רכבת לילה לקהיר

הפרויקט הגרנדיוזי אשר מתבקש במסגרת ההתקשרות בין רוה"מ נתניהו, נשיא מצריים – סיסי, והחברה הסינית

 

במדינת ישראל קיימת אפשרות פשוטה שבה אתה עולה ממטולה לרכבת ותוך 3 שעות אתה יושב בחוף של  ציון באילת ושותה משקה תמר הינדי קר, אח"כ דופק איזה ברנץ של החיים ופה הדרך לבירה וויסקי קטורות של שלום ואז הופ חוזר חזר עד מטולה ברכבת של 20.00 בערב… יום כיף באילת.

אילת
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

אבל זה פרויקט קטן במושגים סינים היות וכבר יש מסילות עד לבאר שבע, והסינים בשביל איזה 200 ק"מ לא מתכופפים, אז איך משכנעים סינים לבוא לארץ ולהתחיל לעבוד מהר מהר עוד לפני שארגון בעלי המשאיות מתעורר והבן של בונדי ליבנת מנסה להיות כמו עבדאללה מלך ירדן וערוצי החדשות שבשליטתו לא מגלים פרשיה מינית על מנת להוריד שרים ממשרתם?

נשיא מצריים  אסיסי, אסיסי הוא איש מקצוע, אם הוא מחליט שהרכבת תגיע עד לקהיר, תחצה את סיני ואת התעלה (לא לפני שיהיה לנו תחנה בשארם אשייך) מכאן הדרך סלולה לפרויקט ענק שלסיני הממוצע שווה לבוא לפה והרים פרויקט אשר יבוא לידי ביטוי בסדר גודל של 500 ק"מ במדבר הלוהט.

בתמונה שארם א'שייך

 

מדינת ישראל צריכה לשחרר את עם ישראל מהציפורניים של רשת פתאל, האיש שיצר את הקרטל הגדול בענף המלונאות, כמו כן מדינת ישראל צריכה לאפשר מעבר גבול בין יבשתי ממצרים וחזרה, ברור לכל שבמעבר הגבול יהיה צורך בבדיקה, אבל פה בדיוק העניין, היכולת שלך להגיע לאתר נופש במצריים בתוך 5.5 שעות ממרכז הארץ כולל מעבר גבול וללא סיכון מיותר בין אם זה נסיעה ברכב ובין אם זה נסיעה במטוס היא יכולת מוכחת וקיימת בכל מדינה אירופאית.

 אז מדוע הדבר אינו קורה גם לאחר שלושים שנות שלום עם העם המצרי?

טכנית מבחינת המצרים אין שום בעיה, הנשיא המצרי מוכן ומוזמן, הוא את כל תנאיו סגר בתוך עמו, הוא יעשה עם מפלגתו לביתו ואין לו בעיה להכניס אלפי סינים לצורכי עבודה בתוך סיני בואך קהיר וכמובן לקבל אפילו תיירים סינים לתוך תעלת סואץ, מבחינתו האוניות יכולות לעצור בסואץ להרים את הסחורה באשר היא ישירות לנמל חיפה דרך רכבת המשא שתנוע מ 23.00 ועד 05.00 על המסילות הרקות.

הדבר היחד שמונע מקיום רכבת שכזאת אלו הם בעלי הקרטל, אלו הם בעלי הכסף אשר מחזיקים את אזרחי המדינה בביצים, אלו הם אשר רוצים ליטרת בשר מתוך הפרויקט ולא בא להם שאיזה סיני יבצע את העבודה, כולם רוצים להישאר במצב הנוכחי שמשיכו לנסוע בכביש הערבה בחושך בעוד הם יעבירו במשאיות שלהם (ראה ערך "תעבורה") את הסחורה בקרטל של משפחת ליבנת.

בעלי ההון אשר ברובם בעלי הבנקאים אינם מאפשרים אפילו לתקשורת הבולשביקית לדבר על העניין, שלא נדבר על כך שמלך ירדן הסכים להקים שדה תעופה משותף, מלך ירדן אף הציע כי יבנו מנהרות בתוך ההרים על מנת שהרכבות יחצו עד סעודיה!

הפחד הוא לא מהזליגה של חופשות משעממות של וועדי עובדים באילת, הפחד הוא שינוע הסחורות בצורה הכי טובה שיש היום – ברכבת, ומה שנע היום מעפולה לתל אביב יכול לנוע גם עד קהיר.

אז עד שננגב חומוס בסעודיה – מוטב שתכירו בעבודה שאולמרט וזונת המסדר דליה איציק דפקו אתכם בעשור הקודם.

 

נקווה שזה לא יישאר כך המשרת של ישראל כץ.

משקה תמר הינדי קר?

 

גילוי נאות – מוכר המשקה תמר הינדי קר הוא ערבי.

 

 

אם כבר שותים משקה תמר הינדי מערבי שממלא מים בטיילת ..

 

למה שלא תעשו את זה עם ערבי אסלי מקהיר..

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *