טראפ דורש להוציא את הכוחות האירנים מסוריה

במסגרת הפגישה שעתידה להיות ללא תנאים מוקדמים בין ארה"ב לאירן ידרוש הנשיא האמרקאני, כחלק ממכלול הדברים, את נסיגת הכוחות האירנים משטח סוריה.

 

מקורות יודיע דבר מדווחים לרשת "קונספיל" כי לאור חדלות הביצוע הרוסית וכחלק משינוי תפיסת האזור ידרוש טראפ את נסיגת הכוחות מהציר השיעי שנע בין אירן סוריה ולבנון, הנשיא טראפ ידרוש את הנסיגה באופן טואטלי מהמשטר וכחלק מהסכם החדש אשר ברצון הצדדים לבצע.

 

 

 

מעבר לסנקציות המתהוות באירן וכחלק מריסוק מטבע הריאל אשר גורם לבנקים באירן לקרוס לתוך עצמם כחדלי פירעון, מסמן הנשיא האמרקאי את הדרך לשלטון הפרסי ונותן להם אפשרות לרדת מהעץ השיעי כחלק מהמשא ומתן המתווה בעתיד הלא רחוק.

טראפ ציין כי הפגישה תהיה ללא תנאים מוקדמים, אבל לכולם ברור מה הולך להיות בנושא הגרעין, הנפט והמשך השליטה על האוכלוסייה הפרסית, מה שנוגע לישראל היא הדרישה העתידית של הנשיא בעניין כוחות החיזבאללה והפלוגות השיעיות אשר נפרסו באירן והנשיא הרוסי שמבושש להוציאם.

נסיגת כוחות שיעים מציר הרשע זה בעניין של יהרג בעל יעבור מבחינת נשיא העולם החופשי, השאלה היא האם האירנים יבקשו להותיר את הכוחות על הקרקע הסורית בעוד הטבע שלהם קורס ושכירי החרב לא יכולו לקבל את כספם בגין שהיתם בארץ ניכר.

גם הג'יהד השיעי צריך מימון.

 

 

 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *