טייקונים של ה”שלום”

כל התוכן באתר הוא בגדר לכאורה…

טייקונים של ה”שלום”

חלק שלישי בסאגה המתמשכת המנתחת את מה שמתכננים ומתכוונים ליישם בארץ כחלק מכל שיחות ותוכניות ה”שלום” שמציפים אותנו בשני העשורים האחרונים. הפעם ניגע בתפקיד של הטייקונים בכל הנוגע למיזמי השלום חוצי הגבולות, ונראה למה הם נבחרו להיות הטייקונים שיובילו את ההשקעות בתהליך. כרגיל הכל מוביל שוב אל איחוד סוציאליסטי ריכוזי של מדינות הים התיכון על פי מודל שמקדמים גם בצפון אמריקה והאיחוד האירופאי.

[תוספת קטנה על עופר, סרקו את המיךה "עופר"]

Bloomberg BuisnessWeekend
May 28, 2008,A Mideast Valley of Peace

“הפעם (יצחק) תשובה שם את העין על הערבה, עמק צחיח השוכן לאורך החלק הדרומי של הגבול בין ישראל לירדן. אם החזון שלו ייושם, הסקטור הפרטי יבנה תעלה בעלות של 3 מיליארד דולר אשר לא רק תחבר בין ים המלח לים האדום, אלא גם תחבר ישראלים, ירדנים, ופלשתינאים – עם אפשרות להביא לשלום דרך אינטגרציה כלכלית.”

[קונספיל: עם חוקי שכר המינימום בישראל אשר לא מתקיימים בירדן ואצל הפלשתינאים, מי נראה לכם שישכרו לעבודה, ואיזה קבוצה תרוויח מזה כלכלית?]

“הפרוייקט תואם גם לחזון ‘איחוד מדינות הים התיכון’ שהגה הנשיא ניקולאס סרקוזי, אשר שם דגש חזק גם על ייצור מים ואנרגיה חלופית. הוא מתכנן ביקור בישראל ביוני, ויוזמת עמק השלום ככל הנראה תהיה באג’נדה.”

חובה למי שלא מכיר לקרוא על הכתבות הקודמות שלנו בנושא “איחוד מדינות הים התיכון” ו “יוזמת עמק השלום”. אלו בעצם מהווים את לב ליבה של תהליך השלום.בתקשורת ידברו על השיחות, היוזמות,הפוליטיקות הקטנוניות, וכל דבר אחר המציג את אותם תהליכים ושיחות באור של אופרת סבון וחילופי האשמות בלתי נגמרים אשר מטרתם להעסיק את הצי-בור בתפאורה ובתפל בזמן שהעסקאות האמיתיות מתבצעות מאחורי הקלעים. על פי הכתבה למעלה מאחורי יוזמות אלו ישנה תמיכה רבה ממנהיגי הפוליטיקה האוזרית כמו משמעון פרס, מחמוד אבאס, ומלך ירדן, ומהצד הכלכלי של הסקטור הפרטי כמובן יצחק תשובה, שרי אריסון, ונוחי דנקנר. עכשיו נבדוק מה האג’נדה של אותם משקיעים מהסקטור הפרטי.

NRG יצחק תשובה: ביזנס אנד פלאזה
יהודה שרוני | 7/5/2008

יצחק תשובה:

יצחק תשובה – ת.ז.

יצחק תשובה רובי קסטרו

גיל: 60

השכלה: תיכונית, ובנוסף קורסים בהיסטוריה החדשה של המזרח התיכון אצל פרופ’ איתמר רבינוביץ’ באוניברסיטת תל אביב.

הון אישי מוערך: 3.4 מיליארד דולר

מגורים: רמת פולג, נתניה; מלון פלאזה, ניו-יורק

משלם מסים: בישראל

שירות צבאי: בסיס בינוי של חיל הנדסה

חברים: תשובה הוא אחד האנשים המקושרים ביותר בישראל ובעולם. עם מכריו ניתן למנות את איל הנדל”ן האמריקני דונלד טראמפ. יש לו זיקה אישית לנשיא המדינה שמעון פרס. עם חבריו הקרובים ניתן למנות את שלמה נחמה, לשעבר יו”ר בנק הפועלים ואת אלי יונס מנכ”ל המזרחי טפחות.

את הזינוק הגדול עשה תשובה כאשר ניצל ב-1998 את דמדומי אימפריית העסקים של משפחת רקנאטי והשתלט, בעזרת ידידיו אליעזר פישמן ותד אריסון, על חברת דלק. העיסקה הפתיעה את שוק ההון, בין היתר מפני שחשפה את העובדה, שתשובה פיתח במהלך השנים עסקי ענק בארצות הברית – שבעזרתם מימן את ההשתלטות…

בימים אלה הוא מקדיש תשומת לב רבה לפרויקט אדיר ממדים בלאס-וגאס, המשלב בתי מלון, קזינו, מגורים מסחר ובידור. תשובה שותף בפרויקט עם נוחי דנקנר, ומעריך שאפשר יהיה להשלים אותו עד שנת .2010 תשובה, אגב, התחרה בעבר בדנקנר על רכישת השליטה בכור. הוא הפסיד, אך לא ויתר על הקשר העסקי.

והנה ניתן לראות שלושה דברים. כטייקון הוא חב את תחילת דרכו ואת הצלחתו במיזמים הגדולים לקבוצת הטייקונים אשר גם מעוניינים להשקיע בפרוייקט יוזמת עמק השלום, דנקנר ואריסון. קשר הון שילטון חשוב נראה פה עם הזיקה שלו לנשיא פרס, אשר נמנה כתומך העיקרי אשר דוחף את הפרוייקטים הללו בזירה הבינ”ל ובארץ. אבל חשוב הרבה יותר הוא החינוך שקיבל מהאיש אשר היה בראש אוניברסיטת-תל אביב, איתמר רבינוביץ. הדבר הוא מהותי כיוון שזאת ההשכלה היחידה שלו מעבר לתיכון, והיא במקרה גם עוסקת בעניינים הקשורים לפרוייקט הנ”ל במזרח התיכון.

דה-מרקר: יצחק תשובה מגייס עוד פקיד בכיר: משה טרי יעמוד בראש מועצת פרויקט תעלת הימים

16:59 | 22.5.2008 אבי בר-אלי
עוד חברים במועצה: פרופ’ איתמר רבינוביץ’, עו”ד רם כספי, איתן רף, הרב לאו, רוני מילוא, האלוף (מיל.) יוסי פלד, יעקב שיינין, נחמן שי, פרופ’ גבי ברבש, אבי הראל, סבר פלוצקר ומתי גולן

יו”ר רשות ניירות ערך לשעבר, משה טרי, יעמוד בראש מועצת פרויקט תעלת הימים של איש העסקים הישראלי, יצחק תשובה – “תעלת השלום”. במועצה יהיו כ-30 חברים בהם אישים מתחומי הכלכלה, התעשייה, האנרגיה, הביטחון, איכות הסביבה, התשתיות, החקלאות והתיירות. בין האישים: איתן רף, פרופ’ איתמר רבינוביץ, עו”ד רם כספי, הרב לאו, רוני מילוא…

איתמר רבינוביץ הוא שחקן מפתח! איתמר רבינוביץ הוא חבר בועדה התלת-צדדית של המרקסיסטים מר. רוקפלר וברזינסקי, ולכן אין מה להתפלא שהוא היה נשיא אוניברסיטת תל-אביב זמן כל כך רב. לגבי הרקע המרקסיסטי לועדה התלת צדדית קראו את כתבת העומק שלנו “רוח המהפכה: אחמדינג’אד קורא לסדר עולמי חדש“.

מתוך מסמך רשמי של הועדה התלת-צדדית (Trilateral Commoision):

הועדה מכתירה את יוזמת איחוד מדינות הים התיכון כהצלחה, ומתווה תוכנית כיצד להמשיך לתמוך בה, שימו לב שהם אומרים כי היוזמה הסעודית היוותה אבן דרך בהיווסדות האיחוד:

tmu.JPG

איתמר רבינוביץ נוכח באותה פגישה של הועדה:

tmu2.JPG

איתמר רבינוביץ מבכירי המנהלים של אוניברסיטת תל אביב חבר קבע בועדה התלת-צדדית:

itaral.JPG

ציטוטים חשובים מהמסמך, חפשו אותם, הם יכוונו אתכם למקומות חשובים לקרוא:

Barcelona was not a failure but the UM reaches much further.

ראו את התפקיד החשוב של ספרד בסיפור בכתבה קודמת שלנו!

The Euro med alternative, it’s not just for Europe and the Mediterranean. It means also
that we are providing another scenario of co development and a model for the World.

וגם

The World is set up for a change

Mr Obama’s election is setting the stage for a broad change
worldwide, and France is undergoing a similar situation.

France and the USA are reaching, at the same time, the end of opposite ideological
cycles: the Socialist one here, the Conservative one over there.

רבותיי! הועדה התלת צדדית מודה שאובאמה הוא סוציאליסט! כרגיל בארה”ב צועקים מקרתיזם על כאלה אימרות, אבל הנה אנחנו מביאים לכם את זה ישר מהפה של המושכים בחוטים, מהגרעין שמהווה את ההון שלטון בארה”ב ובעולם.

France is actively participating in the change of the EU. The new thrust is expressed,
inter alia, by the Pact on Immigration, the Mediterranean Union,

The French renewal impacts Europe too.

מה שאנחנו מנסים להדגיש הוא שאיחוד מדינות הים התיכון גם מתוכנן לעבור אינטגרציה עם האיחוד האירופאי, שאחד מהמנהלים שלו בפועל הוא סרקוזי הקתולי. נראה לכם במפה כמה שהדבר יעיל עבוד גוש כלכלי שכזה:

540px-eu27-2008-union_for_the_mediterraneansvg.png

תקדים לאינטגרציה הכוללנית הזאת נחתם בהסכם עוד ב1995 בברצלונה אשר היווה את התקדים איחוד מדינות הים התיכון,הEuro-Mediterranean Partnership.

תשאלו את עצמכם למה לא מדברים ולו מילה אחת על האיחוד הנ”ל או על יוזמת עמק השלום בתקשורת הישראלית? כשזה מגיע לתשובה כל מה שתשמעו הוא ענייני קידוח לוויתן ונביחות של ארגונים “חברתיים” כאלה או אחרים לגבי התמלוגים של אותו קידוח. כל הסיפור הזה של ארגונים סוציאליסטים על ענייני התמלוגים נראה כמו הסחת הדעת מהמיזמים שתשובה כרגע כן מקדם, שימו לב לנתונים הבאים:

מחיר הקידוח ליחידה mmbtu של לויתן הוא 8.5 דולר:

tshuva85.JPG

מחיר הגז הטבעי בשוק בשנתיים האחרונות הוא הרבה פחות מ8.5 דולר ליחדיה,ורוב הזמן בעשור האחרון היה פחות מ8 דולר. כיום הוא פחות מחצי מהמחיר שעולה לקדוח אותו.

ngfclose.gif

621px-henry_hub_ng_pricessvg.png

ניתוח של חיים ר. ברניסאנו (Haim R. Branisteanu ), משקיע ותיק בשוק הגז הטבעי, מגלה שככל הנראה מדובר בבלוף בעניין ההשקעה בקידוח, ולהלן הסיבות:

צינור נפט בשם Nabucco  שנבנה לאורך הים הכספי,טורקיה, בולגריה, רומניה והונגריה ואשר יספק גז מעיראק, תורכמניסטן, אזרביג’ן, ואולי אפילו מצריים ואיראן, אשר יוביל את הגז ישירות לשוק של האיחוד האירופאי. הצינור אמור להוריד את התלות בגז המגיע מציר המדינות של רוסיה. אך אם איראן תסכים לשיתוף פעולה הדבר ידחוק החוצה את הקידוח לויתן מהשוק האירופאי עליו בונה תשובה, אך גם בלי איראן הדבר יהרוס לו את הסיכוי להכנס לשוק כיוון שהעברת הגז מהיבשה בצינור עולה בהרבה פחות מקידוח לויתן המתבצע מחוץ ליבשה במקומות מאוד עמוקים המייקרים את הקידוח. זה עוד מבלי להזכיר את הויכוחים הפוליטים האיזוריים שעלולים לעכב את התהליך החוקי של הקידוח כמו למשל:

מתוך NRG:

חיים איסרוביץ | 8/6/2010

בלבנון מקנאים בחגיגה הישראלית: “קידוח לוויתן הוא שלנו”
העיתון א-ספיר: מפות מוכיחות כי שדה לוויתן נמצא בשטחה של לבנון. “האזור ינוע בקרוב לעימות חדש בין ישראל לבין לבין שכנתה הצפונית, שצריכה להגן על זכויותיה הימיות”

עכשיו סיפור המשט שהגיע מטורקיה עלול להתבהר לכם, דבר אשר גרם לדה-ליגיטימציה עצומה בעיקר באירופה כלפי ישראל, וזה עוד לאור כל ארגוני החרם והסחר על ישראל הצצים בכל העולם. טורקיה תעדיף להיות זאת עם היד על השלטר של הגז לאירופה מאשר לתת את זה לישראל. טורקיה כיום כבר מרגישה יותר בנוח בציר הרוסי-איראני ונראה שהם הולכים לתפוס שליטה בשוק הגז.

אם הקידוח הזה בעל סיכויים רבים שבשנים הקרובות לא יהיה כדאי לאף יזם, למה התקשורת והפוליטיקאים כמו שלי יחמוביץ צועקים על עניין התמלוגים בלי הרף? למה בעיתונים הכלכליים אין אף מילה על החוסר כדאיות בכלל של הקידוח?  האם התקשורת נקנתה עד כדי כך על ידם שהם לא מוציאים מילה בנושא?

בנתיים ההכנות לקראת איחוד מדינות הים התיכון עובר בשקט לגמרי בתקשורת. ראו כתבה קודמת שלנו, גם הסכמי נאפט”א אשר מטרתם להכין את הקרקע לאיחוד הצפון אמריקאי (אמריקה-קנדה-מקסיקו) עברו בחשאי ללא ידיעת הציבור ונציגים בממשל, ומעורבים בה הועדה התלת צדדית. בדומה לנאפט”א יוזמת עמק השלום תהפוך את הגבול הדרומי עם ירדן לאזורי סחר חופשי, ובכלל לאורך כל הגבול בתוספת היוזמה היפנית המהווה חלק מיוזמת עמק השלום (Corridor of Peace). זכרו, הועדה התלת צדדית, הידועה גם כועדת השלישיה מנהלת את שיתוף הפעולה של ארה”ב-אירופה-יפן, וכיוון שבנויה על בסיס השמנת של הCFR (מועצה ליחסי חוץ) היא מהווה מועצה שכזאת במתכונת גלובאלית יותר.

סחר חופשי הוא יעיל כאשר המדינות הם בעלות שוק חופשי, אך בישראל למשל הכלכלה עדיין תקועה בשורשיה הוסציאליסטים מימי אחיזת מפא”י, מפ”ם וכו’, ולכן הגבלות עסקיות במקום לפתח את האזור עלולות בסופו של דבר להרים את הכלכלה של המדינות השכנות על חשבון ישראל ולשים את כול האזור הגוש בקו אחיד כלכלי אשר נשלט בריכוזיות על ידי הטייקונים של ועדות הסדר העולמי. יתרה מזאת בדוגמא של נפט”א (ראו קישורים הנ”ל) ההסכמים הורחבו להרבה מעבר לענייני סחר ועד לבקרת מזון, במצב כזה החלטה של האו”ם עלולה להיות גורפת לגבי כל המדינות באיחוד ללא עוררין או ריבונות של עם כזה או אחר.

נוחי דנקנר:

המשקיע השני שנדבר עליו ביוזמת עמק השלום הוא נוחי דנקנר, המקורב לתשובה. הוא יושב בחונטה (הוועד המנהל) של אוניברסיטת תל אביב ממש ביחד עם איתמר רבינוביץ (נכון לעד היום 23.10.10).

מתוך כלכליסט:

“באוניברסיטת תל אביב למדתי מה זה הון, שלטון ואגו”

נעמה סיקולר
11.02.10,
פרופ’ צבי גליל, הנשיא המודח של אוניברסיטת תל אביב, עדיין לא נרגע מסבך היצרים, הקשרים העסקיים והקליקות שגילה בהנהלת המוסד. “חברי הוועד המנהל יושבים באותם דירקטוריונים, יוצאים יחד לאותן מסיבות, וכשמבקרים אותם הם אומרים שהם בכלל נמצאים באוניברסיטה בהתנדבות. לטענתם הם בכלל לא צריכים את זה, אבל תנסה להזיז אותם מהתפקיד. זה בלתי אפשרי”. ראיון שבסופו האקדמיה מאבדת את התואר

איתמר רבינוביץ מסר בתגובה: “צר לי שאדם שנמצא במצוקה אישית משמיע טענות הזויות”.

מתוך ויקיפדיה:

דנקנר הוא בנם של זהבה ויצחק דנקנר, אחד מששת האחים שהקימו את דנקנר השקעות. לאחר שרות צבאי בחיל האוויר, למד מדע המדינה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב, שם גם ערך את כתב העת עיוני משפט. אחרי סיום לימודיו, היה דנקנר ממיסדי משרד עורכי הדין דנקנר-לוסקי.
בשנת 1995 הקים יחד עם אביו את חברת “גנדן תיירות ותעופה”. בעקבות רכישת השליטה בבנק הפועלים, בשנת 1997, על ידי תד אריסון ומשפחת דנקנר, התמנה דנקנר לסגן יושב-ראש הבנק ואחר כך ליושב-ראש ועדת האשראי שלו. אולם עקב הסתבכות כלכלית המשפחה מכרה את חלקה בבנק ודנקנר פרש מתפקידו.

דני דנקנר בתמיכת שרי אריסון המשיך למלא תפקיד ניהולי בבנק הפועלים עד 2009.

משפחת אריסון:

הפרטת בנק הפועלים היא דוגמא טובה כיצד ועדות הסדר העולמי החדש משטלתות על מדינות. לאחר שהיה בידי הממשלה תהליך ההפרטה ומכירת השליטה לקבוצת דנקנר-אריסון לוותה בעזרתה הנדיבה של הלוואה מבנק לאומי. נגיד בנק ישראל באותו הזמן היה יעקב פרנקל, ואחד מתפקידי הבנק המרכזי של ישראל הוא לפקח בין היתר על מנת למנוע ריכוזיות במשק. שנתיים לאחר ההפרטה התקיימה פגישת בילדרברג שדווח עלייה בעיתון המסחרי world-net daily:

הפגישה הסודית…על פי מקורות שחדרו לפגישות המאובטחות עד מאוד בעבר,פגישות הבילדרברג מדגישות את אג’נדת הגלובליסטים כדי לקדם את הרעיון שריבונות מדינית היא מיושנת ורגרסית.

בפיגישה נחכו תד אריסון ויעקב פרנקל. עוד היו שם הנסיך הסעודי אל-וואליד בין טלל (Alwaleed bin Talal)שגם משקיע ביוזמת עמק השלום והביע תמיכה בהשקעה של תשובה (ראו קישור ראשון לכתבה של בלומברג בכתבה זאת), ובין היתר תורם גדול לאוניברסיטת ג’ורג’טאון. עמוס עוז וא.ב. יהושוע היו גם כן בבילדרברג 1999 והם עד היום אחראים לקמפיינים ציבוריים המערערים את ריבונותה של ישראל באיצטלה של “מוסריות”.

———————————————————————————-

יש לשים לב שהטייקונים במדינה קיבלו את המונופולים שלהם ישירות ממוסדותיה  כגון ההסתדרות. הריכוזיות עברה המרה מבידי הממשלה לריכוזיות של הטייקונים שנהיו כאלה רק בזכות התערבות השלטון ולא בגלל הזדמנות שווה בשוק חופשי כיוון שהם נענים לאג’נדה הכלל עולמית של הסדר העולמי החדש, אשר לא מעוניינת כלל בריבונות המדינה וכן בשליטה יותר ריכוזית וקיבוצית של מנגנוני איחוד מדינות הים התיכון. תזכורת מכתבה קודמת:

אם רוצים לשלוט בכוח הייצור,מסחר, כלכלה, תעבורה ומשאבים טבעיים, צריך לשלוט רק בקצה של פרמידת הכוח של ממשלה סוציאליסטית חזקה. כך יש מונופול וניתן לדחוק החוצה את כל המתחרים. אילו רוצים מונופל לאומי, יש לשלוט בממשלה סוציאל לאומית (נציונל סוציליסטית). אילו רוצים מונופול כלל עולמי, יש לשלוט בממשלה עולמית סוציאליסטית. זה שם המשחק. כפי שאמרנו  קומוניזם, או יותר נכון, סוציאליזם, אינה תנועה של ההמון הנרמס, אלא של האליטה הכלכלית המחפשת עוד כוח ושליטה דרך הקמת מדינות סוציאליסטיות באזורים כאלו ואחרים בעולם, ואז ריכוז שלהם דרך מיזוג גדול (Mefta Nafta וכו) כל הדרך עד למדינת עולם סוציאליסטית אחת.

תשאלו את עצמכם למה אוניבריסטאות כמו תל-אביב שהיוותה בית גידול לאותם טייקונים כל כך משקיעה בחינוך מרקסיסטי של הסטודנטים בארץ?

מתוך כתבה של קרולין גליק, עיתוניאית זוכת פרס ישראל בביקורת התקשורת.

December 26, 2003, 2:13 PM
Of intellectual bondage

באמצע שנות ה90, בוגר אוניברסיטת תל-אביב ערך סקר של ההשקפה הפוליטית של פרופ’ באוניברסיטה. הסטודנט גילה שלא רק שהפרופסורים היו באופן גורף מזוההים עם השמאל הקיצוני ומפלגות הערבים הפוליטיקה, הרוב אפילו הביעו חוסר סובלנות בעניין מתן הזכות לפרופסורים בעלי השקפה ימנית או מרכז ללמד במחלקות שלהם. “על גופתי המתה” אמר אחד.

כל זה כבר ידוע לכל. אך לדעת על הרדיקליות של הפרופסורים, ולראות את ההשפעה של השקפות כה דוגמתיות על תלמידי האוניברסיטה זה כבר עניין אחר. מאז חילופי הדברים שלי עם אותם סטודנטים, דיברתי עם פרופסורים וסטודנטים בחמשת האוניברסיטאות הליברליות הגדולות בישראל כדי לנסות ולהבין כיצד הרודנות האינטלקטואלית של השמאל הרדיקאלי בקמפוסים משפיע על החוויה הלימודית ומקצועית.

סטודנטים מדברים על משטר של הפחדה בחדר הכיתות. עופרה גרסייר, דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב מסבירה את התהליך:

“זה מתחיל בסילבוס של הקורס. בכיתה בהקדמה לתאוריות פוליטיות למשל, לעולם לא תראי את לאו שטראוס או פרידריך הייקה או מילטון פרידמןתמיד תקבלי את מרקס ורוסאו ואנשים כאלה. אז, אם תתווכחי עם מרקס, את לבדך. את לא מכירה שום דבר אחר.”

“אך נאמר ותרצה לחלוק על המרצה שלך. לימד אותי את הקורס הזה יואב פלד, קומוניסט מוצהר. הוא הסביר למה קפיטליזם זה מרושע. הזכרתי פלא כלכלי אסייתי – דרום קוריאה, יפן, סינגפור. הוא השתגע והקדיש את שאר השיעור לצעוק עליי”…

זה רק חלק קטן מהמאמר, ומעוד אוסף עצום של מאמרים בנושא הזה, אבל זה היה רק כדי לקבל טעימה לגבי מה שכבר במילא ידוע לכל בארץ כמו גם בצורה דומה בארה”ב.

לעוד מידע למה תמיד הטייקונים הגדולים ממנו את השמאל הרדיקלי ש”מתנגד” אליהם ראו “הקונספירציה הקפיטליסטית“.

האנשים הללו יהיו אשר יהיו מאמינים בריכוזיות המשאבים והכוח בידי קומץ, ובשביל זה גם צריך לנהל תעמולה בהתאם:

מתוך NRG: נוחי דנקנר בראיון לעסקים: “צריך לעודד אותנו – ולא לדכא”

יהודה שרוני וענת שיחור- אהרונסון | 13/10/2010
לקראת הדיון בלשכת ראש הממשלה, אומר בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי למעריב עסקים כי “ריכוזיות היא המצאה שאין לה אחיזה במציאות”. גם מחקר שמימנה הקבוצה הגיע למסקנה כי “הריכוזיות במשק לא חריגה ואינה בסדר העדיפות הלאומי”. החוקרים, פרופ’ אפרים צדקה וד”ר יעקב שיינין: הצרכן לא מושפע מגרעיני השליטה הגדוליםיעקב שיינין מייעץ לשטייניץ ולדנקנר במקביל בנושא הריכוזיות

מתוך דה-מרקר:

06:41 | 12.10.2010 מוטי בסוק
הפורום המייעץ לשר האוצר ידון היום בריכוזיות במשק

הפורום המייעץ לשר האוצר, יובל שטייניץ, יפגש היום עם השר כדי לדון בנשא הריכוזיות במשק. תיתכן היום גם פגישה בין ד”ר יעקב שיינין, חבר הפורום ויו”ר “מודלים כלכליים”, עם שר האוצר, גם כן בנושא הריכוזיות. שיינין קבע באחרונה כי “המשק הישראלי לא ריכוזי במיוחד, ובישראל אין ריכוזיות ענפית עודפת ולא ריכוזיות כללית עודפת”. הוא נשכר באחרונה על ידי איש העסקים נוחי דנקנר כיועץ לנושא הריכוזיות.

שילוב כוחם של התאגידים עם המדינה נקרא “קורפורטיזם” ומוסוליני אף טען שזה בעצם מהות המשטר הפאשיסטי.

בקצרה ניגע במשפחת עופר. סמי עופר היה פעיל בצי הבריטי, ולימים נהיה אביר אמיתי בדרגה הכי גבוהה שיכול מי שלא בריטי להיות במסדר האימפריה הבריטית,KBE. ססמאת המסדר? “למען האל והאימפריה” (For God and the Empire), וראש המסדר הוא המלכה של אנגליה.  עוד מידע בפוסטים ישנים על שיטת השקשוקה, ועדכון שקשוקה.

הקשר של פאביאן:

יש לשים לב שמעבר לכך שראש בנק ישראל סטנלי פישר הוא חבר בילדרברג והמועצה ליחסי חוץ לשעבר, חשוב לדעת היכן קיבל את החניכה הכלכלית שלו. את התואר הראשון והשני שלו עשה בבית ספר של לונדון לעסקים (London School of Economics), שנוצר ע”י אגודת פאביאן ומייסדה, ג’ורג’ ברנרד שו (בין בוגריה ג’ורג’ סורוס וביל קלינטון אשר גם חברים בבילדרברג והמועצה ליחסי חוץ). טוני בלייר נציג הקוורטט בארץ אשר מפקח על תהליך ה”שלום” בשביל האו”ם-רוסיה-ארה”ב הגיע ממפלגת הלייבור שחבה את עיצוב משנתה לאותה אגודה ואשר בעצמו נתמך על ידה. [The Fabian Society: a brief history ,guardian.co.uk, Monday 13 August 2001].

האגודה הפביאנית היא תנועה סוציאליסטית בריטית, שמטרתה לקדם את הסוציאליזם על ידי סוציאל-דמוקרטיה ובשינוי הדרגתי (בדומה לניסוי הצפרדע המתחממת ושיטותיו של סול אלינסקי) במקום במהפכה.

מתוך ויקיפדיה על ברנרד שו מייסד האגודה:

בהשפעת החומרים שקרא הפך שו לסוציאליסט מסור ונמנה עם מייסדי האגודה הפביאנית, ארגון של אנשי מעמד הביניים שהוקם ב-1884 כדי לקדם את הפצת הסוציאליזם בדרכי שלום. התנועה נקראה על שם פאביוס מאקסימוס “קונקטטור”, מצביא רומי אשר ניסה להתיש את חניבעל באמצעות קרבות נסיגה.
יחד עם חבריו לאגודה הפביאנית, סידני וב, ביאטריס וב וגראהם וואלאס, הקים שו את בית הספר לכלכלה ולמדע המדינה של לונדון בשנת 1895. המוסד החדש התבסס על כספי תורמים, לרבות תרומה בסך 20,000 ליש”ט של הנרי האנט האטצ’ינסון לאגודה הפביאנית.

לשו היה חזון, אותו הציג במכתב להנרי ג’יימס משנת 1909: “עלי, כסוציאליסט, החובה להטיף לשינוי הסביבה. אנו יכולים לשנות אותה; עלינו לשנות אותה, ואין שום הגיון בחיים חוץ מהמשימה של שינויה. מה התועלת בכתיבת מחזות, מה התועלת בלכתוב כל דבר, אם אין רצון שלבסוף יוצר מהכאוס גזע אלים”. שו טען כי כל מעמד פעל לטובת עצמו, ושמעמדות העליונים ניצחו במאבק הזה. הכישלון של המעמדות העובדים לקדם את האינטרסים שלהם הביא לביקורת רבה מצד שו על המערכת הדמוקרטית של ימיו. הסוציאליזם שלו היה מבוסס על דאגה מוסרית בשל העוני של המעמדות העובדים. ברקע הכתיבה של שו, לדוגמה ב”מייג’ור ברברה” וב”פיגמליון”, ניצב הרעיון של מאבק המעמדות. חשוב להכיר בסוציאליזם של האיש על מנת להבין את מחזותיו.
אף שהיה סוציאל-דמוקרט, בשנות ה-30 שו תמך בדיקטטורה של סטלין וגם מיוחסות לו כמה אמירות שיכולות להתפרש כתמיכה בהיטלר. ב-1945, בהקדמה למחזה ז’נבה, שו טען כי מרבית היושבים במחנות הריכוז מתו כתוצאה מ”צפיפות יתר”. הוא טען שהיטלר נעשה ל”משיח מטורף” לאחר זמן, בניגוד לברית המועצות, שם “סטלין…עשה דברים הרבה יותר מהר וטוב מאשר פרלמנט”. הוא גם הצהיר הצהרות אנטישמיות רבות בתקופה זו, אם כי נראה שפעמים רבות הוא פשוט ניסה לעורר פרובוקציות. מכל מקום, ברור שהוא תמך בסטלין באופן אמיתי.

סרטון בו מגן שו על היטלר, ומצדיק הרג של אנשים שלא ניתן להצדיק את קיומם…בצורה הומאנית כמובן:

תנועת התיאוסופיה ראתה ברעיונותיו של ג’ורג’ ברנרד שו כצעד אל עבר אבולוציה חברתית. שימו לב כיצד הם מהללים אותו בהוצאת המגזין שלהם בתחילת המאה הקודמת:

fabian.JPG

אז הנה תפיסת העולם בגדול אליה אנו צועדים:

” הבהרתי די בברור שמשמעות הסוציאליזם הוא או שוויון בהכנסה או כלום, ושתחת סוציאליזם לא יורשה לך להיות עני. בכוח יאכילו, ילבישו, יאכסנו, ילמדו, ויעסיקו אותך, בין אם תרצה או לא. אם יתגלה שאין בך מספיק אופי ויצרנות מספקת בשביל להיות שווה את כל הטירחה הזאת, יכול להיות שיוציאו אותך להורג בצורה נימוסית, אך כל עוד תורשה לחיות יהיה עלייך לחיות טוב”–ג’ורג’ ברנרד שו.

יושבת ראש האגודה תיאוסופית לאחר בלבטסקי, מקימת הבנייה החופשית המשולבת, חברה של ברנרד שו ובאגודת פביאן והאישה שגידלה את ג’ידו קרישנמורטי להיות מורה העולם,  היא גברת אנני בסאנט. היא לא הראשונה שמאמינה בעקונות הסוציאליזם עם אינטגרציה בתנועת הניו-אייג’ העולמי, כך גם מאמינים עוד מנהיגים תאוסופיים כגון בנג’מין קרם, ואליס ביילי(ראו סרטון בקישור). נזכיר שהתנועה התיאוסופית והדוקטרינות שלהם השפיעו עמוקות על המפלגה הנציונאל-סוציאליסטית של היטלר.

תזכורת:

חוק הבריאות האוניברסלי של אובאמה עולה הון תועפות לאזרחי ארה”ב, המטרה היא להגיע למצב בו כל מה שיהיה לאנשים זה בחירה אחת שהיא לתת למדינה לנהל להם את כל הביטוח הרפואי, וזה יכלול בירוקרטיה כבדה המזכירה את ימי שילטון מפא”י בארץ שתהווה חוצץ עבה ביותר של פקידי ממשל היחליטו עבור כל אזרח ויקבעו עבורו מה מגיע לו, איזה טיפול יקבל, ובסופו של דבר גם יוכלו לקבוע הליכים עבור מי ומתי אפשר לתת למישהו למות, זה לא צחוק סרקו את המילה end-of-life או המשפט end-of-life planning בחוק שאושר על ידי הממשל של אובאמה.

כתבה חשובה!

טוני בלייר מבקר באגודת פביאן:

fabian-25201.jpg

הסמל של האגודה מראה את התהליך האלכימאי של המסטריות המיוצג על ידי הנפח וולקן (תובל-קין) שמאחד את הניגודים, הגברי והנשי, וונוס(ירוק) ומאדים(אדום). בתמונה זאת אתם רואים את מה שהמסטריות מכנים כ”תיקון עולם” בו הם מאמינים שעל האדם להביא הכל לשלמות. (להעמקה בעברית, מחקר של האתר):

fabian-window.jpg

סמל רשמי של אגודת פאביאן, הזאב בלבוש כבש, הם אומרים לכם בפנים מה הם:

fabain-2520z.jpg

הניו אייג’ כמו שהפאביאן עובדים, גם הוא חותר אט אט ובהדרגה אל תוך החברה ומבצע שינוי חברתי מבפנים, שימו לב ששרי אריסון לא מזמן נתפסה שהיא מחדירה תוכניות לימוד ניו-אייג’ אל תוך מערכת החינוך ללא רשות של אף אחד, ואילו יפריטו את החינוך, וכמובן לידיים של מי ששייך לועדות הסדר העולמי, אין להתפלא שתוכניות כאלו יהפכו לנורמה.

תוכנית אריסון מלמדת על “מהות החיים” ללא אישור נדרש

מתוך הארץ.

מאת יולי חרומצ’נקו

כך חדרה תוכנית הלימודים של שרי אריסון למערכת החינוך

המורה סימה הדליקה את הרשמקול והחדר התמלא בצלילי מוסיקת ניו-אייג’. ילדי כיתה א’ בבית הספר “שז”ר” בתל אביב התחילו בתרגיל במסגרת תוכנית הלימודים “מהות החיים” – נגעו באוזניים, עיסו את אפם ויצרו “כדור אנרגיה” בין הידיים. אחר כך הם קמו ונגעו ביד ימין עם ברך שמאל ולהיפך. “זה טוב לפתיחת החסימה בין שתי האונות במוח”, הסבירה מנהלת בית הספר, שרה ישראלי. תלמידים תיארו את התרגול כ”עושה אותי חזק”, כ”מזרים את הדם” וכ”עושה
מאז 2002 נחשפים מדי שנה אלפי תלמידים וילדי גן במערכת החינוך הציבורית לתוכניות של עמותת “מהות החיים”, המנוהלת על ידי המיליארדרית שרי אריסון. התוכנית – הממומנת על ידי העמותה – מופעלת על אף שלא אושרה על ידי אנשי המקצוע האחראים לכך במשרד החינוך. מהות התוכנית ועצם הפעלתה זוכים לביקורת מצד אנשי מקצוע בתחום החינוך ומצד הורים.

ב-2002 ציידה מנכ”לית משרד החינוך אז (והח”כית כיום) רונית תירוש את אריסון במכתב המלצה חם, המעיד על “שיתוף פעולה בין ‘מהות החיים’ למשרד החינוך”. השילוב בין המכתב, שמה של אריסון והמסרים החיוביים של התוכנית עשה את העבודה ושיכנע מנהלי מחלקות חינוך בעיריות לאפשר את הכנסתה למוסדות חינוך. ואולם, תוכנית כמו “מהות החיים” מצריכה אישור של שפ”י – השירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך ושל הממונים על אגפי הגיל – בחינוך היסודי ובחינוך הקדם-יסודי. בפועל, איש מאלה לא אישר את התוכנית, אבל מכתבה של תירוש הספיק כדי להניח שהיא אושרה.

תירוש אינה רואה בעיה בכך. “התוכנית מדברת על גישה חיובית לחיים, שצריך לראות את חצי הכוס המלאה, לחייך ולאהוב, וזה מתאים למסרים שרציתי להעביר למערכת”, אמרה.

לדבריה, “זאת לא שיטת הוראה שצריך לאשר אצל מומחה לעניין”. לטענתה, התוכנית מביאה לתוצאות חיוביות מובהקות בבתי הספר כמו רוגע, סבלנות וירידה באלימות.

לדעת חגית גור זיו מ”המרכז לפדגוגיה ביקורתית” בסמינר הקיבוצים, יש בעיה במסר שמעבירה התוכנית – בייחוד לילדים החיים במציאות קשה. לדבריה, “יש כאן אחיזת עיניים מסוכנת. ילד לומד שהכל מתחיל ונגמר בתוכו, ואם הוא יכניס כדור אור לבטן כל בעיותיו ייפתרו. יש ילדים דחויים, מוכים ועניים, והתוכנית הזאת לא נותנת להם כוח ולגיטימציה להתלונן, אלא מלמדת אותם שהבעיה היא בצורת החשיבה שלהם”. גם הפרקטיקה של התוכנית מנותקת לדעתה. “באיזה בתי ספר אפשר לשבת על מזרונים, לעמעם את האור ולהירגע עם 40 תלמידים בכיתה?” היא תוהה.

לפי נתוני העמותה, במערכת החינוך נחשפו עד כה לתוכנית כ-40 אלף איש – רובם תלמידים.

מתוך הארץ: פורסם ב – 00:00 21/06/06
תוכניות לימוד במימון בעלי הון ייבחנו מחדש

מאת יולי חרומצ’נקו

השרה תמיר: משרד החינוך ימפה את התוכניות ויחליט אם לאשרן, אך לא יאסור עליהן באיסור גורף

משרד החינוך ישלים, בתוך חודשיים, מיפוי של כל תוכניות הלימודים במערכת החינוך הממומנות על ידי בעלי הון, ויחליט אם לאשר אותן או לבטלן. כך מסרה אתמול (שלישי) שרת החינוך, יולי תמיר, במליאת הכנסת, לח”כ שלי יחימוביץ’ (העבודה), בתשובה לשאילתה שהוגשה על ידה.

את השאילתה הגישה יחימוביץ’ בעקבות כתבה שפורסמה ב”הארץ”, על תוכנית “מהות החיים” – תוכנית המשלבת תכני ניו-אייג’ הממומנת על ידי שרי אריסון, ופועלת בבתי ספר רבים בישראל, אף שלא אושרה על ידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך.

בתשובה לשאילתה מסרה תמיר כי כל התוכניות הממומנות על ידי גורמים חיצוניים ימופו וידורגו על פי איכותן.

“יש כאן פירצה רצינית והמשרד צריך לבדוק את עצמו”, אמרה אתמול תמיר. “הייתי מעדיפה שכל התוכניות ימומנו על ידי המדינה, אך לא ניתן להוציא איסור גורף על כולן. המערכת תהיה דלה יותר אם כל התוכניות יופסקו”

כתב כלכליסט
21.06.09

שרי אריסון…ספרה החדש, “לידה”, שיצא לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן. כותרת המשנה של הספר היא “כשהרוח והחומר נפגשים”, ומטרתו, כך לפי הספר, היא “לחשוף את המודל העסקי-רוחני שלי, מודל חדש לעולם חדש…”

ולסיום, נעדכן במקום הראוי בכתבה המתאימה, אבל עד אז היו ערניים שהתהליך ממשיך להבאת הגוש הסוציאליסטי של מדינות הים התיכון (ראו קישור לכתבה “ברצלונה הנה אנו באים” חשוב מאוד להבין מה קורה!!!):

ועידה בוותיקן: “לשים קץ לכיבוש הישראלי”

מאת: מערכת וואלה! חדשות

יום שבת, 23 באוקטובר 2010, 13:29

ועידת הגמונים לענייני המזרח התיכון בראשותו של האפיפיור קראה לאו”ם לעבוד “למציאת פתרון מקיף וצודק לאזור באמצעות יישום החלטות מועצת הביטחון בנושא ונקיטת צעדים על מנת לשים קץ לכיבוש של שטחים ערביים. אנו מקווים שפתרון שתי המדינות יוכל להפוך למציאות”

תגיות: ותיקן,או”ם,ישראל,בנדיקטוס ה-16,המזרח התיכון

“באופן כזה לעם הפלסטיני תהיה מולדת עצמאית וריבונית בה יוכלו לחיות בכבוד וביטחון”, נכתב בהודעת הסיכום של הוועידה (צילום: רויטרס)

ועידת הגמונים בוותיקן קראה היום (שבת) לאו”ם לשים קץ לכיבוש הישראלי של אדמות הערבים. בהודעת הסיכום של הוועידה בת השבועיים שסקה בענייני המזרח התיכון ובראשה עמד האפיפיור בנדיקטוס ה-16, נמסר כי אזרחי המזרח התיכון “קוראים לקהילה הבינלאומית ולאו”ם במיוחד לעבוד באופן מצפוני למציאת פתרון מקיף וצודק לאזור וזאת באמצעות יישום החלטות מועצת הביטחון של האו”ם בנושא ונקיטת הצעדים המשפטיים הנחוצים על מנת לשים קץ לכיבוש של שטחים ערביים”.

“באופן כזה לעם הפלסטיני תהיה מולדת עצמאית וריבונית בה יוכלו לחיות בכבוד וביטחון ומדינת ישראל תוכל להנות משלום וביטחון בתוך גבולות מוכרים”, נכתב עוד בהודעת הסיכום. “העיר הקדושה ירושלים תוכל לרכוש את מעמדה המתאים, אשר מייצג את טבעה וקדושתה לשלוש הדתות: היהדות, הנצרות והאסלם. אנו מקווים שפתרון שתי המדינות יוכל להפוך למציאות ולא יישאר בגדר חלום בלבד”.

עוד נכתב בהודעת סיכום הוועידה כי ישראל לא יכולה להשתמש במושג התנ”כי של “הארץ המובטחת” או “העם הנבחר” על מנת להצדיק את ההתנחלויות. “שימוש בעמדות תיאולוגיות ותנ”כיות ובדברי אלוהים על מנת להצדיק חוסר צדק הוא דבר לא מקובל”, נכתב. ההגמון סיריל סאלים בוסטרוס, אמר במסיבת עיתונאים לאחר סיום הוועידה כי “הנוצרים לא יכולים להתייחס ל’ארץ המובטחת של העם היהודי’. “אין יותר עם נבחר”, אמר. “כל הגברים והנשים בכל המדינות הם העם הנבחר. לא ניתן לעשות שימוש ברעיון של ‘הארץ המובטחת’ כדי להצדיק את החזרה של יהודים לישראל ועקירתם של הפלסטינים מבתיהם. הצידוק לכיבוש של פלסטין לא יכול להיות מבוסס על כתבי קודש”.

כיום כל ארגוני הסדר העולמי החדש מסכימים, מהמלכה של אנגליה, האפיפיור של הוותיקן, ורוקפלר של הוועדה התלת צדדית, מדינה פלסטינית בגבולות 67 טובה לעסקים של הטייקונים של ה”שלום”.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. רפי שלוביץ 2019-06-30

    הותיקן זבל מוחלט.
    חלאות נאציות ושקרניות.
    כן לארץ המובטחת , כן לעם הנבחר.
    קשה להם לנוצרים שהאל בחר בנו.