הקצין ותרומת הביטקוין.

ביט

הקצין קיבל זיקפה.

בוקר אחד התקבל טלפון אצל קצין יחידה בכיר, על הקו היה יהודי מצרפת, במבטא כבד ומעט לא ברור החל היהודי לבקש אפשרות להעביר תרומה גדולה ליחידה "שלום, אני רוצ ה תורם כסף ליחידה שלך", הקצין הנלהב כבר פנטז על "בוננזה" רצינית לפקודיו, בכל זאת לא כל יום מגיע סכום שכזה, רוב הסכומים בקושי סוגרים תקציב לערב ברבקיו.

הקצין החל לספר לצרפתי על תפקיד היחידה מבלי להיכנס לנושאים הביטחוניים, אבל הצרפתי ידע יותר פרטים על היחידה מאשר הקצין עצמו יכל לספר, משהו אמר לקצין, הצרפתי הזה הוא פטריוטי אמיתי, איש שבין את חשיבות הווי היחידה, צרפתי יהודי בגולה אשר רוצה לעזור לחיילים אשר נותנים גופם ונפשם למדינה.

הצרפתי ביקש שהכסף אשר יתרם יהיה בחלקו הקטן לטובת נושאים מסוימים, ערב בידור לחיילים, מופע קליל, אוכל, שתייה, אפילו הציע קריוקי שהחיילים יבחרו את השירים שלהם וישירו ולא משהו שלגלצ' יקבע להם (ידוע שהמוזיקה של גלגלצ' אהובה באזרחות, בצבא שולטת מוזיקה אחרת לגמרי)..

לאחר שנסגרו הפרטים בין הצרפתי לקצין ביקש הצרפתי לקבל את כתובת הארנק של היחידה, הקצין הנפעם לא הבין על מה הצרפתי מדבר.. הוא אמר לו שהוא יכול להעביר את הכסף בדרכים מקובלות, אבל הצרפתי התעקש לתת ליחידה את הכסף במטבע העונה לשם "ביטקוין".

הקצין הנפעם החל לברר, "מזה לכל הרחובות ביטקוין הוא זעק בחדר" מיד נכנסה אחת הפקידות ואמרה "משהו לא בסדר עם הקפה?" הקצין הביט בא והיא כשלפתע חזרה לעצמה מתוך מבט העגלה הפועה אמרה "ביטוקין זה מטבע קריפטו אשר מצויי בבלוקציין"  הקצין קיבל זיקפה.

אותו קצין בכיר החל לפשפש בטלפונים, הוא היה חייב לקבל את הכסף מהצרפתי, אחרת יחידה אחרת תיקח ממנו את התרומה, אבל הוא לא ידע מה לעשות ולכן פנה בשרשרת הפיקוד לממונים עליו, והנה הממונה שלא יודע דבר על "קריפטו" החל חופר בנושא והלחץ עליו גבר.

הטלפון של הצרפתי החל מצלצל שוב ושוב, "בון ז'ור אדון קצין, אני רוצה היום מעביר כסף לחשבון, אין זמן אחר היות ואני טס ולא מתאים כי אני אקח איתי את הקוד של הארנק שלי, בכל זאת, אני לעשות סקי בהרים, קח כסף עוד היום…" הקצין קיבל זיקפה.

אוי אוי הולך וחוזר בחדרו, מה אני יכול לעשות על מנת לקבל את הכסף הזה, מיד יצר קשר עם הפיקוד העליון, "הלו, אני רוצה תשובות, לאן אני מקבל את הכסף?" ואין קול ואין עונה… הקצין החליט לפתוח ארנק וירוטאלי ברשת, הוא הצטייד במייל סודי, ופתח לו ארנק ואמר לעצמו "החיילים שלי יעשו אחלה ערב בזכות הצרפתי".

בינתיים בפיקוד העליון החל משבר, האם ניתן לקבל את הכסף של התורם בביטקוין? ומיד קצרה הדרך אל שולחן משרד הביטחון, שם עמדו אובדי עצות.. "כמה כסף מדובר ?" שאלו שם בפיקוד העליון,   "הרבה מאוד" ענו ביחידה, וכך זה נמשך ונמשך אלה מבקשים לדעת את הסכום ואלה מבקשים לדעת אם ניתן לקבל ביטקון.

הקצין החל מזיע, דעתו נטרפת לא רק מהפקידה שיש לה וואחד בלוקציין, אלה גם מהסכום, "מה לעזאזל אני עושה?" הוא רטן בצורה טרחנית אין סופית, הוא החל הוזה את הכבשים שהוא מריץ לח'ברה שלו ביחידה, הוא טרח לחשוב אפילו כמה מלח עבה הוא ישים על הכבשה בטרם הוא צולה לה את הצורה ובין צליה לצליה עלתה לו הפקידה בתוך עגלי הזיעה ומלחץ כזה  אייך לא… הקצין קיבל זיקפה.

ואז זה הגיע, הטלפון של השר, השר אומר "תמתין, צריך לבדוק מה זה אומר, תרומה בביטקוין" מלמל, "תמתין למה" צרח הקצין בקול צרוד, "למי ממתינים?" שאג בקול קורס, "אני רוצה לקנות כבשים, שתייה, סנדאפ, דרניקים" וקולו הדהד את כל הגזרה, "יהיה בסדר" ענו לו מעבר לקו, "תמתין קטנה".

הקצין לא יכל יותר, הוא התקשר לצרפתי ואמר לו "הנה הארנק שלנו" הצרפתי שמח ומיד טרח להעביר לו את הכסף ואף אמר לו "תודה רבה שנתת לי את הזכות לתרום לחיילים הגיבורים שלנו, תעשו חיים ותבלו, מגיע לכם", לקצין נסדק המוח כאשר הבין שיש לו סכום שזה ביד, הוא החל ליצור קשר עם עשרות בעלי מקצוע והזמין אותם לצבע את הערב יחידה הגדול שהוא מתכנן, הוא הביא שף, מלצרים, חיות טעימות, מאות פקודים, אפילו הזמין פקודים שהשתחררו שנים קודם ואף כאלו שכבר לא עושים מילואים, אנשים על גבי אנשים.
הוא הביא זיקוקים, סופל'ה שוקולד, הוא הביא רקדנים, צ'פלין שיצלם את האירוע, הביא והזמין כאילו אין מחר, אבל כסף יש בשפע, הוא טרח להודיע לכל בעל מקצוע שהוא משלם בביטקוין וטרח לתת להם את זה מראש, כולם הסכימו כולם אמרו שיגיעו וכולם יביאו את הסחורה, הקצין קיבל זיקפה.

ביטקוין

בפיקוד העליון קלטו משהו משתנה, פתאום החלו רעשי רקע על קצין אחד שעושה מסיבה, מזה מסיבה? מסיבת המסיבות, הפקת ההפקות, יום העצמאות עני לעומת מה שהוא מתכנן שם, ואז קלטו שם, הקצין לקח את התרומה של הצרפתי בביטקוין, הכסף נתרם בדרך הבלוקציין, אומות הספים רעדו, בכל השדרה הפיקודית החלו מדברים על הדבר והאם ניתן לעשותו ולקיימו… 8200 התגייסו למצוא את הארנק עם הכסף, אבל לא 8200 ולא 9900 יכולים לפצח בלוקציין..

 

הקצין קיבל נזיפה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *