וקסנר, אלא הוא עמוק הרבה יותר.

מתוך כתבה של עקיבא ביגמן משנת 2016:

בימים האחרונים התפרסם כי ארגון השמאל ‘מולד’ ביקש להפסיק את התמיכה של ‘הקרן החדשה לישראל’ בפעילותו. לא ברור מה בדיוק עומד מאחורי המהלך, אך בניגוד למשאלות הלב של רבים בימין, כנראה שלא מדובר ב”התפכחות” או “הליכה ימינה”, אלא בעניין טקטי פרגמטי בלבד

ובאמת, המחשבה שמייסדי ‘מולד’, אסף שרון, אבנר ענבר ומיכאל מנקין – שעמדו בראש ארגוני קצה רדיקליים כמו ‘סולידריות שיח’ ג’ראח’ ו’שוברים שתיקה’ – מחפשים פתאום את חיקו החמים של הקונצנזוס הישראלי היא משאלתית ביותר. רדיקל נשאר רדיקל, עם או בלי כסף מ’הקרן החדשה לישראל’. סביר יותר להניח שהתגלעו ביניהם חילוקי דעות אודות רמת המעורבות של ‘מולד’ בפוליטיקה הישראלית, מעורבות ש’הקרן החדשה לישראל’ – כגוף אמריקני הכפוף לרשויות המס האמריקניות – מנועה חוקית מלבצע.

הרבה עמותות שמאל רדיקלי יש בעולם שהפרוטה מצויה בכיסם ושאפם תחוב בסכסוך הישראלי-פלסטיני. אחת מהן היא ‘קרן האחים רוקפלר’, שהוקמה בשנת 1940 במטרה “לממן שינוי חברתי שיתרום להגברת הצדק, היציבות והשלום העולמי”. בשנת 2014 לבדה היא חילקה יותר מ-30 מיליון דולר למטרות אלו ברחבי העולם.

[הערת במערכת – זכרו את "קרן האחים רוקפלר" היא תהיה חשובה בכתבה נוספת שנוציא בקרוב].

במסגרת זאת, משקיעה קרן רוקפלר הון רב בארגוני זכויות אדם ישראלים ופלסטינים, שחלק מהם כל-כך קיצוניים שאפילו ‘הקרן החדשה לישראל’ התנערה מהם.

כך, לצד החשודים הרגילים – כמו ‘שוברים שתיקה’, ‘עדאלה’, ‘גישה’ ואחרים – תומכת קרן רוקפלר גם בארגון ‘זוכרות’, המקדם את זכות השיבה של הפלסטינים לישראל; ‘קול יהודי לשלום‘ התומך באופן פעיל ב-BDS; בארגון הפלסטיני ‘אל-שבאבקה’, התומך ב-BDS ומקושר לעומר ברגותי, ראש תנועת החרם; ובארגון JUSTVISION, שגם הוא ממממני ה-BDS.

👈 וכן, גם ב’מולד’: בשנים 2014-2012, נהנה מרכז ‘מולד’ מכ-150 אלף דולר מכספי קרן רוקפלר.

_

הקשר האיראני:

👈 כעת אנו נשלים את המעגל ונראה שהקשר בין "מולד" להסכם הגרעין האיראני עובר דרך "קרן האחים רוקפלר".

*מהכתבה של ביגמן:**

אחד מתחומי הפעילות המטרידים ביותר של קרן רוקפלר, נוגע להסכם הגרעין שנחתם בשנה שעברה עם איראן. על-פי דוחו”ת הקרן, סכומי עתק הושקעו בארגוני אמריקנים שקידמו את הסכם הגרעין: ארגון Ploughshares ["קרן המגלים"] קיבל לא פחות מ- 4.4 מיליון דולר בחמשת השנים האחרונות לטובת “הקמפיין האיראני” שלהם; הקרן לחברה אזרחית, קיבלה 425 אלף דולר, לטובת ה”פרויקט האיראני” שלהם; ‘המועצה הלאומית האיראנית’, השדולה האיראנית בגבעת הקפיטול – זכה לכ-350 אלף דולר בשנים האחרונות. ועוד רבים.

אך מי שמתבלט יותר מכולם הוא מענק חד פעמי עצום לארגון היהודי ‘ג’יי סטריט’, שזכה ללא פחות מ-3 מיליון דולר (!) בשנה שעברה לטובת “הקמפיין האיראני שלהם”. מי שזוכר מה הלך פה בתקופה ההיא, שכללה את מערכת הבחירות והמאבקים בוושינגטון, יכול לזהות בנקל מה עשו ‘ג’יי סטריט’ עם כל הכסף.

על-פי האמור באתר קרן רוקפלר, הסכם הגרעין עם איראן הוא אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים שלהם. “במשך 13 שנה ‘קרן האחים רוקפלר’ תמכה במאמצים לשפר את יחסי איראן וארצות-הברית ולקדם פתרון דיפלומטי למחלוקת הבינלאומית אודות תכנית הגרעין של איראן”, מסופר באתר הקרן. הארגונים שנתמכו על-ידה “פעלו ללא לאות לספק ניתוחים אמינים, לקדם ערוצים לא-פורמליים של דיאלוג ולספק מידע לציבור האמריקני ולמקבלי ההחלטות”. “סביר להניח”, מסכמים בקרן, “כי מאמצים אלו תרמו בסופו של דבר להצלחת המשא ומתן ולחתימת ההסכם”.

🚨 גם ב’מולד’ לא טמנו את ידם בצלחת בהקשר האיראני. ניירות עמדה שהפיץ הארגון תאמו באופן מושלם למסרים של הבית הלבן, והם נטלו חלק בקמפיין הפנים-ישראלי נגד נאום נתניהו בקונגרס ושאר המהלכים שנקטה ישראל בניסיונות לבלום את חתימת ההסכם.

[אסטרטגיית תיבת התהודה של בן רוהדס?]

___

אם "קרן המגלים", אסטרטגיית "תיבת התהודה" של בן רוהדס וממשל אובמה והמעורבות של "קרן האחים רוקפלר" בקידום הסכם הגרעין האיראני נשמע לכם מוכר, סימן שקראתם את הכתבה שלנו משישי האחרון.

המוסד נגד צבא ההגנה ללזלי וקסנר? על מלחמת הצללים של ציר נתניהו-יוסי כהן נגד מערך הגנרלים של הדיפ סטייט

👈 השאלה החשובה:

האם זה מקרי שרמטכ"ל צבא ההגנה ללזלי וקסנר רא"ל אביב כוכבי, בוגר קרן וקסנר, מוביל לפי הדיווחים את ציר הגנרלים של הדיפ סטייט נגד המדיניות האיראנית של נתניהו, בעוד שאחותו היא חוקרת בכירה במכון הזר והחתרני "מולד" שתמך באופן פעיל בהסכם הגרעין של אובמה ומומן על ידי מקדמיו הגדולים ביותר של ההסכם?

Nothing to see here?

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *